Jump to content
BulForum.com

Fiber To The Trees


Recommended Posts

много ви се ще тва да не са ITD a ? Направо ви попарих мечтите ....

Ужас! Аз лично изпаднах в шок! Това не ми беше мечта, това беше много повече, но ти ми я съсипа. Не знам дали ще мога да се съвзема някога от тази несправедливост :cry

Link to comment
Share on other sites

много ви се ще тва да не са ITD a ? Направо ви попарих мечтите ....

ся па не ползвали такива кутии ... някой да е твърдял че тия кутии са техни ?

усещам следващия пост : "тоя пич е с джапанки, ITD ползват специални катерачески обувки" или "ITD не ползват стълби, те могат да летят !!!"

 

та това дори не е първия пост в който някой споделя че ги е видял да опъват по въздуха, какво се газирате толква ?

 

:) Незнам чий интереси мислиш, че защитаваш дали на Визио, дали на Лангейм, НО истината, е че правиш ГОЛЯМА реклама на ITD и реално им вдигаш акциите, сигурно знаеш приказката, че лоша реклама няма - важното е да се ГОВОРИ за теб или за твоята компания.

И в заключение мога само да кажа, че трябва да те черпят от АйТиДи за положения от теб труд в тяхна полза. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ужас! Аз лично изпаднах в шок! Това не ми беше мечта, това беше много повече, но ти ми я съсипа. Не знам дали ще мога да се съвзема някога от тази несправедливост :cry

Аз не мога да го понеса. Живеех за ИТД. Как смеят да ми се подиграват? Отивам да се напия и да се нагълтам с хапчета...

Link to comment
Share on other sites

много ви се ще тва да не са ITD a ? Направо ви попарих мечтите ....

ся па не ползвали такива кутии ... някой да е твърдял че тия кутии са техни ?

усещам следващия пост : "тоя пич е с джапанки, ITD ползват специални катерачески обувки" или "ITD не ползват стълби, те могат да летят !!!"

 

та това дори не е първия пост в който някой споделя че ги е видял да опъват по въздуха, какво се газирате толква ?

 

Е, и ? И какво като опъват ? Имат ли нет като почне да гърми ? Имат ! Скоростта добра ли им е ? Добра е ! Когато възникне проблем и се обадиш реакцията е светкавична. Колко от така наречените доставчици могат да се похвалят с това ? Колко от тях се обаждат на абонатите си за да попитат доволен ли си от услугата (на мен лично всеки месец до сега ми се обажда за това). И на всичкото отгоре ITD е един от най - старите доставчици на пазара, да не говорим, че май са и от най - крупните.

 

 

Айде със здраве !

И вместо във вашата фирма да се занимавате с глупости вземете да го помислите как клиентите ви да бъдат по - доволни за да не бягат !

 

П.с. И нека те просветля за нещо (съвсем беплатно) .

 

В едно състезание по замеряне с лайна резултатът се отчита не по това колко си метнал по някого, а по това колко са останали полепнали по тебе !

Link to comment
Share on other sites

единствените лайна които прелитат тук са от вас към мен, аз за ITD само хубави работи мога да кажа.

въпроса е по-скоро друг - защо първия ти пост в този форум е точно с такава насоченост? че дори и отделна тема си направил. можеше например да пишеш във вече съществуващата за itd ... просто ми е интересно как един потребител регистриран преди 4 год. "блесва" точно сега :)

Link to comment
Share on other sites

въпроса е по-скоро друг - защо първия ти пост в този форум е точно с такава насоченост? че дори и отделна тема си направил. можеше например да пишеш във вече съществуващата за itd ... просто ми е интересно как един потребител регистриран преди 4 год. "блесва" точно сега :)

 

Търпеливо е чакал темата на живота си... и ето най-после достига до прозрение :). Е, малко е плоско ама важното е да си го харесва човека.

Link to comment
Share on other sites

Е, и ? И какво като опъват ? Имат ли нет като почне да гърми ? Имат ! Скоростта добра ли им е ? Добра е ! Когато възникне проблем и се обадиш реакцията е светкавична. Колко от така наречените доставчици могат да се похвалят с това ? Колко от тях се обаждат на абонатите си за да попитат доволен ли си от услугата (на мен лично всеки месец до сега ми се обажда за това). И на всичкото отгоре ITD е един от най - старите доставчици на пазара, да не говорим, че май са и от най - крупните.

Айде със здраве !

И вместо във вашата фирма да се занимавате с глупости вземете да го помислите как клиентите ви да бъдат по - доволни за да не бягат !

 

П.с. И нека те просветля за нещо (съвсем беплатно) .

 

В едно състезание по замеряне с лайна резултатът се отчита не по това колко си метнал по някого, а по това колко са останали полепнали по тебе !

 

Евала за тоя пост :)

По-точно от това не може да се напише :P

 

ПП: На мен ми са се обадили само 1 път до сега да ме питат какво е качеството. Чуствам се пренебрегнат :lol: :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
много ви се ще тва да не са ITD a ? Направо ви попарих мечтите ....

ся па не ползвали такива кутии ... някой да е твърдял че тия кутии са техни ?

усещам следващия пост : "тоя пич е с джапанки, ITD ползват специални катерачески обувки" или "ITD не ползват стълби, те могат да летят !!!"

 

та това дори не е първия пост в който някой споделя че ги е видял да опъват по въздуха, какво се газирате толква ?

На мен ми се струва,че ти май се "газираш" повече от всички други участници в тази тема взети заедно...а така като ти гледам и поста или имаш нужда от опреснителен курс по български правопис,или докато си го писал си бил леко "газиран".

Link to comment
Share on other sites

На мен ми се струва,че ти май се "газираш" повече от всички други участници в тази тема взети заедно...а така като ти гледам и поста или имаш нужда от опреснителен курс по български правопис,или докато си го писал си бил леко "газиран".

 

Не че не е минал месец и половина откакто последно се дъвкахме по темата :) Освен да ти липсва конкретно на теб нещо защото гледам оттогава насам я бяхме заеб***и. То няма какво повече да се каже по въпроса де, но все пак от любов към спорта можеше евентуално да се подъвчем още някой и друг ден... та ако някой има желание за спор готов съм да защитавам и 2те страни колкото мохабед да става :)

Link to comment
Share on other sites

Не че не е минал месец и половина откакто последно се дъвкахме по темата :) Освен да ти липсва конкретно на теб нещо защото гледам оттогава насам я бяхме заеб***и. То няма какво повече да се каже по въпроса де, но все пак от любов към спорта можеше евентуално да се подъвчем още някой и друг ден... та ако някой има желание за спор готов съм да защитавам и 2те страни колкото мохабед да става :)

Мне,на мен нищо не ми липсва.Не бях писал по-рано в темата,защото доста време нямах достъп да сайта,когато имаше проблеми с хостинга.

Link to comment
Share on other sites

Въпросче - какво е значението от къде минава оптиката ? :))

Ако е достатъчно високо, че да не я късат преминаващи камиони то проблеми няма :)

Опираме до естетическата страна .... :)

PS : Колегите от НетГруп също си пускат така оптиките, таа нз как се стигна до извода, че това са ITD :))

Link to comment
Share on other sites

Въпросче - какво е значението от къде минава оптиката ? :))

Ако е достатъчно високо, че да не я късат преминаващи камиони то проблеми няма :)

Опираме до естетическата страна .... :)

 

Също така сняг, разни птици и какво ли не друго което може да увисне на въпросния кабел, но преди всичко бури чупещи клоните на дърветата на/около тези с оптиката. Та естетическата страна е слабо засегната при бури и сняг но всичко което виси определено се влияе (мани ми не само кабелите) :)

 

 

PS : Колегите от НетГруп също си пускат така оптиките, таа нз как се стигна до извода, че това са ITD :))

 

Te тая технология индийците я измислиха доста отдавна (пък знам ли може да са внесли челен опит от нашенско)...

Link to comment
Share on other sites

Само ми е чудно защо се дъвчите толкова време за глупости. А иначе по темата, това за мен си е чисто и просто един коаксиален кабел, който не принадлежи нито на ИТД, нито на Лан доставчик, а на ДЦЦ или Евроком, въпреки че първите избягват да кичат кабели по стълбове и дървета. :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Само ми е чудно защо се дъвчите толкова време за глупости. А иначе по темата, това за мен си е чисто и просто един коаксиален кабел, който не принадлежи нито на ИТД, нито на Лан доставчик, а на ДЦЦ или Евроком, въпреки че първите избягват да кичат кабели по стълбове и дървета. :beerchug

 

Абе тя темата беше не само умряла ами и изстинала но Xeon я изрови и реанимира и глей какво стана сега. Сега обаче ми стана интересно ти пък как успя да различиш оптиката от коаксиалния кабел от лан кабела ей тъй по тези снимки след като всичките са или черни или сиви, тънки и кръгли... :)

Link to comment
Share on other sites

Абе тя темата беше не само умряла ами и изстинала но Xeon я изрови и реанимира и глей какво стана сега. Сега обаче ми стана интересно ти пък как успя да различиш оптиката от коаксиалния кабел от лан кабела ей тъй по тези снимки след като всичките са или черни или сиви, тънки и кръгли... :)

Ами реших, че е коаксиален, защото:

1. Е черен на цвят, а лан кабелите по принцип са сиви

2. Опъвал съм коаксиални кабели по стълбове 2 години и точно така връзвах топчето с изолирбанд, за да не се оплита

3. Не съм се занимавал с оптика, защото когато аз работих в кабелна телевизия оптиката тепърва навлизаше, но тук в една тема се коментираше под какъв ъгъл се огъва максимално оптичния кабел, а този определено е под ъгъл 90 градуса

Link to comment
Share on other sites

Ами реших, че е коаксиален, защото:

1. Е черен на цвят, а лан кабелите по принцип са сиви

2. Опъвал съм коаксиални кабели по стълбове 2 години и точно така връзвах топчето с изолирбанд, за да не се оплита

3. Не съм се занимавал с оптика, защото когато аз работих в кабелна телевизия оптиката тепърва навлизаше, но тук в една тема се коментираше под какъв ъгъл се огъва максимално оптичния кабел, а този определено е под ъгъл 90 градуса

 

Спокойно мога да се препирам и за цвета на кабела както и за връзването с изолирбанд :)

 

Виж за ъгъла - не знам къде да гледам, но голямата топка кабели ми изглежда съвсем нормално навита даже и за оптика.

 

Както и да е - препираме се за глупости пък и няма значение - който не му се дават пари да положи кабелите в земята 1 единствен път после ще ходи да ги оправя на пожар и особено след буря може да очаква безброй изненади.

 

Който пък ги е положил го очакват изненади ако не са в сериозни тръби но и тогава пак няма гаранция че някой селянин (с извинение) с багер няма да ги разкопае просто щото му се спи и го мързи да погледне къде и какво копае.

Link to comment
Share on other sites

Скоро минах по една от тези улички и единствената оптика по "дърветата" беше една кутия на ITD изкарана като електромерите на ЕВН на един стълб от която по въздуха се захранваше еднофамилна къща с двор. Какви са причините последните 10 метра от опитиката да се прокарат по въздуха? - Много може да са. Не винаги може да се копае. При мен също има 15 метра кован кабел по стената. Очаквам сега някой да ме контрира, че ако бяха сериозна фирма, щяха да прокопаят канал в стената, да сложат едно гофре и да ми пуснат оптиката вътре е него. Да ама не - тези неща се проектират още при строежа на сградата.

Link to comment
Share on other sites

или пък щяха да ти ползват съществуващите технологични отвори на сградата... под земята. или да ти нарпавят нови, да ти прекопаят градинката и да ти засадят нови цветя и тревички. но само ако бяха сериозна фирма. но тъй като не са, за тях е достатъчно незаконно да си изкарват нови тръбички до най-близките стълбове от шахтите на БТК (небрежно разрушавайки част от стените им и бутайки доста по-голяма част от мазилката). въпросните тръбички се извиват във вертикална посока НАД плочките на тротоара и в никакъв случай не се затапват отгоре (то и за отдолу им идват скъпи тапите от по лев-два или пък ротундата, или термосвиваемите маншони), за да не би да пропуснем да наводним другите кабели в шахтата при следващия дъжд.

а пък ако оковаването означава превързване с изолирбанд (неизвестна марка и неясна сила на лепилото) към тел и оковаването на телта, за професионализма им няма смисъл да се говори.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно си прав, но това на фона на всеобщата мундарщина и "висококвалифицираната" и най-вече "високомотивираната" работна ръка, си е бял кахър :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...