Jump to content
BulForum.com

Най-великата Метъл Група


Nel'Ghulas

Recommended Posts

DISTURBED

Без обяснения защо.

 

Мхм, много ги харесвам :rolleyes: Metallica нещо ама хич зеха да не ми харесват - 4-5 песни и това е. James Hetfield нещо не можа да ме впечатли с гласа си. На записи - да, но на живо ... :blink: И тоя ред на мислите, група, която уважавам и заради звучене, и текстове, и изпълнения на живо (нещото, което показва всъщност тия пичове свирят ли наистина както тряа) .. тва са Iron Maiden.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Tool за алтернатив, NIN за индъстриъл. За другото нямам особени фаворити, но от по-твърдите не мога да не спомена групи като Spineshank, (Hed) P.E., Coal Chamber, Devildriver, Mushroomhead, American Head Charge, Skindred, Murderdolls и прочие...

 

А, да - не понасям Металика.

Link to comment
Share on other sites

Мхм, много ги харесвам :rolleyes: Metallica нещо ама хич зеха да не ми харесват - 4-5 песни и това е. James Hetfield нещо не можа да ме впечатли с гласа си. На записи - да, но на живо ... :blink: И тоя ред на мислите, група, която уважавам и заради звучене, и текстове, и изпълнения на живо (нещото, което показва всъщност тия пичове свирят ли наистина както тряа) .. тва са Iron Maiden.

 

:confused :laughing: :blink:

 

Тва пък направо "изби рибата". Не знам дали знаеш, но Металика са познати като The Ultimate Live Band. Също и не знам какво си слушал(а), но от групите, които познавам Хетфийлд звучи възможно най-близо до студийните изпълнения както и останалите от групата. А пък точно Мейдън са такъв....айде да не казвам какво на живо, че просто няма накъде. Защото Дикинсън се пъне в студиото като за последно и после на концерт изнемогва и разни високи места ги пее както му дойде или пък оставя публиката да пее, което е адски смешно за мен. Това относно концертите.

 

Да не говорим за музиката като цяло. Песните на Мейдън са толкова постни, еднообразни и на моменти ставащи досадни, че просто не знам защо продължавам да ги слушам. Съвсем честно казвам, че тях ги слушам веднъж на месец за по 1 час и не изпитвам необходимост за повече, просто защото всичките им песни звучат по един и същи начин и откъм китарни сола, барабани, вокали и т.н. В Металика такова нещо няма. От години не е минал и ден без да ги слушам и все още изпитвам същото удоволствие (най-общо казано) както когато ги слушах за първи път.

Link to comment
Share on other sites

:punk :punk :punk SlipKnoT,Soulfly,Dope,Black Sabbath,Bummu Borgir,BioHAzard,Guns N' Roses,ManOwar tva sa grupite nqma drugi po veliki ot tqh spored men de
Link to comment
Share on other sites

:punk :punk :punk SlipKnoT,Soulfly,Dope,Black Sabbath,Bummu Borgir,BioHAzard,Guns N' Roses,ManOwar tva sa grupite nqma drugi po veliki ot tqh spored men de

 

А не мислиш ли, че е малко обидно да слагаш Сабат, Менуор пък ако щеш дори и Гънс редом до разни като Соулфлай, Диму Боргир и останалите. Тия Биохаразард даже не свирят ли някъв рап-метъл?! :confused

Link to comment
Share on other sites

А не мислиш ли, че е малко обидно да слагаш Сабат, Менуор пък ако щеш дори и Гънс редом до разни като Соулфлай, Диму Боргир и останалите. Тия Биохаразард даже не свирят ли някъв рап-метъл?! :confused

 

Да, Biohazard са една от първите групи, които добавят рап и хардкор елементи към метъла. И тях можеш спокойно да ги сложиш до тези, които изброи. Да не говорим, че Гънс изобщо не са за тази класация. По-скоро за другите групи е обидно да са до Менуор. :blink:

Link to comment
Share on other sites

А не мислиш ли, че е малко обидно да слагаш Сабат, Менуор пък ако щеш дори и Гънс редом до разни като Соулфлай, Диму Боргир и останалите. Тия Биохаразард даже не свирят ли някъв рап-метъл?! :confused

Аз пък си мисля, че е тъпо да си ограничен до 2-3 групи, чиито албуми са почти идентични и на всичкото отгоре да се нахвърляш! Човека казва какво слуша. Не всеки обича металика, които отдавна не свирят метъл.. НАЛИ?

Link to comment
Share on other sites

Аз пък си мисля, че е тъпо да си ограничен до 2-3 групи, чиито албуми са почти идентични и на всичкото отгоре да се нахвърляш! Човека казва какво слуша. Не всеки обича металика, които отдавна не свирят метъл.. НАЛИ?

 

Никой не се ограничава до 2-3 групи. Освен това заглавието на темата не е кой какво слуша, а за най-велика група. Гледам, че повечето хора не се придържат към заглавието, защото присъстват такива имена, че направо е смешно!

 

Аз не карам никой да харесва Металика, но поне да им се отдава необходимото уважение.

А тая простотия, че не свирят метъл просто не ми се занимава да я коментирам. Ако ти под метъл разбираш безмислено стържене на китарите съпроводено с хаотично млатене по барабаните на фона на ръмжащ наркоман.....да, наистина не свирят метъл и слава богу!

Link to comment
Share on other sites

най любима на вас ^_^ просто да видим кои кво харесва ;)

Мерси, че четеш цялата тема, Leper_Messiah! Ти си 1 страхотен съфорумец! Има 1 приказка.. Като не знаеш - не говори!

Link to comment
Share on other sites

Мерси, че четеш цялата тема, Leper_Messiah! Ти си 1 страхотен съфорумец! Има 1 приказка.. Като не знаеш - не говори!

 

Пак ме заби с неоспоримите си аргументи. Нещо май нямаше какво да отговориш и пак почна да се заяждаш на дребно....сефте....

Link to comment
Share on other sites

Аз не карам никой да харесва Металика, но поне да им се отдава необходимото уважение.

Уважавам ги до толкова до колкото са спомогнали за развитието на стила. Но не смятам че е обидно за тях да бъдат поставяни с групи като Soulfy и Biohazard които аз лично уважавам много повече от Metallica. Сори :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ако трябва да изброявам всичките ми любими групи 2 сраници няма да ми стигнат.

Но има няколко които са най най-METALLICA,MEGADETH,IRON MAIDEN а от по новите APOCALYPTICA,KORN и една група която според мен е изключителна KILLSWITCH ENGAGE :punk :punk

Мисля, че е крайно време хората да проумеят, че метъл музиката е преди всичко музика за правене на шоу и да спрат да търсят в метъла някакви дълбоки музикални традиции, някакви грандиозни идеи и оригинална композиция.

 

Не мисля че си прав.Това може да се отнася за глем метъла от 80-те както и за блек метъла,но в никакъв случай за траш,дет,прогресив,хардкор и тн.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Hammerfall всъщност са ужасна група поради редица причини - вокала пищи като изкълцан, имат сола по 10 минути, пеят за дракони, взимат се насериозно и излизат с черни прилепнали кожи, в клиповете си имат СКЕЛЕТИ и РУНИ... Не че се целят в детстака аудитория, но... ;)

 

Но има време да пораснете, преди години, докато имаше само касети и аз ги слушах... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...