Jump to content
BulForum.com

Коя книга прочетохте последно?


Recommended Posts

Моля те, кажи ми, че поне малко те е срам от това ти деяние...

Как се казваше тая книга на Пауло Коелю, в която се разправяше за живота на една проститука, че от два дена се мъча да си спомня, и се мъча... и не мога..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"Захир" струва ли си? Бих си я купила ама ако си струва. Последно рпочетох рпизнавам си един любовен роман :love. Преди това "Банкер на дявола" и преди това май някакъв криминален беше. Общо взето напоследък съм го ударила на по разтоварващи книжлета. Последно и Луис Сепулведа четох. Не е зле. "Алхимикът" четох миналия месец, ама на немски. Нищо особено... Не останах очарована, затова питам за "Захир".

Link to comment
Share on other sites

Последното, което прочетох беше биографична книга за Достоевски.

Сега привършвам "...Швейк..." и "За поетическото изкуство" на Ст. Цанев.

Link to comment
Share on other sites

Последното, което прочетох беше биографична книга за Достоевски.

Сега привършвам "...Швейк..." и "За поетическото изкуство" на Ст. Цанев.

 

 

"Швейк" - това е невероятна книга. Човек трябва да я прочете два пъти - веднъж преди да влезе в казарма и веднъж, след като е бил. Аз я прочетох по време на. Хора, които никога не са били в казарма, едва ли биха могли да й схванат есенцията. Същото се отнася и за "Параграф 22".

Link to comment
Share on other sites

"Още един глупак" - Дж. Хадли Чейс. Зачудих се за какво ставаше дума и пак си я прочетох ;)

Иначе в момента чета:

"Практически самоучител за C" - Herbert Schildt

"Програмиране=++Алгоритми" - Преслав Наков и Панайот Добриков

"Adobe Photoshop CS - официален учебен курс"

без особени възгледи да ги свърша скоро :huh:

Link to comment
Share on other sites

Знам ,че въпросът ми може да е малко тъп,ама все пак да попитам! :)

Някой да е чел "Богат.Беден." ? Един приятел ми каза,че била интерестна,но аз все не намирам време,даже и да я намеря в библиотеката!

Както и да е...ако някой я е чел,да каже дали наистина си струва? :)

Link to comment
Share on other sites

Явно рядко четеш книги,зарежи,няма смисъл да я четеш.

 

Последните книги,които прочетох бяха "Майстора и Маргарита" на Булгаков и "Трима другари" на Ремарк.

Link to comment
Share on other sites

Знам ,че въпросът ми може да е малко тъп,ама все пак да попитам! :)

Някой да е чел "Богат.Беден." ? Един приятел ми каза,че била интерестна,но аз все не намирам време,даже и да я намеря в библиотеката!

Както и да е...ако някой я е чел,да каже дали наистина си струва? :)

 

Добра е.

Link to comment
Share on other sites

Aз също съм я чела и споделям мнението, че е интересна.

Става за четене. ;)

Link to comment
Share on other sites

Последната книга дето прочетох беше малеееееееее не помня в 5 клас май. От тогава само учебниците си чета, а сега вече и те ми писнаха щото са по 300 страници единия :D :P :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Моля те, кажи ми, че поне малко те е срам от това ти деяние...

Е подарък ми беше, пък и "Край река Пиедра седнах и заплаках" ми беше харесала.

Как се казваше тая книга на Пауло Коелю, в която се разправяше за живота на една проститука, че от два дена се мъча да си спомня, и се мъча... и не мога..

11 минути.

"Захир" струва ли си? Бих си я купила ама ако си струва. Последно рпочетох рпизнавам си един любовен роман :love.

Еми... щом си опряла до любовен роман "Захир" ще ти хареса:) Имаше едно нещо, което ми хареса в тази книга...само дето забравих кое беше;)

Link to comment
Share on other sites

Последното, което прочетох беше биографична книга за Достоевски.

Можеш ли да ми дадеш точното заглавие, автор и година на издаване(няма да ставам нагла и да искам сигнатура :) ) Иначе много ми се иска някой ден, когато не съм толкова натоварена психически да се хвана и да препрочета по-голямата част от Петокнижието, заедно с подробна биография на Достоевски.

 

Последните книги,които прочетох бяха "Майстора и Маргарита" на Булгаков и "Трима другари" на Ремарк.

Направо ти завиждам, че си чел скоро "Майстора и Маргарита". Аз не съм я забравила достатъчно добре, за да я препрочета. Подсети ме с две-три изречения за какво става въпрос в "Трима другари", че Ремарк ми беше любимия автор през ученическите години и много неща съм изчела от него и скоро исках да прочета още нещо негово, а не мога да си спомня...

 

 

И за да не съм извън темата-захванах "Горещ сняг" (до колкото зная, е по-правилно да се превежда "Горящ сняг") на Бондарев.

Link to comment
Share on other sites

В "Трима другари" иде реч за......трима другари....една жена...и още нещо.Тези тримцата пропиляват едни от най-хубавите си години покрай Първата световна война,борят се с живота заедно,пийват ром,който ги спасява от неприятната реалност.Единият се влюбва в една госпожица,тя става част от тяхната компания...т.н.Това е много общо,а не ми се отдава да правя резюмета на книги,но предполагам,ще се сетиш за какво става въпрос.А който се чуди дали да я прочете-книгата е сериозна,не е от типа "развлекателна книжка",поставя много въпроси,дава много отговори.Заслужава си.

Link to comment
Share on other sites

Я някой по-голям от мен любител (и аз съм де...) на Ремарк да ми каже, има ли поредност на книгите му...особено за първата световна. Някой ми каза, че били уж свързани, а пък аз съм чел "На Западния Фронт Нищо Ново" и "Нощ в Лисабон", които са много далечни (чел съм и други, но те не са военни) и не мога да определя, дали има такова нещо. Та...има ли? И ако да, каква е поредността, че да я хвана и да чета в нея. Отдавна се каня да направя една серия Ремарк. Все пак с "Нощ в Лисабон" се запалих по сериозната литература. Дотогава забивах разни книги-игри и подобни весели глупости.

Link to comment
Share on other sites

Дотогава забивах разни книги-игри и подобни весели глупости.

 

Айде сега да си имаме уважението! :D

В първи клас майка ми ми докара "В лабиринта на времето", още я пазя, дори е автографирана от чичо Колин. :P

 

Очевидно е, че не са сериозна литература, но за нашето поколение те бяха това, което са били Майн Рид, Карл Май и Емилио Салгари за предишното. И смея да твърдя, че по качество не отстъпват на приключенските чужди приумици. Имаха някаква определена функция, мисля, че я изпълниха достатъчно добре.

Link to comment
Share on other sites

Точно на мен не ми обяснявай, какво са книгите-игри. Бях тотално вманиачен. Събирах от закуски, за да си купя книжлетата. С едни приятели се бяхме съюзили и двама-трима си събирахме тъкмо като за списанието МЕГА-ИГРА, което е абсолютен култ. Супер много се занимавах, та чак в комбинация с манията ми за статистики, си водех такава за книгите-игри, които съм прочел. Все още си пазя "дневниците" от игрите, които имаха такива. Изобщо...знам. Но все пак са си весела глупост. Една от любимите ми весели глупости и точно тая, която ми занимаваше живота бая време (че имам и започната моя...а колко имам устни разказани), но все пак си е весела глупост. Не се впрягвай де...аз знам.

Link to comment
Share on other sites

Не се впрягам бре, колега, спокойно! :D

 

А да имаш останали живи броеве от Мегаигри? Което е различно от по-късното и по-дебело МЕГА-ИГРА. Мегаигри беше едно тъъничко списание, към 50-ина страници. Но беше пффф невъзможно добро! В него се започнаха разни класики като Реката от която никой не се завръща. Излязоха само 4 или 5 броя, ако не се лъжа, и после го смениха на МЕГА-ИГРА и занулиха брояча на изданията.

Link to comment
Share on other sites

Айдее,даже по пристрастия към книги съм пенсионер :D Като малък се побърквах да чета Карл Май,Салгари,Рид,даже все си мисля да ги препрочета някой слънчев ден.

Link to comment
Share on other sites

Не се впрягам бре, колега, спокойно! :D

 

А да имаш останали живи броеве от Мегаигри?

 

За съжаление нямам. В същност имам останали само няколко броя МЕГА-ИГРА и те са към 12ти-13ти...т.е. към края им.

 

Айдее,даже по пристрастия към книги съм пенсионер :D Като малък се побърквах да чета Карл Май,Салгари,Рид,даже все си мисля да ги препрочета някой слънчев ден.

 

Недей така бе, Ванка. Аз като най-млад пенсионер ти казвам, че всичко е нормалско. И аз много си падах особено по Салгари (може би защото му бяха най-кратки книжлетата...винаги съм бил миниатюрист). Пък и книгите-игри се появиха по-късно...дотогава (а пък и после комбинирано) какво сме чели? Мда де...

Link to comment
Share on other sites

Обещаната рецензия за "Шлиферът на Леонардо"

 

19189.jpg

 

Книжката е сборник с кратки сатирични текстове на злободневна тематика - българина в преход, еволюция и мутация на ценностите в прехода, оцеляване/преживяване при/на прехода, както и по-глобален поглед към случващото се в света изобщо и как то влияе на българина в перода на преход. Текстовете са приятни - леки за четене, но натоварени със смисъл. Хубавото е, че са кратки, като автора само "маркира" въпросите, а отговорите оставя на читателя да си ги търси и намира сам. Автора се е въздържал (доколкото му е било възможно) от даване на оценки на ставащото, което също е прекрасно - оценките (добро, лошо, грозно, жалко) на описаните факти/събития/хора са оставени на читателя.

 

Изобщо - една приятна сатира на българския преход, по стил напомняща на добрия стар Мирон Иванов (лека му пръст) и неговите прекрасни сатири - което няма как да не радва, страхотно е, че има кой да поеме щафетата от такава огромна фигура в сатирата като Мирон, и да я пренесе през времето - точно такъв вид поглед към света ни е нужен в трудните моменти, защото както знаем - света е оцелял, защото се е смял :)

 

С две думи - купувайте и четете. Книжлето е перфектно четиво с което да запълните времето прекарано в градския транспорт или в тоалетната. Не е прекалено ангажиращо и натоварващо, без това да означава, че е прекалено лековато и безмислено... като повечето издавани напоследък книги (преводни и български). Има какво да ви даде, без същевременно да ви "ограби".

Link to comment
Share on other sites

"Параграф 22" ми е една от любимите, в оригинал особено. Като страничен ефект оттогава още повече намразих военните...

Link to comment
Share on other sites

подкрепям мн за "параграф 22"

тия дни разбрах че има и филм .. и то бая старичък , ама го бива

 

аз съм мн голям фен на сайнбек прочел съм едни от най известните му книги , та и не толкова изв.

последно от него четох "Зимата на нашето недоволство" :smile:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...