Jump to content
BulForum.com

Стъкла


host

Recommended Posts

Предлагам тук да обсъждаме стъклата на автомобилите,препаратите които ползваме за тях, затъмняването им и каквото още се сетим.Аз например днес си смених предното на s40-ката.Питането ми е колко време не бива да се кара автомобила след смяната?И дали въобще има такова нещо???

 

Само да подхвърля сега е актуално и това за запотяването на стъклата и разни препарати против това.Аз нямам този проблем ,но споделете как е при вас.

Link to comment
Share on other sites

Аз смених моето миналата година. Ако не се лъжа поне 24 часа не трябва да я караш. Също ти препоръчвам първата седмица да не тряскаш силно вратите. Ако има как отваряй малко прозореца преди да затовриш вратите.

Link to comment
Share on other sites

Не знаех че има такова ограничение да не я караш 24 часа след смяна на стъклото. Баща ми е сменял на наща талига (Passat '92 набор) 2 пъти предното стъкло, като и двата пъти сутринта я кара да го правят и вечерта си я зима и си я кара. И проблеми, породени от това сме нямали. Но за по сигурно питай в сервиза, в който ти го правят :)

Link to comment
Share on other sites

Ами последно беше някакъв препарат от Шел ама да кажа честно не помня какъв.Колкото до времето за каране след смяна на предно стъкло - днес чух сумати неща.Първо 3 часа, после 1 ден, после 12 часа?!Пичовете дето го сменяха казаха, че принципно от момента в който са ми дали ключовете е готова за каране, но ако искам да съм 100% сигурен, че няма проблеми да я оставя да си почине днеска :D Аз я закарах на автомивка :) там казаха, че спокойно може да й се направи външно и вътрешно след смяна на стъклото и сега си седи паркирана и смятам до утре да не я барам( глупост според мен ама не пречи после си карам със здраво стъкло вместо да рискувам :) пък и нямам спешна работа с нея ).Интересно впечатление ми направи, че както на ориг. стъкло на s40-ката така и на това си има специално обозначение SRS и т.н.Явно има значение с какви системи за сигурност е автомобила за типа на стъклото.Не го знаех до сега.Също така всички винетки и разни други лепенки по стъклото си ви ги слагат на новото при монтажа ;)

 

Едит:Ей, тия букви как ги ям!Явно ми е време да хапна, че ми куца конценрацията :D

Link to comment
Share on other sites

За да стегне силикона му трябва известно време. До пълно "втвърдяване" е повече от седмица. За това ти казвам да не тряскаш вратите. От налягането може да стане някой гаф. Малък е шансът, но все пак. Лично при мен беше поне 24 часа да не я карам след като си я прибера от сервиза. Особено пък по нашите пътища...

Link to comment
Share on other sites

10x за съвета, за налягането трудно бих се сетил :hmmm: А пък за вратите, никога не ги тряскам просто уважавам собствеността, моя или чужда.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Против запотяване съм чувал, че се смесва 10% глицерин с 90% спирт и с това се мажи стъклото отвътре против запотяване и отвън против заскрежаване. Не съм го пробвал, но тази седмица,кото си взема материалите от службата, ще го пробвам

Link to comment
Share on other sites

100% спирт да няма мазнотии

По принцип ако в купето си влиза 100% въздух отвън, не би трябвало да се запотява. Ако по една или друга причина не може да се превключи клапата за рециркулация на въздуха, включването на климатика помага.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

аз си купих един флакон на СТАК ПЛАСТИК против изпотяване на стъклата ама ефекта беше минимален първите два дни горе долу биваше и след това пак си се изпотяваха

 

така и така си заговорихме за стъкла ще съм ви много благодарен ако ми кажете може ли да се полира по някакъв начин предното стъкло защото моето е доста надраскано

явно предишният собственик на колата го е чистил с нещо метално

Link to comment
Share on other sites

аз си купих един флакон на СТАК ПЛАСТИК против изпотяване на стъклата ама ефекта беше минимален първите два дни горе долу биваше и след това пак си се изпотяваха

 

така и така си заговорихме за стъкла ще съм ви много благодарен ако ми кажете може ли да се полира по някакъв начин предното стъкло защото моето е доста надраскано

явно предишният собственик на колата го е чистил с нещо метално

 

По въпроса, не неможе ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Против запотяване съм чувал, че се смесва 10% глицерин с 90% спирт и с това се мажи стъклото отвътре против запотяване и отвън против заскрежаване. Не съм го пробвал, но тази седмица,кото си взема материалите от службата, ще го пробвам

 

И пробва ли таз идея? Интересно ми е да видим дали наистина действа :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...