Jump to content
BulForum.com

Антивирусни програми, Adware&Spyware removers


Guest cheese

Recommended Posts

То хубаво, ама май не е само от тия файлове - преинсталирах офиса, пробвах с друг файл, който ми пратиха на мейла и който пак има доста форматиране, фигури и т.н. и пак не ще :sayjin Единственото нещо по-различно е начина на прецакване - досега се гавреше като пращаше грешна информация към принтера. Сега като му дам да принтва каквото и да е във подобен файл (дори и recovered файл от програмата на tedy), директно си забива като пич.... как да не му се зарадваш просто :blink:

Някакви други идеи?

 

П.П. И къде се записват custom настройките на Word-a, че след ънинстала ми вади старите toolbars и старите настройки. Явно не се е изтрило напълно :angry1

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply
То хубаво, ама май не е само от тия файлове - преинсталирах офиса, пробвах с друг файл, който ми пратиха на мейла и който пак има доста форматиране, фигури и т.н. и пак не ще  :sayjin Единственото нещо по-различно е начина на прецакване - досега се гавреше като пращаше грешна информация към принтера. Сега като му дам да принтва каквото и да е във подобен файл (дори и recovered файл от програмата на tedy), директно си забива като пич.... как да не му се зарадваш просто  :blink:

Някакви други идеи?

 

П.П. И къде се записват custom настройките на Word-a, че след ънинстала ми вади старите toolbars и старите настройки. Явно не се е изтрило напълно  :angry1

 

Абе минавало ли ти е през ума, че може да е от драйвера за принтера. Ако отвориш WORD и напишеш 2 реда текст вътре и пробваш да го разпечаташ става ли или и тогава забива?

 

между другото преинсталацията на офис пакета отнема под 15 мин. я пробвай да го направиш и сподели резултатите с нас тук :)

 

 

-----------------

 

ох... извинявай ... забравих.... старост... склероза...... :)

Link to comment
Share on other sites

преинсталирах офиса

 

- тоя проблем го има само под Word, под Acrobat няма и следа от такива мизерии

- не е от драйвера на принтера, защото го пробвах и с PDF Creator емулатор на принтер и пак прави проблеми

 

еми аз съм го писал :P

 

иначе сега пробвам repair, ще видим как ще се държи като го рест-на :unsure:

 

edit1: няма проблем. случва се :) след uninstall и repair вече не забива (засега де, не знам като се наспи какво ще прави утре :lol: ), но посмъртно не мога да го накарам да принтира определена страница - или всичко или нищо. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Наистина доста странно, но като последни издихания пробвай и тези неща:

- преинсталирай драйвера за принтера, знам, каза, че само в уърд прави проблема, но явно спулера се шашва от уърда ако му е зададена определена страница, или не знам какво. И направи рестарт преди да инсталираш наново.

- пробвай да изключиш спулера! Т.е. да не разпечатва в бекграунд, т.е. няма да можеш да затвориш уърда например докато разпечатва, но ако стане, поне е нещо и ще знаеш къде е проблема. После пак го включи (но след рестарт на машината).

- пробвай от друга програма да разпечаташ определена страница, от ексел, от вордпад. Ако стане, значи пак идваме на Word.

Можеш да пробваш реинстал на офисс-а, като след деинстала изтриеш ВСИЧКО кое къде намериш свързано с офиса в Documents and Settings, Program Files\MS Office и т.н. Не ти казвам да ровиш из регистрите с разни специализирани деинсталатори, които махат от рег. всичко какво намерят, тези програми често омазват нещата повече.

Накратко - деинсталирай драйвера, и Оффис-а. Рестарт. Пак рестарт (понякога ми се е случвало след два рестарта да тръгнат някои неща). Инстал на драйвера. проба в някои програми. Инстал на Оффис. рестарт. Проба с Ексел после с Уърд :) , понякога и това помага (определена последователност на пробите - някои хора ще се сетят :) ).

Link to comment
Share on other sites

tedy, мерси за изчерпателния пост :beerchug и принтерските драйвери сменях, и пак не ще. смятам или да го оставя още 1-2 седмици така, или още утре да затрия тъпия Win (една година се търпяхме, пак е нещо :lol: ). Мерси и на djadomraz за отделеното време. Считаме проблема за нерешен, но пък приключен, че стана доста спам в темата за вируси (за което се извинявам) :D

Link to comment
Share on other sites

Значи имам един въпрос,относно cydoor.По принцип знам,че ги пуска FlashGet,но в последно време започнаха да нарастват значително.Та искам да попитам опасни ли са,и ако има някъкав начин да се отарва от тях?Благодаря предварително! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Значи имам един въпрос,относно cydoor.По принцип знам,че ги пуска FlashGet,но в последно време започнаха да нарастват значително.Та искам да попитам опасни ли са,и ако има някъкав начин да се отарва от тях?Благодаря предварително! :rolleyes:

 

Както един приятел обича да казва: google it

 

Ето. Направих го за теб:

 

http://www3.ca.com/securityadvisor/pest/se...true&pst=CYDOOR

 

http://www3.ca.com/securityadvisor/pest/pest.aspx?id=1472

 

http://www.spywareguide.com/product_show.php?id=7

 

и т.н.

 

FlashGet-a не качва нищо подобно ако го инсталираш в shareware mode и после си генерираш ключ. Само в другия режим когато искаш да ти е free се инсталират тези гадости. Ползвай ad-aware, spybot, ms antispyware или каквото друго подобно си намериш за да си ги почистиш тези понеже освен че са досадни и изскачат разни прозорци и не просто ти забавят компютъра а направо ги го задръстват!

Link to comment
Share on other sites

ЪЪъ, знам че много бой ще ям ако след претърсването на ~ 6те страници резултат от сърча се окаже, че имало точно такъв въпрос, но не съм го видял, но се чувствам длъжен да попитам :).

 

 

Хванах си adware като пич ... уж го изтрих онзи ден, прибирам се от даскало и - 10 000 000 нови икони на десктопа, + ново wallpaper-че чак, че дори неможе се сменя :). Сещате се, предполагам ( щото иначе хабер си нямам как ше ми помогнете :) ), какви са били тези икони ... SexShow, Gandja и т.н. :). След System Restora ( низнам как подяволите ми дойде на ум :rolleyes: ) изчезнаха сички тия икони ... освен wall papera-лепка де =). Та пуснах си "unikal4e's personal saving kit", което ще рече Spy sweeper, ad-aware, spybot - search and destroy, CWShredder ... каквото изчисти, изчисти, мана се оная гадна лепка на desktopa, но ... на нейно място остана белия екран :S. Усещам и че нета е малко по-муден, или ми се струва защото вече ми е втръснало ( след - общо - 10 часова борба с тая ужасия ^^ ). HijackThis log-a го дешифрирах горе-долу, но за сигурно го дадох в http://spywarewarrior.com ( http://spywarewarrior.com/viewtopic.php?p=85516#85516 ) и кога ше се фане някой добър "факир" да ми покаже червеното кранче на душа, незнам! Но pls, друго неща освен да ми кажете как да махна оная лепка, а ако изявите желание - и log-а да дешифрираме :). Е сега ше пусна един нов scan с HJT и ще видим след сичкото това пре-пре-чистене какво се е променило.

Link to comment
Share on other sites

ЪЪъ, знам че много бой ще ям ако след претърсването на ~ 6те страници резултат от сърча се окаже, че имало точно такъв въпрос, но не съм го видял, но се чувствам длъжен да попитам :).

Хванах си adware като пич ... уж го изтрих онзи ден, прибирам се от даскало и - 10 000 000 нови икони на десктопа, + ново wallpaper-че чак, че дори неможе се сменя :). Сещате се, предполагам ( щото иначе хабер си нямам как ше ми помогнете :) ), какви са били тези икони ... SexShow, Gandja и т.н. :). След System Restora ( низнам как подяволите ми дойде на ум  :rolleyes: ) изчезнаха сички тия икони ... освен wall papera-лепка де =). Та пуснах си "unikal4e's personal saving kit", което ще рече Spy sweeper, ad-aware, spybot - search and destroy, CWShredder ... каквото изчисти, изчисти, мана се оная гадна лепка на desktopa, но ... на нейно място остана белия екран :S. Усещам и че нета е малко по-муден, или ми се струва защото вече ми е втръснало ( след - общо - 10 часова борба с тая ужасия ^^ ). HijackThis log-a го дешифрирах горе-долу, но за сигурно го дадох в http://spywarewarrior.com ( http://spywarewarrior.com/viewtopic.php?p=85516#85516 ) и кога ше се фане някой добър "факир" да ми покаже червеното кранче на душа, незнам! Но pls, друго неща освен да ми кажете как да махна оная лепка, а ако изявите желание - и log-а да дешифрираме :). Е сега ше пусна един нов scan с HJT и ще видим след сичкото това пре-пре-чистене какво се е променило.

Ами приятелю аз ти препоръчвам ТОВА .Пробваи,мисля,че ще ти помогне! ;)

Link to comment
Share on other sites

unikal4e, хората са казали - "много баби, хилаво дете". По принцип това важи главно за антивирусни програми, но и анти-шпионите спадат към това число. Свали си Lavasoft Ad-Aware или Spybot Search .... (или както вижам, вече ги имаш, затова си избери един фаворит и изтрий всички останали аналози). Ъпдейтваш дефинициите и сканираш. Повтаряш процедурата и с антивирусен софтуер и си готов. Възможно е да си лепнал и нещо по-сериозно, примерно вирус или червей, който да ти е омазал системни .dll-та или други такива и сега затова да лагва. Другият вариант е да си лепнал keylogger, който да ти харчи ресурси от процесора, за да сканира, и отделно да ти харчи нет, за да ги изпраща. Така че яко сканиране с нови дефиниции му е майката.

 

Ако се оправи, слагай един firewall и ползвай Firefox и си 6 ;)

Link to comment
Share on other sites

Ако се оправи, слагай един firewall и ползвай Firefox и си 6  ;)

 

 

are sja firefox-a - panaceja sreshtu bubi... slozi si IE-to na high security i gledaj kak njamash nikakvi problemi... i tuk-tame site-ovete chat-pat razni gluposti ne se vizdat ama po-dobre - njamat rabota da ti kachvat nito javi nito activex-ove.

Link to comment
Share on other sites

unikal4e, хората са казали - "много баби, хилаво дете". По принцип това важи главно за антивирусни програми, но и анти-шпионите спадат към това число. Свали си Lavasoft Ad-Aware или Spybot Search .... (или както вижам, вече ги имаш, затова си избери един фаворит и изтрий всички останали аналози). Ъпдейтваш дефинициите и сканираш. Повтаряш процедурата и с антивирусен софтуер и си готов. Възможно е да си лепнал и нещо по-сериозно, примерно вирус или червей, който да ти е омазал системни .dll-та или други такива и сега затова да лагва. Другият вариант е да си лепнал keylogger, който да ти харчи ресурси от процесора, за да сканира, и отделно да ти харчи нет, за да ги изпраща. Така че яко сканиране с нови дефиниции му е майката.

 

Ако се оправи, слагай един firewall и ползвай Firefox и си 6  ;)

 

 

Дефиницийте са си нови, а и не съм чак такъв нууб че да наинсталирам сичките програми наведнъж и една по една да ги пускам и да чакам само да почнат взаимно да се засичат ... второто което е, самия spy ware има key logger.

 

botevbeerboys, мерси за програмата, преди да я сложа ънинсталирах всички други, манах only-read файловете им и т.н., както си му е реда, но в крайна сметка не оправи нищо. Засече там един троянец и още нещо, което го постави под карантина ( ей сега ще си едитна поста ако е нещо важно :) ) и си свърши като пич ... ъъъм, ще гледам какво ще правя :)

Link to comment
Share on other sites

Е споко, де. Не се засягай ;) ... само давам акъл.

Иначе не разбрах ползваш ли firewall? Ако не, добре е да си сложиш - има много гадории, дето се лепкат именно незабелязано през свободен порт или дупка в сигурността.

Link to comment
Share on other sites

Дефиницийте са си нови, а и не съм чак такъв нууб че да наинсталирам сичките програми наведнъж и една по една да ги пускам и да чакам само да почнат взаимно да се засичат ... второто което е, самия spy ware има key logger.

 

botevbeerboys, мерси за програмата, преди да я сложа ънинсталирах всички други, манах only-read файловете им и т.н., както си му е реда, но в крайна сметка не оправи нищо. Засече там един троянец и още нещо, което го постави под карантина ( ей сега ще си едитна поста ако е нещо важно :) ) и си свърши като пич ... ъъъм, ще гледам какво ще правя :)

Ами не знам,на мен ми свърши работа,но твоя случай май е по сложен!! :huh: Съжелявам,че не можах да ти помогна.
Link to comment
Share on other sites

Е споко, де. Не се засягай  ;)  ... само давам акъл.

Иначе не разбрах ползваш ли firewall? Ако не, добре е да си сложиш - има много гадории, дето се лепкат именно незабелязано през свободен порт или дупка в сигурността.

 

 

Ъм, да бе, ползвам файър уол .... на уиндоуса :))). Най-интересното е, че когато го барнах бях с Spy Sweeper :blink: :blink: :allien ... мина си през него като пич :ghost. Но аз все още немога да направя връзката м/у spyware и anti vir. програма ...

 

 

едит: botevbeerboys, и аз съжелявам :).

Незнам, чудя се дали да не HJT-на ВСИЧКО, да го видиме тогава къде ще върви :)

 

btw, сложих си Fire Fox, всичко е значително по-бързо :tongue

Link to comment
Share on other sites

btw, сложих си Fire Fox, всичко е значително по-бързо  :tongue

А ще се сетиш!!! :D :D А ако знаеш колко полезни допълнения има, ето ТУК И ТУК и ТУК ... и много други!! ;)
Link to comment
Share on other sites

btw, сложих си Fire Fox, всичко е значително по-бързо  :tongue

 

мммм има нещо вярно но не е точно така. и аз си мислех че е по-бърз, но за съжаление не всичко работи на него (като примерно тъпият сайт на НОИ и още няколко такива държавни глупави сайтове а и доста сайтове по света има, които работят главно на IE и общо взето се виждат с netscape но чат-пат нещо не е особено наред). Операта и тя е общо взето ок, но не 100%, но е горе-долу като netscape/firefox.

 

правих едни тестове по какъв начин достъпът до много input boxes става най-бързо и на тестовете излезна че най-бавен е IE, после е FireFox и с чуствителна преднина не от %ти а няколко ПЪТИ е Opera. който не вярва да гледа тука: http://plovdivonline.com/djadomraz/javascripttest.html (първо въвеждате стойности в 2те полета горе, после кликате на generate input boxes, после си избирате метод за смятане и засичате същото с другите браузери за колко сек ще мине... със стойностите които са по подразбиране работи около минута първият от тестовете при мен)

 

това беше леко оффтопик. сори.

Link to comment
Share on other sites

mozilla firefox си има некъв плуг ин който "заблуждава" сайта че еи с ИЕ но забравих къв беше товно вижте иам си тема за Фирефокса

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се на всички, ама не ми се четат 28 страници...

Та кажете някой хубав спайуеър ремуувър, коъто да мога да ползвам безплатно - не, че имам някакъв проблем, просто ми хрумна, че нещо напоследък ми е бавен компа...

Link to comment
Share on other sites

Няколоко безплатни, които вършат работа:

AVG Free; Spybot - Search and Destroy; XoftSpy(от това също съм доволен, но май е кракнато, иначе е готино и леко). Аз съм доволен и от Panda-та защото тя дава цялостна защита, има хубав интерфейс и е лекичка :)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте имам проблем с програмата Microsoft Antispyware Beta1.Свалих си я от download.bg,инсталирах я,но ми дава някаква грешка и ми иска да инсталирам Registry Repair.Инсталирах го,но пак не тръгва!!! :angry1 .Може ди иска някакав Крак :huh: :confused

Link to comment
Share on other sites

Не съм чел цялата тема , така че ще ме извините ако въпросът ми е дискотиран вече :cry .

Значи имам Kасперски 5 , но не я бях ъпдейт-вал доста време :(. И сега вместо доло до часовника да свети червено , както е обикновено, свети сиво и никаква работа не върши - нито мога да проверяван РС-то , нито да "блокирам" вирусите , както преди ... :( Въобще страшна работа... цялото РС се напълни с вируси ...

Питах един приятел и той каза, че единственият начин да го оправя е преинсталация на уиндоу-са :(. Но мен това много-много не ме устройва, така че ако някой каже как да се оправи ще съм му много благодарен :).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...