Jump to content
BulForum.com

Антивирусни програми, Adware&Spyware removers


Guest cheese

Recommended Posts

Не съм чел цялата тема , така че ще ме извините ако въпросът ми е дискотиран вече  :cry .

Значи имам Kасперски 5 , но не я бях ъпдейт-вал доста време :(. И сега вместо доло до часовника да свети червено , както е обикновено, свети сиво и никаква работа не върши - нито мога да проверяван РС-то , нито да "блокирам" вирусите , както преди ... :( Въобще страшна работа... цялото РС се напълни с вируси ...

Питах един приятел и той каза, че единственият начин да го оправя е преинсталация на уиндоу-са :(. Но мен това много-много не ме устройва, така че ако някой каже как да се оправи ще съм му много благодарен :).

Eeeeр чак да преинсталираш. Свали си някоя друга антивирусна - аз ти препоръчвам Panda. Касперски или го истрий или просто от msconfig-а го махни от start up-a. Иначе, за да активираш отново Касперски ще видиш бая зор, щтото трябва да се подменят някви файлове с регистрацията. Аз имах същия проблем и неможах да намеря нови файлове, с които да заменя тези с изтеклата регистрация.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply
Няколоко безплатни, които вършат работа:

AVG Free; Spybot - Search and Destroy; XoftSpy(от това също съм доволен, но май е кракнато, иначе е готино и леко). Аз съм доволен и от Panda-та защото тя дава цялостна защита, има хубав интерфейс и е лекичка  :)

А за НОД32 ко ша кажеш???Аз досега винаги съм си бил с Панда ама последния път не искаше да се ъпдейтва,въпреки сички кракове и пасове, и ся съм с НОД-а.Никак не са ми добри отзивите ама искам да чуя твоето мнение , защото виждам че ги разбираш тея неща. :bgrin: :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

...

Значи имам Kасперски 5 , но не я бях ъпдейт-вал доста време :(. И сега вместо доло до часовника да свети червено , както е обикновено, свети сиво и никаква работа не върши - нито мога да проверяван РС-то , нито да "блокирам" вирусите , както преди ... :( Въобще страшна работа... цялото РС се напълни с вируси ...

Направи онлайн скен на компютъра, примерно с "Панда актив скен", след което под сейф мод деинсталирай Касперски. Изглежда не е кракнат много успешно, та понякога се налага преинсталация на Касперски, не на Уиндоус-а.

За всеки случай си свали няколко ключа и пробвай да "подновиш" лиценза. В Дата-та има доста такива.

"Посивяването" ми се е случвало доста пъти, но след хибернация, едно рестартиране на компютъра го "оцветява" :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imam slednia problem s edin virus(Eicar.Mod) scanirah PC-to s Panda ActiveScan Koqto zase4e virusa no nemoja da go mahne opitah ra4no no prosto direktoriqta v koqto se namira gadinata ne sa6testvuva.Nqkakvi predlojeniq.

Link to comment
Share on other sites

Imam slednia problem s edin virus(Eicar.Mod) scanirah PC-to s Panda ActiveScan Koqto zase4e virusa no nemoja da go mahne opitah ra4no no prosto direktoriqta v koqto se namira gadinata ne sa6testvuva.Nqkakvi predlojeniq.

Виж тук.

Т.е. по принцип това не е вирус, освен ако не се е маскирало нещо зад това име.

Но щом антивирусната го засича като такова, значи наистина не е вирус, а относно защо не може да се махне, пробвай под сейф мод, или дай изглед в експлорер да се виждат и скритите файлове.

Link to comment
Share on other sites

10x tedy uspqh da go mahna.Ama kolko sam glupav izob6to ne se setih 4e papkata moje da e skrita.A otnosno Eicar.Mod v saita na panda p6e 4e po princip tova e testova programa za anivirusni prilojenia no 4e e vazmojno da bade i virus.

Link to comment
Share on other sites

Всеки път, когато стартирам интернет експлорера ми се отваря някакъв сайт adultfriendfinder с някви голи каки там и много ме дразни.Имам ad-aware, spy sweeper обаче колкото и да ги ъдейтвам не ще да ги махне тия хави.Идеи :confused

Link to comment
Share on other sites

10x tedy uspqh da go mahna.Ama kolko sam glupav izob6to ne se setih 4e papkata moje da e skrita.A otnosno Eicar.Mod v saita na panda p6e 4e po princip tova e testova programa za anivirusni prilojenia no 4e e vazmojno da bade i virus.

И аз един път като сканирах с Онлайн Панда ми засече един такъв тестов файл.Обаче не го изтрива.Защото не представлява реална опасност.Това не е целия вирус.А доколкото знам само соурс кода,който има цел да тества антивирусните програми.Би трабвало всяка една да го хваща.Ако не го хваща по-добре я разкарай :D :)

Link to comment
Share on other sites

Има ли някой, който ползва антивирусната програма DrWeb?

Отдавна искам да направя сравнение между DrWeb и Kaspersky, обаче колкото пъти инсталирам Доктора, не мога да ъпдейтна дефинициите, тъй като иска име и парола. Някой знае ли как се прави?

Пробвах със слагане на ключа в работната папка, ама не ми се получи, може би не го правя както трябва?

Link to comment
Share on other sites

Има ли някой, който ползва антивирусната програма DrWeb?

Отдавна искам да направя сравнение между DrWeb и Kaspersky, обаче колкото пъти инсталирам Доктора, не мога да ъпдейтна дефинициите, тъй като иска име и парола. Някой знае ли как се прави?

Пробвах със слагане на ключа в работната папка, ама не ми се получи, може би не го правя както трябва?

 

 

ми ако е само за сравнение,бе зда я полваш за напред-сложи си триъл от официалния сайт :)

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам може ли по някакъв начин да се свържа с екипа на антивирусната програма за да им съобщя за вирус който не е засичан от програмата,да им пратя въпросния файл и да го включат в дефинициите си.Имам предвид за антивирусната F-Prot.Защото вече съм се сдобил с вирус който не се засича от него. :D

Та възнамерявам да го споделя с тях,за да си нямаме проблеми занапред с вирусчето :)

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам може ли по някакъв начин да се свържа с екипа на антивирусната програма за да им съобщя за вирус който не е засичан от програмата,да им пратя въпросния файл и да го включат в дефинициите си.Имам предвид за антивирусната F-Prot.Защото вече съм се сдобил с вирус който не се засича от него. :D

Та възнамерявам да го споделя с тях,за да си нямаме проблеми занапред с вирусчето :)

Ако беше се поровил в сайта им:

http://www.f-prot.com/virusinfo/submission_form.html

 

Мога да допълня, че не всичко, което ти се струва вирус, в действителност за авторите на антивируса са вируси. Някои компании предпочитат да не вкарват разпознаване за псевдо-вируси, които не представляват никаква опасност, или представляват просто рекламни трикове за определени тесни кръгове от продукти.

Link to comment
Share on other sites

Ако беше се поровил в сайта им:

http://www.f-prot.com/virusinfo/submission_form.html

 

Мога да допълня, че не всичко, което ти се струва вирус, в действителност за авторите на антивируса са вируси. Някои компании предпочитат да не вкарват разпознаване за псевдо-вируси, които не представляват никаква опасност, или представляват просто рекламни трикове за определени тесни кръгове от продукти.

Не вярвам файла който имам да играе тази роля на реклама на някой антивирус.

Оказа се че е троянец.Сканирах го с онлайн скенерите на Panda и Kaspersky.И двете дадоха че е вирус и не вярвам да лъжат.

Link to comment
Share on other sites

Абе хора, постояноо ми се появяват грешки относно Уиндоус Месенджър-а(да кажем за 5 мин една грешка), въпреки че изтрих всичко, вече няма и помен от тоя месенджър на РС.Много досадно, да не говорим, че като играя нещо ме изхвърля.Още двама мои приятели се оплакват от същия проблем.Масово ли е?Ако някой има същия проблем и го е решил да пише.

П.С.Спорен е въпроса дали поста ми е за тука ама така реших в крайна сметка, защото проблема 100% може да се реши с някоя антивирусна.

Link to comment
Share on other sites

Панда АктивСкан ми намери заразени файлове в компютъра. Как да ги изчистя? Повечето са adware, no има и spyware и eicar.

Ползвам само Ф-Прот, но не съм го обновявал скоро. Трябваше ми нещо по-леко, защото ПСто ми е слабо и съм на Уиндоус 98.

Koя е последната версия на ad-aware ? Гледам има 2 в Япония. Ще ми свършат ли работа?

Link to comment
Share on other sites

Ползвам само Ф-Прот, но не съм го обновявал скоро.

 

След като имаш антивирусна програма е добре да я обновяваш. В противен случай хич не ти и трябва да ти бави компютъра. И през 3 часа да я обновяваш няма гаранция 100%, че ще те предпази обаче ако изобщо не я обновяваш все едно че нямаш нищо и по-добре я разкарай тази програма че да не ти пречи поне.

 

За почистването - инсталирай си Панда, обнови я, почисти си компютъра и я махни... по-добрият начин е да си инсталираш 2ри windows на него да качиш антивирусния софтуер, firewall и т.н. и после да включиш интернета (не преди това), да обновиш всичко и тогава да сканираш другия дял (partition)

Link to comment
Share on other sites

След като имаш антивирусна програма е добре да я обновяваш. В противен случай хич не ти и трябва да ти бави компютъра. И през 3 часа да я обновяваш няма гаранция 100%, че ще те предпази обаче ако изобщо не я обновяваш все едно че нямаш нищо и по-добре я разкарай тази програма че да не ти пречи поне.

 

За почистването - инсталирай си Панда, обнови я, почисти си компютъра и я махни... по-добрият начин е да си инсталираш 2ри windows на него да качиш антивирусния софтуер, firewall и т.н. и после да включиш интернета (не преди това), да обновиш всичко и тогава да сканираш другия дял (partition)

Разкарах Ф-Прот. Сега ще инсталирам Пандата. Последната версия ще пробвам.

Инсталирах си Spybot i намери 36 problems. Нямам идея всички ли са заразени файлове.

Аd-Aware не можах да го инсталирам нещо. 3 пъти ми заби компютъра. Говоря за двете версии, които са в Япония.

Link to comment
Share on other sites

Ъъъ, sincity извинявай ама защо ще слагаш панда заради някакъв spyware. То верно, че по-новите версии откриват и тези неща, ама не е ли по-добре да си ползваш програмите специализирани за това. Виж спайбот бива, аз ползвам пък Lavasoft Ad-Aware SE Enterprise Edition и съм много доволен от нея. Не че и одобрявам много ф-прот ама защо си го махаш заради такива неща? И да не обиждам много djadomraz (макар че отдавна не ми е носил подаръци ;) ), извинявай ама ти го изкара все едно има последна версия на най-новия и най-страшния вирус до сега. :blink:

sincity, щом spybot ти е открил заразени файлове, значи са ненужни. Това са по-скоро файлове добавени от друг файл, които на теб не са ти нужни. Замисли се дали не си инсталирвал някакви работи наскоро, които може да ти инсталирват spyware на компютъра. Нещо като от рода на най-новите емотикони, или времето на десктопа, или температурата за еди кой си град.

 

utrepko_ прати един скриншот поне. Какво ти дава

 

KenwooD , наистина не всичко което ти изписват антивирусните програми че може да е вирус е вярно. Наскоро и аз се сблъсках с това нещо. Но ако толкова си убеден в правотата си, във всяка антивирусна или в сайта им, трябва да има някъде е-мейл за свръзка. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ъъъ, sincity извинявай ама защо ще слагаш панда заради някакъв spyware. То верно, че по-новите версии откриват и тези неща, ама не е ли по-добре да си ползваш програмите специализирани за това. Виж спайбот бива, аз ползвам пък  Lavasoft Ad-Aware SE Enterprise Edition и съм много доволен от нея. Не че и одобрявам много ф-прот ама защо си го махаш заради такива неща? И да не обиждам много djadomraz (макар че отдавна не ми е носил подаръци ;) ), извинявай ама ти го изкара все едно има последна версия на най-новия и най-страшния вирус до сега. :blink: 

sincity, щом spybot ти е открил заразени файлове, значи са ненужни. Това са по-скоро файлове добавени от друг файл, които на теб не са ти нужни. Замисли се дали не си инсталирвал някакви работи наскоро, които може да ти инсталирват spyware на компютъра. Нещо като от рода на най-новите емотикони, или времето на десктопа, или температурата за еди кой си град.

 

Пандата смятах да я сложа, за да имам поне 1 антивирусна, защото изтрих Ф-прот. Но се отказах да я инсталирам, защото ми е прекалено голяма, а ПЦто ми е много слабо. Ще сложа някаква друга антивирусна.

Инсталирах си Ad- Aware SE Personal Build 1.03. Пуснах я да чисти и намери 289 New Critical Objects. Повечето бяха някакви си tracking cookies и имаше и 2 файла Alexa нещо си. Мисля, че изтрих всичките.

Не съм инсталирал нищо наскоро, но не съм правил почистване много време.

Link to comment
Share on other sites

И да не обиждам много djadomraz (макар че отдавна не ми е носил подаръци ;) ), извинявай ама ти го изкара все едно има последна версия на най-новия и най-страшния вирус до сега. :blink: 

 

Не съм искал да прозвучи така, просто изтъкнах че антивирусните програми са толкова ефикасни колкото и дефинициите им и ако имаш антивирусна програма, която не е обновявана 2 години то тя защитава но само срещу най-старите вируси а нови излизат постоянно. Ако няма да я обновяваш, най-добре направо я махни че да не пречи - файдата от стара антивирусна програма е нулева - старите вируси така или иначе вече са ги спрели откъде ли не, само новите са заплаха. Гаранция 100% няма но поне е нещо...

Link to comment
Share on other sites

sincity, Щом ти е слаб компютъра, сложи му Nod 32 за Windows 98. Винаги може да откриеш нови версии в торента на арена. Тя е също много добра антивирусна според мен. А щом ти е открила програмата нещо трий всичко, те cookitata си се слагат автоматично от spyware -a. А Alexa е един от трудните spyware-и след GAIN. Незнам дали се искаше нещо за инсталирването му, но знай че винаги като си рестартираш компютъра ще си се възобновява отново.

Иначе в тази тема бях обяснил как да се махне GAIN Spyware. Ако спазваш всичко, няма да имаш проблем с нито един друг такъв. ;) И си чисти редовно компа, защото може да е spyware, ама след като прехвърли 200 броя вече не е толкова безопасен (то и към 100 не е много препоръчително :) ).

Link to comment
Share on other sites

САН ДИЕГО, Калифорния – ESET, компанията за глобални решения в областта на софтуерната защита, предоставяща защита от вируси от ново поколение, съобщи днес, че водещият продукт на компанията NOD32, предлага защита за 64-битови версии на Windows XP и Windows Server 2003. NOD32 v2.5 запълва голямата дупка, оставена от водещите компании, произвеждащи антивирусен софтуер, които нямат надеждна защита за новите платформи. За разлика от повечето 32-битови приложения, които нямат проблем с новите платформи, антивирусните системи изискват достъп на много по-ниско ниво и затова трябва да бъдат пренаписани. Повечето антивирусни системи на пазара обаче, са все още несъвместими или предлагат защита само за сървърни потребители или корпоративни клиенти, уязвими към атаки. Създателите на вируси използват тази несъвместимост, за да търсят дупки в системите и това разубеждава потребителите да се възползват от предимствата на новите 64-битови технологии.

 

NOD32 е защита в реално време срещу вируси, троянски коне, червеи, spyware и adware. Благодарение на технологията ThreatSense, системата за защита не разчита на вече дефинирани вируси, а действа като виртуална търсачка на вредителски код, която използва комбинирани методи като емулация, напреднали евристики. С рекордните 33 награди на Вирус Бюлетин и около 92% успеваемост при хващането на нови, пренасяни по електронната поща заплахи, използвайки напредналите евристики NOD32 държи рекорда за разкриване на вредителски код на фона на всички други антивирусни системи на пазара. NOD32 е лесна за инсталиране и използване. Предлага многообхватни защити (Internet, email, ftp, disk, USB) на много платформи (Windows, Linux, Novell, DOS...). NOD32 е гъвкава и лесно конфигуруема, с централизирано управление.

 

 

Извадката е от списание ДанлоудБг .

Програмата е доста добра (поне 32б версии, дано и с 64 да е така) лека е и лесна за инстал . Вече въпроса с крака е по-сложен :throw: . Има 30 дневна пробна версия на саита , който иска може да я пробва. ;)

 

едит: пропуснах линка

Link to comment
Share on other sites

Ako niakoi moje da mi usluji s username+pass za Panda Antivirus Platinium 7?

Rovih v neta, no nai-dalgia key, koito otkrih e do 19.08.2005.

Ne iskam da slagam po-nova versia na Pandata, shtoto pc-to e staro ve4e...

 

10x predvaritelno :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...