Jump to content
BulForum.com

Изработване на боя по поръчка.


jozo

Recommended Posts

Значи колеги въпросът ми е следният.Понеже на бронята имах спукано едно малко парченце 5 см. бях да ми го залепят.Сега обаче имам едно петно, което ми е изтъргана боята и искам да го пръсна.Казаха ми, че някъде имало където правили спрейове с моята боя.Може ли да ме насочите къде мога да си направя такова за да я пръсна?

Link to comment
Share on other sites

На времето ми бяха казали, че в "Цветен свят" правели такива работи, но като отидох започнаха да ми коментират такива цени, че предпочетох да отида на бояджия (за калник на мотор ставаше дума - леко дернат)

Link to comment
Share on other sites

Къщата на Руски и Гладстон,наскоро си поръчвах при тях и съм доволен.Боята е на водна основа,върви с флакон лак и струва около 30-на лева (металик беше моята). :) Цвета го нацелиха почти на сто процента по номер :)

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за бързите отговори.Моята боя също е металик и в чичко гугъл четох, че наистина после трябва лак отгоре да се напръска.Отново ви благодаря :)

Link to comment
Share on other sites

Къщата на Руски и Гладстон,наскоро си поръчвах при тях и съм доволен.Боята е на водна основа,върви с флакон лак и струва около 30-на лева (металик беше моята). :) Цвета го нацелиха почти на сто процента по номер :)

 

a колко милилитра е флакона с боята и флакона с лака?

къде се намира точно тази Къща?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Реших да вдигна малко темата...

Някой ако има нова или по-подробна информация за качествени смесвания на бои - да пише.

Конкретно мен ме интересува цялата процедура - как ще ми смесят оригиналната боя в един спрей например, след като единствената информация за боята на колата ми са 2 латински букви, означаващи оригиналния цвят, с който колата е била боядисана в годината на производство и касаещо единствено завода производител.

Как тия, дето ще я смесват ще разберат какви цветове и в какви количества трябва да смесят? Струва ми се невъзможно да имат подробни каталози за всички коли, модели, години на производство, цветове, съставки и т.н. Или пък имат някакъв тип "сканиращо" боята устройство, което анализира цвета....само дето това ми се струва доста абсурдно... :huh:

Я някой, дето знае повече да обясни, а останалите могат да споделят лични впечатления от добри или лоши "бояджии". :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Реших да вдигна малко темата...

Някой ако има нова или по-подробна информация за качествени смесвания на бои - да пише.

Конкретно мен ме интересува цялата процедура - как ще ми смесят оригиналната боя в един спрей например, след като единствената информация за боята на колата ми са 2 латински букви, означаващи оригиналния цвят, с който колата е била боядисана в годината на производство и касаещо единствено завода производител.

Как тия, дето ще я смесват ще разберат какви цветове и в какви количества трябва да смесят? Струва ми се невъзможно да имат подробни каталози за всички коли, модели, години на производство, цветове, съставки и т.н. Или пък имат някакъв тип "сканиращо" боята устройство, което анализира цвета....само дето това ми се струва доста абсурдно... :huh:

Я някой, дето знае повече да обясни, а останалите могат да споделят лични впечатления от добри или лоши "бояджии". :rolleyes:

Точно в магазина дето е на кръстовището на Руски с Гладстон ще ти свършат рябота.

Спомням си един случай когато явно не са могли да намерят тези пусти две латински букви, или пък са ги намерили но заради стареенето на боята сравняваха боята по мостри. Е та колата беше бяла и като видях колко мостри беха наредили на капака на колата ми се зави свят, сигурно имаше 100 различни нюанса на бялото.

 

Смесването на боите е с компютър, просто няма друг начин.

Link to comment
Share on other sites

Аз още не съм си направил боя, защото изчаквах да се стопли времето и да ходя на Руски...Иначе незнам как ама моята боя е с повече символи.Даже доколкото си спомням ми беше нещо от рода на NV490....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...