Jump to content
BulForum.com

Антивирусни програми, Adware&Spyware removers


Guest cheese

Recommended Posts

Момчета дайте акъл , значи инсталирам bit difender 8 pro и става мазало , компютъра почва да работи като пентиум 1 та и по бавно дори , за да отворя едно приложение чакам 5 мин .. пффф .. За 2ри път отпитвам явно нещо не се спогажда със системата ..

 

Поздрави  :punk

 

Bitdeffender-a просто ми скапа PC-то , не искам и да чуя за него , пълна боза е !

А имам приятели които просто му се възхищават... ама на какво ,незнам ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Не видях по-горе дали някой е писал за това, ама имам много гаден адуер! Някъв си INTERNET OPTIMIZER :excl: Не знам как да го махна, пуснах нортъна, изтрих към 19-20 файла, ама пак ми се появявя :confused ХЕЛП :punk

Link to comment
Share on other sites

Не видях по-горе дали някой е писал за това, ама имам много гаден адуер! Някъв си INTERNET OPTIMIZER :excl:  Не знам как да го махна, пуснах нортъна, изтрих към 19-20  файла, ама пак ми се появявя :confused  ХЕЛП :punk

 

Тъп въпрос но пусна ли msconfig за да провериш какви неща ти се пускат при стартирането на компютъра? Също така след изтриването рестартира ли?

 

MS AntiSpyware - download-ва се от сайта на майкрософт - бета но работи добре. Я си го свали и виж какво ще ти открие?

Link to comment
Share on other sites

Не видях по-горе дали някой е писал за това, ама имам много гаден адуер! Някъв си INTERNET OPTIMIZER :excl:  Не знам как да го махна, пуснах нортъна, изтрих към 19-20  файла, ама пак ми се появявя :confused  ХЕЛП :punk

Пробвай с някои други програми!

Примерно Spy Sweeper,Ad-aware и т.н. :)

Link to comment
Share on other sites

Като за начало ..... първо виж в Програм Филес какво ново имаш дет се вика пускаш Control Panel --> add Remove Programs като гледам може да си фанал тоол бар или поп ъп и може да погледнеш дали е там и да го ремове после ... отиваш Start Menu---> Run ---> tam pishesh "msconfig" ---> start UP.

Това ти показва какво ти се стартира може да ги спреш нещата които не искаш и после да рестартираш то ще те попита след като му дадеш ОК.

 

!!! ВНИМАВАЙ ЧЕ МОЖЕ ДА СИ ОМАЖЕШ СИСИТЕМАТА АКО ОБЪРКАШ НЕЩО НАПРАВИ КОПИЕ НА РЕГИСТРИТО !!!!!!!

 

Погледни и тук Start Menu ---> run --> Пишеш "regedit" после отиваш на HKEY_LOCAL _MACHINE ----> Software----> Microsoft ---> windows ---->Current version ----> run ---> тука гледаш за това което търсиш погледни всичките.Също и на това място HKEY_CURRENT _USER----> Software----> Microsoft ---> windows ---->Current version ----> run РЪН може да намериш нещо което не искаш да се стартира и ги изтрии

 

 

Погледни дали не е в TEMP или Temporary Internet Files

После си пусни АД аваре или Спай БОТ или Спай свеепер надявам се,че това ще ти помогно това са ми известните места където се бъкат тия гадини. :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

Link to comment
Share on other sites

... отиваш Start Menu---> Run ---> tam pishesh "msconfig" ---> start UP.

 

.....................

 

Погледни и тук Start Menu ---> run --> Пишеш "regedit" после отиваш на HKEY_LOCAL _MACHINE ----> Software----> Microsoft ---> windows ---->Current version ----> run ---> ........

 

Хубаво обяснение си му дал на човека обаче да знаеш, че тези 2те неща показват 1 и също. MSConfig показва освен другите неща и програмите които се стартират от HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run ... и от ...\RunOnce също така.

 

Има и други plugins които можеш да погледнеш от Tools -> Manage Add-ons на интернет експлорера, но мисля че е най-добре да се пусне някой специализиран софтуер като MSAntispyware или LavaSoft Ad-aware.

Link to comment
Share on other sites

Това ми е ясно обаче досети ли се че ако го махнеш от msconfig ==> start up той просто ще спре да се стартира но това не унищожава файла в рег едита тоест стартиращия файл на вируса си остава.Прават едно и също но едното го спира а другото го унищожава и повечето Вин 32-ки или подобни вируси са 1-нчни файлове и така се отарваваш но ако искаш само си ги спри. :punk :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

Това ми е ясно обаче досети ли се че ако го махнеш от msconfig ==> start up той просто ще спре да се стартира но това не унищожава файла в рег едита тоест стартиращия файл на вируса си остава.Прават едно и също но едното го спира а другото го унищожава и повечето Вин 32-ки или подобни вируси са 1-нчни файлове и така се отарваваш но ако искаш само си ги спри. :punk  :punk  :punk  :punk

 

Да бе... искаш ли да се хванем на бас? Страшно унищожение му прави, няма що. Защо не погледнеш след намесата с msconfig какво става с registry-то? Ехе-тата са си пак на диска в някоя директориа (обикновено в c:\windows\system32) и рег-едит-а не унищожава никакви файлове. Файлове има единствено на диска и регистри-то е един от тях. (Ако си любознателен мога да те светна кой файл на каква част от регистри-то отговаря).

 

Разликата е, че msconfig-a премества в друг ключ тези "линкове"... което е горе-долу същото като да ги изтриеш, просто там за да не стават грешки и ако решиш да си ги върнеш в последствие не ги изтрива окончателно линковете, а ги слагат другаде.

 

Това което в момента обясняваш е че изтриването на shortcut от startup-а в All Programs върши много по-добра работа за да не се стартира автоматично програмата отколкото това да го преместиш в друга папка... Най-добре е да изтриеш самото .ехе. Има подробности обаче - първо трябва да го спреш от таск мениджъра, също да се светнеш кои са другите свързани процеси - виждал съм програми които се пускат една-друга не можеш да ги спреш никога (освен през safe mode и тогава да окастриш стартуп-а по който си искаш начин - било то през registry-to или пък чрез msconfig). Но най-добре е да ги изтриеш от самият диск тези .ехе-та пък ако ще и да останат разни shortcut-и.

 

Хайде наздраве от мен пък спори само когато си проверил как работят нещата а не наизуст да говориш, така някой ден можеш да си докараш беля... Ха сега наздраве от дедо ти :)

Link to comment
Share on other sites

Вие го ударихте на голям спор , хората са си го написали ..

http://www.iamnotageek.com/a/386-p1.php

http://www.spy-bot.net/InternetOptimizer.asp

, от мен .. същия интернет оптимизер , мисля че се премахваше с някоя от следните програми spybot , Ad-Aware SE Personal или Касперски 5 , понеже и аз го бях лепнал и някоя от всичките го детект и дестройна ...

 

Поздрави :punk

Link to comment
Share on other sites

Човек много съм сагласен с тебе но .... казах тва за сейф моде още на първата тема защото има и които си се пускат заедно с някакъв системен файл и пак бараш трябва да го експандниш от сд-то на ХП ако си с такова и то да внимаваш във версиите и какво по точно опвавяш.Предимно в рега си пише откъде се стартира гада после отиваш и то триеш ръчно ако не ще се изтрие или го преименуваш или още бача в процесите.Това ми е ясно как става явно не сме се разбрали сагласен съм с тебе но предимно работа с регистрито.

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте ми антивирусна за един приятел ама да е няква много лека щото с Kaspersky и AntiVir лагва брутално и не може да се работи :angry1

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте ми антивирусна за един приятел ама да е няква много лека щото с Kaspersky и AntiVir лагва брутално и не може да се работи :angry1

Nod32 ;)

 

NOD32.v2.50.19.Administrator.for.Windows.95 98 ME

NOD32 2.50.19 Windows NT 2000 2003 XP Administrator

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте ми антивирусна за един приятел ама да е няква много лека щото с Kaspersky и AntiVir лагва брутално и не може да се работи :angry1

Ами каква му е системата , аз примерно на мойта система която и да кача ми е нормална , затова мога да ти препоръчам AVG , ползвал съм я на Пентиум 1 ммх , така че би трябвало да задоволи изискванята му .

Link to comment
Share on other sites

Аз бих добавил McaFee доста е добра много е лека и действа подщи като касперски

предимно на слаби машини я качвам нея

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

проблемът ми е следният: от два дена насам MS Word-a се скара тотално с всички възможности за принтиране:

- при принтиране на определен брой страници (примерно: 2-8 или 2,3,4,5) процесът на spooling към принтера автоматично се спира, незнайно защо

- ако все пак го пусна да принира всичко, принтерът след 1-2 страници почва да се шашва и вади празни листове

- тоя проблем го има само под Word, под Acrobat няма и следа от такива мизерии

- не е от драйвера на принтера, защото го пробвах и с PDF Creator емулатор на принтер и пак прави проблеми

- много странно, но ми се включва wisptis.exe, като се има предвид, че нямам Tablet или PocketPC :confused

 

Има ли вероятност да е от McAfee-to, напоследък е почнало да гълта доста ресурси...

Та някой да е имал подобен проблем или да е чувал за такъв вирус? Или просто се е скапал офиса и плаче за реинстал?

Мерси предварително :)

Link to comment
Share on other sites

Според мен не е възможно да е от McAfee-то .

Най вероятно е от Word-a.

Пробва ли да изключиш принтера за примерно 20 сек. да забрави за кво става дума и пробвай пак. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

В такива ситуации пробвай просто да преинсталираш Word, а най-добре целия Офис. Това не е голяма болка както инстала на операционна система (поне за мен де). А преди това пробвай с другите програми от Office (ексел например) да принтнеш. Може наистина да се наложи преинстал на целия Офис, защото ако проблема го прави във всички Офис програми, значи става дума за някоя shared library, която се използва от целия Офис, и само деинстал с последващо изтриване на всички шернати офис файлове, и инстал наново, ще се оправи.

Подобен проблем имах преди с Adobe. По времето когато се появи Blaster-a файруола ми беше спрян от екипа, инсталиращ модема ми, и тогава той влезе. Та по тази причина ми се бъгна Photoshop, след което се наложи да преинстлаирам всички Adobe продукти за да се оправи всичко.

Link to comment
Share on other sites

Ново Топ 3 от Microsoft и компания:

- Excel принтира без проблеми

- други файлове на word изглежда засега не правят проблеми

- изглежда по тия 4 файла, дето ми трябватм има записани кофти хедъри или нещо подобно, щото засега само при тях се дъни spoolsv-то. Интересно ми е защо ще ми прави проблем на точно тия файлове, дето са с по 30-40 страници текст и са ми доста важни :sayjin , но както и да е.

Ще им дам един конверт на файловете в по-стара версия, ще кача офиса наново, пък да видим.

Мерси още веднъж за инфото, дано да земе да тръгне :sick

Link to comment
Share on other sites

Не мисля че преинсталирането на офис пакета ще помогне. По-скоро проблемът е някъде в тези файлове. Пробай или с конвертиране то RTF и после обратно в MSWord (или през HTML го прекарай или най-добре през обикновен текстов файл ама ще загубиш форматирането). Това с по-старата версия може и да помогне ама няма голяма гаранция.

 

Може нещо да има което да го "смущава"... Въпрос: преди да се случи това какво е ставало с тези файлове? Някой да е работил с тях и после да е спирал ток или нещо подобно?

Link to comment
Share on other sites

Е да, c0ld_phusi0n е написал това че само някои файлове му правят проблем след като аз бях писал, тогава действително преинсталирането не е решение, очевидно е, че проблемът е в дадените файлове. Конвертирането към някой по-'прост' формат със сигурност ще помогне, всичко зависи колко форматиране иска да запази.

В този случай е добре да пробва

http://www.officerecovery.com/word/

- програма за recovery of corrupted Word documents. В най-добрия случай ще има насреща същия документ с нула загубено форматиране, и една радостна усмивка на лицето :)

Link to comment
Share on other sites

ъъъъъъъ.... абе теди..... на теб направи ли ти впечатление че тази програмка тези хора искат $150 за версията която оправя всичко е към $900 :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...