Jump to content
BulForum.com

DVD записвачка


Corp

Recommended Posts

а някой за "моята" аномалия (по-горе) ще се произнесе ли? :bgrin: :blink: :unsure:

properties на cd устройството и от там на auto play се поразбазикай малко, ако не си го пробвал вече де :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply
properties на cd устройството и от там на auto play се поразбазикай малко, ако не си го пробвал вече де :)

 

ами то autoplay-а си бачка, щом този джам излиза .... въпроса е що нищо не виждам в него :D

Link to comment
Share on other sites

@Dreamer: Quick erase?

 

 

 

Пробвай от My Computer, същата схема.

Quick или не - няма значение. Също и програма.

 

Оказа се, че причината е Алкохол-а. Унинстал-а помага дори без да е нужeн рестарт на Windows-а.

Link to comment
Share on other sites

Значи аз съм с LG във фирмата продаваме предимно NEC ама да ти кажа от евтиния клас това са си добри ДВД записвачки моята я имам от година и нещо и съм доволен! :punk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Значи имам следният проблем.Записвачката ми е LG H-12N,а обикновеното DVD е Asus. Досега без проблем си записвах DVD дисковете,но днес пробвах да копирам директно диск от Асус-а на записвачката и ми излиза съобщение на Нерото,че диска не може се копира.Някой има ли идея защо така?

Link to comment
Share on other sites

Какъв точно е диска някакъв дата диск който си записвал ли или нещо по-особено ? Само с него ли прави така или и с другите дискове ?

Link to comment
Share on other sites

Ами дата диск,на който има 3,4 филма примерно.И с колкото други дискове пробвах-резултатът е същия.

edit:оправих се :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Тия дни се сдобих с ASUS DRW-1608P3S.

Всичко точно, чете, записва, много е добра, обаче има едно нещо, което се оказва, че е свойство на модела, а не е бъг нещо, т.е. чете DVD+-R не на нормалната 16х, а на 12х. За нормални фабрични двд-та уж четяла на 16х, но аз нито имам такива, нито смятам да имам за да пробвам.

Как е възможно всички нормални устройства да четат на 16х, а тази да е лимитирана на 12х? Още повече в сайта на асус пише навсякъде че чете на 16х и никъде не е упоменато че чете DVD+R само на 12х.

Това някой знае ли защо е така, и дали е нарочно, и има ли начин да се премахне тоя глупав лимит?

 

И друго, оказва се че тоя модел бил Pioneer 111L произвеждан просто от asus, и че било хубаво да се крос-флашне до въпросния pioneer, с което се добавяла и функцията labelflash (нямам нужда от функцията ама хич).

Та четох разни форуми, някъде пише че първо трябвало да имаш определен фърмуер за да сложиш еди кой си от Pioneer, други казват, че преименували последната версия на файла с фърмуера на по-ранна за да можела да се флашне, абе всякакви такива, и никъде не пише точно дали може и дали си струва да се крос-флашне и как точно, и дали това е единствено свързано с поддръжка на нови медии (е, и labelflash-a) или носи и други позитиви спрямо оригиналния фърмуер на асус, версия 1.24.

Дали някой има наблюдения по тия два основни въпроса?

Link to comment
Share on other sites

Тия дни се сдобих с ASUS DRW-1608P3S. ...

...Дали някой има наблюдения по тия два основни въпроса?

Четох в едно списание тестове за този модел и за 111 на Pioneer, но предпочитанията бяха за ASUS (вероятно заради по-ниската цена и пренебрежимо малката разлика в качеството).

Преки наблюдения нямам, обаче в една френска фирма, в която работих доста време научих следното: Ако дадено нещо работи безпроблемно и върши работата, за която е предназначено, не го бъзикай. Независимо, че би могло да работи по-бързо/по-добре/и т.н. по-по-.

Link to comment
Share on other sites

Четох в едно списание тестове за този модел и за 111 на Pioneer, но предпочитанията бяха за ASUS (вероятно заради по-ниската цена и пренебрежимо малката разлика в качеството).

Преки наблюдения нямам, обаче в една френска фирма, в която работих доста време научих следното: Ако дадено нещо работи безпроблемно и върши работата, за която е предназначено, не го бъзикай. Независимо, че би могло да работи по-бързо/по-добре/и т.н. по-по-.

Прав си, и аз съм на този принцип. Но тази скорост на четене от 12х ме смути силно в началото. Обаче като гледах по сайта на Pioneer, виждам, че и техните устройства четат на 12х DVD+R, само дето те поне го пишат, за разлика от ASUS. Още повече въпросните фърмуери се водят май моднати от http://tdb.rpc1.org/ а и сайта нещо не ми вдъхва доверие. :D Май наистина ще си остана с нея и ще свинка с 12х скорост и тва е. Поне като изработка и качество изглежда много по-добре от лайтон.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

значи става въпрос за едно combo - LG GCC-4521B. не ще да чете DVD дискове, а със CD-та няма проблем. к'во се прави в такива случаи? слагането на някакъв firmware дали помага ...

Link to comment
Share on other sites

значи става въпрос за едно combo - LG GCC-4521B. не ще да чете DVD дискове, а със CD-та няма проблем. к'во се прави в такива случаи? слагането на някакъв firmware дали помага ...

според мен направо я връщай, ако е гаранционна. все пак нищо не ти пречи да я флашнеш, но си запази стария firmware, за да си го сложиш, че може да ти направят проблем като я върнеш ;)

Link to comment
Share on other sites

според мен направо я връщай, ако е гаранционна. все пак нищо не ти пречи да я флашнеш, но си запази стария firmware, за да си го сложиш, че може да ти направят проблем като я върнеш ;)

записвачката не е моя ... а и вече не е в гаранция :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

значи става въпрос за едно combo - LG GCC-4521B. не ще да чете DVD дискове, а със CD-та няма проблем. к'во се прави в такива случаи? слагането на някакъв firmware дали помага ...

А преди това знаеш ли дали е чела DVD-та изобщо? Питам, защото имам същата (купих я от форума) и никога не ми е правила проблем с DVD-тата. Почисти я преди това (с почистващ диск), нищо че работи със CD-та и чак след това опитай да сложиш последния фърмуеър.

Link to comment
Share on other sites

Тръгнал ли е да отслабва лазера й, пиши я бегала.

Не съм сигурен дали чрез фърмуер може да се влияе на лазера, но някои ги отварят и подилсват лазера с някакъв тример.

Доколкото знам, тия комбота все първо двд-та спират да четат, така че мисля че няма спасение освен да я бръкнеш да видиш лазера. Разбира се може и едно почистване само да й е нужно.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Смятам да купувам някаква ДВД записвачка, но нямам идея какво е качеството на различните марки на пазара, а темата е доста стара и предполагам, че е възможно нещата да са се променили. Препоръчайте някаква писачка с цена до 60 лева, наличието на lightscribe или lableflash не е приоритетно/ макар че ме изкушава лекичко :bgrin: /

Link to comment
Share on other sites

Смятам да купувам някаква ДВД записвачка, но нямам идея какво е качеството на различните марки на пазара, а темата е доста стара и предполагам, че е възможно нещата да са се променили. Препоръчайте някаква писачка с цена до 60 лева, наличието на lightscribe или lableflash не е приоритетно/ макар че ме изкушава лекичко :bgrin: /

Ако имаш предубеждение към LG, за мен изборът е ASUS (1814BLT за SATA, и 1608P3S за АТА).

Ако нямаш, LG H12, H22, H42, H55 някакви има, не знам как са.

Link to comment
Share on other sites

Каква е разликата при SATA и ATA?

Само интерфейса.

Ако нямаш свободен IDE, взимаш SATA. Ако имаш, за мен IDE все още е по-добре, предвид че някои дъна все още имат разни проблеми с повече устройства SATA, и SATA писачка.

Link to comment
Share on other sites

Аз ти препоръчвам да си вземеш LG H55N.Тези дни е купих за една конфигурация и се държи изключително добре.Aз е закупих за 52 лв но сигурно е има някъде и по евтино.Записах 10-на диска и не ми е правила никакви проблеми.На моя комп съм с LG H10N и съм изключително доволен ама са стар модел и вече не се предлагат ;) Само не си купувай НЕК че ако случиш ще си много доволен ама ако не уцелиш бройката..........Последно време нещо омазаха нещата... :sick

Link to comment
Share on other sites

Само не си купувай НЕК че ако случиш ще си много доволен ама ако не уцелиш бройката..........Последно време нещо омазаха нещата... :sick

Дааа и аз имам много познати с НОВИ Нек-ове (без да се замисля се сещам за 4-има) и четат само двд, на цд-тата дават СРС грешки, които в действителност се четат другаде. Просто не ти ги препоръчвам като марка.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...