Jump to content
BulForum.com

Amazon.com


Fake-Sound

Recommended Posts

Трябва ми подробна информация на бългрски как се пазарува с Amazon.com и по точно какво се попълва в полетата (с примери) нужни за доставката.

amazonlh9.jpg

Shot at 2007-07-05

Link to comment
Share on other sites

Хмм..Попълваш си името, после адреса, после пловдив, после пак пловдив, после пощенския код и на края телефона. Много е сложно ;)

Link to comment
Share on other sites

Хмм..Попълваш си името, после адреса, после пловдив, после пак пловдив, после пощенския код и на края телефона. Много е сложно ;)

Е , не всеки знае английски ;)

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли колко ще стане до България ? Смисъл доставката ?
На какво?
Link to comment
Share on other sites

Не съм поръчвал, но ми се струва че ще е повече от стойността на тениската... ;)

 

Ето някои отзиви на хора дето вече са си поръчвали:

Пазарувал съм многократно през Амазон както книги така и други неща. Според мен номерът е да направиш няколко плащания за да си създадеш добра история и тогава можеш да пазаруваш почти каквото ти е кеф на душата. Примерно в началото исках да си купя един скъп часовник, но ми отказаха, защото съм от България. След време обаче ми предложиха отстъпка за абсолютно същият часовник и си го купих без проблем. Вярно че доставката излезе малко солена 35-40$, но тя включваше само транспортни разходи плюс още някаква такса от 4 лв за освобождаване от митницата и това беше всичко.
Да споделя моят опит. Тук в Германия кредитни карти почти не се използват, гледат на тях с малко недоверие. Моята сьм я използвал за резервация на хотел в Франция , покупка на лаптоп от DELL , и за плащане на тел. сметка. Доста неща сьм купувал по интернет и практиката е следната, порьчваш , плащаш стоката , след като парите пристигнат при продавача , той ти изпраща стоката или наложен платеж при получаване на стоката.

Проблема при доставка в чужбина са таксите, отвреме на време пращам колети до БГ като до 2кг. струва 6,90€ / незастрахована пратка/ , иначе е 30-35€ !!! и не си струва. Доста малка е вероятността да ти изпратят в БГ.

 

Виж за инфо и тук.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Може ли някой да ми обясни как да процедирам за да си купя нещо от Амазон.ком, защото някои неща там са наистина на двойно даже тройно по-ниски цени, отколкото в България.

Абсолютен новобранец съм в тези процедури.Каква карта признават, откъде мога да я изкарам, след това какво се прави, колко време се чака.Има ли някакъв проблем ако говорим за по-скъп продукт(над 200 долара).Кога се плаща преди или след получаването,колко струва доставката(на някои продукти пише, че е безплатна) каква гаранция ми дават, че ще получа продукта?

Мерси предварително.

Link to comment
Share on other sites

Може ли някой да ми обясни как да процедирам за да си купя нещо от Амазон.ком, защото някои неща там са наистина на двойно даже тройно по-ниски цени, отколкото в България.

Абсолютен новобранец съм в тези процедури.Каква карта признават, откъде мога да я изкарам, след това какво се прави, колко време се чака.Има ли някакъв проблем ако говорим за по-скъп продукт(над 200 долара).Кога се плаща преди или след получаването,колко струва доставката(на някои продукти пише, че е безплатна) каква гаранция ми дават, че ще получа продукта?

Мерси предварително.

 

Стока за $200 няма да ти дадат да си поръчаш. Или поне не в началото. До България ще ти доставят единствено книги и CD-та. Безплатната доставка е само за USA. Доставките са по $4 на артикул в зависимост от артикулите. Като правиш поръчката и избереш мястото за доставка, ще ти изпишат колко ще ти струва. Идва толкова бързо, колкото ти си поискаш. Може да ти пристигне на следващият ден (ако направиш поръчката преди 12 на обед) или след 4 седмици. Плаща се при поръчка. Признават всякаква кредитна карта или VISA ELECTRON (дебитна). Гаранция, че ще получиш продукта ти дават 100%, защото ако не го получиш, можеш да си искаш парите от банката обратно.

Link to comment
Share on other sites

Годзи, какво ще рече "поне не в началото"?Трябва да имам нещо като експириънс натрупан или(от какво се прави този експириънс времето, което съм регнат или сумата на нещата, купени от тях)....

А тази карта "Виза Електрон" от коя банка е най-изгодно да си я изкарам и колко струва?И може ли да я използвам след това и за други услуги - преводи, плащания или само аз ще мога да внасям пари в нея за тази цел.

Link to comment
Share on other sites

България е една от страните с най-много електронни кражби в света. Преди няколко години попаднахме в черен списък, затова бяхме премахнати от много онлайн магазини. Амазон за момента дават само книги и дискове, защото даже и да ги откраднем тях.. няма да е голяма загуба :) След няколко поръчки, предполагам, че като се докажеш като свестен гражданин, ще можеш да поръчваш и други артикули. (както е написал и един от потребителите цитирани от Midex малко по-горе). Картата можеш да си я ползваш за всичко. Тя си е просто нормална дебитна карта, но е много развита в онлайн магазините и може да се ползва почти навсякъде. Не е като Borika примерно, която не може да се ползва на много места. За условията на банките и цената не мога да ти кажа.

Link to comment
Share on other sites

След няколко поръчки, предполагам, че като се докажеш като свестен гражданин, ще можеш да поръчваш и други артикули. (както е написал и един от потребителите цитирани от Midex малко по-горе).

; ) Айде някой съфорумник ако има такъв акаунт с достатъчно експириънс за да направим такава поръчка(около 200 долара) да удари едно рамо. ; ) Има почерпка от мен!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Някой пазарувал ли е от amazon.co.uk

Как седят нещата с митата на стоките от там. Че кума ми си поръча часовник но от amazon.com и се размина с митото, защото сумата беше под 150 евро.

С това британското пак ли се плаща мито или се прескача заради ЕС?

Че аз съм си харесал едно, две неща и се чудя какво да правя.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

тая тема ще я изровя от нафталина, ама имам едно въпросче ... защо след като регистрирах карта, с която да плащам, никъде не ми искаше csv номера? доста странно според мен ... все пак без този код, не знам как ще изтеглят пари от картата. при регистрацията на картата в профила ми нямаше поле за CSV - само номера й и датата й на изтичане.

Link to comment
Share on other sites

 ... защо след като регистрирах карта, с която да плащам, никъде не ми искаше csv номера? доста странно според мен ... все пак без този код, не знам как ще изтеглят пари от картата. при регистрацията на картата в профила ми нямаше поле за CSV - само номера й и датата й на изтичане.

До колкото си спомням, кода ще трябва да си го въведеш като направиш поръчка и тръгнеш да плащаш.

Link to comment
Share on other sites

До колкото си спомням, кода ще трябва да си го въведеш като направиш поръчка и тръгнеш да плащаш.

странното е, че никъде не ми го искаха този код когато извършвах поръчката ... а в същото време ми я прие. в момента стои със статус

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

И мен ме учуди това колега, ама не го умувам. Една книга поръчвах преди 2-3 седмици. От .uk.com ама пак същата идея. Не знам на какво се дължи. Не ми се е случвало другаде :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...