Jump to content
BulForum.com

какви крушки Н7 и от къде ?


zlobil

Recommended Posts

Вчера забелязах че една от крушките ми е изгоряла , днес нямах време и желание да я сменям но утре смятам да я сменя. Та въпроса ми е каква крушка бихте препоръчали ? Цокъла ми е на Н7 ама това няма значение понеже произвеждат за всичките видове цокли.

 

 

 

Та не съм се интересувал кои са най-добри но от 2-3 прочита в интернет видях че хвалят осрам или филипс някви +50% ..... Cool Blue , Blue Plus и т.н.

Държа крушката да свети добре и да не е жълтеникава защото няма да ми се връзва с ксенон понеже на дълги и къси ми работятя и 2те крушки......

 

 

та какви крушките бихте препоръчали които светят максимално бяло и от къде да ги купя , цената не е определяща в случая .

 

 

 

ПС : Моля не ми препоръчвайте крушки които светят синио или лилаво ..... търся нещо което свети около 4300К понеже толкова ми е и ксенона.

Link to comment
Share on other sites

Philips Blue Vision,с тях съм вече три месеца и съм доволен.На 4300К са,бяла светлина.Около 50 лева е комплекта в магазина за авточасти до Папараци. B)

Link to comment
Share on other sites

Philips Blue Vision

 

Карам с такива крушки от няколко месеца.

Добри са, но предимството им пред евтините жълти е само в цвета на светлинният поток. Като осветеност на пътя дори ми се струват по-слаби от например крушка Нарва за 3.50лв.

 

Ксенон и на дългите е решението :D

Link to comment
Share on other sites

да бе ама тва решение ще ми струва няколко пъти повече пари , пък и специално на тези фарове дългите ми са повече от добри.....

 

четох преди малко за OSRAM Nightbreaker че били по-добри от филипса вие какво ще кажете и евентуално къде в пловдив има избор на ОСРАМ в смисъл продават ли се по бензиностанциите ?

Link to comment
Share on other sites

да бе ама тва решение ще ми струва няколко пъти повече пари , пък и специално на тези фарове дългите ми са повече от добри.....

 

четох преди малко за OSRAM Nightbreaker че били по-добри от филипса вие какво ще кажете и евентуално къде в пловдив има избор на ОСРАМ в смисъл продават ли се по бензиностанциите ?

Да, има ги по бензинджийниците, но не съм сигурен точно за този модел. Аз карам с ОСРАМ купени от бензиностанция, излязоха ми мисля 44лв. комплекта (лошото е, че в момента не мога да се сетя за точният модел), но нощта става ден с тях :D

 

Ред. Старите ми крушки бяха Филипс а сегашните при същата мощност (ватове) като, че ли светят по-добре....

Link to comment
Share on other sites

Препоръчвам ти да си вземеш OSRAM SILVERSTAR +50% или NIGHTBREAKER.

Аз лично ползвам силвърстара и съм повече от доволен.Колата ми е с доста малки фарове и рефлектори,но ефекта е коренно различен от старите крушки.Ползвам ги вече над година(целогодишно карам на фарове).

Друг е въпроса вече, колко оригинални и истински ще бъдат тези които би купил по бензиностанции или магазини за авточасти.

Едит:Правопис

Link to comment
Share on other sites

Не знам колко често ги използваш дългите, ама аз като си направя сметка 95% от времето на тъмно, съм на къси. Затова си взимай по-обикновени лампи. Няма смисъл от необосновано скъпи. Късите са най-важни. Аз ползвам XENON в момента - към 15 лв комплекта и съм доволен,

Link to comment
Share on other sites

Вярно е, че късите са малко по-важни от дългите, ама и "саламът си го бива Ваша Светлост..." :P

Карай ти през нощта със 120+ на къси, пък да те видя как ще караш ако не са ти добри....

 

П.П. Уточнение за спазващите правилата на движение: Обикновено пътувам в 3 през нощта, когато няма грам кола или човек...по пътя, който ми се налага да ползвам вече 20 години и който вече сигурно мога да го мина със завързани очи и затова си разрешавам по-високи скорости...Макар, че и тогава е опасно...напр. последният път в 3.30 ч. по средата на пътя си "почиваше" един кон...че и черен като катран беше да го е**... :ph34r:

 

@Васко, гледал съм тестовете на Филипс и имам добри впечатления от крушките им, дето са с +30%....+50%...индекс за повече светлина при един и същ ватаж като стандартните. Наистина при добри (и в добро състояние) рефлектори и стъкла/лупи с добра крушка, до голяма степен се доближаваш до ефекта на осветяемост на ксенона.

Link to comment
Share on other sites

Наскоро ОСРАМ пуснаха нова серия NIGHT BRAKER

около 16-17лв е едната крушка

дават им +90% светлина

+10% по-бяло

аз сложих много съм доволен

а филипс блуе вижион на мокро са гола вода...

Link to comment
Share on other sites

Наскоро ОСРАМ пуснаха нова серия NIGHT BRAKER

около 16-17лв е едната крушка

дават им +90% светлина

+10% по-бяло

аз сложих много съм доволен

а филипс блуе вижион на мокро са гола вода...

Ми те Филипса по принцип са си гола вода.

Link to comment
Share on other sites

night breaked си взех днеска по 18лв бройката , светят доста по бяло от старите ми почти като ксенонова светлина и светят доста добре после ща карам малко извънградско и ще пиша дали съм доволен но определено разликата от обикновенната е коренна......

Link to comment
Share on other sites

Аха,ясно.

А откъде мога да си ги купя?И да питам злобила дали светят както трябва?Щото аз имах един Филипс и бяха бахти убитака.

Link to comment
Share on other sites

светят много добре , оказа се че старите ми фарове са били с филипс блу вижън каквито мислех да взимам , светят мнооого по-добре от тях , купих ги от един магазин за осветителни тела точно преди румекса на бул.Източен.

Link to comment
Share on other sites

ОСРАМА Е ВЕЛИКА КРУШКА , препоръчвам го на всеки .... мнооого по-добър е от филипса и дори на мокър път се вижда повече от идеално

Link to comment
Share on other sites

Не знам колко често ги използваш дългите, ама аз като си направя сметка 95% от времето на тъмно, съм на къси. Затова си взимай по-обикновени лампи. Няма смисъл от необосновано скъпи. Късите са най-важни. Аз ползвам XENON в момента - към 15 лв комплекта и съм доволен,

пробвах ги тези, на моята кола светеха доста по-слабо от другите (а другите са ми не помня каква марка, за по 3.50 от шела ги взех). В града горе-долу бяха добре, обаче като излязох извънградско... тъмнина. На другия ден първата работа ми беше да ги махна. Но това е при моята кола, все пак си зависи от много неща, рефлектори, стъкла, лупи дали има или не...

За сметка на това пък сложих от тях на халогените - голяма разлика, особено извънграда. Да не говорим, че вечер мога само на тях да си карам, а обикновените Н3, които бяха едва едва осветяваха пътя.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...