Jump to content
BulForum.com

Самочувствието порок ли?


Recommended Posts

Как мислите порок ли е?Въпросът не е толкова прост колкото изглежда :) Обикновенно хората без самочувствие демонстрират непрекъснато такова. Лично аз предпочитам хора със самочувстие пред тези без. Последните са невъзможни и трудно - поносими.

 

 

пс: Преди да сте се изредили да се изказвате колко тъпа е темата ви предлагам да огледате съседните теми :) които просто заслепяват с "умност" , "полезност" и "актуалност" ...така ,че всеки у когото се появи желание да изкаже типичното за този форум мнение нека има предвид ,че в момента в който го направи е задействал тъпомера в своя полза. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply
Мухахаххаххахаах!

 

А награди ще има ли!

Искам черешката ако спечеля първото място!

 

Иначе по темата:

Самочувствието не е порок, но е много жалко и смешно ако не е подплатено ако не с факти, то поне със силен дух! Какво те кара да се замислиш дали е порок?

Какво ме накара ли ...ами бях в овърмановите градини и там възникна този проблем :)Та се замислих какво всъщност е самочувствие и кое по-точно е истинско самочувтсвие ... и дали истинското самочувствие изпитва нужда да се "доказва ", "аргументира" и т.н. както в случая и ти смяташ ..и дали ако трябва да го прави е нужно да е в някъв форум ..ей такива въпроси се пръкнаха в мен :)

Link to comment
Share on other sites

Какво разбираш под истинско самочувствие? И колко е истинско то, ако не е подплатено?

Според мен, човек трябва да има самочувстие, в умерени граници, но да не парадира с него.

Link to comment
Share on other sites

по поведението на непознати за мен хора, заключавам, че правя впечатление на въздухар. сигурно съм и точно такъв за тях, но пък такива хора не могат да ме познават достатъчно, за да знаят дали пък случайно не си покривам самочувствието с факти. въпрос на първо впечатление. избрал съм това си поведения, като защитна реакция.

айде сега ми обяснете колко комплексарски (любимия ми епитет!) постъпвам ;)

Link to comment
Share on other sites

За мен самочувствие е антоним на скромност, а както е казал народа "скромността е качество за хора, които нямат други качества" => Самочувствието е хубаво нещо...стига да е в граници разбира се

Link to comment
Share on other sites

Бе чудя се,що някой като чуе думата “самочувствие” и веднага отговаря с масата всеизвестни на всички ни клишета.Всъщност нещо ако се знае от всички какъв е смисъла да се споменава?

 

Иначе самочувствието е в нормални граници ако не идва от индивида,а идва от околните му.Един вид не той да си втълпи какъв е,а признака на обратната връзка да е на лице,защото ценността на един човек е в две направления -за себе си и за групата.Ние имаме чувство за своята ценност - повечето се харесваме такива, каквито сме.Ти(ти бе идиоте,дет четеш :P ) сигурно също се харесваш,но това не върши работа на мен и на всички останали.За да си ценен за мен и всички останали,трябва да има един стойностен и базиран на факти модел,според който да бъдеш преценяван.Без тоя модел си оставаш харесван само от себе си…

Link to comment
Share on other sites

Самочувствието не е порок,когато се демонстрира с който и където трябва или по просто казано, не е нужно да се правиш на някакъв си пред хора,които знаят и могат нещо повече от теб и от ,които можеш да научиш нещо повече .Това че имам голямо самочувствие например,съвсем не означава,че не уважавам останалите хора.Просто има и такива,на които не е нужно да обръщаш внимание.

Link to comment
Share on other sites

А според мен всяка демонстрация на такова е признак за липсата му /то и за много други неща е признак де/

Много често обаче други качества се приемат за прекалено самочувствие и иди ,че се обяснвай , че не така. ..особенно на хора болезнено - чувствителни на тая тема или пък такива без чувство за хумор.

Link to comment
Share on other sites

А според мен всяка демонстрация на такова е признак за липсата му /то и за много други неща е признак де/

Не всяка демонстрация LadyBlue на самочувствие е признак на липсата му.Например в бизнеса ми,на стоката,която предлагам,ако не демонстрираш самочувствие,че знаеш и можеш да правиш това,което предлагаш по добре от всички останали си просто загинал.Мисля че добре ме разбираш

Link to comment
Share on other sites

Кво предлагаш :bgrin: Самочувствието е начин да се справяш в различни ситуации. То е помощник... естествено всичко трябва да е в граници и с мерки щото иначе ставаш въздух под налягане или ако нямаш самочувствие колкото си комплексиран ставаш три пъти повече...

Link to comment
Share on other sites

И как работи тоя "начин за справяне"? В какво се изразява? В знание/вяра/увереност в собствените възможности?

Link to comment
Share on other sites

Аз съм фен на самочувствието! Но то трябва да бъде в определени степени в зависимост от притежателя му(неговите качества). Хората без самочувствие са скучни и понякога комплексирани. Тук не става въпрос за голото самочувствие, което не се крепи на нищо.

Link to comment
Share on other sites

За мен самочувствие е антоним на скромност, а както е казал народа "скромността е качество за хора, които нямат други качества"

 

Напълно несъгласен съм с това "народно казване". Даже незнам кой народ го е казал. Ти тук говориш за перчене <-> скромност, а не за самочувствие.

 

За мен самочувствието е задължително понякога. Ако човек вярва в себе си, може да направи много, ама много неща! :punk От друга страна самочувствието не идва от никъде, трябва да е подкрепено от постижения, колкото и незначителни да са, за да се появи. Не виждам защо да е порок това да вярваш в себе си, още повече ако имаш причина да вярваш в себе си...

Link to comment
Share on other sites

Самочувствието е като свръхзвуков самолет, колкото по-високо летиш, толкова от по-високо ще паднеш (ако му свърши горивото).

 

 

 

Edit (допълнение): Без значение, колко високо летиш, космосът никога няма да го стигнеш (само с едно самочувствие и със свръхзвуков самолет).

Link to comment
Share on other sites

И как работи тоя "начин за справяне"? В какво се изразява? В знание/вяра/увереност в собствените възможности?

 

Сам си отговаряш, а аз само щете допълня - в собствения ти характер, в това как ти възприемаш света около себе си, в чувството за самосъхранение

Link to comment
Share on other sites

това не е ли професионализъм и знание относно това което предлагаш ? :)

Да точно така е професионализъм и знание и имам самочувствие,че го мога само аз

;)

Link to comment
Share on other sites

Сам си отговаряш, а аз само щете допълня - в собствения ти характер, в това как ти възприемаш света около себе си, в чувството за самосъхранение

 

С една дума си съгласен с мен, но не и с израза ми...а той беше може би наистина неуместен, но исках да свържа с предишните неща...

Link to comment
Share on other sites

аве майна кви ги пъскате такива теми все ве

много ясно че е субективно дали е или не е

не може да има точен отговор на тоя въпрос както и на подобни на него

Link to comment
Share on other sites

това не е ли професионализъм и знание относно това което предлагаш ? :)

Ами да ти кажа не е точно така. Някой може да е голям професионалист и да е подплатен с голям арсенал от знания, но това не му дава гаранции, че една бизнес среща ще е успешна. Тук вече има нужда от самочувствие, което е задължително за тези среди.

 

Самочувствието е хубаво нещо, стига да се излага на показ само, когато е необходимо. Когато човек не е уверн в себе си, не може да покаже реалните си възможности във всяка една сфера от живота. Друг елементарен пример-отиваш на интервю. Ако не си уверен в себе си и съответно не можеш да го покажеш на човека отсреща, колко ли време ще си търсиш работа...

Има и още нещо-за да те уважават, трябва да се уважаваш. :) Уважавайте се и не се давайте на никого! :)

Link to comment
Share on other sites

Tva koeto znam za samo4uvstivieto v polojitelniqt smisal na dumata...e 4e..mnogo samo4usvie nikoga ne e v pove4e...lo6o e kogato go nqma :)/esetveno predi da go ima samo4uvstvieto ili prosto da sa6testvuva v polojitelniqt smisal na dumata parvo trqbva da ima edna dobre izgradena moralna i otgovorna sistema :)Trqbva da sa6testvuvat 4ove4nost,otstap4ivos,sastradanie,samojertvenost,otgovornost...sled tova kolkoto iskate samo4uvstvie imaite i to nqma da vi pre4i :) :) :) ;)

Link to comment
Share on other sites

Темата е много спорна почти всеки вика по-одбре да имаш самочуствие ,да ама да е покрито това самочуствие не да си мислиш ,че си красив/а а всъщност като застанеш пред огледалото то да се пука.Невиждам нищо хубаво в самочустието,защото според мен от него следва и високомерието,с което се гледа на другите ;) Е да до някаде е добре да го имаш но да е в някакви граници и норми и да знаеш до каде са тези граници

Link to comment
Share on other sites

По мое мнение хората със самочувствие са по-успели във всяко едно отношение от тези без. Все пак си мисля, че има разлика между това да си самодоволен и да имаш самочувствие...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...