Jump to content
BulForum.com

Маршрути за колоездене


capone

Recommended Posts

ее браво.Аз си мислех веднъж сам да ходя някъде но се отаках.Но баща ми неска беше на село и каза че някъква група на колела била минала през селото.Първо трябва да вляза във форма след това тръгваме.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Така. Тази седмица смятам и Събота и Неделя да карам - и двата дена мисля да си организирам карания с начална точка хижа "Здравец". Единия от двата дни ще тръгна към Персенк, пък а дано тоя път ми стигнат силите. За другия - бях си харесал едни пътечки, към околни села, малко преди разклона за Бяла Черква - може би ще поема нататък. Ако някой се присъедини с идеи - добре дошъл е.

 

Избрал съм Здравец, защото до там мога да си кача колелото и ми се спестява омразното въртене по асвалт.

 

Автобуса за х. Здравец тръгва от Автогара "Родопи" в 7:50. Тоест желателно е, тези, които ще искат да дойдат да са там в 7:30. Цената на билета е 2.80 лв., по-миналия уикенд ми взеха още 2 лева за колелото.

Link to comment
Share on other sites

Еми щом е така, карайте си сами... след като слагате такива изисквания ;) Айде със здраве.

Една каска не струва милиони.Аз мойта я взех за 15 лв от руския пазар,но видях че има и в кауфланд подобни също за 15 лв

Link to comment
Share on other sites

Държа да спомена, понеже вече има проявен интерес - и за двата дни го дават да вали. Така че, ако ще идвате - заредете се с двете най-важни неща - непромокаемо яке тип ветровка и непукизъм :) И все пак - дъжда в планината е по-хладничък :D

Link to comment
Share on other sites

Чудя се дали утре да дойда,но нещо колелото ми почна да скърца(мисля че е от педалите) и незнам дали ще издържи.Но след 12 юли като сменя движение,курбели и педали ще съм с вас ;)

Link to comment
Share on other sites

Една каска не струва милиони.Аз мойта я взех за 15 лв от руския пазар,но видях че има и в кауфланд подобни също за 15 лв

 

да, така е.Но необичам да нося нещо на главата си било то каска или шапка.просто не ми понася.НИКОГА НЕ съм карал с каска и нямам и намерение това да го правя.Лека вечер :)

Link to comment
Share on other sites

да, така е.Но необичам да нося нещо на главата си било то каска или шапка.просто не ми понася.НИКОГА НЕ съм карал с каска и нямам и намерение това да го правя.Лека вечер :)
С риск да бъда обявен за саркастичен, заядлив и т.н. - ще вметна само, че планинското колоездене не е фешън ревю... Аз също мразя шапки, каски и т.н., но по баирите съм твърдо с каска, или вързана кърпа на главата. Щото ценя здравето си повече от това как изглеждам в очите на другите...

Но всеки сам прави избора си. Имай предвид само, че при едно такова мероприятие, като паднеш по-сериозно, без необходима протекция, товариш останалите от групата със задължението да пренасят трупа ти до най-близкото място, достъпно на ПСС...  Говоря по принцип.

Link to comment
Share on other sites

Сори за дабъл постинга, но утре няма да карам. В момента велосипеда се нуждае от профилактика, която просто няма как да я направя вечерта.

 

Горе е доста влажно и на места калта е бая дълбока. Става за каране, но не и за двата дни.

Link to comment
Share on other sites

Вчера бях на Равнища. Горе е супер за каране от гледна точка на кал. Има но не е прекалено кишаво и дълбоката кал е само на отделни преодолими участъци. В този ред на мисли търся човек, който познава пътеките надолу към Храбрино. Вчера бързахме и нямахме много време за проучване на района.

Link to comment
Share on other sites

Еми то ние насмалко да се загубим.То толкова е тревясало сичко че не могат да се различат пътищата.Но все пак се прибрахме благополучно. :)

Link to comment
Share on other sites

навити за някакви карания през седмицата ?!? гребната, първенец, марково .... с опция събота и неделя ако е хубаво времето да се кара из родопите.

Link to comment
Share on other sites

Аз. Само трябва да отлюспя няколкото килограма баташка кал от колелото си... И да смажа тук-таме :) Което сигурно ще направя утре.

Ти къде изчезна бе, не те засичам на автобусите :)

 

Edit: Да подразня:

IMG_6012.jpg

Link to comment
Share on other sites

Antares искам да те попитам разни неща за колалата на снимката...Такова ли е най-добре за маршрути от рода на Батак ? Не разбирам много, ама съм много навит за подобен маршрут..Аз имам колело, ама не е с толкова дебели гуми..и няма амортисьори...можеш ли да ми препоръчаш някакво дори и на лични (колело) за подобни преходи..ще съм ти много благодарен ! :)

 

Дестинация от рода на Пловдив - Батак - Пловдив за колко време се усъществява ?

Link to comment
Share on other sites

Antares искам да те попитам разни неща за колалата на снимката...Такова ли е най-добре за маршрути от рода на Батак ? Не разбирам много, ама съм много навит за подобен маршрут..Аз имам колело, ама не е с толкова дебели гуми..и няма амортисьори...можеш ли да ми препоръчаш някакво дори и на лични (колело) за подобни преходи..ще съм ти много благодарен ! :)

 

Дестинация от рода на Пловдив - Батак - Пловдив за колко време се усъществява ?

 

Въпреки че въпроса ти беше насочен към Antares, смятам че бих могъл да ти помогна от части. Като за начало не е лошо да доуточниш как смяташ да караш колелото. Под маршрут от рода на Батак какво разбираш? Качване до Батак от Пловдив по асвалта или офроуд каране в местността около Батак?

Link to comment
Share on other sites

Въпреки че въпроса ти беше насочен към Antares, смятам че бих могъл да ти помогна от части. Като за начало не е лошо да доуточниш как смяташ да караш колелото. Под маршрут от рода на Батак какво разбираш? Качване до Батак от Пловдив по асвалта или офроуд каране в местността около Батак?

Ами аз колелце за асфалт си имам...предполагам ми трябва нещо по-стабилно за офроуд..та нещо за по-тежък терен търся!

 

Antares , благодаря ти за ЛС-то ;)

Link to comment
Share on other sites

днес за 3-ти път катеря веселите баирчета над първенец и горе-долу почвам да се ориентирам все по-добре в региона.

тоя път като излязох на асфалта не се спуснах към брестовица,ами реших да видя къде води тоя път аджеба.

е,оказа се,че води до х.Върховръх :blink:

чесно казано ми се постопиха лагерчетата докато се покатеря,но бях твърдо решен да видя къде ще ме изведе пътя.

интересното е,че според викимапия тоя асфалтов път минава в близост до населени меса,а аз такива не видях - нито отбивки,нито нищо имаше.

за сметка на това видях някакъв еленоподобен добитък,чиито лай и грухтене не мога да сравня с нищо,което съм чувал през живота си.

 

както и да е,от Върховръх се спуснах до х.Родопски партизани,а от нея до Храбрино по асфалта,че пътеката,която намерих,беше непроходима и ми загуби около 40 минути.

иначе цялото приключение е около 60 километра,които аз сумарно успях да взема за 6 часа.

 

другия път смятам да си плюя дробовете нейде между първенец,извор и марково.

ако имате някакви насоки и ориентири - добре са дошли,че имам навика да се губя по тия пътеки :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Пробвай към Лилково- от там да се върнеш през Тъмраж или да се качиш пак на Върховръх или на Бяла Черква/Здравец - варианти колкото искаш :) ...

Link to comment
Share on other sites

pi4aga преди няколко седмици карахме точно в района на Първенец, Извор, Марково. Идеята беше да намерим пътека от Извор към Марково. Местните казаха че имало пътека, по която като млади ходили на събори в Марково но ние така и не успяхме да я намерим. Накрая се качихме до Цар Калоян и от там се спуснахме, за съжаление по асфалта. Друг вариант е да караш по билото между дерето на извор и Първенец/Марково. Там има много пътеки качващи се и слизащи откъм северната страна на склона към Марково, но така и не намерих път към Извор. И за там ми казаха че има път към дерето, но най-вероятно е пътека и съм я пропуснал при някое от спусканията.

 

Засега май се очертава да ходя пеш към Ботев на 18ти и 19ти, но ако организацията пропадне има ли желаещи да покараме в местността която е предложил Ferante. Хвърлил съм и око, но никога не съм карал там и ми се иска поне първия път да съм с някой, който познава пътеките.

Link to comment
Share on other sites

pi4agaДруг вариант е да караш по билото между дерето на извор и Първенец/Марково. Там има много пътеки качващи се и слизащи откъм северната страна на склона към Марково, но така и не намерих път към Извор. И за там ми казаха че има път към дерето, но най-вероятно е пътека и съм я пропуснал при някое от спусканията.

ооо в какви трънаци съм се врял там - и аз не намерих нищо... в дерето над извор има стара каменоломна - тя отгоре се вижда, до нея има път, но на този път как се слиза немам идея....

друг вариант е качване до с. Цар Калоян и после спускане към с. Извор - има няколко бързо скоростни участъка по черен път....

 

ЕДИТ: С удиволствие бих отделил някой час да покарам, но за съжаление е невъзможно това да се случи на този етап...

Link to comment
Share on other sites

Лично аз към Ивор бих предпочел качване откъм Първенец. Донякъде това е издиктувано и от факта, че живея в Смирненски и Първенец ми идва по_близо. Между Първенец и Храбрино има една пътека, която се качва в горната част на Храбрино. От там се кара малко по асфалт и в дясно има черен път, който също води до селото. На влизане внимавайте, понеже точно на входа има краварник с едри кучета. Последния път си играхме на нерви десетина минути докато ме оставят да си продължа по пътя.

 

Edit: ние хубаво си говорим за маршрути и на мен ми се докара. Ако има желаещи за леко каране след работа да драснат по едно ЛС с координати. Свършвам работа в 18:00 и около 18:30 ще гледам да съм на линия. Препоръчително е носенето на каски и някакво осветление в случай, че се забавим.

Link to comment
Share on other sites

С удоволствие ще покарам с вас,но първо тряя изкарам колелото от бокса :D (при един скок ми отиде оста на задното движение).Да се надявам другата седмица вече да съм на линия и да покараме :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...