Jump to content
BulForum.com

Коя книга прочетохте последно?


Recommended Posts

Някой ще ми каже ли някакъв умерен Sci-fi? Умерен имам предвид да няма примерно извънземни, космически кораби, лазерни пушки и тем подобни...нещо от сорта на Наутилус. Малко по-земни фантасмагории.

Четирите части на поредицата 'Хиперион' на Дан Симънс:

Хиперион

Падането на Хиперион

Ендимион

Триумфът на Ендимион.

 

Най-великата фантастика, която някога съм чел. Иначе не знам какво е Наутилус..

Edited by The`ScorpioN
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой ще ми каже ли някакъв умерен Sci-fi? Умерен имам предвид да няма примерно извънземни, космически кораби, лазерни пушки и тем подобни...нещо от сорта на Наутилус. Малко по-земни фантасмагории.
"Плаващият остров" Жул Вурн

"Градът" Клифърд Саймък

"От прахта родени" Рей Бредбъри - изключителна книга отдавна небях чел нещо толкова добро.

 

Най-великата фантастика, която някога съм чел. Иначе не знам какво е Наутилус..
Сигурно има предвид "Капитан Немо". Edited by Aquila
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Винаги съм знаел, че тези ми преценки са перфектни. Въпреки че съм по средата на друга книга, най-накрая постигнах нужното настроение да прочета нещо на Ромен Гари. Книгата я имам вече от месеци, но й дойде времето. И въпреки че става дума за болезнената загуба на мъжественост на един почти 60-годишен французин (а повярвайте ми, това е много далеч от мен...не заради моята кой знае каква мъжественост...просто е далеч), стилът, диалозите и особено финалът...това съм аз. Отново съм цял.

 

Romain Gary - Au-delà de cette limite votre ticket n'est plus valable (Ромен Гари - Нататък билетът не важи)

Link to comment
Share on other sites

От утре почвам да чета 'психологията на човека'..

некъв университетски учебник :blink:

Link to comment
Share on other sites

Някой ще ми каже ли някакъв умерен Sci-fi? Умерен имам предвид да няма примерно извънземни, космически кораби, лазерни пушки и тем подобни...нещо от сорта на Наутилус. Малко по-земни фантасмагории.

Скоростта на сянката - Книга 3 от Стар Крафт - просто рулира :) особено и ако си и фен на играта ...

Link to comment
Share on other sites

"Малкият принц" на Екзюпери. Изключително смислена книга. Както казват трябва да се прочете на 3 пъти в живота. Много поучителна ще е за всеки, който е разбере си мисля.

Link to comment
Share on other sites

Четирите части на поредицата 'Хиперион' на Дан Симънс:

Хиперион

Падането на Хиперион

Ендимион

Триумфът на Ендимион.

 

@The Scorpion

 

Може ли да дадеш едно кратичко инфо за какво става въпрос,че нещо ме заинтригува. :ph34r:

Edited by Blade13
Link to comment
Share on other sites

"Плаващият остров" Жул Вурн

"Градът" Клифърд Саймък

"От прахта родени" Рей Бредбъри - изключителна книга отдавна небях чел нещо толкова добро.

 

Сигурно има предвид "Капитан Немо".

 

Да, точно книгата за Капитан Немо имам предвид. Но на корицата пише просто "Наутилус".....филмът пък се казва 20,000 левги под водата.... иди ги разбери :D

 

Мерси много за препоръката :)

Link to comment
Share on other sites

Пристрастих се към стиховете на Стефан Цанев.

Изчетох по няколко пъти "Реквием", "Спасете нашите души!" и "Птици".

Сагата продължава....

 

Последно прочетох "Прекрасният Нов Свят" (Brave New World) на Олдъс Хъксли.

Интересна книжка.

 

Edit: Благодаря, Scorp! Радвам се, че са ти харесали! :rolleyes:

Edited by Deftur
Link to comment
Share on other sites

Последно прочетох "Прекрасният Нов Свят" (Brave New World) на Олдъс Хъксли.

Интересна книжка.

Аз го изчетох на английски... не ме впечатли особено.

Между другото, Дефтъре, четох ти публикувани в Марица стихове - много са готини!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Патрик Джерил & Джино Ратинкс: "пророчеството ОРИОН" - поредната книга от типа 'света ще свърши утре'... Глупави псевдо-математически доказателства, изчисления с нагласени и грешни отговори, 'неопровержими' доказателства с нагласени и предварително избрани числа... Като цяло bullshit, но имаше интересна информация за Египтяните (вероятно също поредактирана от авторите), Атлантите и Маите... Интересни теории, мисля, да ги разуча и да се консултирам с някои от преподавателите. Общо взето автора говори , че 2012 слънцето ще обърне полюсите и ще ни е*е мамата...

Link to comment
Share on other sites

Общо взето автора говори , че 2012 слънцето ще обърне полюсите и ще ни е*е мамата...
Пак ли бе :( :D

 

 

Изчетох всички книги на Кусто, които открих в "учебникарниците". Идва ред на библиотеката :) .

Link to comment
Share on other sites

Общо взето автора говори , че 2012 слънцето ще обърне полюсите и ще ни е*е мамата...

 

Айде пак ще обясня...през 2012 . . . ще се слеят две пространства/плоскости в резултат на постигане на баланса между тях, не ме питай какви са те,има си сайт тая "работа",само дето не помня адреса...Nevermind!!!

Настъпва нов етап . . . в еволюционно отношение ... ще се появят вихрови процеси, в следствие на повишаване на енергийният потенциал у нас. . .за някои това може да е пагубно...не всеки би могъл да приеме в себе такова количество информация...наведнъж...може би дори за повечето, настъпва изчистване, при това явно брутално м/у създанията...за да се получи някакъв вид отсяване - идва времето на свръх - човека...

Съжалявам за офф-топика...

И сега по темата:

Последната книжка която четох, беше "Поручик Бенц"..(имам шибан изпит в края на месеца)..ох писна ми от любовни драми... :angry:

Link to comment
Share on other sites

Стендал - "Пармският манастир", много готино описание на реакцията в Италия след Наполеон...

А също така и Х.А.Льоренте - "История на Испанската Инквизиция" в 2 тома, великолепно четиво.

Не съм завършил четенето на Р. Сабатини - "Животът на Чезаре Борджия", защото е на английски и се чете по-бавно, но я пропоръчвам на тези които се интересуват от времето на Борджиите (Италия, 1490-1510г), време на Ренесанс и падение...

Link to comment
Share on other sites

Тери Пратчет - Monstrous Regiment, или както решиха да го преведат на български, "Чудовищна команда".

Link to comment
Share on other sites

От днес имам Закуска в Тифани на Капоти в оригинааааал!!! Великолепно!!!
Кххх откога и се каня, и все зачитам нещо друго.
Link to comment
Share on other sites

Сумрачен Партул на Лукяненко. Третата част от поредицата, странно защо в я превеждат като, Нощна, Дневна и Сумрачна стража.

Link to comment
Share on other sites

постмодернизъм " Айнщайн - раждането на голямата наука "

 

"Hash oil" - Момчил Миколов ("бърза литература")

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...