Jump to content
BulForum.com

скутерче покупка


zlobil

Recommended Posts

значи от доста време го мисля да си взема някакво скутерче да си джиткам наляво надясно но все не ми остават парички а сега ми испаднаха едни и смятам да ги оползотворя , мисля си да е нещо хубаво спрял съм се на няколко модела на пежо но в главата ми се върти нещо като тая хонда , тоя олд скуул дизайн направо ме разбива и искам да е нещо такова но понеже не съм наясно с марките и моделите не мога да видя дали други фирми освен хонда предлагат подобен "старинен" дизайн.

 

ето за това говоря , направо съм влюбен :love

honda_shadow_50.jpg

 

ако не си намеря такова копеле като горното , съм си харесал ето това пежо

http://mobile.bg/pcgi/printdet.cgi?id=51213777432306789

Link to comment
Share on other sites

Защо не си вземеш априлия? Имат 2 години гаранция и не са много скъпи?

П.С. За скутер каква каска е подходяща?

 

Линкче можеш ли да дадеш :)

Link to comment
Share on other sites

П.С. За скутер каква каска е подходяща?

Виждал съм да ги карат с такава -> upimg8amy07091100249168ga0.jpg

 

 

....както и с такава -> alpinaskihelmethawkbluebw3.jpg

 

 

...но на Васко бих му препоръчал да си вземе такава -> skull_helmet.jpg :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ето такова си купихме ние. Ама май не е баш подобното, не съм 100% сигурен как беше точния модел.

Aprilia-SR50-06-2.jpg

 

това ми харесва ама повече от 2500лв , няма как да дам а това като го гледам предполагма е доста повече иначе определено е яко ;)

Link to comment
Share on other sites

Гледам търсиш класически дизайн.Първото нещо коео ми идва на акъла като кажеш скутер е Piaggio Vespa.

 

http://www.velos-motos-keller.ch/roller-ve...ler.htm#Piaggio Vespa 125 LX

 

Не съм запознат колко струват,но мисля,че дизайна отговаря на критериите ти.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 10 months later...

Пак ме е прихванала манията за скутерче моделите на които съм се спрял са :

 

Хонда шадоу 50

Пиаджо веспа 50

Дерби ГТ-1

Априлиа СР

Пежо джет форс

 

Кое според вас е най-доброто ? Дерби-то ми харесва най-много от по-новият дизай. По принцип исках най-много веспа ама не мога да открия запазена такава.

Link to comment
Share on other sites

Брат аз съм член на скутерфорума в българия и мога да те посъветвам за различни модели.Например като гледам теб повече те интерисува дизаина от колкото качеството а трябва да е обратното.Най хубавите скутери са Априлиа и Ямаха само това ще ти кажа.Ако питаш мен като гледам какво ти харесва горе долу пробвай с Априлиа Скарабео,Пиаджо Веспа и той не е лошо морини мотор добри са дават малко проблем с електрониката но в рядки случай

Link to comment
Share on other sites

Пак ме е прихванала манията за скутерче моделите на които съм се спрял са :

 

Хонда шадоу 50

Пиаджо веспа 50

Дерби ГТ-1

Априлиа СР

Пежо джет форс

 

Кое според вас е най-доброто ? Дерби-то ми харесва най-много от по-новият дизай. По принцип исках най-много веспа ама не мога да открия запазена такава.

Значи не знам колко си висок,но определено ако си над 180 сантиметра не ти препоръчвам да си взимаш Дерби-то.Карах същия модел на един приятел и стойката му е крайно неудобна-краката ми опираха в кормилото отпред,а не може да отидеш по-назад щото е едноместно :laughing: .

 

За Хонда Шадоу нямам преки наблюдения-дори не съм виждал на живо :blink: .Така че точен съвет няма как да ти дам.

 

Пежото е ташак от всички страни.Моно-вилката е отвратителна в завой и веднъж счупи ли се направо по-добре си земи нов мотор

 

Веспите просто нямат нужда от коментар.Най-култовия скутер за всички времена.Части има не с кашони ми с контейнери,така че ремонта едва ли ще ти е проблем.Щом харесваш old school дизайна си вземи Веспа.По-добър избор за ретро скутер едва ли има ;)

 

Оставих си фаворита за накрая :D .Априлията е перфектния скутер във всички отношения.Удобен,изключително красив и супер надежден.Втора ръка такъв като показания горе на снимката може да се намери за около 2000-2500 лева.Определено от всички възможни скутери аз ги поставям така:

-ретро дизайна:най-добро е Веспа!

-по-агресивния и модерен дизайн:Определено Априлията

 

Отделно от това защо си решил точно 50cc скутер?И СР–а и Веспа-та имат версии по 125cc което е в пъти по-добро от 50cc.Най-малкото тая педесетка бързо ще ти умалее,в никакъв случай не можеш да разчиташ да се измъкнеш със скорост от някъква по-екстремна ситуация пък и максималната скорост на 125cc е с около 50км/час повече.Виж в mobilen.bg има няколко оферти на Априлия СР 125/150 обаче е стария дизайн дето е мисля че до 2002 година :unsure: .Офф изписах 500000 реда.Ако имаш нещо питай.

 

П.П.Също така ако решиш да е повече от 50cc направо може да си вземеш една Априлия Леонардо 250cc?С размерите на 50cc скутер е и има много запазени Леонардо-та за по 2300 лева

Link to comment
Share on other sites

Нямам А категория и не мисля да си вадя.

По принцип са ме спирали бая пъти с голям мотор и само 1 път ми мрънкаха за категорията ама знаеш ли със скутера как ще е .....

 

Веспата хубаво ама не мога да намеря такава каквато ми харесва тоест запазена , в мобилето има 3 обяви и една та е 5000лв чистак нова пък 5000лв нямам в момента а и да имах нямаше да ги дам за скутер , безмислено е ........

Link to comment
Share on other sites

Нямам А категория и не мисля да си вадя.

По принцип са ме спирали бая пъти с голям мотор и само 1 път ми мрънкаха за категорията ама знаеш ли със скутера как ще е .....

 

Веспата хубаво ама не мога да намеря такава каквато ми харесва тоест запазена , в мобилето има 3 обяви и една та е 5000лв чистак нова пък 5000лв нямам в момента а и да имах нямаше да ги дам за скутер , безмислено е ........

Сигурно около 80% от новорегистрираните скутери вече ги пишат А категория с голям номер.Даже моя дето преди 3 години го регистрирахме е с А.До ся за категорията не са ми правили проблеми-повечето куки са разбрани...за тях е по-важно да имаш поне М и някаква каска.

 

Еми толкова...ако имаш време пообиколи авто-къщите може там да засечеш нещо.Гледам че между Пловдив и Труд почти навсякъде са наредили разни двуколесни

 

Edit:По въпроса за каските на INCINERATOR.Най-добре е да се кара с фул-фейс каска като за пистов мотор или с ендуро каска като за кросак поради простата причина че около 60% от ударите в областта на главата при падане с мотор са точно в брадичката или скулата,а каските по-горе точно там НЕ предпазват ;)

Link to comment
Share on other sites

Злобиле, ако си намерил Шадоу изобщо не се замисляй ами го взимай! Тази моторетка (поне според мен) като дизайн сгъва на четири и прибира Веспа в задният си джоб... лъскава е, с много ретро излъчване и някакъв намек за големите си братчеди - абе, класика. Освен това са много здрави машинки, което също е от голямо значение!

 

.....Най-добре е да се кара с фул-фейс каска като за пистов мотор или с ендуро каска като за кросак поради простата причина че около 60% от ударите в областта на главата при падане с мотор са точно в брадичката или скулата,а каските по-горе точно там НЕ предпазват ;)....

Ти пък що си мислиш така!? Стане ли дума за каски и ти си винаги - Фулфейс или ендуро. За всеки стил мотор и каране си има екипировки и каски! Най малкото се замисли какво би ти се случило ако си с тежък фулфейс или ендуро каска а нямаш необходимите кори по раменете, тила и гърба.... при едно падане вероятноста да си помелиш вратът е огромна..... (поне после като те копат ще изглеждаш добре) ;)

Link to comment
Share on other sites

Злобиле, ако си намерил Шадоу изобщо не се замисляй ами го взимай! Тази моторетка (поне според мен) като дизайн сгъва на четири и прибира Веспа в задният си джоб... лъскава е, с много ретро излъчване и някакъв намек за големите си братчеди - абе, класика. Освен това са много здрави машинки, което също е от голямо значение!

 

 

Ти пък що си мислиш така!? Стане ли дума за каски и ти си винаги - Фулфейс или ендуро. За всеки стил мотор и каране си има екипировки и каски! Най малкото се замисли какво би ти се случило ако си с тежък фулфейс или ендуро каска а нямаш необходимите кори по раменете, тила и гърба.... при едно падане вероятноста да си помелиш вратът е огромна..... (поне после като те копат ще изглеждаш добре) ;)

http://home1.gte.net/res0ak9f/bike.htm тук по-надолу има една схема на каска и най-засегнатите райони.Сега като я отворих(не обичам да влизам в този сайт) виждам че съм преувеличил...не са 60 ами са 35 процентите.За мен няма значение дали си на скутер,на пистак или на чопър-падането с 60-70 километра е едно и също без значение от мотора.Относно "тежките" фулфейс

-http://www.moto-zone.bg/store/index.php?main_page=product_info&cPath=14_18&products_id=390&zenid=2830a8ce03d12ac0b1f422278868006c отворена на цена 136 лева и тежи 1150 грама

-fullface каските са 1450 грама.При положение че предлагат значително по-голяма защита във всички области на главата 300 грама...на мен толкова ми тежи синджира бе човек :laughing: .Вратът се предпазва от други части на екипировката,но не мисля че тук и сега е момента да обсъждаме екипировки-човека пита за скутер а не за каски

Link to comment
Share on other sites

http://home1.gte.net/res0ak9f/bike.htm тук по-надолу има една схема на каска и най-засегнатите райони.Сега като я отворих(не обичам да влизам в този сайт) виждам че съм преувеличил...не са 60 ами са 35 процентите.За мен няма значение дали си на скутер,на пистак или на чопър-падането с 60-70 километра е едно и също без значение от мотора.Относно "тежките" фулфейс

-http://www.moto-zone.bg/store/index.php?main_page=product_info&cPath=14_18&products_id=390&zenid=2830a8ce03d12ac0b1f422278868006c отворена на цена 136 лева и тежи 1150 грама

-fullface каските са 1450 грама.При положение че предлагат значително по-голяма защита във всички области на главата 300 грама...на мен толкова ми тежи синджира бе човек :laughing: .Вратът се предпазва от други части на екипировката,но не мисля че тук и сега е момента да обсъждаме екипировки-човека пита за скутер а не за каски

Сори за офа, ама.... Приятелю като ти ги казвам тези неща - повярвай ми много съм препатил на собствен гръб, а имам и не малко приятели които вече не са между живите, накои от тях неса между нас именно заради такъв тип каски носени без останалата част от екипировката! А и е супер нелепо да се метнеш на някое миксерче и да лепнеш такава каска. За тези мотори са си перфектни черпаците или тези които е показал Мидекс....

 

П.с. А скутер Шадоу можеш да видиш ако погледнеш първият пост на Злобил.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз не виждам разлика да паднеш със скутерче или с велосипед. Как стои въпроса с каране с каска за велосипед? Визирам естествено мотопедите - според новия закон такива са развиващите до 45 км/ч

Link to comment
Share on other sites

Имам един приятел, който продава сузуки катана,японска машина на 7 хиляди километра, чисто ново е и изглежда като ново.50 кубика мисля че е, автоматични скорости, спирачките коват, двуместно, втори стъпенки някакви такива гъзарии имаше, ново струва 3+ бона мисля, той му търси 1000-1500, пиши ако си заинтересован.

Link to comment
Share on other sites

сузуки катана не беше ли мотор ? Или аз нещо се лъжа.....

http://www.totalmotorcycle.com/photos/2006...-KatanaR50c.jpg

http://www.thevisorshop.com/acatalog/Suzuki_Katana_R50.jpg

С водно охлаждане, някво специално гърне отзад за обезшумяване и екстри на макс за модела помня че се хвалеше пича, че е машината, аз не разбирам много много от тея работи и не мога да ти дам пълно инфо, ама ако си заинтересован пиши едно ПМ да видим дали ще мога да ви помогна да ви организирам да се видите.Цената ще да е м/у 1000 и 1500 лв.

Единственото ми впечатление от моторчето е, че помня как се качихме 2мата на него щото го накарах ендо кръгче да направим, и след това пред блока имам едно нагорнище дълго към 10-15 метра(военен блок) с ъгъл може би 30 градуса абе не знам колко градуса ама никак не малък, бая стръмно е :Д нещо като рампа бетонна и 2мата отгоре, оня другия пич е 110 кг, моторчето го качи тва нагорнище без въобще да се озори даже според мене и понеже е автоматик и аз не усетих оня нещо да прави да връща предавките даже май на 2ра го взе... без да се озори :Д :Д :Д

Link to comment
Share on other sites

Zlobile я виж ...няма да те е яд да го напъваш яко за тези парички ;)

Ами да...к'во му плащаш...синът ми за тия пари си купи един велосипед само... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами аз нито от мотори разбирам, нито от велосипеди (само си гледам Жиро-то и Тур-а по Евроспорт) ама нещо май бях видял 4-5000 лв за мотор, че ще дава...пък ако го взима да прави майсторски маневри :lol: де да знам, мен по-няма да ме е жал за този за 1200 лв.Пък за колелото за 1200 лв само на Пежо бях виждал преди време в представителството някакви модели ама както споменах хич не ги разбирам.

 

_______________________________

 

Е, това сигурно са някакви профи модели, Драг-а поне го знам, че си е велосипед на сериозно ниво.Не ме базикай сега, хвана ме, че гледам колоездене и :lol:

 

Пък и не вярвам за "джиткане" да иска да си взима върхов модел мотопед, мотоциклет Zlobil.Поне на мен ми се види, че иска нещо ей тъй за разкараване и лиготене като му е скучно.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...