Jump to content
BulForum.com

Помощ в избора на телефон...


puF4o

Recommended Posts

Здравейте.От 3 години карам с един телефон и реших,че е време за промяна.Спрял съм се на 2-3 телефона и искам Вие да изкажете мнение за тях или да дадете друго преложение.Първия телефон е HP iPAQ 514 и втория-Nokia E51.Спрял съм се на тях предимно заради Wi-Fi-то.Парите които мога да отделя за телефон са към 400-450лв.Нека притежателите на такива телефони изтъкнат техните предимства и/или недостатъци.Всякакви други предожения са добре дошли,а условието е да имат Wi-Fi.

Link to comment
Share on other sites

оф тия теми само до караници се стига. Телефон се избира по следният начин: решаваш какви функции ти трябват, ценова граница, харесваш си дизайн, четеш ревюта из нета, купуваш. Също е полезно да пуснеш един сърч в гугъл с модела на телефон + problem от зад за да видиш кои са най-често срещаните проблеми. Като цяло покупката си е изцяло субективно действие.

Link to comment
Share on other sites

Wi-fi-то смятам да го ползвам и за 2те неща които си казал + ровичкане в нета за някаква информация която ми трябва на момента т.е. за google(и от време на време някакво клипче от някъде ако може).

Xciter нета съм го преровил от горе до долу,и съм изчел почти всичко възможно за HP-to.Само че единсвената информация като проблем за HP-то е че понякога не си разпознава картата памет.За Нокиата тепърва ще почвам да търся инфо.

Пуснах темата за да критикувате или хвалите телефоните не мен!!!

Link to comment
Share on other sites

с други думи - прецени добре дали искаш Симбиан или Уиндолс Mobile - като едното и другото си имат предимства...

 

Нокиата е с ARM 11 369 MHz

HP-то: Texas Instruments OMAP 850 - ARM 9 200Mhz...

Link to comment
Share on other sites

Тъй като сега тепърва навлизам в сферата на smartphone-ите нямам никаква представа каква е разликата м/у Симбиан и Уиндолс Mobile.Ще може ли малко разяснение да ми дадеш и по този въпрос(може и на лично).Иначе четох че не е голям недостатък на хп-то слабия процесор и че може да се вдигне до 276MHz

Link to comment
Share on other sites

Почети тук - http://forum.pocketbulgaria.com/

Разгледай внимателно има доста информация. И не се доверявай безпрекословно на всичко писано в по-горния форум.

 

Такива моменти с overclock, просто забрави...

 

Без overclock стандартно на телефона като му включиш Wi-fi и с работещ дисплей телефона в най-добрия случай ще изкара около или по-малко от 6-8 часа с пълна батерия.

Основната разлика не е толкова в честотата на процесорите, а това че са различните поколения - ARM 9 и 11, ако те интересува по-подробно - погледни datasheets - при какви условия е възможно чувствително да се усетят разлики в производителността.

 

http://www.mobile-review.com/pda/review/hp-ipaq-514.shtml

 

http://www.mobile-review.com/review/nokia-e51-2.shtml

 

Разгледай подробно двете review-та - на тях има и тестове за производителност, и смятам че ще си готов с крайното решение ;)

Link to comment
Share on other sites

Взимай NOKIA-та, на това НР не можеш да му сложиш никакъв софтуер почти, заради нестандартната му резолюция, другия вариянт е да чакаш по новия модел на НР който се чака да излезе до 3-4 месеца, но не знам каква ще му е цената!

Link to comment
Share on other sites

member - не мисля, че е така.Пробвал съм едно и също приложение да стартирам под Win CE на 320*240 и на 320*480 и не съм имал проблеми.

Ниска резолюция:

- виждаш по-малко/което си е голям минус/

+ телефона работи по бързо - по-малък дисплей за опресняване

Link to comment
Share on other sites

Глас за нокиа-та :) Симбиан-а е по добре за човек,който до сега не е ползвал смартфон.Нокиа-та е по-красива и елегантна,дисплеят е по-хубав ;) Телефон с уиндоус без тъчскрийн не си струва за мен,ако беше покет,нещата ще стоят по друг начин.Ако се налага да говориш наистина много,обърни венимание на високото SAR ниво при Нокиа-та ;) Успех.

Link to comment
Share on other sites

Тъй като сега тепърва навлизам в сферата на smartphone-ите нямам никаква представа каква е разликата м/у Симбиан и Уиндолс Mobile.Ще може ли малко разяснение да ми дадеш и по този въпрос(може и на лично).Иначе четох че не е голям недостатък на хп-то слабия процесор и че може да се вдигне до 276MHz

 

Само да ти кажа, че решиш ли да ОувърКлокваш това покетче ще я закъсаш тотално. HP е най слабата марка за ОувърКлок. Това мисля, че го четох в една от темите в http://forum.pocketbulgaria.com/ . Издават багажа бързо след тази операция. Нокиата не ми харесва като дизайн. Малък дисплей. А до колкото да си джътиш из нета.... проблем. Гледах как отваря сайтовете Н80ИЕ и мога да ти кажа, че е БОМ БОК... Само редчета и тука там картинка. Вземи си нещо по - добро.

Да ти дам съвет. Ако ще си взимаш телефон с ОС нека той да е с НАД 400 процесор. Замисли се над нещо друго.

Link to comment
Share on other sites

Взимай NOKIA-та, на това НР не можеш да му сложиш никакъв софтуер почти, заради нестандартната му резолюция, другия вариянт е да чакаш по новия модел на НР който се чака да излезе до 3-4 месеца, но не знам каква ще му е цената!

 

Като че ли той по цял ден това ще прави. А и за сведение софтуера ако е кадърно написан се оправя тъй като си има културни функции които да го информират за размера на дисплея (както и дали той се е променил - има разни модели които като ги отвориш и се завъртат).

 

Телефон с уиндоус без тъчскрийн не си струва за мен,ако беше покет,нещата ще стоят по друг начин.

 

Е това как го измисли? Може спокойно и без мишка да се работи и е измислена добре работата. Имал съм подобен телефон и ако не качваш де що свариш като софтуер няма да имаш проблеми. Повечето програми го отчитат, а и както казах по-горе - кадърно написания софтуер има начин да се осведоми за възможностите на хардуера (т.е. размер на монитора, дали има pointing device или не). Не знам какво толкова смяташ че няма да работи, аз за подобен телефон и GPS навигация съм виждал.

 

 

--------------

 

 

Аз бих ти препоръчал да ги погледнеш на живо и да прецениш кой ти е по-удобен.

 

Windows Mobile е много добре измислен в някои отношения и особено търсенето на човек от contact list-a няма просто 2ро такова: не търси само по началото на думата а навсякъде в името, сложиш ли интервал търси и 2рата дума по същия начин - уникално удобно е. Ааа и също така се сеща с копчето което си натиснал кои букви можеш да напишеш и примерно натискаш 78 и то сеща че търсиш "Svetlozar", "Rumen", "Stoyan" или "Putin" (без значение дали така започва името на контакта или е 2рата дума от името).

 

И все пак замисли се какво искаш от телефона и какви неща смяташ да му инсталираш. Аз лично предпочитам да сведа до минимум подобен софтуер.

 

Имал съм и 2та вида и честно казано предпочитам телефон който да е само телефон (до момента най-удобните телефони които съм имал са Siemens C55 и Nokia 6230)... затова според мен ако можеш иди в някой магазин в който ги има и 2та, сложи ги един до друг, разгледай менюто, пробвай ги и си прецени сам.

 

----------------------------

 

 

 

Относно overclock-а - за някой и друг процен губиш стабилността а за има-няма 5% не си струва изобщо.

 

Гледах как отваря сайтовете Н80ИЕ и мога да ти кажа, че е БОМ БОК... Само редчета и тука там картинка. Вземи си нещо по - добро.

 

Ами нормално - некадърно направени сайтове или такива които не са направени изобщо за гледане от устройства с екран под 800х600 няма и да можеш - пробвай с dir.bg който при това е портал и се дръж да не паднеш (от смях) като видиш какво ще се появи на екрана :)

 

Виж обаче google добре са си свършили работата, yahoo и те... абе който го може го може :)

 

Да ти дам съвет. Ако ще си взимаш телефон с ОС нека той да е с НАД 400 процесор. Замисли се над нещо друго.

 

Имам покет с 260Mhz-oв процесор и освен на GPS навигацията друго не го затруднява а даже и навигацията не му се опъва кой знае колков. Няма 2 мнения - колкото е по-добър толкова по-добре.

Link to comment
Share on other sites

Windows Mobile е много добре измислен в някои отношения и особено търсенето на човек от contact list-a няма просто 2ро такова: не търси само по началото на думата а навсякъде в името, сложиш ли интервал търси и 2рата дума по същия начин - уникално удобно е. Ааа и също така се сеща с копчето което си натиснал кои букви можеш да напишеш и примерно натискаш 78 и то сеща че търсиш "Svetlozar", "Rumen", "Stoyan" или "Putin" (без значение дали така започва името на контакта или е 2рата дума от името).

Точно така е на Nokia E51, която е Симбиан :)

Link to comment
Share on other sites

Точно така е на Nokia E51, която е Симбиан :)

 

Стига де. Гледах какви ли не нокии и нямаха подобно търсене. Още днес отивам в някой магазин да го проверя това и ако си прав моментално ще си разкарам 6500-та...

Link to comment
Share on other sites

Дано съм разбрал правилно какво имаш предвид. Значи на Е51 като отворя контактите и напиша примерно буква D излизат САМО хората, на които или първото или второто име почва с D, ако натиснеш втора буква примерно A излизат имената, които почват с DA и т.н. Може да има и други неща, но не съм се занимавал да тествам

Link to comment
Share on other sites

Дано съм разбрал правилно какво имаш предвид. Значи на Е51 като отворя контактите и напиша примерно буква D излизат САМО хората, на които или първото или второто име почва с D, ако натиснеш втора буква примерно A излизат имената, които почват с DA и т.н. Може да има и други неща, но не съм се занимавал да тествам

 

Не. Разбрал си ме като 99% от консултантите в магазиние за телефони :)

 

Значи имаш като телефонен указател примерно следните хора

 

Ivan Petrov

Dragan Cankov

Petkan Robinzonov

Svetlozar Aleksandrov

Stoyan Nikolov

Rumen Angelov

Vladimir Putin

 

Натискаш от клавиатурата на телефона не буквата D, а просто цифричките 7 и 8 и тъй като на 7 имаш PQRS a на 8 имаш TUV - от възможните комбинации които можеш да напишеш с тези букви очевидно са:

 

Svetlozar Aleksandrov

Stoyan Nikolov

Rumen Angelov

Vladimir Putin

 

И ако се окаже че човека който търсиш е Vladimir Putin, натискаш oще 1 път 8 за MNO (т.е. за О-то) и тогава телефона се усеща че с тези 3 букви очевидно само Vladimir Putin можеш да напишеш и така си открил човека ти с натискането на 3 бутона само а не с натискане на 8, изчакване малко, натискането на 8 още два пъти, изчакване, натискане на 8 още 1 път, като това е защото си късметлия, ако беше търсил Svetlozar Aleksandrov щеше да ти се наложи да натискаш 7-цата 4 пъти, после 8цата 3 пъти и тн. Говоря за това че натискаш по 1 път копчето а не "пишеш буква натискайки го по 50 пъти докато уцелиш желаната и без да е необходимо да изчакваш малко за да почнеш на нова сметка да пишеш друга буква от същата група

Link to comment
Share on other sites

чесно казано това което харесваш за мен е минус.

 

Значи ако търсиш някой Nick предпочиташ да натискаш 6цата по 2 пъти, 4ката по 3 пъти и т.н.? Да не говорим че стандартно търсят само по началото а не навсякъде по имената

Link to comment
Share on other sites

Методът на дядомраз наистина е уникален и би ми харесал ако го имах.

За щастие и нормалния метод не ми пречи, не говоря много.

Link to comment
Share on other sites

Че предимство - предимство е - по лесно се борави с контактите, но това няма да е повода да избера един телефон пред друг.

Link to comment
Share on other sites

Малко се отнесохте с този тел. указател не мислите ли?

А сега по темата:в крайна сметка реших,че ще бъде нокиа-та :)

А сега имам друг въпрос.Защо в Деком-а на главната само телефона го продават за 449лв,а в M-Tel-589 лв само апарата? :blink:

Link to comment
Share on other sites

В Мтел апаратите почти винаги са по-скъпи на свободна продажба.

Случайно попаднах, че Нокиа Е51 има модификация без камера - така че внимавай какво купуваш!!!

и 2-ро. Нокиа-та подържа САМО WLAN (IEEE 802.11g), без IEEE 802.11b, т.е. не винаги когато имаш Безжична мрежа можеш да е ползваш.

 

Въпреки, че сигурно си ги установил горните факти, ги споменавам да не останеш разочарован.

 

Сигурен съм, че можеш да попаднеш и на по-тънка цена от ДЕКОМ - съдейки по компютърни артикули, когато ми се е налагало да взимам.

Link to comment
Share on other sites

Малко се отнесохте с този тел. указател не мислите ли?

 

Ами за мен е важно а и темата е "помощ в избора на телефон" а не "кой тел. да избера, Нокия Е51 или HP еди си кой модел", та си е абсолютно на място това за телефонния указател.

 

Верно и аз съм с нокия и то защото е ултра тънка и т.н. ала бала, другия ми беше леко големичък а цяло PDA не искам да разнасям в джоба, но почвам да се замислям дали с малко подходящи програмки няма да стане съвсем по мой вкус, само че така да не ми се занимава да го глася че не е истина. Аз съм на принципа с обувките - или още от момента на взимането ми е удобно всичко или не го взимам, а тези с Windows Mobile им липсва 1 нещо което го имат нокиите: групи и профили. Искам като включа профил "sleeping" да могат да ми звънят точно 5 определени човека другите хич не искам да ги чувам, като се разбудя ще им звънна ... евентуално ... писнало ми е да ме будят щото искали да ме чуят или щото не знаели къде се намира "any key" и други подобни. А при Windows Mobile имаше 2 варианта: или звъни, или не звъни. Е да ама 5 определени човека ТРЯБВА да могат да ме събудят и освен да си взема 2ри телефон който пък винаги да звъни и да им дам този номер на тях друг вариянт няма... и тъй като ме мързи и за да не стават грешки от сорта: звънях ти на телефона за спешна помощ пък не ми вдигна... защото не го носих, ти що не звъня на другия първо... и затова съм с нокия 6500 но има какво още да се желае от него, настрана че нещо като си говоря чат пат имам проблеми но още не съм 100% сигурен дали е от bluetooth handsfree-то или от самия телефон и изчаквам да видя на кое от 2те да правя рекламации, като начало телефона по-добре да няма flash wallpaper се установи, но пак като че ли старата ми 6230 се държеше по-добре... и като старата цяло работеше по-бързо струва ми се...

 

А сега имам друг въпрос.Защо в Деком-а на главната само телефона го продават за 449лв,а в M-Tel-589 лв само апарата? :blink:

 

За да могат да ти го продадат на цена близка до тази на деком с карта с договор, как защо. За да те набутат да си вземеш още 1 карта естествено, защото тя пък им е чиста печалба :) Много ясно, защо изобщо се чудиш не разбирам. Деком не продават карти ие държат да те набутат да се включваш на абонаментни планове към тях. Иди в германос примерно и виж как освен тел. ще се опитат да ти пробутат карта на глобул и ще вземе да ти обяснява колко на сметка е да си имаш 2 карти видиш ли... номерата са едни и същи на всичките...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...