Jump to content
BulForum.com

Стига с тоя "overclock" - IT'S MODDING TIME!


Recommended Posts

Вчера и оня ден боядисах още две CD-та, едно флопи, и отчасти един преден панел на кутия. Взехме и две неонки на CoolerMaster (само такива имаше :( ) синя и зелена и един вентилатор с диоди - зелени. Накачихме ги на кутията, която и преди тва си беше зарибена, и стана много яко. :D Имам снимки, ама сега не мога да ги кача, че нещо ъплоуда е прецакан.

 

едит: в черно

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 857
  • Created
  • Last Reply

Вчера видях за един много як мод (metku.net) - диоди в молекс-конекторите. На снимките на сайта изглежда много зарибено, а и не е трудно. Само трябва да посетя ВикиВат B)

Link to comment
Share on other sites

Вчера и оня ден боядисах още две CD-та, едно флопи, и отчасти един преден панел на кутия. Взехме и две неонки на CoolerMaster (само такива имаше :( ) синя и зелена и един вентилатор с диоди - зелени. Накачихме ги на кутията, която и преди тва си беше зарибена, и стана много яко.  :D Имам снимки, ама сега не мога да ги кача, че нещо ъплоуда е прецакан.

 

едит: в черно

Bi li mi kazal ot kade tochno ze neonkite i ventilatora i kolko pari sa. I kaji kak se kazva shtot da otida v magazina i da kaja dai dve neonki? :P

Link to comment
Share on other sites

Вчера и оня ден боядисах още две CD-та, едно флопи, и отчасти един преден панел на кутия. Взехме и две неонки на CoolerMaster (само такива имаше :( ) синя и зелена и един вентилатор с диоди - зелени. Накачихме ги на кутията, която и преди тва си беше зарибена, и стана много яко.  :D Имам снимки, ама сега не мога да ги кача, че нещо ъплоуда е прецакан.

 

едит: в черно

kva cena vze neonkite(i ot kade ako ne ot reset) 6toto purvo nqkoi kaza 14 polse otidoh i mi kazaha 16(kato na turg) puk i v reseta kato otidoh nqma6e sinq samo zelena i 4ervena a otvunka na vitrinata ima6e neon-ova ama lilava. Az sq sam s 1 diod mizeren ama huu si sveti pi4a(napraih snimki s GSM-a ama ne mi raboti Infra Red-a za PC-to da vidite snimki basi.dnes 4akam oniq pi4 s kamerata da snimame i da vidite.

Link to comment
Share on other sites

Ами неонките от Reset - CooleMaster и неонките и вентилатора. Неонките по 14.40, вентилатора - 12 (not sure). Неонки имаше червени, сини, зелени и жълти. Вентилатори имаше само бели и зелени.

 

Кутията, в която ги ръгнахме си беше отрязана и с вентилатор и неонка (синя, мигаща). Сега сложихме зелена, и вентилатор - пак зелен, и боядисахме панелита на CD-тата и на флопито, както и белите петна тук-таме по предния панел.

 

Pics URL: http://warez.ru:8080/FTP/Pictures/s33nMaN's%20box/

 

едит: снимките са правени от мен :P

Link to comment
Share on other sites

сичко е добре ;) само измисли и напраи нещо с кабелите си :P че нещо само те не пасват :)

ЕДИТ: аа и ся вивях ... земи боядисай капачете на флопито малко и по ъглите (навътре) че белее така. а може и на ЦД-тата

Link to comment
Share on other sites

Ами тва не моята кутия (тряя първо да си взема свястна), а на един friend. Капачето на флопито го боядисахме вчера (това са снимки от оня ден), а колкото до кабелите в най-скоро време смятаме да ги оправим (с гофре и изолирбанд :) ).

Link to comment
Share on other sites

кво е "гофре" :confused

аз тряа да ида да си зема изолационен маркуч за кабели :) видях на брезовско шосе че има ама бях в рейса :( а па и сега не ми се разглобява кутията че с много зор съм и и напраил захранването отгоре с специялен капак ;) очаквайте снимки и от мен тия дни :)

Link to comment
Share on other sites

аз тряа да ида да си зема изолационен маркуч за кабели :) видях на брезовско шосе че има ама бях в рейса :(

силно съм заинтересован

отдавна се чудя с какво да си увия кабелите на захранването, ако не за друго поне да станат един цвят и да изглежда по-прилично вътрешността на PC-то ми

 

та значи, тъкмо се канех да питам дали някой знае къде може да се купи от тези черните, плетени.... незнам как да ги нарека :

kabel2.jpg

 

или пък в краен случай нещо такова, но непрозрачно :

dr_cable.jpg

 

ако това което си видял на Брезовско шосе е нещо подобно, кажи горе долу къде да ида да търся ?

 

 

да не правя още един пост - днес в Office 1 Superstore гледах продават UV Marker, продавачите ми казаха че като напишеш нещо, се вижда само на UV светлина. Само не ми стана много ясно как се вижда - ако изглежда като светещи сини букви например - може да се получи хубав ефект в комбинация с диод или лампа от тези фенерчета за проверка на банкноти....

Link to comment
Share on other sites

еми беше съвсем в началото, в дясно от ония големия и стар (дали работи вече) рестурант :) (като гледаш към него - от дясно ти се пада) ама във всеки железарииски магазин там за електроника или строителни материали (последното най-вероятно) тряа да има такива маркучи. само забравих как им се вика .. :)

Link to comment
Share on other sites

Гофре е онзи бял и огъващ се маркуч, в който се ръгат кабелите, преди да бъдат зазидани в стена. За %C

Link to comment
Share on other sites

а ето и снимки на моя ПК :)

на кутията ... (благодарности на batko32, че ми я даде :) )

и видео картата ... кулер-а му се чупи перката и ... бе кефише ме и тряаше някъде да го сложа ... или на чипсета на дъното или на видеото :)

http://www.warez.ru:8080/FTP/Pictures/JIS/Modding/

 

очаквйте още :) тъй като това е в много ранен стадии

Link to comment
Share on other sites

абе снимките ги направих точно преди да ги кача (демек СЕГА)

деа знам що пише така :confused не е мои апарата мое да не е настроен

иначе потенциометъра е за куулер-а който може ди и него си видял :)

Link to comment
Share on other sites

силно съм заинтересован

отдавна се чудя с какво да си увия кабелите на захранването, ако не за друго поне да станат един цвят и да изглежда по-прилично вътрешността на PC-то ми.....................................та значи, тъкмо се канех да питам дали някой знае къде може да се купи от тези черните, плетени.... незнам как да ги нарека :

Ще се опитам да бъда поне малко полезен за всички които се чудят КАК И В КАКВО ДА УВИЯ КАБЕЛИТЕ ПО КОМПЮТЪРА :)

1. Отидох до Викиват "знаете го каде е :) " и от вторият щанд отдясно си купих 30см термо-шлаух 6мм черен "има и бял такъв" 1м=0,66Лв.

2. От първият срещнат магазин за ел. матеряли си купих 1м шлаух за ел.кабели 8мм "такъв диаметър имаше" .Въпросният шлаух е термоустоичив и гумиран :woot на всичкото отгоре можех да избирам между бял,зелен,оранжев и червен. Аз в случая взех оранжев. 1м=1.8Лв

3. От магазин за строителни матеряли купих 30см въже 30мм с оплетка "продавачката доста мрънка за тези 30см :P Можело само на метър. " 1м=2,50Лв.

4. Запалка 1бр=0,15Лв

 

С това пазаруването ми се изчерпа обща равносметка за покупките 3Лв.

 

Подготовка за работа:

1. Сваляме захранването от ПЦ-то "добре е да сме го изклкючили преди това :P "

2. Внимателно разглобяваме буксите на захранването.Като се вгледате внимателно ще видите малки щифтчета които стърчат от крачетата.Със много тънка отвертка натискаме въпросните щифтчета и пинът излиза лесно от гнездото.

.............................Обличане на захранващите кабели за ХДД и ФДД....................................

1. Отрязваме 2бр х 12-15мм парчета термо-шлаух " ТШ" и нанизваме внимателно едното на кабелите за захранване на ХДД и ФДД.

2. Отрязваме достатъчно дълго парче "със 30мм по-късо от кабела" от шлаух за ел кабели "ШЕК" и по същият начин го нанизваме на кабелите ХДД и ФДД , като гледаме краят му да влезе във ТШ около 5-6мм.

3. Нанизваме второто парче ТШ на кабелите, като се стараем отново ТШ да покрие 5-6мм от ШЕК.

4. Зглобяваме буксите.

5. Нагряваме със запалката ТШ докато се свие максимално и пристегне кабелите и ШЕК-а .

6. Операцията се повтаря докато облечем всички кабели.

 

............................. Обличане на захранващите кабели за дъното ....................................

 

1. Разглобяваме внимателно буксата

2. От въжето сваляме оплетката

3.Отрязваме 2бр х 12-15мм парчета термо-шлаух " ТШ" и нанизваме внимателно едното на кабелите за захранване на дъното.

4. Нанизваме оплетката, като гледаме краят и да влезе 5-6мм във ТШ.

5. Нанизваме второто парче ТШ на кабелите, като се стараем отново ТШ да покрие 5-6мм от оплетката.

6. Зглобяваме буксата.

7. Нагряваме със запалката ТШ докато се свие максимално и пристегне кабелите и оплетката .

 

В Н И М А Н И Е

Гледайте да не подпалите нещо у дома. Работата със запалки си е опасно нещо :P

 

Ако всичко сте изпълнили по горепосочения начин, Вие вече сте притежатели

на ТАКОВА захранване :)

На всички желая У С П Е Х :punk

ЕДИТ:

То си стана цял туториал ама.....карай

Link to comment
Share on other sites

Звучи яко. Може да го пробвам утре. А тоя термо-шлаух като го нагряваш, равномерно ли се свива, или става като топена пластмаса? И като го направи, могат ли да се огъват хубаво кабелите?

Link to comment
Share on other sites

3. От магазин за строителни матеряли купих 30см въже 30мм с оплетка

ей това не съм го виждал и ми е интересно кво е - на снимката нищо не се вижда

къде е този магазин за строителни материали ?

аз в Бриколаж обикалях доста време с надеждата да видя нещо подобно от което може да се свали уплетка-та и да се ползва.

най-близкото нещо до идеала бяха тези маркучи които се използват за тоалетни казанчета и други подобни водопроводни цели - викат им "мека връзка" - незнам вътре дали е гумен маркуч, но отвън е метална уплетка, много яка на вид, само незнам дали не е опасно - да не закъси нещо ?!?!

Link to comment
Share on other sites

ей това не съм го виждал и ми е интересно кво е - на снимката нищо не се вижда

къде е този магазин за строителни материали ?

аз в Бриколаж обикалях доста време с надеждата да видя нещо подобно от което може да се свали уплетка-та и да се ползва.

най-близкото нещо до идеала бяха тези маркучи които се използват за тоалетни казанчета и други подобни водопроводни цели - викат им "мека връзка" - незнам вътре дали е гумен маркуч, но отвън е метална уплетка, много яка на вид, само незнам дали не е опасно - да не закъси нещо ?!?!

Със сигурност ще е проблем да бъде метална оплетка :woot Може да стане голямо БУМ и да се наложи да си купиш ново ПЦ :( .А колкото до магазина, тъй като живея в "Тракия" по път ми беше магазина на "Зеленчуковия пазар" или както още му казват "Хлебозавода"

 

Звучи яко. Може да го пробвам утре. А тоя термо-шлаух като го нагряваш, равномерно ли се свива, или става като топена пластмаса? И като го направи, могат ли да се огъват хубаво кабелите?

 

Този термо-шлаух се свива равномерно и си става като тръбичка.Нестава като разтопена пластмаса.А колкото до огъването на кабелите.....ДА огъват се добре.Смятам обаче за следващото захранване да използвам само оплетка от въже.Става много по-добре и кабелите са доста по-гъвкави.

 

 

Но както всички знаем, опита идва с практиката ;) Следващото което мисля да опитам е да си направя осветление на ЦД-то и на ФДД-то и освен това да монтирам светодиоден индикатор за уинамп-а , но всичко това след като ми изсъхне от боята кутията ;)

Link to comment
Share on other sites

малииии тва за въжето се оказа супер находка !!!!

 

batko32, много благодаря !

 

сравнително лесно го намерих магазина, макар че не познавам Тракия, и си взех 2 м. въже 10мм и 1 м. 12-милиметрово.

 

тъкмо се чудих как ли ще махна уплетката, обаче се оказа че се свлича супер елементарно без почти никакви услилия и на всичко отгоре като махнеш горната уплетка отдолу има още една която се маха също толкова лесно и най-отдолу вече е сърцевината която представлява усукани 4-5 дебели снопа влакна като мартеница...

 

сега единствения ми проблем остана - кво ще я правя толкова много уплетка :) поне ще имам достатъчно за проби и грешки ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...