Jump to content
BulForum.com

Самочувствието порок ли?


Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Ама е права. Как може да имаш самочувствие ако си комплексар? В тоя случей е точно това, което казва DrEvil...

Link to comment
Share on other sites

я си направи една разходка до тълковния речник

 

п.с.Интересно се получава...всеки си шиба думите както му дойде,е да ама те не носят само смисъла,който вие им слагате ами си имат и някакво значение,дет го е имало преди да се появите и ще го има и след като си отидете...

А ти си направи 1 разходка до тоалетната, щот май само там си велик. Кфо се хващаш за всяка дума? Ясно е кфо има предвид момичето, ама ти пак тряа се напраиш на интересантен. Кат нема кво да кажеш седи мирен, щот ставаш банален

Link to comment
Share on other sites

Michal, брато, йесну ниъ зъ кфо говориш... и LadyBlue ни е ясно за какво говори, ама вие какво се правите на ударени и не си признаете, а?

 

5-6 човека ви го казаха - като отваряте такива теми е нормално да се замислите за начина на изказване и тълкуване, защото е доста важен

 

иначе на монитора мога да му викам пред другите тиливизур и да очаквам да коментираме кои тиливизури за хубави и да очаквам никой да не ме поправи и да не ми пука :lol:

 

айде отивам до тоилетнъта - ръзходка

 

пък ти помисли дали ще си купиш от мен монитор ако му викам тиливизур :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ама наистина много се бъркат понятията... Уж на български говорим, но май не и на един език...

Айди ся - на калпава ракета космоса й криф. Кат ти отърва говорим на 1 език, ама иначе говорим на некфи неразбираеми диалекти.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък мисля че темата наближава към логичния си завършек. Имате някакъв шанс да я оставите жива, ако спрете заяжданията и не почнете да спорите като нормални хора и да спорите по темата разбира се. Още мъничко време ще ви дам :)

Link to comment
Share on other sites

KILLERINCHO,

 

моите уважения, но в момента и ти се заяждаш, а и някои от другите ти колеги са най-големите заяждачи в тоя форум. Верно, нямате ли си друга работа, че сте тръгнали да възпитавате децата? Барем, направете си ваши възпитавайте си ги!

 

Да ви отговоря с вашия стандартен отговор: "Кат не ти аресва темата, не я чети!" О, да, да чел съм правилата!

 

Да не би да имате норматив - днес толко теми да затворим, толкоз юзера да баннем? Като ви пречат хората, направо вземете затворете форума!

 

И да е по темата - всъщност, дали вие тук не демонстрирате онуй "самочувствие", за което говори LadyBlue. Аз си мисля, че хора, които обръщат толкова сериозно внимание на нещата, които се пишат във форум тип "Общи приказки", нещо друго трябва да им липсва. Самочувствие в реалността?

Link to comment
Share on other sites

Zingam, не се прави на интересен и на борец за правда... къде Килъра е казал, че не му харесват хората, та си позволяваш да слагаш подобни думи в устата му?! Или ти се иска така да е казал, та да се понаправиш малко на Робин Худ и да направиш впечатление някому?!

 

Не ми казвай коя тема да чета и коя не - по една случайност, за зло или за добро - от мен се очаква да чета всяка тема в този форум, без значение харесва ли ми или не. Така че - ти може да си позволиш да четеш избирателно, но ние не...

 

Не ми казвай и какво ми е работа и какво не - има хора които са преценили коя работа за кого е подходяща и ти не си един от тези хора - колкото и да ти е тъжно от това. Е - остава ти една възможност да си придадеш важност и да изпъкнеш в очите на децата - да се правиш на отворен и да апострофираш постоянно модераторите на форума. Като гледам - справяш се. Има ли забележка на модератор, която ти да не си оспорил и апострофирал, без значение отправена към теб ли е или не?! Остава и това да ти носи тежестта за която си мечтаеш в очите на децата... Ама едва ли. А дори и да ти я носи - едва ли признанието на децата е нещото което трябва да търси сериозен човек... Но твоето поведение постоянно да оспорваш авторитетите и да търсиш конфликт с тях е описано в учебниците по психология и психиатрия... нищо ново от твоя страна. Обикновена комплексарщина със силно изразен комплекс за недооцененост и непризнатост. Вервай ми, така е - ние, модераторите, сме най-големите комплексари и ги разбираме тия работи...Жалкото знаеш ли кое е? Че именно хората като теб, с постоянния си стремеж да се наложат и да изпъкнат във виртуалното пространство, са всъщност тези които в реалността са нищо и никакво... компесаторен рефлекс се казва. Понеже на живо не ти стиска да възстанеш срещу авторитетите около теб, компенсираш с псевдо-бунт във виртуалното. Тук е и по-безопасно, де... какво може да ти се случи? Нищо...

 

В заключение - ако това ти поведение все пак има някакъв терапевтичен ефект върху личността ти - ние с радост ще следим твоите изяви и ще ти даваме поводи да ни апострофираш и да се "бунтуваш"... Давай все така. За нас е радост да помагаме на хора в нужда.

Link to comment
Share on other sites

Не ми казвай коя тема да чета и коя не - по една случайност, за зло или за добро - от мен се очаква да чета всяка тема в този форум, без значение харесва ли ми или не. Така че - ти може да си позволиш да четеш избирателно, но ние не...

 

В момента нямам голямо желание да ти отговарям подробно, ама...

 

Аз си мислех, че го караш малко ей така на майтап, просто да си се заяждаш, но сега виждам, че се вземаш твърде на сериозно! Ти си бил много зле, човече! Ти не успя ли да вденеш, че конкретната тема е посветена на теб? Тая цялата работа дето си ми я описал, не се ли отнася за теб всъщност? Това ли е единственият начин да издемонстрираш самочувствие, който умееш?

Май не аз съм този, който има нужда от лечение...

 

Виждам, че от една страна имаш доста интелект, но от друга създаваш точно образа на типичния компютърджия, оня, от който винаги ме е бил гнус, който американците обичат да демонстрират по филмите. Слава богу имам достатъчно познати и програмисти и хардуеристи, които показват, че може и да са нормални хора.

 

Абе във вашия случай самочувствието си е просто ПОРОК! Виж се само, какво си ми писал. Всъщност, ако можеше да се видиш, едва ли щеше да го напишеш, така че за какво ли изобщо ти го приказвам.

 

И последно: хич не ми пука, какво мислят малките за мен. :D Аз самочувствието си се опитвам да го събирам от другъде, не оттук. Тук убивам време :P от мързел...

Link to comment
Share on other sites

Искам да обърна внимание на нещо много интересно, което LadyBlue е написала:

В страната на глупаците умникът би бил най-големият глупак. Въпросът е трябва ли да паднеш на нивото им за да имаш "покритие" ?

Не знам дали сте обърнали внимание на това, затова ще напиша как го тълкувам аз.

При положение, че по-голяма част от хората са с ниско самочувствие - те са свикнали да виждат същото в отсрещния(постоянно да се оплакват от затрупващите ги проблеми вместо да търсят начин да ги решават, да злорадстват по чужд адрес само за да си избият комплексите и т.н. - все работи, които са масово явление). Ако не си послушна овчица(и случайно си черна на цвят :) ) и не отговаряш на "свещения" модел на държание значи нещо не ти е наред и се праиш на нещо повече от туй, което си - друг вариант няма. Това се получава просто защото в "страната на глупаците" "черната" уфсъ вече не се вписва в обстановката, тя е повярвала в себе си и иска да направи нещо повече, само че винаги ще се намери някфа бела увца, която да отрови черната увтса с черногледството си и задължителния за "свещения" модел на държание негативизъм... И заживели овчиците послушно примирени с толкова самочувствие, колкото да имат сили да блеят, то за кфо ли им е и повече...

И така, поуката от тез блуждаещи мисли е че понякога черното е бяло, бялото - черно, а човек трябва да иска повече от себе си.

Link to comment
Share on other sites

Zingam, много глупости пишеш... това ми накърнява самочувствието, защото го възприемам като конкуренция :lol: и ще взема да ти отговоря барем на тази ти глупост

 

Виждам, че от една страна имаш доста интелект, но от друга създаваш точно образа на типичния компютърджия, оня, от който винаги ме е бил гнус, който американците обичат да демонстрират по филмите. Слава богу имам достатъчно познати и програмисти и хардуеристи, които показват, че може и да са нормални хора.

 

Значи намери една тръбица 3/4 цола (да не хабим природата за пръчки) - това ще ти е хардуера... после вземи и напиши нещо на тръбичката - това да ти е софтуера

избери си кой да е отвор или податлива част от тялото си и извърши конекция (избрания диаметър е широко използван и подходящ)

наслаждавай се на интерфейса

 

{вместо да чета нон-стоп обяви в buy/sell изхабих малко време с удоволствие - нали това е целта, Zingam?} :lol:

Link to comment
Share on other sites

Искам да обърна внимание на нещо много интересно, което LadyBlue е написала:
QUOTE(LadyBlue @ Mar 22 2006, 11:44) *

 

В страната на глупаците умникът би бил най-големият глупак. Въпросът е трябва ли да паднеш на нивото им за да имаш "покритие" ?

Не знам дали сте обърнали внимание на това, затова ще напиша как го тълкувам аз.

При положение, че по-голяма част от хората са с ниско самочувствие - те са свикнали да виждат същото в отсрещния(постоянно да се оплакват от затрупващите ги проблеми вместо да търсят начин да ги решават, да злорадстват по чужд адрес само за да си избият комплексите и т.н. - все работи, които са масово явление). Ако не си послушна овчица(и случайно си черна на цвят :) ) и не отговаряш на "свещения" модел на държание значи нещо не ти е наред и се праиш на нещо повече от туй, което си - друг вариант няма. Това се получава просто защото в "страната на глупаците" "черната" уфсъ вече не се вписва в обстановката, тя е повярвала в себе си и иска да направи нещо повече, само че винаги ще се намери някфа бела увца, която да отрови черната увтса с черногледството си и задължителния за "свещения" модел на държание негативизъм... И заживели овчиците послушно примирени с толкова самочувствие, колкото да имат сили да блеят, то за кфо ли им е и повече...

И така, поуката от тез блуждаещи мисли е че понякога черното е бяло, бялото - черно, а човек трябва да иска повече от себе си.

И аз се замислих... защо възниква този въпрос - "Трябва ли да паднеш на нивото.." и т.н. Сигурно защото във ВИП Брадър много се говореше за нива, а аз го гледах до едно време.

 

Първо, човек, когото занимават т.н. "нива" на хората, не се радва на нормално самочувствие, а има нужда да си доказва, че има хора с по-ниско ниво от неговото, значи той е по-горен.

 

После, защо човек да се терзае от мнението на останалите до степен да се чуди дали да промени себе си, за да им уйдиса? Това също не е белег на нормално самочувствие. Естествено, че ако решим да бъдем други заради чуждото мнение, живеем чужд живот, а не собствения си.

 

И накрая, допуска се възможността някой околен да ни отрови с черногледството си и задължителния си ... и т.н. Как така някой ще ме отрови, ако аз не му дам тази възможност? Ако не го зяпна в устата и го слушам с часове например? Или нещо такова. Ако реша да пусна това, което говори покрай ушите си, какво може да ми направ? Т.е. въпросът опира до това, дали имам самочувствието да се осланям на собствените си преценки, или пък съм неуверен и решавам, че някой друг знае повече от мен, значи трябва да го слушам/следвам и т.н.

 

И за да е по темата - ако говорим за това самочувствие в смисъл на вяра в себе си, преценките си, способностите си и т.н. - да, според мен трябва да го имаме и то никога не може да е прекалено високо.

 

Lady Blue и Michal, към вас нищо лично освен благодарности за това, че думите ви ми дадоха още един повод да помисля върху нещо, което ме занимаваше преди няколко дена. :)

Link to comment
Share on other sites

човек не трябва да живее заради околните защото винаги ще е под нечие ниво всяко възпитание е различно и стандартното ниво е въпрос на възприятие почти всеки подсъзнателно се опитва да достигне нивото на своите идоли които както имахме случай да видим не са чак толкова велики и дори в дадени отношения са по молодушни от една най обикнована тъй наречена мижетурка няма нива всичко е сходни и несходни характери нивата са просто плод на илюзията

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Самочувствието и твърдоглавието са водещ фактор в живота ми . Ако нямаш самочувствие или не го показваш просто никой няма да зачита мнението ти . Е иначе чат-пат те намразват и те мислят за надут , но всяко нещо си има и своите недостатъци .

П.С. Вижте над тези неща може да се разсъждава 100 години и пак няма да се стигне до отговора ,защото за всеки отделен човек отговора е различен.

Link to comment
Share on other sites

Самочувствието и твърдоглавието са водещ фактор в живота ми . Ако нямаш самочувствие или не го показваш просто никой няма да зачита мнението ти . Е иначе чат-пат те намразват и те мислят за надут , но всяко нещо си има и своите недостатъци .

П.С. Вижте над тези неща може да се разсъждава 100 години и пак няма да се стигне до отговора ,защото за всеки отделен човек отговора е различен.

Така е. Човек е нищо без самочувствие.

Link to comment
Share on other sites

Така е. Човек е нищо без самочувствие.

Е най после стигнахме до същината на въпроса :D Тва е отговора в едно изречение. Кратко но изчерпателно :P

Link to comment
Share on other sites

Кавърмане, приготвил съм ти черешки комплект ! :lol:

KILLERINCHO, пускай балона, че идвам ! :lol: аз това, че мод и т.н. админи са комплексари съм го казал преди да сте се регистрирали във форума ! :lol:

Това наричам Самочувствие! Нищо лично, просто ми е забавно... :)

 

По темата: За мен значението на думата се крие в това, че тя всъщност представлява нашето собствено разбиране за същността си като хора, идеали, мечти и др., себеоценяване на базата на някакви собствени критерии. Знам, че някой сега ще ме посъветва да погледна тълковния речник, но аз съм инат и не искам. А вече доколко това самочувствие е основателно, може да се определи не само от нас, но по-скоро и от околните. И в крайна сметка смятам, че самочувствието е необходимо, за да постигаме успехи и собствените си цели - казвам го от личен опит, а не просто така... Може би онези, които се "надуват" всъщност имат само външно изразено "самочувствие". Когато човек има наистина здраво самочувствие, той не се стреми да го демонстрира или да се хвали с него, той просто лесно намира начин да го използва в своя полза. Като цяло и аз не разбирам какво се опитвам да кажа, но се надявам, че вие ще ме разберете... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Бе чудя се,що някой като чуе думата ”самочувствие” и веднага отговаря с масата всеизвестни на всички ни клишета.Всъщност нещо ако се знае от всички какъв е смисъла да се споменава?

 

Иначе самочувствието е в нормални граници ако не идва от индивида,а идва от околните му.Един вид не той да си втълпи какъв е,а признака на обратната връзка да е на лице,защото ценността на един човек е в две направления -за себе си и за групата.Ние имаме чувство за своята ценност - повечето се харесваме такива, каквито сме.Ти(ти бе идиоте,дет четеш :P ) сигурно също се харесваш,но това не върши работа на мен и на всички останали.За да си ценен за мен и всички останали,трябва да има един стойностен и базиран на факти модел,според който да бъдеш преценяван.Без тоя модел си оставаш харесван само от себе си…

Фсичко тфа зву4и мноо хуу на тиория, ама кое фсъщност е първо - яйцето или кравата, която го е снесла?

Всъщност самочувствието трябва да ти идва от вътре, а не да го търсиш като отражение в околните. Това отражение, за което говориш е следствие от истинското самочувствие, а не причина за него, т.е. не може да очакваш околните да повярват в теб, ако сам не си повярваш преди тфа... А колкото до тфа дали ща харесфа групата - много зависи кфа е тая група - една група може да те хареса, друга - не. Не може да се угоди на всички, а не е и нужно(по скоро ако много се угажда на другите - това говори за липса на самочувствие(самоусещане) ). А осфен тфа обикновено групата(разбирай масата) е тъпа и ограничена и не харесфа различните и индивидуалистите, щот не пасват на малоумния групов модел(ако се цепиш от колектива - колективът ти го нацепва).

П.С. Бъдете такива каквито сте, пък да става каквото ще, ама бъдете такива със самочувствие и вяра в себе си ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Кавърмане, приготвил съм ти черешки комплект ! :lol:

KILLERINCHO, пускай балона, че идвам ! :lol: аз това, че мод и т.н. админи са комплексари съм го казал преди да сте се регистрирали във форума ! :lol:

 

Това наричам Самочувствие! Нищо лично, просто ми е забавно... :)

 

 

Опааа, тука са ме цитирали :-) съвсем лично

мими, нека си преведа парченце по парченце какво съм казал, пък ти може и да излъжеш, че си знаела

 

Karaman <-> Кавърман - шегувам се нарочно и явно съм му приготвил някаква кулинарно-овошна скротумно-тестикулна изненада :] с Karaman се познаваме лично и ни е кеф да си правим такива шеги докато си пием бирата [самочувствие +6]

 

с KILLERINCHO се познаваме лично много добре и играем една игра от година, където той е един свещен gaymer-ски клас :lol: и го предизвиквам да си използва едно от IMBAlanced умненията, шегувам се че мога някога да си помисля, че мога някога да го победя ;]

[самочувствие +14]

 

драго ми е, че се познавам и с двамата и сме приятели [самочувствие +0.1] буахаха :lol:

 

администратори/модератори, че да са комплексарчета им влиза в длъжностната характеристика е ясно за всички! Драго ми е, че аз като застана сред тях се съревновавам за лидерските позиции в комплексаризма [самочувстие +8]

 

С последните си думи се фукам, че съм се регистрирал мнооого отдавна във този форум - факт, обаче гола вода [самочувствие +0.01]

 

Това наричам Самочувствие! Нищо лично, просто ми е забавно... :)

 

mimi_boq, длъжница си ми за дето те забавлявам :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...