Jump to content
BulForum.com

Маршрути за колоездене


capone

Recommended Posts

....А за извин Пловдив може би след другата седмица.

 

Добре, няма проблем. Когато кажете , нека се организираме и да потеглим на някъде...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Утре (сряда) ще качваме Младежкия хълм

6:30 ще се събираме

Предлагам да се чакаме на пощата на центара

 

Ако има някой желаещ, няма проблем и малко по-късно да е

 

може да ми пишете на скайп po_taka маил po_taka@abv.bg да ми пратите смс на 0899287902

сутринта до 12 сам свободен, после в 5 тръгвам към нас, към 6 тръгвам за центъра

 

ако някой ще идва да ми пише, да го изчакаме !

Link to comment
Share on other sites

последните 2 седмици си правим походчета из родопите.

Сравнително добър терен е Пловдив-куклен-кукленския манастир Козма и Дамян-гълъбово-Пловдив

Пътя в 95% е с хубава нстилка,има изкачване сериозно и после спускане..пак сериозно.На обяд се хапват кебапчета на манастира-има хубаво ресторантче,полягва се на полянката зад ресторанта.Времето за похода е около 5ч. с почивките така ,че при тръгване в 8ч. сутринта се избягват следобедните жеги.

 

Друг хубав маршрут,но вече по тежък е до х.Родопски партизани.Там вече се искат по здрави крака.Прехода е пак около 5ч.

 

Най тежък маршрут,който направих е до Бяла черква....и наистина изплезих езика,защото качването си е много дълго.

 

Аз почти всеки уикенд ходя из родопите,а всяка вечер на гребната за поддържане на постоянна физ.форма.Ако има мераклии свиркайте да си връткаме заедно.

Link to comment
Share on other sites

Еми аз мислех това лято да правя Пловдив-Бяла Черква-с.Ситово-Пловдив.След бяла Черква става равно а след това и нанадолнище,но след разклона за Бойково пътят е с прекалено голям наклон.

Link to comment
Share on other sites

Това го обмислям и аз, само че с една промяна. До Здравец да се кача с автобуса. Щото въртенето нагоре по асвалта е ужасно досадно. А над здравец вече има пътеки, които знам.

 

 

 

Между другото, от едно известно време си мисля да направя такава, по-лекичка разходка, постепенно да започна да си връщам формата, след принудителната пауза, и ако не ти липсва желание - пиши, може да се уговорим за някой уикенд. Аз след Бяла Черква не познавам пътищата/пътеките, а и след Местността кулата имам няколко места, дето ми се губят от 'картата'.

Link to comment
Share on other sites

Еми понеже няколко пъти бяхме минавали с колата от там от с.ситово и нагоре през Бяла черква та знам на къде се ходи,а иначе винаги има карта :D .Добре че наще са били туристи та са си купили книги и туристически пособия :lol: Но все пак и аз от бая дълго време не сум карал.Ще се разберем някой ден.Пък и не знам дали може си натоварим колелата в рейса.А сега се сещам и за още един вариант-от с.Ситово се качваме и стигаме до Лилково и от там към Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

За автобуса - неведнъж съм пътувал с колелото в междуградски автобус. Виждал съм и как товарят колело на автобуса за здравец. Номера е, да откачиш предната гума, за да може кормилото да легне странично в товарното отделение. Трябва все пак да се попита де, защото може и шофьора да се направи на интересен, макар че не ми се е случвало.

 

За карането - края на миналия месец за пръв път се качих на колелото то средата на миналия Октомври. Така че и аз не съм цвете за мирисане.

Link to comment
Share on other sites

Момчета и аз съм навит да си направим един вело поход.Макарче сега съм с гладки гуми (сликове Maxxis),но все пак не ми пречи малко да позанасям по пътечките :P .Ако имате някакви предложения пишете ми на skype: sqill_X_ и се надявам това да си стане обичай :) . Поздрави Петър :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Ми за сега нищо не сме се разбрали.Пък и аз трябва да го оправям мойто колело.

ПС:po_taka как мина изкачването на младежкия хълм?

Link to comment
Share on other sites

само да ви предупредя да си отваряте очите за змии,тая година явно са се навъдили,за две карания видях тамън 4 броя,като 3 от змиите се бяха проснали направо на асфалта.

Link to comment
Share on other sites

Ми за сега нищо не сме се разбрали.Пък и аз трябва да го оправям мойто колело.

ПС:po_taka как мина изкачването на младежкия хълм?

 

от всичкото айде айде да се саберем, да караме

си останахме пак 2ма... и решихме да го качаим друг път, когато сме повечко

Link to comment
Share on other sites

Ми какво ще кажете за утре да отидем до Ремсова поляна (след вилната зона на Марково)?

Link to comment
Share on other sites

Предлагам един лекичък преход Неделя, 14.06, около хижа Здравец: Идеята е следната - сутринта с автобуса до хижа Здравец, и от там - пътечката към Бяла Черква. Плана - качвам(е) се до Здравец и тръгвам(е) нагоре, на кой до където му стигнат силите. Не съм карал от осем месеца и за нещо като спортна форма не мога да говоря. По спомени - по пътя ни няма чешми, така че е добре да си вземете вода. Аз лично ще си взема литър и половина. Също така, сутринта заведенията е много възможно да не са отворени, така че е хубаво да си носите храна. Сладките хави са една прекрасна екстра.

 

Автобуса за х. Здравец тръгва от Автогара "Родопи" в 7:50. Тоест желателно е, тези, които ще искат да дойдат да са там в 7:30. Като се обадих - от Автогарата ми казаха, че едва ли ще е проблем качването на колело в багажния сектор.

 

Поканени са всички, притежаващи каски и що-годе изправен велосипед, за които гореизброеното не е проблем. Нямам твърд план да стигна до Бяла Черква, не знам колко ще ми издържат батериите, така че идеята е едно спокойно неделно каране, да се отървем от градските жеги и да починем, въртейки. За връщането - ще решим на място. Около 16 часа има автобус на обратно, а може да слезнем и на самоход.

 

Пуснал съм тема в байкърския форум, така че може и от там да цъфнат индивиди.

 

Ред: Тошо, не съм толкова луд :) Залагам на вашите автобуси :)

Link to comment
Share on other sites

Предлагам един лекичък преход Неделя, 14.06, около хижа Здравец: Идеята е следната - сутринта с автобуса до хижа Здравец, и от там - пътечката към Бяла Черква. Плана - качвам(е) се до Здравец и тръгвам(е) нагоре, на кой до където му стигнат силите. Не съм карал от осем месеца и за нещо като спортна форма не мога да говоря. По спомени - по пътя ни няма чешми, така че е добре да си вземете вода. Аз лично ще си взема литър и половина. Също така, сутринта заведенията е много възможно да не са отворени, така че е хубаво да си носите храна. Сладките хави са една прекрасна екстра.

 

Автобуса за х. Здравец тръгва от Автогара "Родопи" в 7:50. Тоест желателно е, тези, които ще искат да дойдат да са там в 7:30. Като се обадих - от Автогарата ми казаха, че едва ли ще е проблем качването на колело в багажния сектор.

 

Поканени са всички, притежаващи каски и що-годе изправен велосипед, за които гореизброеното не е проблем. Нямам твърд план да стигна до Бяла Черква, не знам колко ще ми издържат батериите, така че идеята е едно спокойно неделно каране, да се отървем от градските жеги и да починем, въртейки. За връщането - ще решим на място. Около 16 часа има автобус на обратно, а може да слезнем и на самоход.

 

Пуснал съм тема в байкърския форум, така че може и от там да цъфнат индивиди.

 

за "съжаление" заминавам за Пирин утре иначе с удоволствие ще се присъединя към теб, респективно Вас след две седмици.

btw да не ходиш на работа с колелото ?!?

Link to comment
Share on other sites

Мен също ме няма уикенда,ще направя едно юнско море да открия сезона.

За другия уикенд съм навит ,хем да се запознаем,хем да се разходим по планината.

Link to comment
Share on other sites

И аз съм навит за това преходче,но проблема е,че нямам каска и съм на работа в неделя :unsure:

Link to comment
Share on other sites

а,то и аз нямам каска,което не ме спира да си въртя педалите.

Прехода ще го направим в събота тогава.То и без това е за един ден само.

Link to comment
Share on other sites

мм тряа да занеса каплата да я оправят.Пък и нямам каска пък и утре съм на FCE exam така че няма как.Следващия път,освен ако не съм на репетиция с групата.Но все пак е добре че почваме да се ораганизираме.Време беше :lol:

Link to comment
Share on other sites

Добре де момчета...неразбрах кога ще е похода (утре или в неделя) и защо да не се пробваме да се качим до х.Здравец на колела (да не вземаме автобуса).Междудругото и аз нямам каска, колелото не ми е перфектно, но пък желанието ми е голямо :) дайте да се уточним повече...

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

Лично аз ще ходя Неделята, защото днес имам малко работа. Качването по асвалта до горе ще го пропусна по две причини - мразя да карам по асвалт, дълго и досадно е. Предпочитам да си спестя голямото катерене нагоре, и да си оставя по-малко, но приятно по пътечка. А и за човек без сериозна физическа потготовка това качване си е здраво натоварване. На мен миналата година, когато бях в сравнително добра форма, ми отне около четири часа постоянно въртене. И мразя да въртя по асвалт.

 

А за каската... то си е ваш избор. Аз не мога да нося отговорност за вас. Само ще спомена, че ако се наложи ПСС да ви транспортира и сте без планинска застраховка - ще ви струва между 700-1000 лева. Кривите спици не допускат на техните карания хора без каска ;)

 

Редакция: Нямам никакви изисквания. Не съм член на клуб "Крива Спица". Нито пък ще тръгна да се моля на някой да кара с мен ;)

Link to comment
Share on other sites

,,,А за каската... то си е ваш избор. Аз не мога да нося отговорност за вас. Само ще спомена, че ако се наложи ПСС да ви транспортира и сте без планинска застраховка - ще ви струва между 700-1000 лева. Кривите спици не допускат на техните карания хора без каска ;)

 

Еми щом е така, карайте си сами... след като слагате такива изисквания ;) Айде със здраве.

Link to comment
Share on other sites

хм,днес направих опит да намеря хижа родопски партизани - неуспешно,за съжаление.

по едно време пътеката,която хванах ме изведе на някакво сечище,а по-нататък се отзовах видимо доста далеч от храбрино.

оттам вече стана интересно - хайваните с камионетките такава сеч са ударили,че в гората са се образували цели магистрали.

в крайна сметка взех да се замислям,че коловозите,прокарани от секачите,надали ще ме изведат баш на въпросната хижа,затова реших лека полека да хващам пътя към цивилизацията.

за моя изненада излязох на някакъв асфалтов път,от който се спуснах към брестовица,трябва да видя картата кой е точно,че в от там не съм минавал дори с колата.

 

утре или вдругиден ще направя втори опит да я намеря тая хижа,ама тоя път няма да се правя на тарикат по разни пътеки,ами ще си мина през храбрино.

само да няма вятър,че днес пак ми еба мамата на финалната права :angry1

Link to comment
Share on other sites

Еми освен след 1 месец да си зема една каска и сме готови.А иначе чак толкова зле да съм че да се отрепя.Не за пръв път карам по пътечки и каманак.Значи говорих с баща ми след 3-4 дена ще ми купи каска и май даже ще ми купи нова задна капла плюс нови венци.Така че скоро ще съм готов.Не знам точно кога можем да се организираме,но си мисля да пробваме след бяла Черква към село ситово или на някъде другаде.Или хм може нещо друго.... Може пак през целия балкан и да идем през хижа Равнища,но това по нататъка.

Link to comment
Share on other sites

Прекрасно каране. Доста изтървахте. Деня беше великолепен - нито много горещ, нито много студен. За свое учудване бях в Бяла Черква към 11 часа, като не съм си давал много зор. От там - потеглих към Персенк, но по пътя почувствах първите симптоми на преумората, което при мен се явява в "смаляване" на капацитета на дробовете. И тогава обърнах, в обратна посока и лека дрямка му ударих, пътя до Здравец (взех до го по същата пътека, като съм сам не съм много авантюристично настроен, от един инцидент насам) го взех лежерно - спусканията без много ръчка, катеренията - мързеливо бутане. Та така, към 14 часа бях обратно на хижа Здравец и там вече се отдадох на истински мързел :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...