Jump to content
BulForum.com

DVD записвачка


Corp

Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Каквото било било. Ей ся си поръчах един LG H10. Казвам поръчах, защото нямат бели на склад. Ходих на две места. На първото не можеше да си поръчам H10 или по-нова бяла.

Обаче проявих една лека несъобразителност. Трябваше да дам 10 лв. Аз разбрах, че това е предплата. Ако се окаже, че услугата трува 10 кинта направо грабвам записвачката и бягам.

Link to comment
Share on other sites

Днес си взех писачката, общо 59 кинта. Обаче не мога да кажа, че съм очарован. Първо ме дразни, че като сложа диска трябва да почакам докато завърти и засече диска. После слагах дискове които старото ми BENQ трудно четеше, но се справяше, това едвам ги отваря. Опитах да копирам един филм и с двете устройства - LG-то се бави доста повече и накрая ми даде грешка. Ами относно четенето на някои места пишеше, че не го бива, така че сам съм се набутал, а изчакването в началото не е болка за умиране.

Сега малко добри впечетления: Направих няколко теста и с хубави дискове (незнам дали са перфектни) и се представя доста добре: CD DVD

А ето какво прави старото BENQ със същия диск който използвах при LG-то: CD

Много е бързо и използва много малко реурси в равнение със старото CD.

 

За Nero: Някой може ли да ми каже какво става като дам No Multisession и нали като дам Continue Multisession disk си продължава да пише в/у непълния диск и не трябва да отварям сесиите поотделно, а виждам всички файлове наведнъж като е готово?

Link to comment
Share on other sites

...За Nero: Някой може ли да ми каже какво става като дам No Multisession и нали като дам Continue Multisession disk си продължава да пише в/у непълния диск и не трябва да отварям сесиите поотделно, а виждам всички файлове наведнъж като е готово?
No Multisession затваря диска, а Multisession затваря само текущата сесия. Continue multisession прочита предишните сесии и добавя нова, но тази опция естествено работи само ако си започнал диска с Multisession. Избягвай да правиш много сесии на един диск.
Link to comment
Share on other sites

Днес си взех писачката, общо 59 кинта. Обаче не мога да кажа, че съм очарован. Първо ме дразни, че като сложа диска трябва да почакам докато завърти и засече диска. После слагах дискове които старото ми BENQ трудно четеше, но се справяше, това едвам ги отваря. Опитах да копирам един филм и с двете устройства - LG-то се бави доста повече и накрая ми даде грешка. Ами относно четенето на някои места пишеше, че не го бива, така че сам съм се набутал, а изчакването в началото не е болка за умиране.

Сега малко добри впечетления: Направих няколко теста и с хубави дискове (незнам дали са перфектни) и се представя доста добре: CD DVD

А ето какво прави старото BENQ със същия диск който използвах при LG-то: CD

Много е бързо и използва много малко реурси в равнение със старото CD.

 

За Nero: Някой може ли да ми каже какво става като дам No Multisession и нали като дам Continue Multisession disk си продължава да пише в/у непълния диск и не трябва да отварям сесиите поотделно, а виждам всички файлове наведнъж като е готово?

http://www.hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=92316

 

ако си мислиш, че НЕК е по-добър в четенето... Единствено Плекстор имаха (не знам новите модели) огромно предимство при четене на надрани дискове. Другите са еднакви. А за запис разликите са минимални

Link to comment
Share on other sites

Самсунг са леко пред другите при корекцията на грешки. За плекстор няма говорим, цената на истинските им модели не го дига въобще. Евтините им модели се правят от BENQ.

Link to comment
Share on other sites

Самсунг са леко пред другите при корекцията на грешки. За плекстор няма говорим, цената на истинските им модели не го дига въобще. Евтините им модели се правят от BENQ.

 

А на Самсунг писачките им ги правят Тошиба :)

Link to comment
Share on other sites

Чудя се дали вече остана някой да си прави сам собствената продукция... :laughing: ...понеже и в заводите на Lite-On като знам кои още произвеждат... ;)

Link to comment
Share on other sites

ами да споделя и моите наблюдения в-ху разните марки. досега съм имал всичко на всичко 3 цд-та. 1-вото, което купих беше самсунг обикновено цд-р, което вече 4-та година работи без проблем, 2-рото ми беше RICOH, което изкара около 3 години и все още бачка, но записва и чете много бавно дисковете (само при двд дискове става така) не знам какъв му е проблемът. сега преди около 2 седмици взех един нек от който засега не съм особено впечатлен. първото което дразни е, че като сложа диск много бавно го завърта, второ малко повече да е зацапан диска и изникват проблеми с четенето.

Link to comment
Share on other sites

http://www.hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=92316

 

ако си мислиш, че НЕК е по-добър в четенето... Единствено Плекстор имаха (не знам новите модели) огромно предимство при четене на надрани дискове. Другите са еднакви. А за запис разликите са минимални

Както казват: "Евтиното струва скъпо".

... сега преди около 2 седмици взех един нек от който засега не съм особено впечатлен. първото което дразни е, че като сложа диск много бавно го завърта, второ малко повече да е зацапан диска и изникват проблеми с четенето.

Същата работа като при LG-то. Кой модел ти е?

Link to comment
Share on other sites

А на Самсунг писачките им ги правят Тошиба :)

Наистина TSST значи Toshiba-Samsung Storage Technology, но собствеността е в по-голямата си част в ръцете на Samsung и вече от доста време насам Toshiba май не продават на крайни потребители, а може би и въобще не продават и насочват клиентите си към TSST (www.samsungodd.com).

 

LG ги правят Hitachi

А Hitachi ги правят LG :D

HLDS = Hitachi LG Data Storage. Колкото едното е вярно толкова и другото.

 

Най-смешно обаче ще е ако някой каже, че Sony правят писачките на NEC. Нищо, че новата фирма се казва Sony-NEC Optiarc. Lite-on загубиха доста голяма хапка заради този joint venture ;) Тук идеята е, че Sony досега не е правила собествени устройства, а know-how-а е на страната на NEC, а и те са тези, които правят чиповете вътре (другите марки ползват масово MediaTek или в много редки случаи Panasonic).

Link to comment
Share on other sites

Абе хора и аз смятам да си купувам записвачка.. Някакви впечатления и цени можете ли да ми кажете за JVC, защото от всички записвачки на познати дето съм видял, това ми прави най добро впечатление.. Казвам го, защото имам един ДВД диск, който искам да копирам, и единствено JVCто го разчете...

Link to comment
Share on other sites

някой може ли да ми каже точно и ясно какъв модел е най-добре да си зема понеже моята обикновенна издаде багажа на цяло и просто трябва да я сменя

интересува ме и от къде мога да си я закупя

 

 

и един малко тъп въпрос ама двд записвачката може ли да прави обикновенни дискове :blink:

Link to comment
Share on other sites

някой може ли да ми каже точно и ясно какъв модел е най-добре да си зема понеже моята обикновенна издаде багажа на цяло и просто трябва да я сменя

интересува ме и от къде мога да си я закупя

и един малко тъп въпрос ама двд записвачката може ли да прави обикновенни дискове :blink:

Темата е пълна с точни, ясни и субективни мнения. Аз залагам на LG, ако трябва да си купувам - H10. И да, DVD записвачките могат да записват обикновенНи дискове. Можеш да си я купиш от всяка фирма за компютри, стига да я предлага ;).
Link to comment
Share on other sites

ами точно защото прочетох цялата тема и май излиза така че повечето хвалят ЛГ та се чудех дали да вземам от тях или не :wacko:

Недей взима LG!

 

.....

:bgrin: Сериозно, каквото и да вземеш, все тая, важното е да случиш на бройка!

Аз съм с NEC и съм доста доволен, и субективно усещане, и в зависимост колко печеш с нея и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Имам познати, които продават пц-та и казват, че Sony са най-надеждни според тяхните наблюдения, а в Jar Пловдив хвалят LG-тата като най-неразвалящите се. Аз и мои приятели вече взехме към 6-7 Samsung-а и засега работят без забележки. Впечатлението, което правят е спрямо lite-on и nec е, че са по-тихи. От ревютата съм чел, че error correction-а им е много на ниво. Това отчасти съм го тествал - един lite-on написа диск, който си го четеше, но при пускането му (DVD) всичко пикселизираше постоянно и на места не можеше да се чете. Същото става с настолно DVD. При самсунга се копира и прочете след това без проблем.

Link to comment
Share on other sites

LG е добре. В крайна сметка какво очаквате за ~60 лв. Както казаха някои, като искаш качество взимаш Plextor. Относно Light Scribe, при положение, че разликата в цената е 2-3$ си вземете с нея, макар че едва ли ще я ползвате често. Надписването на 1 диск с Light Scribe отнема ~30 мин.

 

P.S. А, и не знам кой ми е махнал 20% warn, може би Дядо ми Коледа, защото тази година много слушках! Както и да е, мерси! :)

Link to comment
Share on other sites

P.S. А, и не знам кой ми е махнал 20% warn, може би Дядо ми Коледа, защото тази година много слушках! Както и да е, мерси! :)

то си пише като натиснеш върху процентите

 

Sony не ги ли правят още Lite On, щото преди ги слагаха като едни от най-скапаните

Link to comment
Share on other sites

Правят ги да. :) А не знам защо някои толкова плюят Сони,явно всички които се изказват така общо не се докосвали въобще до Сони.В крайна сметка всяка фирма си има и добри модели и няколкоя издънки..тук е въпроса на кой издънките са в повечеко. :D Аз лично не харесвам LG,не искам и да ги чувам.Виж за някой модел на LITE-ON,но аз поне като търсех ДВД писачка бяха доста малко и по-новите ги нямаше в крайна сметка. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...