Jump to content
BulForum.com

Не си купувайте телефон от "Хенди"


firmajiq

Recommended Posts

направих грешка да взема един телефон на баща ми оттам (добре, че е от евтините) ... втори път едва ли ще отида при тях. крайно некоректни.

Аз пък не съм имал проблеми(слава богу) до сега.Първо си купих w810i ,който след една година се развали...занесох им го в сервиза и след месец ми дадоха нов(както си е упоменато в гаранцията).Сега телефончето е в един приятел и той няма никъкви проблеми(вече 3-4 година).Втория ми телефон от там Nokia E51 го взех Юни месец и до сега също нямам проблеми с него

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Така - разбрахме къде да не ходим....

а сега похвалете магазин за телефони в който са се отнацяли коректно и са ти зачитали гаранцията!?

и firmajiq - би ли споделил какво стана с твоята "сага"?

Link to comment
Share on other sites

За мен по коректи от 2be не съм виждал. Каквото и да съм купил от 2be винаги са го заменяли или отремонтирали. Вярно - винаги спазват 30 дневния срок , но поне има ефект като ти го върнат.

До сега съм купувал 4 телефона и 1 фото рамка. Фото рамката ми я сменяха 3 пъти с чисто нова , докато не случих на здрав екземпляр :) Телефон съм ремонтирал 1 път и то наитина го оправиха.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
и firmajiq - би ли споделил какво стана с твоята "сага"?

 

"Сагата" има интересно продължение. Имам един приятел, който чрез фирмата си е организирал доста голяма група (и с хора извън фирмата) от ~ 700 абоната. Та му се налага често да търси услуги за ремонт на апарати. Той ми препоръча един сервиз на бул. "В. Априлов", близо до Централна Гара. Отидох там, оставих го, и след 1 час ми се обадиха, че телефонът е поправен и работи, но му липсва (т.е. имало го е, но е махнат) един чип, който управлявал микрофона. Бил стандартен, и се ползвал в много модели. Питаха ме защо го няма, и дали искам да ми го възстановят. Не виждам смисъл да ме лъжат от сервиза - и с чип, и без чип - ако ми бяха казали 40 лв. (колкото ми казаха, че ще струва ремонтът), щях да си платя. Затова си правя извода, че в сервиза на Хенди освен, че са ми повредили апарата при първото "поправяне", са си казали - "тоя и без това ще го хвърли тоя апарат, що да не си свалим чипчето, ще го шитнем на някой друг, все ще му вземем някой лев".

Оттогава GSM-чето си работи без проблеми, и трябва да кажа, че чистотата на звука му и обхватът му са по-добри от Nokia 6300, която дадох на жена ми. Като единствен недостатък мога да посоча камерата, която на слаба светлина не прави добри снимки.

Link to comment
Share on other sites

Оттогава GSM-чето си работи без проблеми, и трябва да кажа, че чистотата на звука му и обхватът му са по-добри от Nokia 6300, която дадох на жена ми. Като единствен недостатък мога да посоча камерата, която на слаба светлина не прави добри снимки.

 

Няма GSM чиято камера да става за нещо. Може би аз съм прекалено претенциозен и може да има чат пат някой като огромната нокия преди 2 години дето и се завърташе горната част и беше с размерите на малка видеокамера или някое от новите 5 мегапикселови сонита но като цяло сравнен с някой компактен фотоапарат като Canon IXUS 75 примерно - разликата е от земята до небето.

 

-------------

 

Да споделя и аз една история: Взимам си от Мтел нокия 6500 - идеална на вид радвам на малкото симпатично телефонче, но нещо не се чува добре. Отивам в сервиза и ми изключват 3g-то. Обаче чат пат си грачи и това е. След няколко седмици стигам до извода че когато говоря ако приклещя телефона с ухо и рамо за да си освободя ръцете и обхвата рязко пада и почва да грачи. Отделно че bluetooth-a шуми ако слушалката е на повече от 20см от телефона и случайно главата му застане между тях - примерно телефона е на бюрото ми а аз се шматкам из стаята. Пробвам със старата 6230 - никакви проблеми дори в другата стая през 1 стена - какво ли не пробвах само в задника дето не си заврях 6230-то - работи а 6500-та малко нещо да се отдалеча от него недай си боже да си протегна ръката и почва да "грачи". Отивам в сервиза на мтел - връщат го след седмица че е в идеално техническо състояние. Пак им го връщам че не са го тествали и изисквам да видя резултати от машина на която са го пускали и че си е наред, чакам още 2 седмици - връщат го, дават ми 1 лист и някакъв сертификат че телефона е 6+ но продължава да прави същите номера. Човека от сервиза излезе лично да ми се извини че просто модела бил такъв. Отивам право в Деком и пробвам 2 други 6500 - същата хава като моя - успокоих се и го пуснах да се продава тука - не помня кой го купи но не се е оплакал изобщо от обхвати и прочее (аз го предупредих 10 пъти за проблемите които аз имах).

 

Сега съм с 6300 - няма ги тези проблеми и 6300-та е по-добре е като обхват и сила на bluetooth-a от 6500 но моята напоследък поне 1 път на ден ми губи сигнал - както говоря и хоп - изчезва антенката после се появява след 10тина сек. На Мтел ли им е претоварена мрежата или апарата ми не се държи адекватно но миналата година когато още си бях със старата 6230 нямах грам проблем с обхвати чуваемост и прочее. Честно казано това ще ми е последната Нокия - следващия или HTC или Sony... Има време докато се наканя ;)

Link to comment
Share on other sites

Привет,

човека в сервиза да се казва случайно Богдан? Висок, слаб, леко плешив?

 

Ако мислиш че помня половин година по-късно :) Може и той да е бил. Бях доста изнервен но той успя да ме изтрае и ми обясни най-спокойно че просто модела си е такъв... аз продължавам да недоумявам как може Нокия да пуснат такова недоразумение. Изобщо да не му бяха слагали bluetooth по-добре. Отделно че и за говорене като го приклеща с рамото и пак почваше да накъсва... абе пълна мизерия е това 6500-та за мен.

Link to comment
Share on other sites

... Честно казано това ще ми е последната Нокия - следващия или HTC или Sony... Има време докато се наканя ;)

 

Коментара ми за Нокиа е: Nokia - Disconnecting People... Под всякаква критика са (всичко е на стара слава, ама докога...).

А за HTC, не знам, така са дръпнали пред другите, че трудно ще ги стигнат. Имам един телефон от тази малка кооперацийка (НТС) на 3 и половина години (qtek 9100) - за сефте имам толкова дълго издържал на какво ли не телефон - шапка им свалям. Предполагам, че само Епълите са по- от тях. Може и да експериментирам с един.

Link to comment
Share on other sites

е51, 55 ениуан?Момчета стегнете се.Нокия си имат свястни модели.Епълите не знам как са за работа, но като стил/перформънс е51-цата до сега нищо не ми я замества.Толкова тънко и функционално нещо като изкарат да ми се обадят.HTC-тата наистина и на мен ми харесват ако се касае за акт. работа и не е проблем обема...инак в коша.При приложение за 1-2 мейл-а, Wi-Fi, офис приложения, добър звук и да не ми пречи из ръчичките е51 е за мен.Докато не му изкарат новата версия.

Link to comment
Share on other sites

е51, 55 ениуан?Момчета стегнете се.Нокия си имат свястни модели.Епълите не знам как са за работа, но като стил/перформънс е51-цата до сега нищо не ми я замества.Толкова тънко и функционално нещо като изкарат да ми се обадят.HTC-тата наистина и на мен ми харесват ако се касае за акт. работа и не е проблем обема...инак в коша.При приложение за 1-2 мейл-а, Wi-Fi, офис приложения, добър звук и да не ми пречи из ръчичките е51 е за мен.Докато не му изкарат новата версия.

 

Е51 и на мен ми е хващала окото, но имах приятел с нея, който така и не можа да намери софтуер, който да помни всички проведени някога с този телефон разговори - както може всяко себеуважаващо се НТС :) - а на мен това ми е основно изискване.

Пълен смях е за мен, смарт телефон да помни разговорите един месец :confused

Абе барлива работа е Нокиа за мен.

 

П.П. Намери единствено някакъв, който записваше и самите разговори, но доста тъп като интерфейс, а и не искам да ги записва - само да помни кога са проведени. А и ми се струва, че откъм качествен софтуер е мнгого по-добре с Уин да е телефона.

 

П.П.П. Искам още един смарт телефон и като гледам май ще е Даймънд на НТС, ако нещо друго не ми хареса повече - което е трудна работа, предвид качествата на Даймънда.

Link to comment
Share on other sites

Оставете излишните неща. Искам да говоря с него - wifi и прочее не ща на телефона. Да не губи обхват дори ако съм седнал отгоре му. И bluetooth-a да хваща ако телефона ми е в задния джоб а не като 6500-та.

 

Това за разговорите е абсурдно - аз имам по 20 разговора на ден - трябват ми за последните 2 дена, нищо повече.

 

Търсенето ако го направят като на windows mobile - да се сеща какво мога да напиша с натиснатите цифри вместо да натискам всяка по 10 пъти - ако има ей такъв софтуер за смартфони моментално си изхвърлям 6300-та и купувам и смартфона и софтуера...

 

HTC Diamong Touch нещо тромаво ми се стори като го гледах последно... иначе досега да съм си го взел...

Link to comment
Share on other sites

Оставете излишните неща. ...

 

Е, айде сега. Излишни за кой ? :)

 

Това за разговорите е абсурдно - аз имам по 20 разговора на ден - трябват ми за последните 2 дена, нищо повече...

 

При теб е така може би, но само защото не си се замислял колко удобно е да помни всички разговори и да можеш да си провериш телефона на човек с който си говорил на рожденния си ден преди 8 месеца, ама не си ги записал.

 

HTC Diamong Touch нещо тромаво ми се стори като го гледах последно... иначе досега да съм си го взел...

 

Това в сравнение с какво? Друг смартфон или тъпофон като 6300 ? :lol:

 

...моментално си изхвърлям 6300-та...

 

Това, ако е телефон... чистак бърсак два дена не може да му изтрае батерията. А едно време Нокиа бяха легендарни с батериите си.

Link to comment
Share on other sites

Е, айде сега. Излишни за кой ? :)

При теб е така може би, но само защото не си се замислял колко удобно е да помни всички разговори и да можеш да си провериш телефона на човек с който си говорил на рожденния си ден преди 8 месеца, ама не си ги записал.

 

Ми за мен :)

Между другото защо би ми трябвало да гледам кой ми е звънял на рожденния ден? Не водя статистика че после да си отмъщавам като пропускам да им звънна аз (то аз тъй и тъй забравям за половината защото съм заплес ама не говорим сега за мен)? :)

 

 

Това в сравнение с какво? Друг смартфон или тъпофон като 6300 ? :lol:

Това, ако е телефон... чистак бърсак два дена не може да му изтрае батерията. А едно време Нокиа бяха легендарни с батериите си.

 

Ами аз го зареждам всяка вечер щото телефони рядко карат над 3-4 часа разговор а аз поне по 1час на ден говоря... жена ми по цяла седмица не си го зарежда нейния.

 

И пак стигаме до това какво искам от телефона а именно - да викам "ало" и да пиша чат-пат СМС-и... а и чат-пат да ми напомня да не забравя нещо... ооо и да има калкулатор! Половината време го ползвам за калкулатор всъщност. Друго не ми трябва и не искам. Даже не искам да има камерка но вече всички имат че си ги и мерят кой снима по-добре. А че нито един не може да снима като фотоапарат от $100-200 е друга тема

Link to comment
Share on other sites

е51, 55 ениуан?Момчета стегнете се.Нокия си имат свястни модели.Епълите не знам как са за работа, но като стил/перформънс е51-цата до сега нищо не ми я замества.Толкова тънко и функционално нещо като изкарат да ми се обадят.HTC-тата наистина и на мен ми харесват ако се касае за акт. работа и не е проблем обема...инак в коша.При приложение за 1-2 мейл-а, Wi-Fi, офис приложения, добър звук и да не ми пречи из ръчичките е51 е за мен.Докато не му изкарат новата версия.

 

и аз съм с е51 и съм си казал, че докато телефона не се скапе ТОТАЛНО няма да го сменя. Харесвам тънки телефони - точно както е е51. Предишния ми беше със същия дизайн.

Доволен съм си за сега от телефончето.

Link to comment
Share on other sites

Търсенето ако го направят като на windows mobile - да се сеща какво мога да напиша с натиснатите цифри вместо да натискам всяка по 10 пъти - ако има ей такъв софтуер за смартфони моментално си изхвърлям 6300-та и купувам и смартфона и софтуера...

 

Nokia E71. Купувай и хвърлят 6300-та. Че и 20 дена стендбай има.

 

Само разбира се ако не те притеснява, че дисплея е гомнян.

Link to comment
Share on other sites

аз съм страшно доволен от е71то ем е здраво ем батерия ем екстрички , тъкмо се бях отчаял от нокия и се бях зарекъл това да ми е последната нокия ако батерията пак му е под всяква критика ама тоя не оправда очакваният ми и се оказа невероятна машинка.

след 6310и-то тоя ми е на челните места в списъка

Link to comment
Share on other sites

Това за log-a и на мен ми направи много лошо впечатление онзи ден.Но не ми е чак толкова важно.

е51 е един от най-красивите smartphonе-и(според моите разбирания за красив телефон).Тънък,стилен и многофункционален!Единствения телефон за който бих си сменил е51-та е Z770 Ducati Edition....ама щото съм си фен :)

Link to comment
Share on other sites

е51 е един от най-красивите smartphonе-и(според моите разбирания за красив телефон).Тънък,стилен и многофункционален!Единствения телефон за който бих си сменил е51-та е Z770 Ducati Edition....ама щото съм си фен :)

 

А според моите разбирания си е доста грозноват.

 

@host: Защо? С какво e55 е по-хубав, освен, че е мелез и тая полу-QWERTY клавиатура по-скоро ще те изнерви отколкото ще върши работа. Пък и дисплея е същия. Гомнян.

 

Нокия взеха нещо да ги вадят еднакви, но с различен дизайн, което си е тъпчене на едно място и отбиване на номера.

 

Аз таях надежди за Е75, но пак сгомнясаха положението с гомнян дисплей.

Link to comment
Share on other sites

GPS модул, полу-пълната клавиетура ще кажа като я пробвам.Дисплея не знам на теб какво ти е крив.Батерията е още по-добра, камерата е малко по-добра, но аз така или иначе не ползвам камерата.

Дизайна си е класически нищо не трябва да му се бара.

Link to comment
Share on other sites

Nokia E71. Купувай и хвърлят 6300-та. Че и 20 дена стендбай има.

 

Само разбира се ако не те притеснява, че дисплея е гомнян.

 

Този телефон ми прилича на калкулаторче от типа 2 за лев. По-грозно нещо не съм виждал, даже и кютека 9100, който определено също е грозен и въздървен като дизайн, изглежда като бижу пред е71. Само заради батерията му бих разбрал хората с него.

Link to comment
Share on other sites

GPS модул, полу-пълната клавиетура ще кажа като я пробвам.Дисплея не знам на теб какво ти е крив.Батерията е още по-добра, камерата е малко по-добра, но аз така или иначе не ползвам камерата.

Дизайна си е класически нищо не трябва да му се бара.

 

GPS модула и E71 го има. Камерата изобщо не я коментирам, защото тя е нещо ненужно в телефон според мен. Батерията - OК.

 

Дисплея е ад. Слаба яркота, виждат се зъбатите ръбове на текстове и икони. Нищо не се вижда на него, ако ще и безплатен интернет да има, каква е файдата като не можеш да видиш достатъчно информация на екрана? И не говорете за Zoom, защото като се отдалечи, текста става нечетим.

Link to comment
Share on other sites

Кажете обхвата как е и bluetooth-a как се държи когато телефона е в съседната стая, на мен като функционалност 6300-та ме устройва напълно. Проблема ми е че губи обхват на моменти иначе поне нейния bluetooth е кадърен а не като на 6500-та объркам ли в кой джоб да го мушна и почва да накъсва...

 

PS: не искам пълна клавиатура

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...