Jump to content
BulForum.com

Fitness & Kultorizum


URDeaD

Recommended Posts

Трябва да правиш разлика между това, което си гледал, слушал, чел и т.н. и "умозаключенията", които ти идват след това.

А такава разлика определено има, вервай ми ;)

stva pak ko iska6 da kaje6 neznam,ne6to mai si govorim na razli4en ezik 6tot ni6to ne ti razbiram.

 

mi tva go gledah predi 7-9 meseca po discovery i to ne e za kolturisti a za 4ovek s genen defekt deto mu pravqt razli4ni isledvaniq v nqkav si amerikanski universitet.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply
...mi tva go gledah predi 7-9 meseca po discovery i to ne e za kolturisti a za 4ovek s genen defekt deto mu pravqt razli4ni isledvaniq v nqkav si amerikanski universitet.

на мен пък това по- ми прилича да е трик, с което да си повишат продажбите ;)

Link to comment
Share on other sites

4akaite sia da va pitam- Za relef nali triabva s s malko kilogrami -mnogo povtorenia. Mi hubavo de , za gurba zna4i triabva da zabravia nabiraniata i da po4va samo skrepec? Za biceps i triceps kak stoiat neshtata? Gurdite imat li nujda ot oralefiavane?

Link to comment
Share on other sites

nedei zabravqi nabiraniqta 6toto sa hubavo oprajnenie,bicepsa i tricepsa moje6 da gi napravi6 v edin den ili prodaljava6 kakto do sega,moge malko da namali6 kilogramite i da oveli4i6 povtoreniqta.gardite ako ti misle6 4e ima6 nujda ot oreflqvane smeni trenerovkata kato po4ne6 parvo sas flais te6ko i posle 6tanga leko i nakraq kofi4ki i kanal taka otstrani ne ti izglegdat tolkova golemi gardite no otpred izglegdat super

Link to comment
Share on other sites

Хора кажете някакво хубаво упражнение за мускулите от страни на кореме не знам как се води тази мускулна група точно под ребрата. Че за нея нищо не правя и работата започва да става много страшна :woot . Благодаря ви предварително! :)

Link to comment
Share on other sites

Хора кажете някакво хубаво упражнение за мускулите от страни на кореме не знам как се води тази мускулна група точно под ребрата. Че за нея нищо не правя и работата започва да става много страшна  :woot . Благодаря ви предварително!  :)

Пуловър, прятелю ;)

Link to comment
Share on other sites

Godfather не става въпрос за гръдния кош а за мястото отстрани на корема и кръста  :)

Хах, щото каза за ребрата :woot

За това ти вършат работата всякакви упражнения с усуквания в кръста (има такъв уред - въртяща се поставка). Може и с усуквания от водоравен налкон с някаква лека тежест (например само лост на врата или друга подходяща тежест)

Link to comment
Share on other sites

В bb-team има много упражнения за коремната мускулатура. Виж ги.

не става въпрос за гръдния кош а за мястото отстрани на корема и кръста
Наричат се коси коремни мускули.
Link to comment
Share on other sites

Hvashtash edin dumbel v ednata raka i po4vash da se naklaniash i izpraviash nastrani ( svivaniata i raztiaganiata na sa kam strana koiato niama tejest(dumbel))

Link to comment
Share on other sites

Stenli, pri pro4itaneto na posta ti ostanah s vpe4atlenieto, 4e moje bi ne tolkova ti izostavat strani4nite muskuli na korema t.e. kosite koremni muskuli (Oblicuus Abdominis), ami 4e po-skoro imash pove4e maznini tam. Ako e taka, probvai da svalish mazninite, za da si opravish korema i da imash definiciq. Ako naistina imash problemi s muskulnata grupa, po-dobro uprajnenie ot naklanqneto s dumbeli e naklanqneto s shtanga, po ravnomerno e (predpolagam ne ti trqbva da pravish serii s po 80 kg dumbel). Ina4e i usukvane s shtanga stava (vupreki 4e e pove4e za zub4atite muskuli - Serratus), samo vnimavai da ne go pravish prekaleno burzo i bez da si zagrql, shtoto moje da ti se precaka grubna4niq stulb.

 

P.S. Godfather - mnogo interesno kvo im trenirash na rebrata(?!?) s toq pulover, ama dokolkoto mi e izvestno pullover-a e uprajnenie za gurdi :)))

 

"A sound mind in a sound body" Socrates (322-384 B.C.)

Link to comment
Share on other sites

P.S. Godfather - mnogo interesno kvo im trenirash na rebrata(?!?) s toq pulover, ama dokolkoto mi e izvestno pullover-a e uprajnenie za gurdi :)))

Мухаха, ако ще вкарваме латинската терминология, тогава пуловър натоварва следните мускулни групи: Pectoralis major and minor, latissimus dorsi, deltoid, rotator cuff group, subscapularis. Основната "тежест" обаче отнасят pectoralis minor - мускулна група, която започва от трето, четвърто и пето ребро :woot

PectoralisMinor.gif

Link to comment
Share on other sites

Stenli, pri pro4itaneto na posta ti ostanah s vpe4atlenieto, 4e moje bi ne tolkova ti izostavat strani4nite muskuli na korema t.e. kosite koremni muskuli (Oblicuus Abdominis), ami 4e po-skoro imash pove4e maznini tam. Ako e taka, probvai da svalish mazninite, za da si opravish korema i da imash definiciq. Ako naistina imash problemi s muskulnata grupa, po-dobro uprajnenie ot naklanqneto s dumbeli e naklanqneto s shtanga, po ravnomerno e (predpolagam ne ti trqbva da pravish serii s po 80 kg dumbel). Ina4e i usukvane s shtanga stava (vupreki 4e e pove4e za zub4atite muskuli - Serratus), samo vnimavai da ne go pravish prekaleno burzo i bez da si zagrql, shtoto moje da ti se precaka grubna4niq stulb.

 

P.S. Godfather - mnogo interesno kvo im trenirash na rebrata(?!?) s toq pulover, ama dokolkoto mi e izvestno pullover-a e uprajnenie za gurdi :)))

 

"A sound mind in a sound body" Socrates (322-384 B.C.)

po princip sum 4uwal 4e upragnenieto e glavno za perkite na gurba ;)

 

P.S:ne mogah da pro4etq zqlata tema ako sum powtoril nqkoi se izwinqwam :)

Link to comment
Share on other sites

SaulHudson наистина искам да изчистя мазнините на това място за да може да оправя корема за лятото че ако остане така работата ще трябва да нося доста големи фанелки :woot .

И да ви попитам коремните преси до отказ ли ги правите или предпочитате да правите серии. Ако предпочитате сериите по колко серии правите? Питам за мен защото по коледа много осрах работата с корема :( и сега се чудя как да изчистя всичките тея работи?

Link to comment
Share on other sites

stenly po4va6 seki den sutren kat se sabudi6 vednaga 20 min serii do otkazvane s po4ivka 5-10sec.vajnoto e da e vednaga sled kato se sabudi6  :D

Мерси много човече! От утре започвам :)

Link to comment
Share on other sites

np samo da kaja za kakvo e va6no da e sled kat se sabudi6,mamar4e za vseki 4ovek ot ma6ki pol trqbva da mu e qsno ma za vseki slu4ei ta verniqt otgovor e 4e sutrin sled kato se sabudi6 nivoto na tostesteron e nai golqmo zatova nqkoi raboti sa tvardi kat se sabudim :D

 

 

 

 

big pimpin baybe

Link to comment
Share on other sites

np samo da kaja za kakvo e va6no da e sled kat se sabudi6,mamar4e za vseki 4ovek ot ma6ki pol trqbva da mu e qsno ma za vseki slu4ei ta verniqt otgovor e 4e sutrin sled kato se sabudi6 nivoto na tostesteron e nai golqmo zatova nqkoi raboti sa tvardi kat se sabudim  :D

Hahah , tva e viarno , vzemete polovin 4aena luji4ka Tribulis predi liagane , pa togaaa za kvo staa vupros :) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ako imam malko visoko kravno(vsqkakvi izsledvaniq sam si pravil i vsi4ko e normalno) i ne vzimam apsolutno ni6to pre4i li mi ako hoda na fitnes i se natvarvam gore-dolo normalno

Всичко зависи от това как ти се отразява самата треннировка.

Моят съвет е след тренировка да си следиш кръвното и с резултатите да се посъветваш с лекар. По принцип силовите тренировки задължително вдигат кръвното - колко и в какви граници си е индивидуално за всеки отделен организъм.

Link to comment
Share on other sites

ako imam malko visoko kravno(vsqkakvi izsledvaniq sam si pravil i vsi4ko e normalno) i ne vzimam apsolutno ni6to pre4i li mi ako hoda na fitnes i se natvarvam gore-dolo normalno

Moje i da si po4ivash pove4ko m/u seriite dokato pulsa ti ne se normalizira napulno :)

Link to comment
Share on other sites

ako imam malko visoko kravno(vsqkakvi izsledvaniq sam si pravil i vsi4ko e normalno) i ne vzimam apsolutno ni6to pre4i li mi ako hoda na fitnes i se natvarvam gore-dolo normalno

И аз имам високо кръвно долната ми е 100 но нямам никакви проблеми тренирам си през ден тичам по 30-40мин. Виж ако започне да ти се вие свят или да те боли главата трябва да идеш на лекар! Аз съм бил на лекар точно за кръвното и са ми казвали че за килограмите и височината ми е нормално да е по високо. Ако искаш да си намалиш кръвното яж по малко солено, по малко течности поемай(само да не са прекалено малко защото са много важни особено по време на тренировка :) ) и последно можеш да си намалиш килограмите ако са ти в повече ама това може би ще стане лятото така или иначе :)

Link to comment
Share on other sites

Liatoto niama nikav smisal da se trenira, po hubavo e togava da si po4ivash, ako pravish za masa. Ina4e da ako ti4ash v jegite i se potish iako, shte spadnesh :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...