Jump to content
BulForum.com

Видео дилема


The^Undertaker

Recommended Posts

Следващият месец мисля да сменям видеото ,че искам да се насладя на Empire Total War , а и моето 7600GS вече няма да ми върши много работа. Бюджета е към 200лв ...

Като гледам в този диапазон са картите 4830 и 9800GT .. мнения ?

 

Докато се ровех за сравнения на карти ми прави впечетление ,че много се коментира "орязването" на мощна видео карта от страна на процесора.

В момента съм с AMD 64 X2 3800+ , Windsor, 90nm, 2GHZ, работещ на дъно Asus M2N-E.

Дъното ми позволява да сложа по мощен двуядрен но не съм съвсем сигурен дали има смисъл? Мнения ?

Link to comment
Share on other sites

Прави са, процесорът ти е слабичък. А има голямо значение.

Преди 1-2 седмици с познат направихме извод, че процесора си е важен, той е с 3800+, аз съм с този от подписа, и при почти равностойни видеокарти, Crysis се оказа, че при мен върви на 1680х1050 с подобни кадри като при него на 1024х768. Не сме сравнявали по-точно, но при всички случаи разликата не е много малка.

При тези цени, взимай нещо поне 5200+. Преди да го сложиш, виж и BIOS-a си, дали поддръжа новия, защото на мен ми се наложи да слагам доста по-нов BIOS от този, с който беше дошло дъното.

Link to comment
Share on other sites

На 500% ти отговарям на секундата - AMD ATI Radeon 4830! В някои случаи преформънса на 4830 е по-добър и от този на 9800GTX(глупости). Аз много съжалявам вече, че преди време си взех моя ASUS9800GT, но стореното сторено ... :)

Но наистона това, което си прочел е правилно и този 3800+ е доста слабичък за да използва видеото на 100% - един Athlon 5600+ е добро решение и като цена - около 140лв, а и както каза tedy първо си провери биоса и го обнови до 1504 или най-новия - 1701 BIOS for M2N-E

Изтегли си го от тук: http://support.asus.com/download/download....SLanguage=en-us

 

Намерих и друго преимощество на "червената сила - АТИ" - еднослотова видеокарта спрямо 2 слота за 9800GT-то

Link to comment
Share on other sites

За биоса е ясно, ако се взима процесор. Мен хич не ми се дават пари за процесор :) . Аз Кризата не я играя, а и на дали ще заиграя скоро някоя пуцалка ... предпочитам си стратегийките :)

 

1-0 за Ати до тук :)

Link to comment
Share on other sites

За биоса е ясно, ако се взима процесор. Мен хич не ми се дават пари за процесор :) . Аз Кризата не я играя, а и на дали ще заиграя скоро някоя пуцалка ... предпочитам си стратегийките :)

Задава се и StarCraft II(мойта голяма стратегическа любоФ :D), който ще си иска мощната машинка.

 

Най-добрия вариант за теб е да си вземеш сега видеото (естествено с малко ограничение от процесора, но щом играеш предимно стратегии няма проблеми) и на по-късен етап да вземеш нов процесор :)

 

Ако може само да дадеш малко повечно инфо за системата ти: Операционна система, дъното(а то го има :D), колко рам имаш и захранването - за нормална работа без клок се иска поне 400W марково :)

 

Edit: Пиши го направо 3 на 1 за атито и да се свършва :D

(въпреки, че си падам nVidia фен вече препоръчвам ати-та - по-мощни и по-добри :P а и си с процесор на AMD и ще се погаждат доста добре ;))

Link to comment
Share on other sites

razr777, не мога да се съглася с теб, че 4830 е по-добър от 9800GTX, при положение, че GTX-a e в някои ситуации по-добър от 4850.

 

Колкото до захранването - виж ми подписа и си прави сметките. До сега не съм имал никакви проблеми, а процесроа е клокнат на 3.3, а видото на 680... Отгоре на всичко и перката на захранването не работи и съм все едно без охлаждане... :D

Link to comment
Share on other sites

Иначе за 9800GTX просто видях, че в няколко случая АТИ-то минава GTX-а със съвсем малко, а и понякога е въпрос само до марка и клок ;)

Ревюто: http://www.neoseeker.com/Articles/Hardware...iews/msi9800gt/(глупости)

 

Нещата като цяло са доста на кантар и даже аз се колебая малко за двете :D

 

ПС: хаха и аз карам с тва захранване :D ама ся до края на следващата седмица си взимам един Fortron Bluestorm II 500W, март един Seagate 750GB HDD и ранното лято Котлон 6400+ :D и работата заспива :D

Link to comment
Share on other sites

За GTX ПАри нема ... искам 4850 ама не става :) .. Захранването 350 ще стигне според мен.

WInXP 32bit, 4Gb ram. Аз не клоквам :)

 

Да се върнем по темата, едно време беше важен производителя на видеотата, сега гледам Палит, Галакси ... са особенно тачени поради цената...

 

П.С. Предпочтам Дауна пред смарткрафта :)

Link to comment
Share on other sites

Само да си питам аз - от къф зор си със 32битова ос и 4гб рам ???

 

А тва за марките - палита и галаксито са тачени заради цената, но двма приятели вече си изпатиха заради това - ефтинко ама на 2-рия месец на единия 9600ГТ палитчето гръмна, а ония от сервиза се направиха на ударени и не я оправиха та пича си взе АСУС-че и всичко е перфект и държи и на сериозен клок ;) а другия сам си се оправи(9500 на чейнтех), но и той ще сменя скоро ...

 

Брей от доста време не бях срещал любител на Бойния чук ;) аз съм си "закърмен в геймърството" със StarCraft-а и Warhammer-а, но повечко си обичам протосчетата и тераните :P

 

Абе, razr777, знаеш ли, колко е голяма разликата от 98000ГТ до 9800ГТХ?!

 

абе уж знам :D просто писах това, което видях в теста, но като погледнах още няколко явно е имало някво сбъгясване ... съжалявам за обърквацията :(

 

Искаш да кажеш, че Палит е кофти марка ли?! Хахаха. Всичко е късмет. Аз все още карам на едното ми пц с 4200Ти на Галакси. Вече 5-6 години станаха...

 

Сегашните може би са маааалко по-кофти от старите - ей примерно като се сетя една стара машинка с GeForce MX4 440 128MB (рай за тогава) на Palit на доста години е, но все още работи ЖЕЛЕЗНО! ;)

 

 

Edit: още едно предимство на ATI - DirectX 10.1 и ShaderModel 4.1 - тези, които ще се подържат главно при Windows 7 ...

Link to comment
Share on other sites

Искаш да кажеш, че Палит е кофти марка ли?! Хахаха. Всичко е късмет. Аз все още карам на едното ми пц с 4200Ти на Галакси. Вече 5-6 години станаха...

Link to comment
Share on other sites

Е къф е проблема - аз съм с 32битова ОС и 8гб рам :)

Напиши в гугъла PAE е ще видиш за какво става въпрос.

 

Galaxy не са китайски ментаци като Chaintech или Manli, дори се говорят добри неща за тях, а цените е нормално да са по-ниски от на Asus, защото всички продукти на последните са с надути цени заради марката.

Иначе за ATI в Sapphire е истината.

Link to comment
Share on other sites

Не винаги става обаче. Не знам поради каква шантава причина Windows 2003 Server Enterprise не виждаше над 3.5гб от общо 4. Скъсах се да чета и се оказа някаква шантава история с дъното, PCIe слотовете и картите на тях и не знам какво още. Нито PAE помогна нито друго подобни. Накрая минах на х64 и всичко тръгна идеално (настрана че повечето досадни shell extensions) се закачат по 32 битовия win explorer та като цяло системата работи по-добре даже :)

 

А пък за АСУС въпреки че съм с много добро мнение за тях май ще стане като Seagate - развалиха нещо качеството напоследък та май ще се ориентирам към дънни платки на Intel за следващия си upgrade...

Link to comment
Share on other sites

Е къф е проблема - аз съм с 32битова ОС и 8гб рам :)

Напиши в гугъла PAE е ще видиш за какво става въпрос.

..

Да, с PAE (с поддръжка и от дъното разбира се) става номера, само дето ти си с Win2008, при това вероятно Enterprise :) . При Vista и XP по последни данни май поддръжката на 4ГБ+ адреси е спряна, така че за 32 битов Windows и 4+ГБ, Win2003 Enterprise и нагоре, или 2008 (и за него предполагам е от Ent нагоре).

 

Не винаги става обаче. Не знам поради каква шантава причина Windows 2003 Server Enterprise не виждаше над 3.5гб от общо 4. Скъсах се да чета и се оказа някаква шантава история с дъното, PCIe слотовете и картите на тях и не знам какво още. Нито PAE помогна нито друго подобни. Накрая минах на х64 и всичко тръгна идеално (настрана че повечето досадни shell extensions) се закачат по 32 битовия win explorer та като цяло системата работи по-добре даже :)

 

А пък за АСУС въпреки че съм с много добро мнение за тях май ще стане като Seagate - развалиха нещо качеството напоследък та май ще се ориентирам към дънни платки на Intel за следващия си upgrade...

Вероятно дъното ти (чипсета нещо) не се е разбирало много с PAE, защото за да работи PAE, и дъното има голямо значение, BIOS-а и т.н.

При мен PAE си работеше.

 

За ASUS, ако съдиш по моите проблеми последните дни :) , не е много показателно, не е гаранция че и Интел и други (интел точно пък съм чувал че и те са си капризни) дъна да вземеш, няма да имат някакъв каприз като ги сложиш на ръба по някой показател :) .

Пък и нали се закрепих вече уж, качвайки леко напрежението на рама.. да чукам на дърво де.

С по 2 плочки (4 ГБ) няма проблеми, дори с 4х1 нямах проблеми, но явно 2ГБ-овите модули изцеждат силиците на захранващите рама елементи или не знам, но на мен лично мнението ми за асус не се е променило, а ако минавам на Интел, вероятно бих взел Гигабайт дъно някакво, но поради други причини сигурно.

Както преди време, с едно дъно Epox имах проблеми, накрая си отиде хайвана, смениха ми го, и с новото си нямах никакви проблеми, явно е било дефектно първото. И тогава, за Epox като цяло не ми се развали мнението. Макар че ако не беше в гаранция надали щях да мисля така :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Задава се и StarCraft II(мойта голяма стратегическа любоФ :D), който ще си иска мощната машинка.

 

Най-добрия вариант за теб е да си вземеш сега видеото (естествено с малко ограничение от процесора, но щом играеш предимно стратегии няма проблеми) и на по-късен етап да вземеш нов процесор :)

 

Ако може само да дадеш малко повечно инфо за системата ти: Операционна система, дъното(а то го има :D), колко рам имаш и захранването - за нормална работа без клок се иска поне 400W марково :)

 

Edit: Пиши го направо 3 на 1 за атито и да се свършва :D

(въпреки, че си падам nVidia фен вече препоръчвам ати-та - по-мощни и по-добри :P а и си с процесор на AMD и ще се погаждат доста добре ;))

 

Гледайки Gameplay видеотата, играта няма чак до толкова впечатляваща графика, а и една такава, би спънала доста народ при масовите битки, които смятат да внасят. Total War винаги е била една от най-затормозяващите стратегии, но ми се струва, че ще иска повече процесор, отколкото видеокарта.

 

Рендиране на хиляди единици хич не е шега работа. В старкрафт това никъде го няма.

 

Искам да кажа, че ако пусне Total War, ще пусне и SC2 без проблем.

 

Колкото до картите, последните ми 2 карти са ATI и съм малко пристрастен.

Link to comment
Share on other sites

Следващият месец мисля да сменям видеото ,че искам да се насладя на Empire Total War , а и моето 7600GS вече няма да ми върши много работа. Бюджета е към 200лв ...

Като гледам в този диапазон са картите 4830 и 9800GT .. мнения ?

 

Докато се ровех за сравнения на карти ми прави впечетление ,че много се коментира "орязването" на мощна видео карта от страна на процесора.

В момента съм с AMD 64 X2 3800+ , Windsor, 90nm, 2GHZ, работещ на дъно Asus M2N-E.

Дъното ми позволява да сложа по мощен двуядрен но не съм съвсем сигурен дали има смисъл? Мнения ?

 

Клок на процесора поне на 2.5-2.7 (колкото може, има 3800 Windsor бройки, които ходят над 3GHz) и 4850.

Link to comment
Share on other sites

Ок нещата общо взето се изясниха ... Палит отпада поради цена/качество. XFX е над бюджета. Остават Сапфир и Асус с разлика в цената от 20-на лв.

 

Преди време имах карта на Асус 9550 бях доволен, от дъното си което също е такова също. Но някъде четох за проблеми с вентилатора на Асус точно на тази карта което не ми допада много и все пак вашето мнение ?

Link to comment
Share on other sites

Ако вентилаторите и за теб са проблем, може би е добре да помислиш за по-балансирана система, нещо като мойта. Т.е. малко по-мощен проц от замисления, и по-бавна карта, хем ще я оползотворяваш по-пълно отколкото спъната мощна карта със слаб процесор.

Пък и мойта карта е без вентилатор, това беше основното, което исках да кажа. И пасивния ѝ кулър се справя повече от отлично, Asus са се справили повече от добре с него.

Картата е към 230 лв в момента.

Crysis на 168х1050, всичко на High, вървеше съвсем прилично, около 25-30 кадъра, само накрая клекна малко на кораба :).

Link to comment
Share on other sites

Самия вентилатор не мие проблем, просто прочетох за дефектни такива :) при този модел. Процесора ми е на машината , по натам може и да го сменя ще видим.

 

май ще е Асусчето :)

Link to comment
Share on other sites

Искаш да кажеш, че Палит е кофти марка ли?! Хахаха. Всичко е късмет.
Не отричам за късмета, но вероятността да изкараш късмет с Palit не е голяма. Особено и когато статистиката на гаранционно сервизираните карти на Palit се вземе предвид... Говоря от личен опит.
Ок нещата общо взето се изясниха ... Палит отпада поради цена/качество. XFX е над бюджета. Остават Сапфир и Асус с разлика в цената от 20-на лв.
Бих обърнал по-сериозно внимание на Saphire. По-добри отзиви съм чел/слушал, много малко върнати. Но лични впечатления(като потребител) нямам от нито една от двете марки.

 

Ред: Жоре, да ти е честита! Приятно и безаварийно ползване!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...