Jump to content
BulForum.com

OVERCLOCK


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

а ве пичове искам да попитам когато ти изгори процесора кво стаа? Щото тука маи изгорих един с overclock и ни6то не ебава яко черен екран и даже копчетата за рестарт и изклиючване не бачкат възможно ли е да е изгърмяло дъното пишете ми ПМ pls Предварително 10x

Link to comment
Share on other sites

а ве пичове искам да попитам когато ти изгори процесора кво стаа? Щото тука маи изгорих един с overclock и ни6то не ебава яко черен екран и даже копчетата за рестарт и изклиючване не бачкат възможно ли е да е изгърмяло дъното пишете ми ПМ pls Предварително 10x

По скоро изкючи захранването на компютъра, извади батерията от дъното.Не бързай с заключенията :) Процесор гори само ако си му увеличил прекомерно напрежението и не си го ухладил както трябва.Ако клокваш само по шина, според мен нищо неможе да му стане. :sayjin Пробвай и кажи какво е станало ;)

Link to comment
Share on other sites

Значи приятел има процесор Inel Celeron на 366 Mhz.

Много му се иска да го оверклокне. Ако има някой, който знае как да стане това моля да ми пише. Предварително благодаря.

 

Note:Вече пробвах една програма обаче като смених честотата на процесора компа забива и след това като го рестартирам пак е на 366.

Link to comment
Share on other sites

Значи приятел  има процесор Inel Celeron на 366 Mhz.

Много му се иска да го оверклокне.  Ако има някой, който знае как да стане това моля да ми пише. Предварително благодаря.

 

Note:Вече пробвах една програма обаче като смених честотата на процесора компа забива и след това като го рестартирам пак е на 366.

а дъното му е ?!

Link to comment
Share on other sites

Хората се зарибяват да клокват - а аз се зарибявам да ундерклоквам :D пуснах си процесорчето на 1333МХц (133х10) @ 1.1в - реални 1.088 - много съм доволен - при натоварване 15 часа с приме 95 - 36 градса темепература - на 2000 оборота :rolleyes: - ем ми е тихично ем ми е хладно :P Я някой с мобилка да пробва до колко ще може да свали.

Link to comment
Share on other sites

Има много интересна статия за Duron Applebred и Athlon XP Thorton в PC Word.За съжаление сега не мога да дам линк,но по - късно ще сложа цялата стаия.Овърклока се състои в свързването на прекъснато L2 мостче с електропроводящ лак,като честотата достига над 2200Hz при Thorotn(11x200), а цената е 4 пъти по-ниска.При Applebred честотата е до 2,2-2,4GHz със завишено въздушно охлаждане.

Тестовете показват доста добри резултати.

Link to comment
Share on other sites

Има много интересна статия за Duron Applebred и Athlon XP Thorton в PC Word.За съжаление сега не мога да дам линк,но по - късно ще сложа цялата стаия.Овърклока се състои в свързването на прекъснато L2 мостче с електропроводящ лак,като честотата достига над 2200Hz при Thorotn(11x200), а цената е 4 пъти по-ниска.При Applebred  честотата е до 2,2-2,4GHz със завишено въздушно охлаждане.

Тестовете показват доста добри резултати.

 

Те тестовете хубаво показват само дето тоя номер ставва доста трудно и то само на някои процесори :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ахамз.Аз съм написал на кои:)

А някой да знае как се прави клок през SpeedFan4.13?

 

Ако има такива - ЛС,моля

Link to comment
Share on other sites

Agarvaen - kakto i prez predishnata versia 4.11 :D

Abe s 2 dumi - namirash si danoto, ako izobshto go ima v spisaka (otljavo firmata ; otdjasno modela). Ako ne prisastva - tarsish s Google poveche info za nego (danoto) i polzvash napravo njakoja gotova shema (napr. ISC 952607...tova e za moeto dano). Posle si naglasjash chestotite, koito iskash (po-tochno, koito moje da poeme systemata ti :P ) na ednoto i drugoto pole. Ednoto pole e za chestotata, na kojato shte pusne ako CPU-to e rabotilo xx sekundi pod xx procenta. A vtoroto pole e obratno - puska chestotata, kojato e nastroena ako CPU-to e rabotilo xx sekundi nad xx procenta. Abe edin vid - dinamichen overclock - kato njama rabota - namalja chestotata ; kato ima da svarshe neshto - ja uvelichava.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...