Jump to content
BulForum.com

Най-великата Метъл Група


Nel'Ghulas

Recommended Posts

Awe prav si ama spored men Metallica ne sa nai-velikata grupa pak i se pak seki si ima vkus. Verno i Metallica imat gotini pesni kato One,Noting else Mathers,Until It Sleeps,Whiskey in the Jar,I disappear

 

Най-великата може да не са, но е една от най-....а вие тука ги изкарахте някви циркаджии, щото били "комерсиални"...

 

Не мога да разбера защо феновете на Металика толкова яростно защитават групата си. Слушайте си там и толкова. Не можете да убедите никой че е най-великата метъл група. На мен например не ми харесва и точка.

 

За тези които плюят Металика - слушайте си Linkin Park там и разграничавайте поп-музиката от метъла.

 

Защитаваме ги яростно, защото вие ги плюете яростно и в повечето моменти с разни несъстоятелни обвинения.

 

За Линкин Парк съм съгласен... :D

 

 

Най-великата може да не са, но е една от най-....а вие тука ги изкарахте някви циркаджии, щото били "комерсиални"...

 

 

 

Защитаваме ги яростно, защото вие ги плюете яростно и в повечето моменти с разни несъстоятелни обвинения.

 

За Линкин Парк съм съгласен... :D

 

\

 

(песни като „Until It Sleeps" си остават едни от най-добрите рок изълнения), но не е „Металика". ".

 

Lars Ulrich : No one's gonna fuckin sit and tell me what's Metallica about

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply
Най-великата може да не са, но е една от най-....а вие тука ги изкарахте някви циркаджии, щото били "комерсиални"...

 

 

 

Защитаваме ги яростно, защото вие ги плюете яростно и в повечето моменти с разни несъстоятелни обвинения.

 

За Линкин Парк съм съгласен... :D

 

 

 

Lars Ulrich : No one's gonna fuckin sit and tell me what's Metallica about

за сажеление не мислият си4ки като нас :/ нз вапреки всичко винаги сам ги харесвал ако имат пак концерт в бг за нищо на света ня да го изпусна и да се надяваме че новия албум ще обори критиците на Metallica, James каза че ще е "old school" ^_^ \m/

Link to comment
Share on other sites

Не виждам нищо лошо в това една група да променя стила си от време на време - по този начин просто тя разширява хоризонтите си, появяват се нови фенове (който съответно прослушват и ранните неща), спира да тъпче на едно място.

 

Например най-любимите ми artists - Aphex Twin и Squarepusher (нищо че нямат общо с метъла) сменят стила си от албум до албум, като показват класата си във всяко едно отношение и съответно в различен подстил на електрониката: ambient, drum and bass, acid, idm...

 

при метъла е същото. например System of a Down - първия албум, toxicity и steal this album са коренно различни от mesmerize и hypnotize но въпреки това имат адски много фенове. По този начин аз не бих наплюл system of a down изцяло, просто защото не ми харесва това към което са се насочили.

 

Да не говорим че има изпълнители които си остават вечни само с едно-две парчета: като например Haddaway :) т.нар. one-hit-wonders...

или пък 2 Brothers oн 4th Floor или Snap!

 

Sepultura (заради Max) си остават величия и като се спомене Sepultura - никой не се сеща за новите им неща (въпреки че имат няколко добри попадения с последния албум Dante XXXI (май така беше..))

 

Запазете моля добрия тон - музиката е едно от най-субективните неща на този свят :punk

Link to comment
Share on other sites

не, не мога, не искам :laughing:

Curunir, Leper_Messiah земете си сложете очилата, препишете на лист хартия :excl: поста ми и особенно частите които сте цитирали, прочетете ги отново и ако след това все още мислите че отговорите ви на цитати от моя пост имат нещо общо с това което съм написал отидете и си купете пистолет с един патрон ... и гръмнете монитора щото нещо явно не изписва както трябва буквите :lol:

 

ЕДИТ:@Curunir слушам тва дет ма кефи - възрастта няма нищо общо с вкусовете за музика като може би едно от изключенията е хита за патето яки

Link to comment
Share on other sites

Добре де, самия факт, че Металика не може да ви излезе от устата и ви вълнува толкова много(и положително, и отрицателно), трПбва вече да запали една лампичка в съзнанието ви... Относно темата, разбира се.

Link to comment
Share on other sites

Давам глас за Iron Maiden, Led Zeppelin и Guns And Roses... Слушам си ги преди лягане с голям кеф :)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Защо ли още преди да отворя темата ми се въртеше из главата какво ще прочета :) Металика - комерсиални, предатели и т.н. Линкин Парк - дъ бест и т.н. И честно да ви кажа - вече се уморих да защитавам доказани величия пред сульо и пульо, така, че ще кажа само едно - Металика са най-великите!!!!! Пука им за смотаната ни държавица и, че в тая държавица имало хора дето не им се кефят - направо ще си спрат децата от детската градина и ще си обуят чорапите наопаки! Аз съм им фен, винаги съм бил и винаги ще бъда! 80 пъти да дойдат в България - 80 пъти ще съм на първия ред!

Link to comment
Share on other sites

Godsmack, Adema, Disturbed, Coal Chamber, Iced Earth, Static - X, System of a down, TapRoot

 

Човече, разбирам, че имаш различни интереси, ама темата е за най-велика метъл група бе мама му стара! Бива ли да си толкова задръстен, че да си мислиш, че някоя от тия групи, ДОРИ и Iced Earth е достойна за такова нещо? Нищо лично, не се сърди, ама толкова смешно изглежда, че няма накъде повече...

 

Между другото току що ми се свалиха 2те ДВДта на Some Kind Of Monster ( замислете се дали такова нещо е правено за друга група ;) ), което ме подсеща да посъветвам всички недоброжелатели да погледнат филма. Има го дори в локалния. Дори и филма на Vh1 да гледате пак ще останете потресени от историята на Металика и всичките неща, които съпътстват, айде да не казвам най-голямата, но една от най-влиятелните и запомнящи се банди в историята. Металика е нарицателно за метъл ;)

Link to comment
Share on other sites

Колкото и банално да е треа да кажа Metallica и Iron Maiden. Техния принос към жанра е просто неоспорим. Вярно е че Metallica нямат особени постижения от повече от 15 години, но първите албуми са ненадминати!

Link to comment
Share on other sites

"Мастер ъф пъпеш"

 

:lol: :lol: :lol: Т'ва сигурно е някой производител на борсата.

 

По темата: Най-велика метъл група за мен няма. Има поне полувин дузина имена достойни за това звание. Metallica определено са сред тях, но да отричате, че са се превърнали в пазарен продукт е глупаво.

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: Т'ва сигурно е някой производител на борсата.

 

По темата: Най-велика метъл група за мен няма. Има поне полувин дузина имена достойни за това звание. Metallica определено са сред тях, но да отричате, че са се превърнали в пазарен продукт е глупаво.

 

То и твоите хора (Trivium) май ги боготворяха...скоро четох в Про Рок за тях.... Аз не намирам много олд скуул в тая група, въпреки че точно това твърдят и я определят за "новата Металика"...

 

Като стана дума за стилове скоро се размазах от смях като чух какъв стил свири новата банда на Нюстед, Воивод.... беше нещо от сорта на "спейс метъл", ама имаше и още едно смехотворно прилагателно, което забравих в момента :D

Link to comment
Share on other sites

То и твоите хора (Trivium) май ги боготворяха...скоро четох в Про Рок за тях.... Аз не намирам много олд скуул в тая група, въпреки че точно това твърдят и я определят за "новата Металика"...

 

Като стана дума за стилове скоро се размазах от смях като чух какъв стил свири новата банда на Нюстед, Воивод.... беше нещо от сорта на "спейс метъл", ама имаше и още едно смехотворно прилагателно, което забравих в момента :D

 

Не ме разбирай погрешно. Metallica също са от "мойте хора", но не понасям новите им албуми. За мен Trivium са си доста олдскуул, но това си е лично мнение. Сега се сещам какво пишеше на едно от специалните издания на групата - "Trivium will be the biggest metal band on earth soon." Kerrang! :lol: .

Иначе т'ва са "спейс метъл" наистина е смешно.

Link to comment
Share on other sites

Не ме разбирай погрешно. Metallica също са от "мойте хора", но не понасям новите им албуми. За мен Trivium са си доста олдскуул, но това си е лично мнение. Сега се сещам какво пишеше на едно от специалните издания на групата - "Trivium will be the biggest metal band on earth soon." Kerrang! :lol: .

Иначе т'ва са "спейс метъл" наистина е смешно.

 

Абе в интерес на истината повечето песни (с изключение на познатите St. Anger, Frantic, Dirty Window, Some Kind Of Monster и All Within My Hands) от последния албум и на мен ми идва малко множко, обаче Load и ReLoad са страхотни албуми! Не знам какво не им харесват всички...толкова хитове, толкова чудо от тия албуми. Особено Load си го слушам целия открай докрай с голям кеф, при ReLoad не чак толкова, щото някои песни от този албум просто....не са за всяко настроение...специфични са, ако ме разбираш.

Link to comment
Share on other sites

Disturbed

Просто си ме кефят най-много. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Awe hora as ne moga da razbera shto po4ti si4ki pliuqt St.Anger.MI vqrno ne e kato starite ne6ta am ne e lo6.Prosto smeniha set-a na barabanite i bass-a.Ama puk Trohilio e basi ludiq basist.

 

Не казваме, че е лош, ама не е това, което може да покаже групата. Пък и всяко различно нещо в началото се приема остро...

Пък и Трухилио идва по-късно и всъщност бас партиите ги изпълнява Боб Рок...

Link to comment
Share on other sites

Awe hora as ne moga da razbera shto po4ti si4ki pliuqt St.Anger.MI vqrno ne e kato starite ne6ta am ne e lo6.Prosto smeniha set-a na barabanite i bass-a.Ama puk Trohilio e basi ludiq basist.

Някав пич го е казал - "металите са наи-претенциозните фенове". Винагаи при нещо ново и различно те или го възхваляват или го плюят (по често го плюят).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...