Jump to content
BulForum.com

... колите да бъдат винаги чисти...


Grosmaster

Recommended Posts

И аз съм без думи.Просто няма ко да се каже.То такава ху*ня,че няма накъде.

Link to comment
Share on other sites

законен рекет, поне аз така ги виждам нещата.. мен пък може да ми е кеф да ми е мръсна колата, може да нямам време да я мия, може пари да нямам, а може и да си е лично моя работа кво си я правя колата. за номера и прозорците добре, ама..... остава да наложат и глоба "грозна кола" примерно, ако не харесват дизайна на дадена марка или модел :huh: :wir

Link to comment
Share on other sites

Да оправят и изчистят пътищата и тогава да налагат такива правила :angry: Няма нищо то още годинка им остана на тея олигофрени :angry:

Link to comment
Share on other sites

Поредната глупава наредба, която няма да издържи много (както стана със зимните гуми). Изобщо не намирам смисъл в нея, айде примерно тръгвам за Стара Загора по перфектната ни магистрала и изведнъж завалява дъжд, колата на 4-5 км се изцапва и за капак ме спират полицаите, няма за какво да се заядат, всичко е платено и изрядно, ама хоп...колата е мръсна...е...к'во да направя...къде да я измия...да изчакам дъжда да спре и в аварийната лента с бутилката с водата и гъбата... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Доколкото си спомням законовата уредба се касае за чисти номера( предни и задни ) регистрационни, както и стъкло на водача( предно ) и задно.Не става въпрос за естетическа чистота.

Link to comment
Share on other sites

Аз оставам без коментар просто...

... чудят се вече какво да измислят ушавите...

 

Това развитие на нещата показва само безсилието на изпълнителната власт.

 

И безсилието на адвокатите, които до сега да бяха съдрали доста кожи от общините и държавата.

Погледнете в чужбина какви дела има и за какви малки неща държавата плаща като поп.

 

Виновните сме си ние, които търпим!

Link to comment
Share on other sites

Да оправят и изчистят пътищата и тогава да налагат такива правила :angry: Няма нищо то още годинка им остана на тея олигофрени :angry:

 

Вчера си бях измил колата... и вечерта като се прибирах всичките улици бяха "измити" или по-точно мокри . Резулатът - колата ми е пак мръсна.

Link to comment
Share on other sites

Доколкото си спомням законовата уредба се касае за чисти номера( предни и задни ) регистрационни, както и стъкло на водача( предно ) и задно.Не става въпрос за естетическа чистота.

Не се заяждам, ама ти гледаш ли новини? Прав си, че до скоро беше така и наистина важеше само за номера и стъклата, но вече ти гледат цялата кола, а сега трябва да взимам майка и колата ми е мармалад, а нямам време да я мия :laughing: Дано не ме засекат някъде :lol:

Link to comment
Share on other sites

кво ви дреме ? Аз ако искам да ми е мръсна, няма сила на земята, която да ме накара да я изчистя. Е, освен един хубав дъжд :)

Link to comment
Share on other sites

Поредния законен начин за рекетиране. Те да бяха един и два...

А някъде в наредбата споменава ли се какво е мръсотия и кой решава до каква степен трябва да е мръсна колата за да се глоби? Щото той олигофрена може да ме спре и за едно петънце по предния капак, примерно току що из*рано от някое доброжелателно врабче.

Пълен абсурдистан сме!

...

Няма нищо то още годинка им остана на тея олигофрени :angry:

Не се безпокой, ще получат още 4 годинки от нашия 'мил' народ. Докато народа показва такова безхаберие..

"И да гласувам, нищо няма да се промени, всичките са маскари" - докато това е мотото на 70% от българите, никаква промяна няма да настъпи :pirate

Link to comment
Share on other sites

Никакво плащане на глоби за "мръсна" кола! Да докажат с техническо средство което е безпристрастно че колата ми е мръсна - тогава ще платя глоба!

Link to comment
Share on other sites

Поредната глупава наредба, която няма да издържи много (както стана със зимните гуми). Изобщо не намирам смисъл в нея, айде примерно тръгвам за Стара Загора по перфектната ни магистрала и изведнъж завалява дъжд, колата на 4-5 км се изцапва и за капак ме спират полицаите, няма за какво да се заядат, всичко е платено и изрядно, ама хоп...колата е мръсна...е...к'во да направя...къде да я измия...да изчакам дъжда да спре и в аварийната лента с бутилката с водата и гъбата... :wacko:

много правилно го каза ......

 

 

а пък тва че на тях има кой друг да им мие колите (на политиците) тва си е тяхен проблем ......

 

тва само комунягите могат да го измислят ......

Link to comment
Share on other sites

Поредния законен начин за

А някъде в наредбата споменава ли се какво е мръсотия и кой решава до каква степен трябва да е мръсна колата за да се глоби?

 

Не се безпокой, ще получат още 4 годинки от нашия 'мил' народ. Докато народа показва такова безхаберие..

"И да гласувам, нищо няма да се промени, всичките са маскари" - докато това е мотото на 70% от българите, никаква промяна няма да настъпи :pirate

Според преценката на полицаите ще е всичко и както се изрази един "Трябва да имаме доверие на колегите" :lol: Колкото до правителството не смятам, че точно това правителство ще вземе още един мандат, но все пак да не обръщаме темата в предизборни дебати :D

Link to comment
Share on other sites

Много шум за нищо :) Казал някой квартален униформен, че онази чистата кола е мръсна и цяла България вече в ужас...

Спокойно, никой няма да ви глоби, че ви е мръсна колата, стига да са чисти и ползваеми следните неща:

 

1. Стъклата (предно и задно, а също така и предните странични)

2. Страничните огледала (не съм сигурен на 100%)

3. Регистрационните табели

4. Светлините (предни и задни)

 

Всичко останало е въпрос на естетиката на водача и не засяга грам ушатите :)

Link to comment
Share on other sites

Гледал съм видеото, да. Уважаемият г-н не е никаква инстанция и това не е официално заявление и никъде не е 'избродирано' върху правилника, така че си е вятър работа. Ушатите едва ли ще станат ЧАК толкова нагли.

 

П.П. Ако все пак станат ТОЛКОВА нагли, да му мислят тия като мен, дето карат бели коли :P

Link to comment
Share on other sites

Гледал съм видеото, да. Уважаемият г-н не е никаква инстанция и това не е официално заявление и никъде не е 'избродирано' върху правилника, така че си е вятър работа. Ушатите едва ли ще станат ЧАК толкова нагли.

 

П.П. Ако все пак станат ТОЛКОВА нагли, да му мислят тия като мен, дето карат бели коли :P

Според мен, за да го казват някъде е прието и записано това, иначе ще се спукат да ги съдят, а те не са чак толкова прости да си измислят разни наказания.

Link to comment
Share on other sites

На мен тва ми звучи много нееално и смешно да ръсат глоби нсам натам за мръсна кола,че то по наште улици такива коли колкото щеш

Link to comment
Share on other sites

На мен ми звучи като нещо, което няма да издържи много-много време. Твърдо убеден съм, че в ЕС няма такава практика. Най-много някоя глоба да си изпросим, ама не ние от КАТ, ами ние от ЕС. Тъй или иначе пак от нашия джоб ще хвърчи...

 

Обаче честно казано нямам търпение да ме спрат за това, че имам лек пласт кал по праговете и да се опитат да ми напишат фиш. Нямам търпение!

Link to comment
Share on other sites

Гледах емисията и....съм в ШОК.

Моята кола никога не си спомням да е била по-чиста от тази, която тоя каза, че е мръсна.

А ако не е мръсна, а просто са боядисани прозорците? Понеже моито превозно средство бе барнато от човек, който ми е трудно да квалифицирам и в резултат предният ми прозорец изглежда мръсен...ама си е боя. :(

Link to comment
Share on other sites

Давам линк за видеото, щото някои хора са доста невярващи -> http://btv.bg/videos/search_videos.pcgi и от тук си избирате Късна емисия на БТВ новините 12.05.08.

 

Хахахахаха паднах от смях докато го гледам. Тоя какво повтаряше "трябва да им се вярва" - и като го гледам си мислено потриваше ръце и пресмяташе колко парици ще успее да направи идната седмица май май. По-голяма тъпотия здраве му кажи. И дават ти фиш, плащай. Те преценили. Ай сиптир бе. Това ако не е предпоставка за корупция аз не мога да се сетя кое.

 

Не бях чул някой полицай в бяла страна да има касов апарат. Участвал съм в разработването на програма за американските полицаи и в частта за глобите има поле където се насрочва дело. Ако щеш за превишена скорост по закон може да обжалваш и моментално при глобяването ти казват кога и къде да го направиш. Ако не обжалваш отиваш и си плащаш, а това тука е точно отваряне на спестовна книжка за всеки един катаждия. Всяко вдигане на палката означава 10лв. Няма виновен, не виновен, освен ако не си минал току-що през автомивката си виновен и следва да им кихнеш нещо. Ейййй оправия няма в тая държава, и май скоро няма и да има...

 

Както сме тръгнали ще излетим от ЕС до 2-3 години максимум... а дано не се окажа кофти пророк но като гледам накъде сме тръгнали...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...