Jump to content
BulForum.com

Маршрути за колоездене


capone

Recommended Posts

то4но за тва тоя маршрут пловдив здравец ситово пловдив е хубав ,6тото няма асфалт никав.Само до бяла 4ерква но след тжа почва пресечен терен.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply
то4но за тва тоя маршрут пловдив здравец ситово пловдив е хубав ,6тото няма асфалт никав.Само до бяла 4ерква но след тжа почва пресечен терен.

Е как да няма асфалт - повече от 70% е по-асфалт. Я има 15-20км я няма да се движеш по горски път.

 

Има и други варианти - като качване през Куклен и слизане през Лилково и Вълчи Дол за да се намали асфалта, но едно 20-25км не ти мърдат да се движеш по асфалта.

Link to comment
Share on other sites

Е как да няма асфалт - повече от 70% е по-асфалт. Я има 15-20км я няма да се движеш по горски път.

Изобшо ходил ли си в село Ситово та говориш.Черния път от ситово надолу е към 20км.А над Него от Бяла черква до селото е към 15км,но ьубавото е 4е е само нанадолнище. ;)

Link to comment
Share on other sites

Да ходил съм не веднъж, просто следващия път като караш засечи колко е асфалта:

Пловдив-Бяла Черква: 37км /асфалт/

Бяла-Черква-Ситово: 15-20км/черен път/

Ситово-Храбрино: 15км асфалт + 5км разбит път

Храбрино-Пловдив: 18км/асфалт/

---------------------------------

Общо: 70км-асфалт, 20км черен път ->78% асфалт, аз в предишния пост писах около 70%, така че не виждам къде излизат твойте сметки....

 

Любопитно ми е ти откъде минаваш и кой от учатъците не ти е асфалт :))

Я си покажи сега твоята табличка с километрите и да обсъждаме кой крив, кой прав и кой откъде минава :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...

az po4vam da karam lqtoto tva e moq sezon obi4am da hodq na grebnata i da zqpam madami no sa6to obi4am da kasam zadnicite na nqkoi koito ne znaqt za kakvo sa do6li tam i mi zavartat po ena obikolka i spirat po 10 pati

Link to comment
Share on other sites

az po4vam da karam lqtoto tva e moq sezon obi4am da hodq na grebnata i da zqpam madami no sa6to obi4am da kasam zadnicite na nqkoi koito ne znaqt za kakvo sa do6li tam i mi zavartat po ena obikolka i spirat po 10 pati
Леле... ти си бил големия състезател, начи? Качи се до Студенец на самоход и тогава се дуй...

Това с гребната база е минало покрай MTB, ама бая отдалече... MTB = Мountain Bikeing, което значи ПЛАНИНСКО колоездене...

 

За да не е 100% офтопик, преди време с колегата outfaced и още хора направихме едно доста приятно каране...

Храбрино - х. Академик (Родопски партизани) - Плочника - х. Бряновщица - Перущица - Брестовица - Храбрино.

 

От Бряновщица до Перущица имаше точно и немалко скоростно спускане, което пасна точно на моите начинаещи умения и гуми - първо по листена пътечка с виражи и течаща вода (която ако се поразчисти с трион ще стане велик single track заради естествените виражи), после по горски път, който след няколко пейзажни гледки ни свали до паметника над Перущица.

 

От Брестовица до Храбрино отново имаше горско каране, с едно две изкачвания и толкова спускания. По едно време се наложи да си сверяваме навигацията, но до каране на фарове, или недай си боже, спане в храсталака, не се стигна :D

 

Приятен и слънчев ден беше, с добра компания :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Аз искам да подканя да се организираме хора от форума и да направим една разходка с колелата където и да е . Така , че нека желаещите да се обадят и да се разберем къде и кога ще се кара.

 

Поздрави!

Link to comment
Share on other sites

Навит съм , новак съм в МТБ , само до Гълъбово съм ходил за сега , но определено пресечения терен е нещото заради което си заслужава да се кара.

Link to comment
Share on other sites

и аз съм съгласен... само трябва да се разберем за времето.. :) (осхте по-добре би било ако ще е с преспиване, тоест на палатки :P )

Link to comment
Share on other sites

Нека вметна нещо и аз, макар и най-вероятно, уви, няма да мога да се присъединя към подобно каране. Идеята за палатка изисква специална раница и много добра синхронизация между участниците, тоест разпределяне на палатка, шалтета, спални чували, храна, инструменти, резервни гуми и други подобни, задължителни неща за поход с преспиване. Без подходящи раници, които да поберат всичко това и да не са неудобни за въртене (тоест като заемеш леко приведената позиция за въртене да не те удря по темето, или да шава много по гърба ти) неколкодневен преход може да се превърне в мъчение.

 

Като разходка бих ви препоръчал да се качите до хижа Здравец (с автобус или на самоход, ако имате физическата потготовка) и от там - до където ви стигнат силите. Ако предпочитата DH/FR изживяванията - може да спуснете по пътеката към Храбрино (пътеката е стръмна, технична има и туристи по нея - пазете себе си и околните), или по-лекия, но не по-малко приятен - по пътеките към Студенец и Бяла Черква. От Бяла Черква може да се спуснете към Бачково (пътеката е интересна), или да се върнете по същия маршрут.

 

Успех, приятно каране и задължително карайте с каска!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 9 months later...

преди две години съм питал,ама пак да пробвам - от къде аджеба се хваща пътеката от гълъбово към манастира козма и дамян?

някакви ориентири евентуално,че смятам да катеря събота или неделя до горе

Link to comment
Share on other sites

ако има начинаещи :)

с желание и калпави колела, да идват в наща групичка :D

днес направихме сефтето с альоша ( само с 3 почивки :bgrin: )

 

да си кажа, не караме екстремно или много на далеч, защото както разбрахте колелата не са много добри и имаме едно на ум!

Link to comment
Share on other sites

не е истина колко жестоко се преебах днес.

тръгнах късно и съответно се наложи да въртя като гламав нагоре и най-накрая се оказа,че 'пътека' вече не съществува.

асвалтирали са я цялата,аааааааааааааааа blowingup.gif

всичкото това въртене отиде на вятъра,през марково да се бях спуснал по-добре.

направо ми идва тая вечер да се засиля нягоре с кирката и да разкопая асвалта15_4_125.gif

Link to comment
Share on other sites

мм като си оправя колелото може би ще се включа.Само да има хора и добра организация :) Жалко че нямам каска :(

Link to comment
Share on other sites

ако има начинаещи :)

с желание и калпави колела, да идват в наща групичка :D

днес направихме сефтето с альоша ( само с 3 почивки :bgrin: )

 

да си кажа, не караме екстремно или много на далеч, защото както разбрахте колелата не са много добри и имаме едно на ум!

Чакам бащата да ми оправи колелото и ще се включа.Само жалко че не съм си купил каска :(

Link to comment
Share on other sites

Другата седемица ще накарам баща ми да обрави колелото и викам да се организираме да ходим някъде не много далеч.Пък и другата седмица минавам 1-ва смяна така че ще ми е по добре да карам :)

Link to comment
Share on other sites

и аз съм съгласен и ентусиазиран да се съберем една група хора и да караме (да си кажа предпочитам да е извън Пловдив) само да вметна, че и аз като po_taka съм с "калпаво колело" демек не ми е някакво марково и скъпо... но пък за сметка на това ми е супер голям кеф да карам и обикалям с колелото :)

Link to comment
Share on other sites

супер :)

айде да се сабираме.

На нас следващата точка за покоряване ни е Младежкия хълм, но може и нещо друго преждевременно :pirate

Link to comment
Share on other sites

е то и мойто не е толкова скъпо но си го харесвам.Мислех си ново да си зимам това лято,но май няма да стане.Еми младежкия хълм става,макар че ми е леко далеч от Тракия :S но съм съгласен.А за извин Пловдив може би след другата седмица.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...