Jump to content
BulForum.com

Маршрути за колоездене


capone

Recommended Posts

Еее вие голяма група сте били на Батак.Може би другата седмица ще смажа колелото и тоя път можем да пробваме да стигнем до Персенк :D

П.С:Браво на фотографа мн добре е снимал всичко :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Тази събота и неделя съм пеш към връх Ботев. Ако намислите нещо за следващата седмица и приемате непознати в групата драснете някой ред :).

Link to comment
Share on other sites

Тази събота и неделя съм пеш към връх Ботев. Ако намислите нещо за следващата седмица и приемате непознати в групата драснете някой ред :) .
Значи ще видиш габровците. Две групи са се организирали да качват Ботев от двете страни. Едната са габровци, другата сбирщайн ;]
Link to comment
Share on other sites

Видях във форума, но останах с пречатлението че ще се качват в неделя. Още повече ние няма да спим в хижа Рай, а в заслон Ботев. Все пак ако засека някой от "наще" естествено че ще се обадя. Тъкмо и да се запознаем с тях :).

Link to comment
Share on other sites

ее то в заслон "Ботев" няма много места за спане доколкото знам.Иначе другата седмица сигурно ще се опитаме да идем до персенк от бяла черква.

Link to comment
Share on other sites

Последен офтипик по темата:

Заслон Ботев е супер в момента. Ремонтиран е, изолиран и леглата изключително чисти. Имаше достатъчно места и най-важното хижарите са супер. Препоръчвам заслона на всички решил да ходи в този район. Истинско райско кътче. Препоръчвам ви предварително да се свържете с хижарката, за да си запазите места.

Link to comment
Share on other sites

навитаци тази седмица за леко каране след работа. и за събота и неделя - двата дни на Родопи. чували, шалтета ... и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Ако успея утре навреме да мина през тандема, за да стегна колелото ще съм на линия. Ако не в четвъртък. Има ли предложения за маршрути?

Link to comment
Share on other sites

аз утре съм на зъболекар и няма да мога да карам. в четвъртък съм свободен.

за събота и неделя имам следната идея.

 

първи вариант: събота рано сутринта тръгване Пловдив-Куклен-Руен-Яворово-х.Руен-Копривките-х.Здравец.-Студенец-Бяла Черква -> чували. неделя чували -> Персенк .... и от тук Чудните мостове-асфалта към Асеновград или връщане и спускане пътеки или асфалт през Лилково-Храбрино-Първенец .... Пловдив ->биропиене

втори вариант: отново събота Пловдив-Коматево-Първенец-Храбрино-Лилково-Персенк -> чували. неделя чували -> Чудни мостове и ... т.н. -> биропиене.

 

всички са поканени, темпото няма да е професионално, ще изчакваме дори най-бавните (от който съм и аз), стига да имат сили и желание. велосипеди се допускат отново всякакви, вие ще си ги карате. за лични предпазни средства, важи същото правило. застраховки - не ми пука аз имам планинска :>. палатки, спални чували, шалтета .... кой квото свари :> лично аз ще си взема спалнен чувал, шалте, дрехи, храна и вода. дори смятам да не пракалявам с храната и да използвам разни капанчета по хижите, селцата и т.н.

 

не ми пука дали някой ще дойде с мен, така че .... заповядайте.

 

едит: от кво си болен бре ?!? не следа другите теми и не съм видял ... аре бързо оздравяване !!!

Link to comment
Share on other sites

Antares бързо оздравяване.

bio четвъртък може да покарам евентуално след работа. Ако искаш пиши едно ЛС и може да се уговорим за някакво кръгче наоколо. Един колега от Първенец също ми беше писал, та може да звъннем и на него. За събота и неделя в най-добрия случай ще съм свободен само единия ден, за съжаление. Завиждам ти и приятно прекарване.

Link to comment
Share on other sites

изникна трета възможност (99%): Пловдив-Пещера-Батак-яз. Малък Беглик

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Очертава се в неделя да покарам. Засега плановете ми са да изляза сутринта и да се прибера в ранния следобед. Засега клоня да се разходя към Руен и Яврово, но съм отворен за всякакви предложения и идеи, като в последствие маршрута може да се променя коренно според групата. Ако някой има желание да се присъедини може да драсне едно лично съобщение или да пише в темата.

Link to comment
Share on other sites

Азе съм на събор в събота в ситово.Така че и тая седмица отпада.А след събора ще съм мат.

ПС:Bio ти знаеш ли пътя за Персенк от Бяла Черква ?

Link to comment
Share on other sites

@Prestor сори майна видях, че си ме търсил в събота. Бях на море и леко припаднал от "слънцето". Ако има нещо за каране задължително ще се обадя.

@kotora ами минавал съм го в обратна посока пеш, но преди 5 години. маркировка тогава липсваше и стана малко обърквание. едва ли ще ти бъда от голяма полза. можеш да попиташ did от mtb-bg.com, предполагам ще знае и ще те упъти. дори може да имат gps тракове.

успех!!!

Link to comment
Share on other sites

Еми аз имам една двуместна палатка към 3-4 килограма е ама ще стане ако има зор и 3-ма могат да се съберат.А иначе няма смисъл да катерим от Пловдив към Лилково.По добре да дадем по 5 лв и да идем с рейса а след това нататъка е лесно.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Сорка за двойния пост :D

Ходих тази събота и неделя на Стара планина.От Сопот с лифта до Добрила.За моя голяма жалост бях пеша,но жидях че има трасе за планинско,но от там може човек и към х.Рай да отиде така че трябва да се съберем преди края на лятото и да се пробваме там :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Има ли навити за някакво каране в неделя? Бях хвърлил око на Тъмръш, но като гледам прогнозите ще вали а доколкото зная там по принцип било мочурливо. Като цяло съм отворен за всякакви предложения и препоръки за маршрути.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Сигурно не откривам топлата вода, ама намерих една прекрасна пътечка. От здравец се тръгва в посока копривките и след известно разстояние има табела за Куклен, с червено-бяло-червено маркировка и пътя минава между бунгалата в ляво. Пътеката на моменти избруталява мощно, беше прекрасно бойно кръщене на новата предна спирачка. Лошото е, че има един момен, когато се излиза от гората и се стига до черен път, че от този черен път има едно невидимо (поне аз не го видях) отклонение в ляво, където няма маркировка, и пътеката е трудно да се намери. Следващия един километър пътеката е яко храсталясала и там fullface и протекторите ми спестиха доста одрасквания, но от хищните шипкови храсти няма бягане. Някой ден ще се развихря с брадвето. След това вече става касапница. Стига се до средноголям и хлабав камънак, с прекрасни серпентини и всички предпоставки за качествено пребиване. Малко след това се излиза малко над Кукленския Манастир. От там надолу е асвалтов downhill.

Moже би утре ще скокна пак до там с автобуса до Здравец.

Link to comment
Share on other sites

Не. За х. Руен, поне доколкото разбрах, трябва да се мине покрай копривките и станцията на КЦМ. Отклонението, което хванах аз беше горе-долу по средата на пътя между Здравец и Копривките. Но определено пътеката има нужда от постригване. Като гледам до колко часа го откарах - утре няма шанс да стана за първия автобус. Дано се наканя за следобедния, ако има такъв... Щеше ми се от сутринта да се изстрелям, че да мога и да поокастря, ама...

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля към 3-4 да си направя някъкво маршрутче.Или ако ми дойде новото колело да го пробвам :) Не ми се занимава много да въртя,но ще измисля нещо.Сигурно ще е с.Ситово нагоре и след това към х.Равнища,а след това може и пак нагоре към Бяла черква и след това към Пловдив.Не е много катерене,но ако е хубаво времето ще си прекарам добре ако има желаещи на ПС.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...