Jump to content
BulForum.com

спомен


Recommended Posts

Има един японски филм, наречен "Живот след смъртта" - трябва да си изберат един-единствен спомен от живота, който впоследствие непрекъснато ще изживяват. Ако вие трябваше да изберете един спомен, кой щеше да е той?

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че бих поживял още преди да избирам, не съм навъртял достатъчно, че да избера.

 

[Edit] Като си помисля, повечето хора в тоя форум са доста млади и едва ли има много с дългогодишен опит зад гърба си. Трябва ли всеки да отговори все едно му се налага да избира сега? [/Edit]

Link to comment
Share on other sites

Има един японски филм, наречен "Живот след смъртта" - трябва да си изберат един-единствен спомен от живота, който впоследствие непрекъснато ще изживяват. Ако вие трябваше да изберете един спомен, кой щеше да е той?

 

Рано е да се каже, като стана на 70-80 тогава ще видя, но за скромният си 17 годишен житейски опит, може би от нищо не съм впечатлен чак толкова. Всичко, което съм правил, съм го можел по-добре, сигурен съм. Живота е пред мен и се надявам в скоро време да го изживея този бъдещ спомен.

Къв съм поетин :D.

Link to comment
Share on other sites

Напълно съм съгласна с вас двамата. А и колкото и хубав да е някой спомен, едва ли ще е прекрасно да се повтаря до безкрайност (като се предполага, че спомена е кратък интервал от време). Мисля, че ако винаги се повтаря, ще изгуби от "прекрасността" си. Иначе може би нещо от детството си. Или мигове, в които забравям за всичко и се наслаждавам на момента (малко са тези случаи). Повечето с любовта ми Kman®.

Link to comment
Share on other sites

Добре, де, някой нещо по-конкретно?

Link to comment
Share on other sites

Ако е нещо наистина хубаво, не знам дали би омръзнало. Всъщност няма как да знам, защото завинаги е доста дълго време, но предполагам. Има емоции, които са достатъчно интензивни и приятни, че не виждам как могат да се износят.

 

[Edit] afx, срамота е подобен спомен да включва кола! :D [/Edit]

Link to comment
Share on other sites

България - Франция :D към последните минути на мача ако може с приятелката ми - перфект

Link to comment
Share on other sites

Добре, де, някой нещо по-конкретно?

01.09.2006

Поморие. Ресторанта на хотела.

Един щастлив Aquila (който си губи време на бригада, докато чака обаждане за трудов договор в САЩ) и болярският му съквартирант, канят на масата четири момичета. Една съвсем случайна и "безобидна" среща.

 

или

 

08.09.2006

Нощен влак Бургас - Пловдив

The biggest choice in my life.

 

или

 

01.06.2007

Мизия 6; трети етаж; някъде следобед

едва прошепнато, в ухото ми между две вдишвания, с треперещ глас ..."обичам те".

Link to comment
Share on other sites

Някъде в началото на юни 2004 (три години ли минаха...) в Прага - Яна и Николай се карат, дали да ходим повече по кръчми или по кули...избираме и двете...

 

...примерно...

Link to comment
Share on other sites

My wedding day. Just figure to yourself - all my friends & falks together, & everyone's happy, laughing, dancing, whooping. & the girl i used to love back in those days, sitting next to me... Cuz love's not for ever and aye, it ain't last that much. That would be a way to preserve love and friendship forever, these both things my life lacks ... Kinda hard for me to explain, but i think you get the idea.

Link to comment
Share on other sites

ерр... ама как така да го изживявам отново и отново?!? като наблюдател? като мен в този спомен? като някой друг в този спомен? ще имам ли свободна воля? да правя каквото си искам в този спомен?!? и ще разбирам ли че се повтаря отново и отново?!?

Link to comment
Share on other sites

Простете, но смятам да направя този избор в мига на смъртта си :)

До тогава - само ще предполагам :)

Link to comment
Share on other sites

ерр... ама как така да го изживявам отново и отново?!? като наблюдател? като мен в този спомен? като някой друг в този спомен? ще имам ли свободна воля? да правя каквото си искам в този спомен?!? и ще разбирам ли че се повтаря отново и отново?!?

who gives a fuck :wacko: it's a thing u'll go over an over agian...

it must be special :wub: :love

Link to comment
Share on other sites

Простете, но смятам да направя този избор в мига на смъртта си :)

До тогава - само ще предполагам :)

едно от тайнствата ;)

 

яки спомени-много, кофти-също...може би бих си избрал вечерта от едно море-беше голямото земетресение, дето помля турчлята...та бяхме в дискотека в приморско.щяхме да си ходим на следващия ден и бяхме решили да се раздадем до край.когато почнаха силните трусове си пиехме кротко питието на една маса.всички в диското се изнасяха на бургия и една сервитьорка идва и вика няма ли да излезете.ние се казахме наздраве и нека да умрем като джентълмени/тогава беше на мода титаник/.след известно време всички се върнаха и партито продължи.после един приятел пада по гръб на no good на prodigy/искаше да танцува като мен-бях б-бой тогава/, аз мъча да го дигам ама той не ще и продължи да си денси по гръб на земята.към 7-8 сутринта вече си тръгваме, но решихме, че ще ходим на кафе.главната обаче беше далече.изпълнихме команда кръгом и се върнахме в диското-те завалиите чистеха/отдавна бяхме последните останали клиенти/, направиха ни кафенце и ни изпратиха по живо по здраво.

не е нищо особено, но за това се сещам сега

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Никога няма да забравя...първия ден в който си бръкнах в пъпа...беше толкова яко...един сърбеж и после приатното чуство на изчезването му... бахти и кефа цяла вечност да се чешиш по пъпа... :P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...