Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Имам един такъв въпрос: Как може да се заключват канали в мрежата на N3 ако не се използва приемник а модул? Проблемът ми е следният - на телевизорът ми , който е sony има заключване на програми, обаче са записани като 13+ ....18+ което не е отбелязано за "специалните канали" Някои "детски" програми не са ми по вкуса, че да ги гледат децата ми и затова искам някак да мога да ги ограничавам. Затова и питам - има ли начини чрез CA модула или някак си ....чакам някакви предложение от запознатите....

 

Понеже менюто ми е на български: Удебеленото са бутоните от дистанционното, другото са опциите в менютата.

Home-> Системни настройки->Родителски контрол и си избираш ПИН код.

После отиваш на съответния нежелана канал -> Options->Заключване/Отключване -> въвеждаш PIN-а и канала е заключен. За да го гледаш трябва да въведеш пин-а. Отключването за постоянно става по същия начин Options->Отключване/Заключване -> ПИН-а

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Понеже менюто ми е на български: Удебеленото са бутоните от дистанционното, другото са опциите в менютата.

Home-> Системни настройки->Родителски контрол и си избираш ПИН код.

После отиваш на съответния нежелана канал -> Options->Заключване/Отключване -> въвеждаш PIN-а и канала е заключен. За да го гледаш трябва да въведеш пин-а. Отключването за постоянно става по същия начин Options->Отключване/Заключване -> ПИН-а

Добре бе, това добре, обаче ти вероятно ми казваш как става това на приемника, обаче както съм написал по нагоре аз съм със CA модул и там няма такъв филм :) На моя телевизор се мъчат да подходят елегантно: има едно глобално меню със ПИН код, който иска да покажеш на каква възраст е позволено да се гледа. ВСИЧКИ канали на които е указано че са за 18 години ще бъдат заключени, обаче ако няма информация за тях ( а тези на N3 са точно такива) не става НИЩО !

Относно изместването на каналите - това може да мине пред по малкия, обаче големия е всичко друго но не и проЗ ;)

В настройките на CA модула има някаква опция за родителски контрол обаче не знам какво се прави там - има ли някаква техника там ?

Link to comment
Share on other sites

Добре бе, това добре, обаче ти вероятно ми казваш как става това на приемника, обаче както съм написал по нагоре аз съм със CA модул и там няма такъв филм :) На моя телевизор се мъчат да подходят елегантно: има едно глобално меню със ПИН код, който иска да покажеш на каква възраст е позволено да се гледа. ВСИЧКИ канали на които е указано че са за 18 години ще бъдат заключени, обаче ако няма информация за тях ( а тези на N3 са точно такива) не става НИЩО !

Относно изместването на каналите - това може да мине пред по малкия, обаче големия е всичко друго но не и проЗ ;)

В настройките на CA модула има някаква опция за родителски контрол обаче не знам какво се прави там - има ли някаква техника там ?

 

Понеже повече от година и половина съм със CA модул, след като си купих SONY-то съм 10000% убеден, че ти обяснявам как става на ТЕЛЕВИЗОРА. Можеше да споделиш модел, защото може да ти е по-стар/нов модела и да са сменили менютата. Ако е по-нов от година и половина, не вярвам да са направили хипер, мега промени по менюто. Или да сменили кой знае колко логиката. Прегледай си менютата.

Даже сега на моя видях, че в родителски контрол след като въведа пин код имам 2 функции - едната е тази, която ти ми казваш - определяш възраст и програмите неразрешени за нея се спират. Втората е списък с всички канали и мога да си избера директно всички, които искам да заключа, а не един по един както бях писъл по-горе. Това е удобно ако предварително знаеш какво ще махаш и ги подкараш наред за по-бързо.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Понеже повече от година и половина съм със CA модул, след като си купих SONY-то съм 10000% убеден, че ти обяснявам как става на ТЕЛЕВИЗОРА. Можеше да споделиш модел, защото може да ти е по-стар/нов модела и да са сменили менютата. Ако е по-нов от година и половина, не вярвам да са направили хипер, мега промени по менюто. Или да сменили кой знае колко логиката. Прегледай си менютата.

Даже сега на моя видях, че в родителски контрол след като въведа пин код имам 2 функции - едната е тази, която ти ми казваш - определяш възраст и програмите неразрешени за нея се спират. Втората е списък с всички канали и мога да си избера директно всички, които искам да заключа, а не един по един както бях писъл по-горе. Това е удобно ако предварително знаеш какво ще махаш и ги подкараш наред за по-бързо.

Благодаря ти че се опитваш, обаче твоето упътване е вярно до момента на избирането на ПИН кода. Дотук добре..обаче отам нататък не е така... При избран ПИН код в режим Опциите не излиза никакво заключване- отключване... Гадост Сигурно просто телевизора е много стар - sony KDL40W5500K... обаче просто няма.. :angry1 При тебе явно е някой доста по суперм мега нов модел ... :beer:

 

остава ми другата възможност - някой да метне ръководство за conax модул - там има менюта с различни показатели , обаче не е ясно каква е идеята.. и кое как блокира, а не искам сега пък без да съм прочел да си блокирам целият телевизор... :angry1

 

p.s прецакан съм не става и там ... не влияе на нещата.... скапана работа :angry1

Edited by Romel
Link to comment
Share on other sites

Пин-а се въвежда един път - в опциите, за да го имаш като настройка, т.е да ти се активира тази функция в ТВ-то. Че иначе мрънка, че нямам конфигуриран. После пробвай като идеш на някой канал да гледаш - не през менюта и т.н Просто все едно нормално гледаш тв - Options Бутона на дистанционното и там виж има ли го това.

Link to comment
Share on other sites

Пин-а се въвежда един път - в опциите, за да го имаш като настройка, т.е да ти се активира тази функция в ТВ-то. Че иначе мрънка, че нямам конфигуриран. После пробвай като идеш на някой канал да гледаш - не през менюта и т.н Просто все едно нормално гледаш тв - Options Бутона на дистанционното и там виж има ли го това.

гледам, излязъл е ъпдейт на 16.09.2011 за моя сандък :) сега чакам ред за му забода флашката и ще видим... иначе разгледах всичко - и хартиеното ръководство, и вграденото в телевизора и всичко до което се допрях - няма гадината.. впрочем , за науката, ти какъв модел цитираш ( евентуално фърмуер) ? Защото моя в сегашния си вид с гаранция има само това, което казвам ...направо обърнах карантиите на менютата :) :beer: Ще видя ..дано ъпдейта ми пусне тая далавера.... :ph34r:

п.с За ПИН-а гарантирам - смених го 2 -3 пъти за идеята...

Edited by Romel
Link to comment
Share on other sites

Старите са на "тестови" скорости които засягат всички. Който не ги е усетил има някакъв друг проблем.

Какви са тестовите скорости? И кога се очаква да стигнат обявените на сайта? Кокло време се очертава да става "прехода"? Че сега излиза, че на сайта пише еди колко си лева - еди какви си скорости, пък голяма група абонати получават други, различни от обявените на страницата?

Link to comment
Share on other sites

Какви са тестовите скорости? И кога се очаква да стигнат обявените на сайта? Кокло време се очертава да става "прехода"? Че сега излиза, че на сайта пише еди колко си лева - еди какви си скорости, пък голяма група абонати получават други, различни от обявените на страницата?

 

Предположение: Като си купят трафик за да може да пуснат и на останалите ;)

Link to comment
Share on other sites

Или просто хората имат мозък в главата и мислят преди да направят нещо за разлика от еврокома, които вдигаха изведнъж скоростите на всички и цялата мрежа долу, после всеки реве. :)

Link to comment
Share on other sites

Като се преподпише договра за 18 месеца колко е таксата за Цифрова телевизия + Стандартен ЛАН интернет , че днеска малко странно ми го обясниха ? И защо не си заплатих таксата за първия месец ? Безплатен ли е ?

Edited by Stasio
Link to comment
Share on other sites

При мене пък има необясними загуби пак през нетера, от което страда и външния. А и пинга до Лондон чувствително се е повишил от няколко дни.

Link to comment
Share on other sites

ами продължава да има загубени пакети, но пинга се нормализира що годе, макар че има трицифрени пикове от време на време.

вероятно мрежата издиша вечерно време като се натрупат хора, или тия от нетера и в лондон не могат да си оправят чарковете.

Link to comment
Share on other sites

Ще го кажа тъй - сега направих 10 трейса един след друг, на 5 от тях има загубени пакети през трасето на нетера, на още няколко (на лондонския хоп) пък има трицифрени пингове. Т.е. на всеки 2-3 трейса има загуби и трицифрен пинг. И към твоя въпрос - отговора е почти постоянно.

Link to comment
Share on other sites

... проблема не е там където си мислиш, както вече 2 пъти казах, traceroute резултати не могат да се интерпретират по-начина по който някои хора си мислят.

Има други 2 проблема които се надявам да са същинските причинители на смущенията които изпитваш. Те ще бъдат решени тази седмица.

Link to comment
Share on other sites

В аналоговата телевизия има добавени 8 канала и освен това каналите са с променени честоти.

На телевизорите окито гледате аналогова телевизия направете сканиране за канали.

 

добавените канали са:

 

AXN

Viasat Explorer

Охота и Рьбалка

Utilisima

Fiesta TV

БНТ Свят

Тянков ТВ

DM Sat

Link to comment
Share on other sites

и при мен губи, но може да е нормално, някои рутъри не отговарят надеждно на пинг.

какво е положението в играта ?

дай IP на realm сървъра, да видя traceroute до него.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...