Jump to content
BulForum.com

Самочувствието порок ли?


Recommended Posts

Епа, що да е порок, майна?!

Порок е т'ва да се ядосваш на такива, дето нямат покритие на голямото самочувствие.

Мен лично изобщо не ме интересува на кой самочувствието е малко, голямо,средно, покрито ли е, не е ли покрито. Важното е с човека да имам допирни точки, пък той как се възприема си е вече лично негов проблем.

Ако самочувствието не е покрито от къде на къде ще тръгна да се ядосвам на някъв тъпак и да се чудя що аджеба се надува толкоз', пък няма за какво. Всеки да се спасява. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Таман си мислех, че ще се пръсна, докато го писах това мнение. :D

 

/офф - стига толкова офф :woot

Link to comment
Share on other sites

Невиждам нищо хубаво в самочуствието,защото според мен от него следва и високомерието,с което се гледа на другите ;) Е да до някаде е добре да го имаш но да е в някакви граници и норми и да знаеш до каде са тези граници

 

 

Правилно

 

така ,че всеки у когото се появи желание да изкаже типичното за този форум мнение нека има предвид ,че в момента в който го направи е задействал тъпомера в своя полза. :)

 

И сега какво?Да се издавам ли или не,само защото е много ,,готина,, тази твоя мисъл? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Правилно

И сега какво?Да се издавам ли или не,само защото е много ,,готина,, тази твоя мисъл? :blink:

 

Ем накрая казала на магарето "чуш"

:bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Порок е. Пример: админ/модер - "Кой съм аз?! Мен ще слушате."

 

Това не опира до самочуствие. Опира до това, че някой тръгва да се разпорежда и да използва както си иска нещо което не е създадено от него или само за него. Естествено че мене ще слушаш, да не би да си направил нещо за този форум, че да не ме слушаш. Дай ми причина да не наложа свои правила в нещо свое. Говоря образно. Все едно да дойда у вас на гости и да почна да те псувам, да говоря мръсотий, да правя каквото си искам. Ми няма да стане тая работа и тука самочуствието няма нищо общо. Колкото до другото, мисля че самочуствие трябва да има всеки, пък ако намери и някво покритие още по-добре за него. Ако не намери, поне няма да изглежда смотаняк в собствените си очи. Прекалено много съсипани хора без самочуствие съм видял в тоя живот, че да искам да гледам още за в бъдеще. Няма да се задълбочавам повече и да повтарям многократно повтаряни работи, който може да разсъждава и сам ще се сети за какво иде реч. Който не може - него така и така не го интересуват тия работи :)

Link to comment
Share on other sites

Много странно... какво коментираме тук...

 

Самочувствие = себепреценка = как възприемаш себе си (и спрямо обкръжението, защото в голямата си част е сравнителна оценката)

 

сега да продължа - все още не сме се научили да четем мислите на другите (така де - поне не всички и не е документирано още:) ) така, че ние съдим за себепреценката на другите според поведението и според определени моменти/действия

 

правим си заключения дали демонстрираната себе-оценка на другия е по-ниска или по-висока от нашто виждане (от реалността :) )

 

чак тогава се минава към усещане от наша страна за арогантност, самоувереност, премерена мъдрост, опит и т.н. към другата страна...

 

това да си продаваш стоката иска самоувереност... остава да мислим положителната или отрицателна оценка помага или пречи :)

 

Кавърмане, приготвил съм ти черешки комплект ! :lol:

KILLERINCHO, пускай балона, че идвам ! :lol: аз това, че мод и т.н. админи са комплексари съм го казал преди да сте се регистрирали във форума ! :lol:

 

ЕДИТ: оппаа - не си довърших мисълта - "самочувствието порок ли?" не се връзва заглавието - всеки има някаква преценка за себе си било тя "реална" или не, положителна или не ... така ми се струва, че мисля в момента :)

Link to comment
Share on other sites

Какво значи "малко" и "голямо " самочувствие ?Или имаш или нямаш.Самочувствието според мен не е порок . Порок е "самоманията" която много прилича на самочувствие , но не е .

Link to comment
Share on other sites

Самочувствие без покритие е въздух под налягане...Да се пазите щот секи момент ще земе да грумне!Просто някой който има самочувствие,а няма покритие е надут пуяк/а!Самочувствието в някой моменти може да ти е от ползва,но може и да не е...Хубаво е все 1 от нас да има самочувствие (Но е важно да има на кво да е изградено)! :P

Link to comment
Share on other sites

Самочувствие без покритие е въздух под налягане...Да се пазите щот секи момент ще земе да грумне!Просто някой който има самочувствие,а няма покритие е надут пуяк/а!Самочувствието в някой моменти може да ти е от ползва,но може и да не е...Хубаво е все 1 от нас да има самочувствие (Но е важно да има на кво да е изградено)! :P

 

Последното изречение :lol: :lol: :lol: много ме радваш с тея разсъждения... "Хубаво е все 1 от нас да има самочувствие".... това ти ли трябва да си и поработи над начина на изказване :D ... "Но е важно да има на кво да е изградено" ...какво по дяволите означава това :blink: съвсем ме ошантави вече... :ghost

Link to comment
Share on other sites

"Но е важно да има на кво да е изградено" ...какво по дяволите означава това :blink: съвсем ме ошантави вече... :ghost

Мисли батка сам ще стигнеш до отговора!

 

П.С.Все пак казвам моето мнение :) Ама имам и 1 на ум..Уча се от вас!

Link to comment
Share on other sites

Какво значи покритие? Самочувствието е самоуважение . Може ли да се говори за каквото и да е покритие тук ? Хората без самочувствие не уважават себе си , следователно на останалите им е още по-трудно да ги уважават. За кви покрития се говори тук?

Освен това преценката на хората за теб е субективна и много относителна .Само хора на твоето ниво или над него могат да те преценят или оценят правилно. В страната на глупаците умникът би бил най-големият глупак. Въпросът е трябва ли да паднеш на нивото им за да имаш "покритие" ?

Link to comment
Share on other sites

Абе, аз не съм много съгласна..

Познавам хора, които с действията си показват, че изобщо не уважават себе си, ама иначе самочувствието си го имат.

А малко и голямо .. нещо като 'Малко самочувствие да имаш, няма да е лошо'

голямото - става въпрос за надутите 'пуяци', както се изрази някой..

Link to comment
Share on other sites

Абе, аз не съм много съгласна..

Познавам хора, които с действията си показват, че изобщо не уважават себе си, ама иначе самочувствието си го имат.

Това е все едно да кажеш : Познавам хора които нямат врат , ама иначе си имат шия

Link to comment
Share on other sites

Самочувствието е самоуважение

я си направи една разходка до тълковния речник

 

п.с.Интересно се получава...всеки си шиба думите както му дойде,е да ама те не носят само смисъла,който вие им слагате ами си имат и някакво значение,дет го е имало преди да се появите и ще го има и след като си отидете...

Link to comment
Share on other sites

Ако тълковния речник беше достатъчен за да се проумява смисъла на казаното , роботите щяха да са ни изместили отдавна и щяхме да си говорим с машини , а не с хора "които не ни разбират". Според теб може ли да имаш самочувствие ако не уважаваш сам себе си?Може да демонстрираш самочувствие , но външното не компенсира липсата на вътрешното.

Link to comment
Share on other sites

Ако тълковния речник беше достатъчен за да се проумява смисъла на казаното , роботите щяха да са ни изместили отдавна и щяхме да си говорим с машини , а не с хора "които не ни разбират". Според теб може ли да имаш самочувствие ако не уважаваш сам себе си?Може да демонстрираш самочувствие , но външното не компенсира липсата на вътрешното.

Мн точно казано не бих го казал по добре, тва е истината :P

Link to comment
Share on other sites

Това е все едно да кажеш : Познавам хора които нямат врат , ама иначе си имат шия

Все едно да го кажа, ама не съм го казала..

Аз ясно казах, каквото исках, нямам намерение да споря с тебе.

Всеки си има право на мнение, и мен не ме интересува, че твоето е различно от моето.

Няма да тръгна да те убеждавам в обратното, така че и ти не го прави.

Link to comment
Share on other sites

не ми стана ясно на мен, сега последно да се депресирам ли понеже повечето народ ме мисли за надут пуяк или да си живея живота и да ми е весело както и досега? некак си депресията не ме влече, ама ако кажете, че е престъпно да имаш самочувствие, ще се наложи да го приема, щото силно ме интересува кво мислите вие за нас - надутите пуяци.

Link to comment
Share on other sites

DrEvil, и ти бъркаш, сега ще дойде лейди блу-то, и ше обяснява, че е себеуважение :D

Link to comment
Share on other sites

Сефте чувам самоуважение,което се изразява в това да гледаш на другите като боклуци и ниши индивиди и да си мислеш,че ти не стъпваш на земата и в лайната.Има разлика между това да вървиш със самочуствие да говориш надменно и да демонстрираш величие над другите ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...