Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Как ги забелязвам?

 

Ами точно този го забелязах по следния начин. Пускам си аз торент клиента както винаги. Отварям да видя скоростта за секунда и виждам как и двете скорости се качват до някакво ниво - 1МБ да речем. И след 2--3 секунди падат до 0. После пак се качват до някакво ниво, 2-3 секунди и падат до 0. В същото време ми казаха, че скайпа ми се дискънектва и постоянно минавам Online и Offline. Тогава пуснах пинг към 1 български сайт, към 1 чужд сайт и гледах как се получават Time Out-и.

 

Връща 5-15 пъти рекуеста, последван от 5-6 TIme Out-а и General Failure. После пак същото. На произволен принцип. И през цялото това време, торента си качва скорост и пада до 0, а скайпа си се Connect-ва и Disconnect-ва.

 

В момента в който спрях uTorrent, всичко се оправяше и нямаше Time Out-и на Ping-а.

 

В последствие разбрах, че точно този едничък торен прави проблем, защото като го спрях, всичко се нормализираше. И правеше проблем само през uTorrent, защото през Vuze го свалих без проблем.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

в последните 3-4 дни връзката доста често ми дропи. заявките се забавят, страниците се "влачат" ... с торентите нямам проблем, но другото почва вече да ме дразни. ако и утре положението е същото, ще се звъни на съпорта(ся по това време не ми се струва много подходящо, макар че не мога да си стриймвам нормално рома-лацио).

 

C:\Users\samkijot>ping www.google.com

Pinging www.l.google.com [209.85.148.104] with 32 bytes of data:
Reply from 209.85.148.104: bytes=32 time=2173ms TTL=56
Reply from 209.85.148.104: bytes=32 time=1796ms TTL=56
Reply from 209.85.148.104: bytes=32 time=3196ms TTL=56
Request timed out.

Ping statistics for 209.85.148.104:
   Packets: Sent = 4, Received = 3, Lost = 1 (25% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
   Minimum = 1796ms, Maximum = 3196ms, Average = 2388ms

C:\Users\samkijot>tracert www.google.com

Tracing route to www.l.google.com [209.85.148.104]
over a maximum of 30 hops:

 1     9 ms     4 ms     5 ms  192.168.1.1
 2     8 ms    13 ms    21 ms  ge-0.aggregation.cooolbox.bg [78.130.166.33]
 3     *        *        *     Request timed out.
 4  2993 ms  2551 ms  1069 ms  87.116.80.1
 5  1641 ms  1517 ms  1784 ms  ge-1-1-2-fra.eu-exchange.net [80.81.192.156]
 6     *     2256 ms  1535 ms  de-cix20.net.google.com [80.81.193.108]
 7   660 ms   222 ms   198 ms  209.85.255.176
 8   314 ms   264 ms   169 ms  209.85.254.41
 9   114 ms    39 ms    37 ms  fra07s07-in-f104.1e100.net [209.85.148.104]

Trace complete.

C:\Users\samkijot>

Link to comment
Share on other sites

Пуснах пинг до този сайт и още в началото ми даде загуби.

След малко повторих и нещата са такива - верно нисък и стабилен пинг, но пак ми даде загуба:

 

Ако може още някой от колегите да каже при него как са нещата - има ли и той загуби.

 

2880049f.jpg

 

2880077u.jpg

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Имаме денонощен съпорт и ако някои има проблеми със сайтове, закъснения, загуби или други ... да се обади за да регистрира проблема за да се започне работа по същия.

 

Мерси и поздрави

Link to comment
Share on other sites

Пуснах пинг до този сайт и още в началото ми даде загуби.

След малко повторих и нещата са такива - верно нисък и стабилен пинг, но пак ми даде загуба:

 

Ако може още някой от колегите да каже при него как са нещата - има ли и той загуби.

 

 

 

Ping statistics for 209.85.148.104:

Packets: Sent = 197, Received = 197, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 40ms, Maximum = 44ms, Average = 40ms

 

Може и да си е само мое мнение, но съм забелязал, че при пинг на гугъла, нещата са малко относителни.

Link to comment
Share on other sites

Ааа аз и телевизия си имам и нет.Даже преди малко дърпах от замунда с 9,3МБ/сек...което си е 93 мегабита, но...торентите и спиидтеста не са критерий за качеството на нета.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Да,наистина няма цифрова.Някакъв технически проблем се е получил B)

Тази вечер ще се кара без тв.

 

Явно е само при част от клиентите. И при мен всичко е наред.

Link to comment
Share on other sites

Запали...

Айде лека нощ - другия път ще оставя хората да си почиват а не да ги занимавам с глупости :tongue

 

П.С. Моя не захапа толкова лесно...

А и лампата SYS на АТА-та мигаше странно - сега а и преди свети нон стоп.

Edited by pAbLo_
Link to comment
Share on other sites

Може би е нещо временно, но отново имаме рекордни скорости при международния трафик (тарифата е Трио Стандарт).

И вчера беше така, но днес успях да направя скрийншот.

Сваляне на два торента през http://xtremespeeds.net. И двата торента са без пиъри от България

 

2011_01_21_01.png

free image host

Link to comment
Share on other sites

Привет,

Имаше технически проблем с DHCP сървъра които раздава адресите. Телевизията и телефонията е възможно да са прекъсвали , а с интернет услугата не е имало никакви проблеми.

Все още е възможно (до около 16 часа днес 21.01.2011) в единични случай да стане спиране на ТВ-то или телефона. Ако това стане пробвайте да рестартирате у-вата и ако няма ефект се обадете на техническия съпорт.

Телевизията се оправя и сама , но е възможно около 10 минути да я няма (ако не се направи веднага рестарт от тока) защото по някаква причина моторолите не искат да вземат друг адрес от този които им е бил даден и 10 минути се чудят дали да го вземат или не преди да се решат :(

 

Съжаляваме за пречинените неудобства.

 

П.С : Като лека компенсация до понеделник скоростите са неограничени (както правилно е забелязал Plameni )

Link to comment
Share on other sites

@sloter - чаках удобен момент за да го кажа.

Снощи не мислих да се обаждам - беше 22 часа,така или иначе мислихме да си лягаме,но понеже се прокламира - ЗВЪНЕТЕ НЕ ГИ ЖАЛЕТЕ - се обадих.

И ето оказва се че проблема не е толкова грандиозен.

Макар че в началото Телефона даваше заето - след 2-3 позвънявания се свързах.

Та питането ми е такова - дали при следващо такова събитие да звъним или Вие си знаете и си го оправяте бързо.

Иначе е ясно че ако и нета беше спрял или влошил щях да звъня и в полунощ :laughing: :laughing:

П.С. Едва ли но все пак нали сте денонощни :bgrin:

 

П.С. 2 - за момент мислех да звънна и от мобилния...

Но не бях на толкова голям зор :ph34r:

Edited by pAbLo_
Link to comment
Share on other sites

@sloter - чаках удобен момент за да го кажа.

Снощи не мислих да се обаждам - беше 22 часа,така или иначе мислихме да си лягаме,но понеже се прокламира - ЗВЪНЕТЕ НЕ ГИ ЖАЛЕТЕ - се обадих.

И ето оказва се че проблема не е толкова грандиозен.

Макар че в началото Телефона даваше заето - след 2-3 позвънявания се свързах.

Та питането ми е такова - дали при следващо такова събитие да звъним или Вие си знаете и си го оправяте бързо.

Иначе е ясно че ако и нета беше спрял или влошил щях да звъня и в полунощ :laughing: :laughing:

П.С. Едва ли но все пак нали сте денонощни :bgrin:

 

Ако разчиташ на ITD телефона, като ти спре интернета, трудно ще се обадиш :)

Link to comment
Share on other sites

pAbLo_ най-добре когато имаш какъвто и да е проблем с някоя услуга да се обаждаш на съпорта.

Ако е проблем засегнал повече абонати ние ще го знем и ще сме започнали работа по него, но ако засяга само теб е възможно да не сме го "хванали" и сами.

Поради факта, че телефонна услуга се предоставя през IP пренос е възможно ако нямате интернет да не ви работи телефона. В такива случай ако се обаждате от GSM може спокойно да кажете, че искате обратно обаждане и ще получите такова от нашия съпорт, все пак не искаме да ви трупаме сметки за телефона.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...