Jump to content
BulForum.com

ток без пари


Recommended Posts

Искам да ви попитам понеже видях един сайт,в който твърдят че продават уред, който спира въртенето на тока.

1 дали някой е чувал?

2 дали някой го е виждал в действие?

3 дали някой им такова устройство?

http://www.elektro.bgfree.com/ Ето го и въпросният сайт.

Благодаря предварително !

Вие лично вярвате ли?Мнението е важно !

Link to comment
Share on other sites

Със тази хава имаше някаква измама,ако не се лъжа...мисля,че доста хора се бяха набутали.Нека ако някой е сигурен да каже точно какво беше.И все пак безплатни обяди няма. :P

Link to comment
Share on other sites

Нещо сайта не бачка ;) А иначе и аз съм съгласен с Heller12a - и аз искам перпеттум мобиле :D

 

Интересно ми е как тва нещо ще спре да се върти тока освен да го спре нацяло :D :D :D

 

Не майтапа на страна но надали ще ти свърши работа, защото няма как да спреш електромера ако не човъркаш таблото у вас си ;) А и надали тея от енергото няма да го видят... Така че и аз искам да го я видя тая новост :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Бе мн интересно че има триметрова снимка на задраскан електромер, но иначе дори не е загатнато как изглежда въпросното чудо :huh: .

Иначе дори и да върши някаква работа единственият начин това да стане е като "устройството" пуска някакви бая мощни импулси по захранването - то хубо 6а си пуснеш готварската печка или бойлера ама си4ко от хладилник нагоре може да се скапе като нищо :bgrin: (много ша ми е интересно ако някой съсед си заме такова и си го боцне в контакта, па земе да ми гръмне пцто кво ша права)

Пък и тия примерни киловати - да нямаме всеки по една електрическа леярна вкъщи :confused - те повечето табла ще се стопят(ако все пак сменим бушоните с жици) от такива токове

Link to comment
Share on other sites

Така и ли не разбрахте, че невъзможни неща няма. Щом е направено от човек, значи може да му се повлияе пак от човек. И колкото и да не ви се вярва може да се въздейства на електромера без да се човърка по таблото, просто се изискват малко познания и 1-2 стечения на обстоятелствата. :P

Link to comment
Share on other sites

Това общо взето са някакви глупости :) Който е наясно как работи електромера ще знае че това няма как да стане по този начин.

Link to comment
Share on other sites

Това общо взето са някакви глупости :) Който е наясно как работи електромера ще знае че това няма как да стане по този начин.

По кой начин?Аз не виждам в сайта някъде да е обяснено начина по който работи въпросното устройство.

Нека не отричаме нещо само защото не знаем как работи.

Link to comment
Share on other sites

Който е наясно как работи електромера ....

 

Старите електромери се въртят от напреженова намотка завъртяна на 90 градуса спрямо

силовата. Устройствата от този тип изместват консумацията на тока на същите 90 градуса,

вследствие на което електромагнитните движещи сили от двете намотки се уравновесяват и

диска на електромера остава в покой. Този трик обаче е неприложим при новите електронни

електромери които освен активната отчитат и реактивната мощност и цял куп други показатели.

Link to comment
Share on other sites

Старите електромери се въртят от напреженова намотка завъртяна на 90 градуса спрямо

силовата. Устройствата от този тип изместват консумацията на тока на същите 90 градуса,

 

Не искам да се заяждам като повечето участници във форума, ама не ми става ясно 1вите 90о не са ли физически(образуват ъгъл), а вторите - фазово изместване?

Иначе фазово изместване се прави с кондензатор, не съм виждал такъв, но предполагам 4е за да издържи 8kW трябва да е голям колкото диван :sick

 

и 1-2 стечения на обстоятелствата.

Ми, да: той нашия електромер се пр**ба една зима и спря да се върти без помощта на такова устройство :tongue

Link to comment
Share on other sites

1вите 90о не са ли физически(образуват ъгъл), а вторите - фазово изместване?

 

Това е практически вярно, с едно допълнение: напреженовата намотка на електромера

е завъртяна и фазово, а не само физически.

 

Иначе фазово изместване се прави с кондензатор....

 

Тука истината е малко по различна - освен кондензаторите фазово отместване дават и

индуктивните товари. Напреженовата бобина на електромера е завъртяна индуктивно, и затова

ако в мрежата се включи капацитет ( кондензатор ) електромера ще показва по-голяма

консумация от реалната. Внасянето на капацитет в линията води до отместване на тока в нея напред

спрямо напрежението, а на индуктивност - до изоставане. Повечето консуматори в домовете ни са

активни товари - тоест, чисти съпротивления при които напрежението и тока за синфазни. Индуктивни

товари са само електродвигателите, а те не бяха толкова много в домовете ни доскоро, затова и

тези електромери даваха достатъчно точни показания. По всяка вероятност електронните устройства

за заблуждаване на електромерите имитират индуктивен товар като го балансират спрямо

съпротивлението на включения консуматор. Това обаче освен до промяна на отчитането на тока води и

до появяане на паразитни токове в далекопроводите за пренос на електроенергия които деградират до

топлина и високволтовите трифазни линии започват да се нагряват. Тази топлина е равна на

консумираната но неотчетена реактивна енергия от устройството, така че за енергийната система като

цяло се получава двоен разход който е чиста загуба защото никой не го плаща.

Link to comment
Share on other sites

....

Тази топлина е равна на

консумираната но неотчетена реактивна енергия от устройството, така че за енергийната система като

цяло се получава двоен разход който е чиста загуба защото никой не го плаща.

Добре, а в крайна сметка тези загуби защо никой да не ги плаща, не се ли получава сметката за разликата между платеното и произведеното от централите, и в крайна сметка тия загуби не се ли плащат от цената на тока, и ако всички включим такива устройства, и се повишат загубите, или ние започнем да плащаме по-малко, респективно няма ли да се повиши цената на тока в по-далечен план, при което ако е така, не виждам смисъл от такива измами.. Още повече всички знаем за мафията в България, и че всяко повишение на цени е по-голямо отколкото би трябвало да е. А ако се появят предпоставки за намаляне на цените, такива не се наблюдават :pirate

Link to comment
Share on other sites

Е добре ама нали въпреки добавянето на индуктивен или капацитивен товар все пак активните товари си се отчитат. Тоест все пак няма как да стане..

Link to comment
Share on other sites

Пълната мощност е равна на корен от сумата на квадратите на реактивната и активната мощност.

Сегашните електронни електромери мерят и двете мощности-активна и реактивна и затова лъжата е трудна, трябва да се скъса пломбата и да се бъзикне чипа или паметта на електромера, но това става трудно, трябва да имаш познати в електрото и ти самия да си чаткаш доста от нещата.

Старите електромери можеше да си ги бъзикаш с мощен магнит или по горе споменатия начин-чрез индуктивен товар включен в мрежата.

Link to comment
Share on other sites

Какво мислят руснаците по въпроса :P Тези от вас,които решат да се пробват в КРАЖБАТА на ел.енергия(щото си е точно това)нека имат в предвид и следното: "...През 2004 година държавата взе строги законодателни мерки с приетия нов текст, обнародван в Държавен вестник от 30 март. Член 234, буква "в", ал.1 от Наказателния кодекс предвижда като санкции лишаване от свобода до 3 години и глоба до десет хиляди лева..."
Link to comment
Share on other sites

Да бе покажи ми един мангал влязъл в затвора за кражба на ток и млъквам повъпроса.

Цялата работа е, че ти не си мангал и ще те приберат ако те усетят. Мангалите си имат специални "права" и ако им нарушиш свещенното право да крадат ще пишат и до Стразбург. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Да бе покажи ми един мангал влязъл в затвора за кражба на ток и млъквам повъпроса.

 

Осъдени има,макар и да са малко,пък и при циганите работата е друга...Политиците ги "ползват"по време на избори,а през останалото време ги оставят да си правят квото си искат...Дали ще им плащаме тока или ще ги издържаме в затвора косвено чрез данъци(където на някои им харесва повече,особено през зимата)за мен е все тая :angry:

Обаче,докопат ли властите "бял" човек да си икономисва мъничко ток жална му майка...Преди година,може би и повече,в София бяха осъдили 2-ма българи на по 3 години(ефективно!)+ разноските по делото за дребни "икономии" от по няколко стотин лева :wacko:

 

в.МАРИЦА

 

...Идеята за промените в НПК идва точно от Пловдив, защото тук има най-голям брой осъдени крадци на ток през миналата година, твърдят юристи. Само за един ден миналата пролет районните

съдии поставиха рекорд,

като осъдиха 31 роми от Перущица за кражба на електричество. Те бяха задържани при съвместна акция на полицията и Енергото. Всеки един от тях получи 6-месечна условна присъда с 3-годишен изпитателен срок.

Осъдените роми са безработни, на възраст от 22 до 55 години. Те били изключени от мрежата заради натрупани дългове към Електроразпределение. За да пуснат отново светлината в домовете си, изобретили специални куки, с които се прикачили към жиците. Специалисти определят 10 от тях като “истински крадци”, защото намерили начин електромерите им да не отчитат захранване в домовете им. Бройката на заловените да крадат ток в Перущица за месец стигна 50.

Други 10 нарушители бяха задържани при масова проверка на съоръженията в с. Калековец. Срещу тях прокуратурата повдигна обвинение, че са се вързали с незаконен мостов кабел към мрежата, за да се греят без пари.

Link to comment
Share on other sites

Има сумати начини за КРАДЕНЕ на ток а това устройство каквото и да е прави точно това.От замостване на електромери до бушони на нулевия захранващ проводник и т.н. Просто като неискате да не плащате ток не го ползвайте!

Link to comment
Share on other sites

Добре де тва с мангалите вечно ли ще продължава :angry1 - нали си имаме вече частно електроразпределително дружество(ЕVN) - защо и австрийците си траят, ми кръц-кръц който не плаща и ако ще и с автобусни гуми да се топли :bgrin:. Или хепатитаждийте пак ще се водят като загуби при преноса - то май затова едно време като учех география пишеше, че България има най-неефективната енергомрежа в цяла Европа(над 10% загуби :woot )

 

@HEMO - в тоя сайт дето си го дал на първо място не е ли това същото устройство за което се почна и темата?

Link to comment
Share on other sites

Абе едни пичове слагаха магнит на електромера и номера работеше. ;)

Да бе, да..."един мой приятел..."....я си признай, че ти си лепнал магнита... :bgrin:

Може и да става...не знам....ама бая силен магнит трябва да е и освен това номерът не върви на общите елктромери в блоковете и на къщите, дето са им изнесени навън.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...