Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

"ВИЗИО"

 

Така са нещата при мен:

 

Data.bg - min-3/max-5/aver-3

Dir.bg - min-3/max-6/ aver-4

zamunda.net- min-53/max-55/ min-53

 

64.34.169.25- min-120/max-136/ aver-127

 

208.64.39.51- min-144/max-147/ aver-145

 

66.225.198.66- min- 139/max-180. aver-150

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

veche za vtori pat mi se sluchva da prekasne toka ~23chasa i posle ciala nosht da niama internet ima li niakakav nachin tova da ne se sluchva

 

И при мен е така, нет изобщо нямам в момента(Кършияка) и съм принуден да карам на някакъв съседски wireless. Цифровата е ОК за момента. Смях се на един приятел 2 дни че няма нет на DCC ама ето че и на мен ми се случи :)

Link to comment
Share on other sites

И при мен е така, нет изобщо нямам в момента(Кършияка) и съм принуден да карам на някакъв съседски wireless. Цифровата е ОК за момента. Смях се на един приятел 2 дни че няма нет на DCC ама ето че и на мен ми се случи :)

 

Хаха кой ли е този приятел!

 

Аз вече съм абонат на N3 и всичко е наред. Приготвил съм шитните на ДЦЦ и утре ще ходя да им ги мятам в офиса.

Link to comment
Share on other sites

Хаха кой ли е този приятел!

 

Аз вече съм абонат на N3 и всичко е наред. Приготвил съм шитните на ДЦЦ и утре ще ходя да им ги мятам в офиса.

 

Хехе, аз реших да му запазя анонимността ама той взе че сам се издаде :) Иначе за да не съм съвсем оффтопик ще спомена, че досега един път от няколколко месеца насам не е спирал нета, само днеска малко кофти...малко инфо по въпроса кога ще се оправят нещата няма да е зле :)

 

EDIT: 666 posts devil.gif

 

 

 

Edited by Fr0Zen
Link to comment
Share on other sites

shtaiga, тук са засегнати 2 аспекта, за съжаление моментално решение не мога да ти обещая но мога да споделя какви са плановете за бъдещето.

 

1. работното време на поддръжката - в момента телефона е до 23:00, рутинни аварии се отсраняват до 21:00, по-късно тази година това време ще се удължи с още един час, а по-нататък телефона ще е денонощен с рутинни аварии до 24:00.

 

2. стабилността на мрежата - могат да се слагат UPS-и и стабилизиращи захранвания, това обаче е голяма инвестиция и трябва да се натрупат още абонати за да може да се реализира, предсказание за срок е трудно да се направи ... ако нещата се развиват добре може би първи стъпки в тази насока ще има следващата година.

 

ако питаш за някакво автоматизирано рестартиране - има места на които е удачно и е реализирано, но има и дота положения при които не дава резултат и е доста спорен подход. Като цяло не е универсално решение.

 

кажи ми за къде става дума да проверя случая дали има някакъв специфичен проблем при теб който има нужда от повече внимание.

Link to comment
Share on other sites

Dunav 2

az problemi ne sam imal s interneta samo dva pati se e sluchvalo kato spre toka ~23chasa za 5-10minuti i posle chak kam 8-9 ima internet i poneje az prez noshta polzvam internet za tova pitam dali moje da se napravi neshto

Edited by shtaiga
Link to comment
Share on other sites

От няколко дена имам "странен" проблем. Но не знам дали е от Н3 или от тв-то. става въпрос за ЕПГ-то. не използвам приемник, а кабела е директно в ТВ-то. Прави ми впечатление, че като превключвам на някои канали и показва информация за предаване от друг канал. Примерно на бтв комеди излиза на нешенъл джеографик. На тв1000 излизаше на АХN мисля. Но точно преди да изчезне информацията при смяна на канала и успява да извлече правилната. Но е толкова кратко, че се налага да се отваря ЕПГ-то да се види какво е. Вчера примерно ми показваше дори в ЕПГ на тв1000 програмата на AXN и чак като се позиционирах на канала и преместих да видя по-напред какво ще дават и тогава се презареди и показа програмата на тв1000. За едни и същи канали показва програмата на едни и същи други - не е да са различни.

Та някой има ли подобен проблем? Да знам на къде да се насоча. Че може и нещо от Сони да са объркали в техните ъпдейти, че в началото на месеца се обнови firmware и може и от него да е.

Link to comment
Share on other sites

Откакто се кодираха всички канали доста често както си гледаш и изскочи, я надпис "кодиран канал conax", я "грешна настройка" и т.н., което се оправя за няколко секунди, но често трябва да се превключи, за да тръгне отново и е доста дразнещо. Няма ли начин да се избегнат подобни прекъсвания?

Link to comment
Share on other sites

С бокса е, така че не мога да го отдам на нещо при мен. Вчера примерно докато гледах едно предаване по Травел тв за 1 час го направи 2 пъти, а единия трябваше да превключвам, за да се оправи.

Link to comment
Share on other sites

И на мен няколко пъти ми изкача надпис, че канала е кодиран или със сменена честота. Или нещо подобно.

Link to comment
Share on other sites

От няколко дена имам "странен" проблем. Но не знам дали е от Н3 или от тв-то. става въпрос за ЕПГ-то. не използвам приемник, а кабела е директно в ТВ-то. Прави ми впечатление, че като превключвам на някои канали и показва информация за предаване от друг канал. Примерно на бтв комеди излиза на нешенъл джеографик. На тв1000 излизаше на АХN мисля. Но точно преди да изчезне информацията при смяна на канала и успява да извлече правилната. Но е толкова кратко, че се налага да се отваря ЕПГ-то да се види какво е. Вчера примерно ми показваше дори в ЕПГ на тв1000 програмата на AXN и чак като се позиционирах на канала и преместих да видя по-напред какво ще дават и тогава се презареди и показа програмата на тв1000. За едни и същи канали показва програмата на едни и същи други - не е да са различни.

Та някой има ли подобен проблем? Да знам на къде да се насоча. Че може и нещо от Сони да са объркали в техните ъпдейти, че в началото на месеца се обнови firmware и може и от него да е.

Не знам дали е свързано с проблема ти, но на тв самсунг с вграден тунер, някой път до името на канала ми изписва вече минало предаване и не показва това, което е в момента. Не ги разменя между каналите. Прави ми впечатление, че ако проверя списъка с каналите там дава актуално текущото предаване. От това обаче си вадя извода, че най-вероятно е софтуерен бъг във фърмуера :).

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали е свързано с проблема ти, но на тв самсунг с вграден тунер, някой път до името на канала ми изписва вече минало предаване и не показва това, което е в момента. Не ги разменя между каналите. Прави ми впечатление, че ако проверя списъка с каналите там дава актуално текущото предаване. От това обаче си вадя извода, че най-вероятно е софтуерен бъг във фърмуера :).

И този ефект съм го имал - показва предишното. Но тв-то е Сони.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Днес ме включиха момчетата, колегата с бормашината малко надялка касата на вратата ама карай :lol:

 

Въпрос: имам една бяла вертикална лента коят се движи насам натам (показва се само на черен фон , в момента я няма но до одеве се вееше наляво - надясно, някакви идеи ? :)

Link to comment
Share on other sites

Днес ме включиха момчетата, колегата с бормашината малко надялка касата на вратата ама карай lol.gif

 

Въпрос: имам една бяла вертикална лента коят се движи насам натам (показва се само на черен фон , в момента я няма но до одеве се вееше наляво - надясно, някакви идеи ? xmas.gif

 

 

/offtopic

 

 

Еми............затвори вратата и прозорците да не стаа течение и нема да се вей най-вероятноhuh.gif lol.gif

 

 

Сори за оффтопа значи , ама не се сдържахw00t.gif

Edited by LaN
Link to comment
Share on other sites

Днес ме включиха момчетата, колегата с бормашината малко надялка касата на вратата ама карай :lol:

 

Въпрос: имам една бяла вертикална лента коят се движи насам натам (показва се само на черен фон , в момента я няма но до одеве се вееше наляво - надясно, някакви идеи ? :)

 

Кофти маса на някой кабел или проблем с входа на ТВ или изхода на приемника - това ако е на цифровата. Ако е на аналоговата може да е слаб сигнал или проблем с маса някъде около тунера на ТВ.

Link to comment
Share on other sites

Пичове, в Смирненски докъде стигнахте? Около "Сеновец" и "Вечерница" има ли покритие вече? :))

 

Също и по-нагоре няколко човека писаха, че имали проблем с брум на цифровата телевизия, отстранен ли е вече?

Edited by morgenstern90
Link to comment
Share on other sites

[...]

Въпрос: имам една бяла вертикална лента която се движи насам натам (показва се само на черен фон , в момента я няма но до одеве се вееше наляво - надясно, някакви идеи ? :)

Наскоро рових такъв проблем. Оказа се че призрачният образ който се вижда най-добре на черен екран е всъщност аналоговата програма която съм гледал последно. Явно аналоговия канал си работи и се излъчват от изхода на скарта, дори когато на екрана се показва това което идва по входа на същия скарт. И понеже и двата сигнала са композитни и не ползвах кабела даден ми от N3, си "говореха". Превключването на RGB сигнал или превключването на ТВ на канал без сигнал скриват проблема.

 

Подобни смущения могат да се получат и от сигнали идващи по коаксиалния кабел. Честоти от мрежата или разни трансформатори на телевизори могат да създадат бавно "носещи" се мотиви. Затова винаги е препоръчително да се сложи един галваничен разделител, който отфилтрира и ниските честоти.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...