Jump to content
BulForum.com

land rover


gecaaa

Recommended Posts

впечатления на собствениците на фриилендъри и техните мнения,за поддръжката и поведението на колата и да питам далавера ли е да си взема един с десен волан 4 врати 97година 98 к.с. 2.0 за 8 бона :bgrin:

и още един въпрос каде да търся статии за ровъри като цяло във форума, на никоя марка не пише отдолу не си пише rover,range rover или land rover .

Link to comment
Share on other sites

Един приятел има такъв, скоростната му кутия била нещо като "вискозна" и зимата като падне темп под 0 градуса и се прецаква. Сега умишлено е изключил 4x4, в смисъл нещо откачиха там, за да може да кара зимата само на предно. Губи се смисъла от тая кола, хем джип, хем неможеш да го ползваш зимата 4х4. Освен това пък и с тоя десен волан, ще се самоубиваш ли?

Link to comment
Share on other sites

Един приятел има такъв, скоростната му кутия била нещо като "вискозна" и зимата като падне темп под 0 градуса и се прецаква. Сега умишлено е изключил 4x4, в смисъл нещо откачиха там, за да може да кара зимата само на предно. Губи се смисъла от тая кола, хем джип, хем неможеш да го ползваш зимата 4х4. Освен това пък и с тоя десен волан, ще се самоубиваш ли?

пффф ти направо ме утрепа ...... как може да правят джип и под 0° да не ми баца скоростната .....

тва е пълна гавра ... ако е вярно .... предполага се че тези "джипове" който се правят трябва да са оптимално издръжливи на каквито и да е изпитания ... Потресен съм от казаното

Link to comment
Share on other sites

Един приятел има такъв, скоростната му кутия била нещо като "вискозна" и зимата като падне темп под 0 градуса и се прецаква. Сега умишлено е изключил 4x4, в смисъл нещо откачиха там, за да може да кара зимата само на предно. Губи се смисъла от тая кола, хем джип, хем неможеш да го ползваш зимата 4х4. Освен това пък и с тоя десен волан, ще се самоубиваш ли?

Не може ли да намери подходящо масло за скоростната кутия?

Link to comment
Share on other sites

Не знам какво да кажа за компания която се държеше от немци(BMW), после е купиха Хамериканци (Fort) и сега е стопанисват индийци (Tata)...

явно нещо не е както трябва :)

Link to comment
Share on other sites

Може би маслото е много гъсто. При по ниски температури е добре ако маслото е по-гъсто да се смени с по-рядко такова, едва ли проблема е в скоростна кутия. Офертата така или иначе не е добра заради десния волан.

Link to comment
Share on other sites

ами аз вече не знам,Вие викате,че като е с десен волан не си е работа(то и аз мисля така) ,ама все пак нормален с ляв волан си струва 2 пъти поече от ленд ровър с кривото кормило.

а колкото до на robin приятеля в форума на ровър пишеше ,че на него си има някаф гаф,щото шофьорите на такива коли не се оплакват от тва.аз като питах дедо дали може да е от тва(нали е карал уазка в текезесето :lol: ) той разправя,че не знае "онова такиа екстри немало".вика,че на съвременните коли от сичко,сичко може да се смарангяса.

сигурно ленд аз няма да си взема.мерси за вашата помощ и съвети като си харесам друга и си я купя ш се похваля :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ако бях на теб никога не бих го взел това нещо. Особено пък с десен волан. На всяко изпреварване ще ти притропва сърцето понеже видимостта клони към нула. Освен това няма нито, ама нито една едрогабаритна част за него. Каквото и да счупиш отвън отиваш на оригинално да ти отрежат главата през глезените.

Link to comment
Share on other sites

Абе той така или иначе се е отказал да го взима, но използвам темата да споделя нещо...

Последният път като бях в Кърджали разбрах, че там имало някакъв сервиз, дето се занимавал най-вече с това - да обръща волана на английски джипове. Лично аз видях 2 бройки с току що обърнати волани...само дето не питах колко коства цялата манипулация (щото не ме интересуваше), но разбрах че и от други градове карат там 'десни' волани да ги обръщат....явно работят добре и вероятно цените са поносими.

Link to comment
Share on other sites

абе аз се поинтересувах че се бях загледал в разни алроудове , ако е за продаване да става , ма за лично ползване да стане както си трябва просто не си струва , най-малкото само за работата ти взимат едно 1000-1500лв тоя мит там за 1500 всичко да ти направят се говори още от преди да станат популярни английските коли , всеки е чувал ма никой незнае къде го правят , отделно на ауди а6 след 2001ва година обръщането няма как да ти стъпи на по-малко по 5-6 бона с частите и работата , до тук добре пак има лееека далавера , ма да намериш всички части на куп си е мишън импосибъл и тва е минус , тия дето обръщат не се занимават да търсят твоя е отговорността , отделно никой не ти дава гаранция че като ти го обърнат няма да се вкараш после във филма .......

 

 

иначе вече има нов вид пловдивски баровци , карат мл , а8 , кю7 с десен волан...... е тва за мене си е стинкаджийство пък и съм виждал до сега поне 3-4 катастрофи с виновни коли "десняци" .....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...