Jump to content
BulForum.com

мерцедес ц-класа vs ауди а4


zlobil

Recommended Posts

кое според вас е по-доброто от двете , не говоря за най-новите модели а за модел 95-97ма година :unsure: - предимства , недостатъци

Link to comment
Share on other sites

кое според вас е по-доброто от двете , не говоря за най-новите модели а за модел 95-97ма година :unsure: - предимства , недостатъци

 

Гуугъл и ютюб - може да фанеш някой сравнителен тест. Спомням си, че по DW имаше точно тест, но на топ мделите им: М3 vs C32 AMG vs S4.

 

Доста съм се возил точно на Ц класа от тоя период и е доста добър модел, за Ауди не знам.

Link to comment
Share on other sites

питам понеже спорим с един приятел а аз заставам твърдо зад ц-класата той пък си държи на аудито (не защитаваме марките които караме той кара форд , аз карам бмв)

 

и все пак говоря за обикновенните модели не за поръчковите

примерно

c180 vs а4 1,8

бензинки

Link to comment
Share on other sites

Карал съм такъв Мерцедес-собственика му не можа да ми избяга с втората си кола (чисто нов турбо пасат :lol: ) Доста по-надежден е,задно предаване,комфорт и тн...Аудито е кекаво и със скъпа поддръжка,ако се колебаеш между двете според мен Мерцедеса...Бмв-тата също са по-добра алтернатива от А4...Ако искаш обаче нещо наистина стойностно,много качествено и надеждно за мен ТОВА Е КОЛАТА

Link to comment
Share on other sites

Карал съм такъв Мерцедес-собственика му не можа да ми избяга с втората си кола (чисто нов турбо пасат :lol: ) Доста по-надежден е,задно предаване,комфорт и тн...Аудито е кекаво и със скъпа поддръжка,ако се колебаеш между двете според мен Мерцедеса...Бмв-тата също са по-добра алтернатива от А4...Ако искаш обаче нещо наистина стойностно,много качествено и надеждно за мен ТОВА Е КОЛАТА

 

За скъпотията и аз съм чувал, че са със по скъпичасти дори и от на Мерца. На едно А3 800 лева за ремък. Така съм чувал.

Link to comment
Share on other sites

Мерцедеса естествено. По-здрав, по-надежден, по-комфортен. Аудито е със слаба предница и капризна предница. Частите са скъпи и недотам качествени и след няколко месеца ще си пак в сервиза за същите неща. Мерджо и здрав и по-стабилен. Не мисля, че има място за сравнение между двата автомобила :)

Link to comment
Share on other sites

твърдо за Audi A4 1.8Т..много здрав двигател.. за цени няма да спорим.. всеки знае ,че мерцидес води в ценовите листи за авто части.. за здравина.. аудито си е супер здраво...мерцидеса също.. самоче един C180 vs 1.8T .. ц-ката пасти да яде.. карал съм го.. и е много по-бавен от аудито..просто 1.8 двигател на тоя мерцидес си е много малко.. ако сравняваме C250 и 2.5(audi) тогава ще има интрига..

 

и в крайна сметка всичко се свежда до коя кола ти харесва на външност.. лично на мен аудито..

Link to comment
Share on other sites

твърдо за Audi A4 1.8Т..много здрав двигател.. за цени няма да спорим.. всеки знае ,че мерцидес води в ценовите листи за авто части.. за здравина.. аудито си е супер здраво...мерцидеса също.. самоче един C180 vs 1.8T .. ц-ката пасти да яде.. карал съм го.. и е много по-бавен от аудито..просто 1.8 двигател на тоя мерцидес си е много малко.. ако сравняваме C250 и 2.5(audi) тогава ще има интрига..

 

и в крайна сметка всичко се свежда до коя кола ти харесва на външност.. лично на мен аудито..

 

 

Като сравняваш двигатели,поне гледай да са равностойни...1.8 срещу 1.8 атмосферни (примерно) Аудито е с много по-слабо окачване,просто и дума не може да става за сравнение на ходовата част ;) Това че било супер здраво :lol: :lol: :lol: Направо ми е жал за хорицата,дето дават една камара пари за тая смотани аУдита...

Link to comment
Share on other sites

Като сравняваш двигатели,поне гледай да са равностойни...1.8 срещу 1.8 атмосферни (примерно) Аудито е с много по-слабо окачване,просто и дума не може да става за сравнение на ходовата част ;) Това че било супер здраво :lol: :lol: :lol: Направо ми е жал за хорицата,дето дават една камара пари за тая смотани аУдита...

 

всеки може да си мисли какво ще ,но имали сме ауди а4 1.8т .. на ден изминаваше по 100-120 км. на 3 години му сменяхме шарнири , тампони... всичко отпред.. 3 години не са малко. това са 100 000 км.. не става дума за магистрален път.. става дума за между селищен път .. дупки.. неравности.. знаете кво е..

 

незнам колко кара мерцедеса с една предница.. но..ето ви база за сравнение..

Link to comment
Share on other sites

..ето ви база за сравнение..

 

Една от служебните коли които ползвам е форд фиеста,1.4 tdci,за 4 години навъртяни повече от 120 000 км.Не е мръднала откъм окачване...Кара я който я докопа,и освен че е форд(синоним за боклук),беше най-еФтинкото ново возило на пазара за момента;) Ето ти база за сравнение :P Ако на МБ-то му ремонтираш окачването с качествени части,100к км.няма да ги усети ;)

Link to comment
Share on other sites

само не разбирам как можеш да сравняваш свръх лека сапунерка с каруцарско окачване,дето буквално лети над дупките с тежки седани с доста по аристократично окачване,които тежат тон и половина.

 

както цедката така и 4-ката ще си ги осетят тия 100 хиляди,ако ще и с космически части да ги ремонтираш после.

а специално за ц-класите съм чувал разни неща от сорта на 18 тампона на задният мост,тъй че колкото е кекава предницата на аудито,толкова ще е кекава предницата на мб-а ;)

Link to comment
Share on other sites

Според мен мерцала си е мерцал, другото е компромисен вариант.

Не съм фен на малките серий на ауди, но тези А4-ки от първите са ми толкова дървени, че няма такава кола.

 

Аз съм твърдо зад мерцала ;)

Link to comment
Share on other sites

цетката е много по добър избор от А4, като доиде време за ремонти и на двата модела цените на частите са цифромания. Аудитата имат по 4 носача на страна от които наи евтиния вариант е над 140лв и агренажния ремък с ролки комплект в зависимост от типа на двигателя цената е от 200лв нагоре, при мерцедеса там няма ремъци и ролки и окачването му е по здраво и държи на нашите пътища. Мерцедеса е по добър според мен

Link to comment
Share on other sites

Аз понеже съм фен на тия коли, но обичам да дразня един фанатик на тема Мерцедес и той постоянно ми дава клипове от сравнителни тестове на Мерцедес, БМВ и Ауди. Винаги Мерца бие. Дори и в новите модели. В старите е ясно, че Мерц нямат конкуренция. А пък човека дето каза, че Мерц водят в цените за части - да дойде и да го каже на един съсед с А3.

 

За дръпки няма да говорим щото едно А4 1.8Т би в Калояново една зелена Ланча с 2 десети. А Ланчата е 1,6 норламна

Link to comment
Share on other sites

Това колко е слабо окачването на Аудито и колко е добро това на Мерца е много спорен въпрос.Зависи най вече от задкормилното устройство ;) Сума народ говорят колко слаби са окачванията на Френските коли ама за годините от който имаме в нас Реното сме сменили 2 амортисьора и 2 шарнира.Тъй че по тоя въпрос неискам да споря.

 

Иначе аз бих избрал Мерца по-простата причина че нехаресвам Ауди.Неудобни ми са и се карат гадно и за това не ги харесвам.Кофтито на мерца е че наистина частичките им са скъпички и тея по-новичките са малко по трошливи.Къде къде беше Ц,Д класата от 80 здрава като трактор :punk

Link to comment
Share on other sites

не съм решил да купувам някое от двете и на бмв-то съм доволен в момента , но просто ми беше интересно дали мнението ми е обективно понеже спорехме по тоя въпрос , явно още доста хора предпочитат мерцедеса пред аудито :P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Аз понеже съм фен на тия коли, но обичам да дразня един фанатик на тема Мерцедес и той постоянно ми дава клипове от сравнителни тестове на Мерцедес, БМВ и Ауди. Винаги Мерца бие. Дори и в новите модели. В старите е ясно, че Мерц нямат конкуренция. А пък човека дето каза, че Мерц водят в цените за части - да дойде и да го каже на един съсед с А3.

 

За дръпки няма да говорим щото едно А4 1.8Т би в Калояново една зелена Ланча с 2 десети. А Ланчата е 1,6 норламна

 

Аудито да не е карало на задна :lol:

Link to comment
Share on other sites

Не знам как е С класата, ама в А4 все едно нямаш задни седалки. Ебаси тясната кола! Макар че с на един приятел А4 2.6 супер емоция си вкарахме... Ама бях на предната седалка. Просто с двама едри мъже в колата няма място за нищо освен две супер слаби женки отзад :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...