Jump to content
BulForum.com

Най-великата Метъл Група


Nel'Ghulas

Recommended Posts

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply
Никой не се ограничава до 2-3 групи. Освен това заглавието на темата не е кой какво слуша, а за най-велика група. Гледам, че повечето хора не се придържат към заглавието, защото присъстват такива имена, че направо е смешно!

 

Аз не карам никой да харесва Металика, но поне да им се отдава необходимото уважение.

А тая простотия, че не свирят метъл просто не ми се занимава да я коментирам. Ако ти под метъл разбираш безмислено стържене на китарите съпроводено с хаотично млатене по барабаните на фона на ръмжащ наркоман.....да, наистина не свирят метъл и слава богу!

 

Metallica bahti metala deto odariha osobenno albumite ot 1993 nagore super komersialni ni6to ne struvat pak i qla mi kaji 4e vokala ne mi e bil narkoman daje jena mi go e izhvurlila ot tqh li ne6to takova be6e . Pak ima 10 puti po-veliki grupi ot Metalica kato: Twisted Sister,AC/DC,Slayer,W.A.S.P., Venom,Iron Maiden,KISS,Motly Crew,Whitesnake i Led Zeppeln I spoerd men te imat mnogo po hubavi baladi ot kolkoto Metallica

Link to comment
Share on other sites

ОМФГ, ще се избиете, само защото нечия любима група е Metallica, а другия не ги обича... до колкото съм запозната, живеем в свободна страна и всеки има право на собствено мнение и свобода да слуша каквото иска, нали така?

 

Не виждам какво толкова се връзвате... и аз не обичам Metallica кой знае колко, ама не се паля за глупости... и, бтв, "метъл" е разтегливо и все още по-разтеглящо се понятие... :rolleyes: Съществуват нам-си-колко подвида метъл, част от които не се считат за метъл от повечето металисти... :rolleyes:

Пък и една група трудно може да се вмести в един... ъм... подвид метъл. :)

 

Айде, по живо, по здраво... and rock on! :punk

Link to comment
Share on other sites

Metallica bahti metala deto odariha osobenno albumite ot 1993 nagore super komersialni ni6to ne struvat pak i qla mi kaji 4e vokala ne mi e bil narkoman daje jena mi go e izhvurlila ot tqh li ne6to takova be6e . Pak ima 10 puti po-veliki grupi ot Metalica kato: Twisted Sister,AC/DC,Slayer,W.A.S.P., Venom,Iron Maiden,KISS,Motly Crew,Whitesnake i Led Zeppeln I spoerd men te imat mnogo po hubavi baladi ot kolkoto Metallica

 

АААА ха ха ха Twisted Sister и Motley Crew по-велики от METALLICA :lol: :lol: :lol: .Не се обиждай ама това звучи много тъпо.С какво са допринесли за метъла и музиката тези две групи,кое ги прави велики може би факта че се обличат като ГРОЗНИ ТРАВЕСТИТИ С ЧАСТИЧНА ОЛИГРОФРЕНИЯ БОЛНИ ОТ СИФИЛИС.

И къде прочете че Хетфийлд бил изгонен от жена си.

 

И последно кое е комерсиалното в LOAD,RE-LOAD и St.Anger?

Link to comment
Share on other sites

АААА ха ха ха Twisted Sister и Motley Crew по-велики от METALLICA :lol: :lol: :lol: .Не се обиждай ама това звучи много тъпо.С какво са допринесли за метъла и музиката тези две групи,кое ги прави велики може би факта че се обличат като ГРОЗНИ ТРАВЕСТИТИ С ЧАСТИЧНА ОЛИГРОФРЕНИЯ БОЛНИ ОТ СИФИЛИС.

И къде прочете че Хетфийлд бил изгонен от жена си.

 

И последно кое е комерсиалното в LOAD,RE-LOAD и St.Anger?

Tva za izgonvaneto ot jena mu go gledah po VH1 a mi kaji kato si golemiq metal spec s kvo sa doprinesli Mettalica za metal-a a?

Link to comment
Share on other sites

a mi kaji kato si golemiq metal spec s kvo sa doprinesli Mettalica za metal-a a?

 

MASTER OF PUPPETS,RIDE THE LIGHTING,...AND JUSTICE FOR ALL.

Т`ва мисля че е достатачно.

Link to comment
Share on other sites

hah vij sq tva sa Motly Crew I Twisted Sister i sa pravili Heavy-Metal a ne trash Metal tva sa savsem razli4ni stilove za tva 4e grupite ne migat da se sravnqvat 6toto muzikata im e savsem razli4na makar i pak da e metal

Link to comment
Share on other sites

Metallica bahti metala deto odariha osobenno albumite ot 1993 nagore super komersialni ni6to ne struvat pak i qla mi kaji 4e vokala ne mi e bil narkoman daje jena mi go e izhvurlila ot tqh li ne6to takova be6e . Pak ima 10 puti po-veliki grupi ot Metalica kato: Twisted Sister,AC/DC,Slayer,W.A.S.P., Venom,Iron Maiden,KISS,Motly Crew,Whitesnake i Led Zeppeln I spoerd men te imat mnogo po hubavi baladi ot kolkoto Metallica

 

Абе я ми кажи какво е "комерсиален"? Ти въобще знаеш ли значението на тая дума? Чул си я накъде по теуевизията и като ти е прозвучало много ентелегентно и ся я повтаряш само. Нека да те светна, че този комерсиализъм, в който е обвинена групата е родила албуми като And justice for all и Black Album. Това са албуми дали повече на рок музиката от цялата дискография на Туистед Систър, УАСП, КИС, Мотли Крю....за другите в по-малка степен. Това, че една група променя стила си не означава, че си е продала душата както всички малоумници повтарят. Ти какво искаш, цял живот да свирят резачки като Slayer и Anthrax ли? Ами погледни резултата. Слеър и Антракс си останаха на трето и четвърто място във великата траш четворка, докато Металика са една от най-влиятелните групи в историята на музиката въобще! А това, че Хетфийлд е изхвърлен от жена си го казва самият той, но с усмивка. Ако не можеш да уловиш шегата не знам просто... Освен това не е наркоман, а алкохолик. Пък и да е наркоман това не пречи да е велик музикант. Нека отново те светна, че някои от най-изявените творци са били такива. Достатъчно е вероятно да спомена Елвис, Фреди Меркюри, Боб Марли и Джими Хендрикс....

А за тия балади....няма да коментирам просто. Какво като имали по-добри балади не мога да разбера. Металика да не са R'nB-Soul формация, че да се напъват да пишат балади?! Те са хеви метъл група. Ако не мож' го разбра това хич и не се напъвай да ги обиждаш. Може да не ги харесваш, но поне отдай нужното уважение....

Link to comment
Share on other sites

Никой не се ограничава до 2-3 групи. Освен това заглавието на темата не е кой какво слуша, а за най-велика група. Гледам, че повечето хора не се придържат към заглавието, защото присъстват такива имена, че направо е смешно!

 

Аз не карам никой да харесва Металика, но поне да им се отдава необходимото уважение.

А тая простотия, че не свирят метъл просто не ми се занимава да я коментирам. Ако ти под метъл разбираш безмислено стържене на китарите съпроводено с хаотично млатене по барабаните на фона на ръмжащ наркоман.....да, наистина не свирят метъл и слава богу!

 

 

Male koi nameril da mi govori za narkomani :blink: ti sam kaza 4e ne 6te6 nqkav ramja6t narkoman pak i alkoholizmat e kato narkoticite bavna smurt ne e li taka ma tva e druga tema W. Axl Rose i toi e bil narkoman ama kvo ot tva (o6te e jiv i zdrav 4oveka),Slash i toi ebil narkoman,Duff McKagan pak narkoman tva cqlata grupa Guns N' Roses sa bili narkomani we 4ovek edni ot nai-velikite glasove v Rock And Roll-a,Heavy Metal-a sa biloi narkomani i nema ni6to lo6o ;)

Link to comment
Share on other sites

Защо изобщо спорите за тия наркотици! Всяка група, която е издала нещо, което струва 5 пари, друса или е друсала. Или отделни членове друсат. Осбено що се отнася до метъл. Изобщо не виждам смисъл да ги мерите кой по колко и какво.

 

Освен това, момчета, доколкото виждам в профила му, bigico е набор 93. Не ми се иска да дискриминирам по възраст, но в случая мисля, че всички можем да си го позволим веднъж и да спрем да му отговаряме на пенявиците.

Link to comment
Share on other sites

hah vij sq tva sa Motly Crew I Twisted Sister i sa pravili Heavy-Metal

Тия са толкова далече от Heavy Metal-а колкото и Madonna.

Link to comment
Share on other sites

1. докато Металика са една от най-влиятелните групи в историята на музиката въобще!

...

2. Металика да не са R'nB-Soul формация, че да се напъват да пишат балади?! Те са хеви метъл група.

 

1. една от най-влиятелните групи в историята на музиката не е (предвид течението за което се говори) металика, а Министри (виж подписа). Ал Юнгерсен е човека който дава живот на по голямата част от съвременното звучение - визирам готик, хард кор, индъстриал, хард елекрониката (стил продиджи) и от части тук и там в някой по-малко разпространени стилове. (до колко тва е свързано с метъла можеш да разбереш в момента в който цъкнеш на подписа ;) )

 

2. извинявай ма тва звучи смешно от устата на човек претендиращ че разбира от даден стил музика и още повече от човек твърдящ че е запознат с дискографията, историята и продукцията на тази опреденено не безизвестна група създала не един и два добри сингъла

Link to comment
Share on other sites

В момента, в който намесим групи като Министри, автоматично трябва да почваме да дефинираме какво е хеви метъл и се започват най-противните и безсмислени спорове в историята на света. Мисля, че огромната част хора разбират под метъл не корове и индъстриал, а по-скоро по-старомодния хеви метъл на групи от типа на Металика (например).

Link to comment
Share on other sites

В момента, в който намесим групи като Министри, автоматично трябва да почваме да дефинираме какво е хеви метъл и се започват най-противните и безсмислени спорове в историята на света. Мисля, че огромната част хора разбират под метъл не корове и индъстриал, а по-скоро по-старомодния хеви метъл на групи от типа на Металика (например).

 

Awe pi4 Metallica ne pravqt Heavy-Metal a trash Metal Black Sabbath,Led Zeppelin tva e metal ama istinski Heavy-Metal

Link to comment
Share on other sites

П.С. то само фен на металика може да измисли толкова повърхностна тема :P

Или на Manowar...

Като чета тука колко велики и изтърпяли теста на времето групи сте изредили ми иде да добавя Linkin Park, Limp Bizkit (нищо, че ги няма), Мишо Шамара и разбира се Impaled Northern Moonforest... без да забравяме разбира се Anal Cunt...

Иначе ако се налага да съм сериозен (което е трудно в такава тема) бих казал, че аз лично не мога да избера своя любима метъл група, пък какво ли да говоря за 'най-велика'... Чудно ми е половината от хората с толкова категорични мнения освен предложената от тях група колко други са чули... Или аз съм чул Bring me to life и my immortal и вече evanescence са дъ бест...

И последно кое е комерсиалното в LOAD,RE-LOAD и St.Anger?

А кое не е?! Стила например. Чуй първите три албума и после ги сравни с тези... в името на по-широка слушателска аудитория смекчиха стила, за да може да се възпреме от повече хора...

Абе я ми кажи какво е "комерсиален"? Ти въобще знаеш ли значението на тая дума? Чул си я накъде по теуевизията и като ти е прозвучало много ентелегентно и ся я повтаряш само. Нека да те светна, че този комерсиализъм, в който е обвинена групата е родила албуми като And justice for all и Black Album. Това са албуми дали повече на рок музиката от цялата дискография на Туистед Систър, УАСП, КИС, Мотли Крю....за другите в по-малка степен. Това, че една група променя стила си не означава, че си е продала душата както всички малоумници повтарят. Ти какво искаш, цял живот да свирят резачки като Slayer и Anthrax ли? Ами погледни резултата. Слеър и Антракс си останаха на трето и четвърто място във великата траш четворка, докато Металика са една от най-влиятелните групи в историята на музиката въобще!

Абе пич - я си седи в гащите! Когато аз съм слушал металика ти си брал ягоди със стълба! И от тогава съм чул предостатъчно групи, за да мога да сравня... Черния албум, който ти визираш е началото на комерсиалните им албуми - облика на групата дадоха албуми като Kill Em All, Ride the Lightning, Master of Puppets... виж колко 'чисти' балади има в тези албуми и после ми говори, че не били комерсиализирали...Не отричам Металика, не отричам това, което са дали, но отричам това, в което са се превърнали..

Link to comment
Share on other sites

... bigico е набор 93. Не ми се иска да дискриминирам по възраст, но в случая мисля, че всички можем да си го позволим веднъж и да спрем да му отговаряме на пенявиците.

 

В момента, в който намесим групи като Министри, автоматично трябва да почваме да дефинираме какво е хеви метъл и се започват най-противните и безсмислени спорове в историята на света. Мисля, че огромната част хора разбират под метъл не корове и индъстриал, а по-скоро по-старомодния хеви метъл на групи от типа на Металика (например).

 

Awe pi4 Metallica ne pravqt Heavy-Metal a trash Metal Black Sabbath,Led Zeppelin tva e metal ama istinski Heavy-Metal

 

големия ицо може и да набор 04 ма разбира от музика повече от теб, явно толкова си ми и чел поста щом не разбра посланието ми към лешпер месията - металика са толкова хеви колкото и поп.

помня бяхме веднъж на едно купонче по случай 08.12 в една хижа, маса народ секи поканен от някой но стандартно никой не познаваше повече от 5 човека от всички. както и да е уединихме са и си пуснахме музичка - хави от сорта на static-x, korn, rammstein, drowning pool, guano apes, system of a down и godsmack - а бе джангър в общи линии и по едно време идват някви 3-ма (с две гаджета до тях) и ни викат "СПРЕТЕ Я ВЕЧЕ ТАЯ МЕТАЛИКА ДЕ". та мисълта ми беше че хора определящи металика като хеви течение и трърдящи въпреки тва че разбират (и чуват) музиката са на една ръка растояние (не е реклама :D ) от гореспоменатите личности

Link to comment
Share on other sites

за мен това са групи като SEPULTURA, SOULFLY, SOAD, GODSMACK, fear factory....

 

естествено най-великата метъл група е Металика. Не ги слушамр но ме кефи песента

"Мастер ъф пъпеш" :punk

Link to comment
Share on other sites

Радвам се, че и ти циклиш на едно и също и си знаеш твоето, heller. А и в момента, в който ми заявиш, че Металика са поп, аз мисля, че дискусията абортира преждевременно. Слушал съм повече стъргала отколкото можеш да си въобразиш, ако и аз седнех да се заяждам на дребно щях да кажа, че и групите, които цитираш не са метъл, защото метъл правят само намацаните двуметрови скандинавци.

 

Не мога да си въобразя защо някой изобщо би твърдял, че Металика не са метъл група. Не ги защитавам, интереса ми към тях отдавна поувяхна, но тук става дума за нещо съвсем елементарно. Не знам дали има някой, който би казал, че те са поп, освен ако тоя някой не се опитва отчаяно да демонстрира някакъв по-висш музикален вкус и по-добро познаване на жанра.

 

Аа, и освен това, голям човек си, стига с тия Рамщайни и Систем...

Link to comment
Share on other sites

2. извинявай ма тва звучи смешно от устата на човек претендиращ че разбира от даден стил музика и още повече от човек твърдящ че е запознат с дискографията, историята и продукцията на тази опреденено не безизвестна група създала не един и два добри сингъла

 

Добре де, тогава ти ми кажи какво са.....чакай, комерсиална музика, нали?

 

Awe pi4 Metallica ne pravqt Heavy-Metal a trash Metal Black Sabbath,Led Zeppelin tva e metal ama istinski Heavy-Metal

 

Ти пък си най-неориентиран от цялата тема. Металика били траш, Лед Цепелин били Хеви....сигурно Сашо Роман е Блек.... Лед Цепелин са рок и нищо повече...

 

Абе пич - я си седи в гащите! Когато аз съм слушал металика ти си брал ягоди със стълба! И от тогава съм чул предостатъчно групи, за да мога да сравня... Черния албум, който ти визираш е началото на комерсиалните им албуми - облика на групата дадоха албуми като Kill Em All, Ride the Lightning, Master of Puppets... виж колко 'чисти' балади има в тези албуми и после ми говори, че не били комерсиализирали...Не отричам Металика, не отричам това, което са дали, но отричам това, в което са се превърнали..

 

И кво да му е*а майката значи тва? Кво като си еди си колко години по-голям и си ги брал без стълба? Да не те прави това автоматично по-по-най?! Не. Аз малко по-горе бях казал, че е глупаво една група да се ограничава само с един нюанс на музиката. Точно това е ценното на Металика, във всеки албум има нещо различно. Не като Мейдън...като им чуя Powerslave все едно съм слушал и Brave New World. Вярно е, че малко прекалиха примерно с външния си вид след '95-'96г., но това не означава, че музиката им е лоша. Даже напротив, някои от най-известните им песни са от тези албуми! И по какво съдиш, че облика на групата са дали точно тези 3 албума?

Link to comment
Share on other sites

Добре де, тогава ти ми кажи какво са.....чакай, комерсиална музика, нали?

 

 

 

Ти пък си най-неориентиран от цялата тема. Металика били траш, Лед Цепелин били Хеви....сигурно Сашо Роман е Блек.... Лед Цепелин са рок и нищо повече...

 

 

 

И кво да му е*а майката значи тва? Кво като си еди си колко години по-голям и си ги брал без стълба? Да не те прави това автоматично по-по-най?! Не. Аз малко по-горе бях казал, че е глупаво една група да се ограничава само с един нюанс на музиката. Точно това е ценното на Металика, във всеки албум има нещо различно. Не като Мейдън...като им чуя Powerslave все едно съм слушал и Brave New World. Вярно е, че малко прекалиха примерно с външния си вид след '95-'96г., но това не означава, че музиката им е лоша. Даже напротив, някои от най-известните им песни са от тези албуми! И по какво съдиш, че облика на групата са дали точно тези 3 албума?

 

Awe prav si ama spored men Metallica ne sa nai-velikata grupa pak i se pak seki si ima vkus. Verno i Metallica imat gotini pesni kato One,Noting else Mathers,Until It Sleeps,Whiskey in the Jar,I disappear

Link to comment
Share on other sites

Не мога да разбера защо феновете на Металика толкова яростно защитават групата си. Слушайте си там и толкова. Не можете да убедите никой че е най-великата метъл група. На мен например не ми харесва и точка.

 

За тези които плюят Металика - слушайте си Linkin Park там и разграничавайте поп-музиката от метъла.

Link to comment
Share on other sites

След "Аnd Justice For All" следва дълъг преиод на затишие преди да бъде издаден през 1991 едноименният пети албум „Metallica”, известен повече като „Черният албум”, заради изцяло черната си обложка. Много от феновете на Металика са разочаровани от значително по-комерсиално ориентирания саунд на албума, чиито песни започват все по-често да се въртят по радиата и телевизията. Музиката е опростена, включени са и две нетипични за Металика балади — „Nothing Else Matters” и „The Unforgiven”, които сами по себе си са добри песни, но не това, което се очаква от група като Металика. От друга страна този албум спечелва много нови фенове, които до този момент не са слушали групата.

 

След ново продължително затишие Металика издава своя шести студиен албум „Load” през 1996, който няма нищо общо с ранните им творби и е пълно разочарование за старите фенове, въпреки, че самият албум е добър (песни като „Until It Sleeps” си остават едни от най-добрите метъл изълнения), но не е „Металика”. Забелязва се рязка смяна на стила, като яростните рифове и бързи сола са заменени от повече блусарски звучащи китари и значително по мелодични вокали. Много от песните са повлияни от гръндж вълната, властваща по това време на музикалната сцена. Доста от тях се сдобиват с клипове. Визията на групата също е променена, косите са къси, дрехите — стегнати и елегантни.

 

Стиловата ориентация е продължена и в „Reload”, издаден 1997, включващ останал материал от предшественика си „Load”. „Reload” окончателно отказва много от феновете на Металика, но спечелва много други такива, привърженици на новия им стил.

 

Та има някои хора които са прави расъждавайки от чисто металски аспект,други си я защтитават като добри фенове ^_^, верно имаше разочаровани фенове в очакванията си за новите албуми както споменах отгоре които си искат "Metallica" (не напразно го слагам в кавички): " въпреки, че самият албум е добър (песни като „Until It Sleeps” си остават едни от най-добрите рок изълнения), но не е „Металика”. ". Но има и позитивна страна Metallica получи много фенове,някои хора харесват разнообразието. Но истинските им фенове си останаха за винаги и ги харесват каквито и да са... КАТО МЕН ! :P !!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...