Jump to content
BulForum.com

Manchester United


NEO_DDT

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

В отсъствието на издънките от Световното, като Уейн Рууни например, Димитър Бербатов направи страхотен мач днес за победата на Манчестър срещу Селтик с 3:1 в Торонто в първия им мач от турнето на клуба в Северна Америка. Бербо откри резултата със страхотен гол в първото полувреме и направи невероятни асистенции за другите два гола на Манчестър като съвсем заслужено грабна титлата "Man of the Match". Селтик вкараха от дузпа за спъване в наказателното поле. Приятелският мач беше много добър като качество на футбола, но притежателите на ТВ правата за турнето от Setanta Sports направо се оакаха с ... аналоговото излъчване от Роджърс Арина в центъра на Торонто. Тия ирландци явно изобщо не са чували за High Definition и че на практика от повече от година няма спортно събитие от какъвто и да е мащаб, което да не се излъчва в HD формат. Не знам само Манчестър как са им дали правата при това положение - пълна излагация.

Link to comment
Share on other sites

Дам , и аз гледах мача. Страхотни Бербатов и Обертан - тези двамата просто се гавриха с отбора на Селтик. Ако Бербо започне да играе така във всичките мачове направо не знам на какво ще прилича атаката на отбора като добавим и Рууни :)

Link to comment
Share on other sites

След фиаското на световното - Руни ще се върне омърлушен и с потопени гемии... Съра трябва много да направи, за да го мотивира да играе така, както игра предишния сезон... Очаквам посредствен Руни този сезон. Или поне не на нивото, на което беше предишния му... Което може пък да е в плюс за Бербо и накрая да почне да играе ;]

Link to comment
Share on other sites

Момчета, докато едно нещо, което може да играе по някаква причина е изпаднало в летаргия за определен период, то друго нещо, което си е мързелива чамова дъска по принцип няма да се промени занапред - защото такъв му е манталитета. Това, че е блеснал за мач далеч не е определящо!

Link to comment
Share on other sites

Рапторе, започваш да преличаш все повече на типични български зависник, който разбира от всичко и знае всичко. Мързеливата дъска нямаше да е вземат в тоя отбор, ако не ставаше нищо от него. Има играчи които са доста по известни имена от нашия Българин, и които все не са успявали по един или по друг начин да се впишат, настроят и т.н. в даден отбор. Но типично по български плюеш всичко що е българско вместо да се радваш, че една камара уважавани журналисти пишат три дена а този мач. Примери за провали много, например сега се сещам за един Анри, който не направи нищо повече в Барса освен да взима заплата. Нашия отваряше много пространства на Руни, както Руни отваряше на Кристиано предния сезон. Сега, ако имаш някаква градивна критика или мнение го давай, но ако само ще си плюем по Митко няма смисъл. Момчето си играе и то не по-лошо от доста играчи, така БЪЛГАРИ радвайте се, че имаме редставител на такова високо ниво. Между другото се сетих за Стойчков, когатао взе златната топка, и стана голмайстор на СВЕТОВНО първенство, как пак много разбирачи говориха, че видите ли Гудни бил най-голям. Но Гунди (с цялото ми уважение лека му пръст) го помним само в БГ, а Стоичков още го носат на ръце в редица държави освен БГ.

Link to comment
Share on other sites

Примери за провали много, например сега се сещам за един Анри, който не направи нищо повече в Барса освен да взима заплата.

Сезон 2008-2009 за Тиери Анри в цифри: спечелени титли/купи с Барселона = 6.

вкарани голове в лигата = 19 + голове в шампионска лига 5 + голове за купата на испания = 1, всичко отбелязани голове = 25!

Асистенции в лигата = 25 + асистенции в шамионска лига = 6 + асистенции за купата на испания = 2, всичко 33 асистенции.

Подчертавам, че това се отнася само за един сезон, а не за всички. Така че сравнението ти не е на място :)

Link to comment
Share on other sites

Рапторе, започваш да преличаш все повече на типични български зависник, който разбира от всичко и знае всичко. Мързеливата дъска нямаше да е вземат в тоя отбор, ако не ставаше нищо от него.

 

Сравнения и характеристики ти обещавам следващия път като седнем на софра с тебе и Малкия ти по-голям брат rolleyes.gif . И най-вече причини и следствия - защото те са определящи.

Link to comment
Share on other sites

Как ли няма да седна да си пиша за следващия път като дойдете какво ще си приказваме, не мога да разбера, защо се кефите толкова много на 5 асестенции на сезон на Марто, а не се кефите на 12-15 гола на митко и още толкова асестенции??? само го плюете абе хора радвайте се като ви говоря, и извинявай, но за титлите всички знаем, че Анри не е основен играч. Меси им спечели титлите, заедно с Шави и Иниеста.

Link to comment
Share on other sites

Бербатов се разписа 14 пъти в 36 старта в дебютния си сезон на "Олд Трафорд". Миналата година пък наниза 12 гола от 28 старта

Като се има впредвид и първия му сезон колко асестенции имаше, значи не е толкова черен колкото го представяте

Link to comment
Share on other sites

значи не е толкова черен колкото го представяте
Или по-точно - толкова черен, колкото ни го представят причинителите на оттеглянето му от националния...

 

А там дали е "играл" - друга тема, ама май беше поставил някакви рекорди...

Link to comment
Share on other sites

Които рекорди според същите тези хора са някакви си там цифри. Аз забравих да попитам, я сравнете статистиката и ми кажете, кой бг играч се е представял по-добре от него??? Марто Петров? или Стенли? или Бончо Генче или Кишишев???

Link to comment
Share on other sites

От активните в момента - никой. Стоичков отдавна е минало. Бербо играе сега и е по-правилно да се сравнява с другите наши играчи дето играят сега. Стоичков във световен мащаб малко футболисти могат да се сравняват с него.

Link to comment
Share on other sites

Philadelphia Union 0:0 Manchester United на полувремето :) Обертан , Уелбек и Македа имаха няколко възможности , ама не сполучиха... Американците и те направиха някои красиви атака , но и на тях не им достигна малко , ще видим какво ще е през второто :)

EDIT - FT -> 0:1 , Обертан в 76-тата минута , изведен от Дани Уелбек. Греда на Бербо , още няколко пропуска за Юнайтед и няколко много големи за Филаделфия , момчетата спокойно можеха да си вземат мача , ама късметът не беше с тях :]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Бербо го видяхме, че и може да реализира, освен да движи играта в центъра. Андерсон наистина е много полезен играч, но той е по-скоро булдог - гони до край. Има техника, но не знам до колко има креативността и погледа върху играта, която се иска от един истински плеймейкър.

 

Също не мисля, че ще успеят да го вземат, но това не ми пречи да се надявам. Кака е страхотен играч и много го харесвам от престоя му в Милан, надявам се този спад в кариерата му да е бил временен (и да не отиде в Интер).

Link to comment
Share on other sites

Ами аз до колкото знам Андерсон е атакуващ полузащитник тип плеймеикър(CAM) и като такъв е играл в Порто, пък САФ го е върнал вътрешен халф.

 

Дори и да има възможност Кака да напусне, аз съм сигурен, че няма да иде в Интер. Той е джентълмен и много свестен човек. Прекалено много обича Милан и тифозите им, за да направи такова нещо.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...