Jump to content
BulForum.com

notebooks


Recommended Posts

abe porazgledah v neta i pogovorih s edna firmi4ka i re6ih da si ostana s tozi i bez tova e na nqkolko dena puk i e podaruk ;) malko v na4aloto mi drazne6e monitora o4ite i tova be6e osnovniq mi dovod da go smenq no re6ih 4e nqma smisul ;) mai sviknah ili puk sum si vnu6aval a i teq 60mhz malko me stresnaha no porazgledah i vidqh 4e i drugade preobladavat a i mi kazaha 4e imali mnogo malki izlu4vaniq novite monitori taka4e ostavam s tozi

mersi vse pak za pomo6ta i predlojenieto ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

хм, да ти имам проблема. 60/70/80 hz на лцд е абсолютно еднакво за очите.

На практика, лцд-то не "вибрира", при него херците са без значение.

Link to comment
Share on other sites

BENQ JOYBOOK P52EG-715

 

1418.40

 

BENQ JOYBOOK P52-715 AMD SEMPRON3400,,ATI X 1600-256mb,15.4 WXGA,512GB DDR2,80GB,DVD+/-RW,LAN,WIRELESS,CARD READER,TV-OUT

 

http://www.erabg.com/era_prc.htm

 

Не е признато, но съм купил един + още един на колегата и е перфектен + 2 години гаранция.

 

В Most-a го има с 200 лв. по-малко, но ти трябва вътрешщен човек да ти го даде без ДДС.

Обаче е геймърски... сори ама като за твоите изисквания не съм купувал и не мога да си сложа думата, че е добро.

Този Sempron спрямо Core duo или Turion как се спрява ? Батерията колко време държи на това същество ? :)

Link to comment
Share on other sites

Спрямо едноядрен Turion се справя прилично,но с X2 и Core Duo няма шанс,много греят е единият от недостатъците им и при Core Duo консумацията на ток е по-малка и така издържат повече време офлайн.

Link to comment
Share on other sites

М не мога да се съглася с това че семпрона може да го слагаш на един кантар с турион макар и едноядрен. Иначе семпрона рулира в този клас.

Ест. обаче е бая назад спрямо кор дуо.

Link to comment
Share on other sites

аз съ6то искам да се сдобия с лаптоп но нямам възможност да дам пове4е от 1200 лв а пък мисля 4е за 1200 лв няма да мога да си зема не6то свястно ново и се замислям за втора употреба ако може да предложите някакви нови и кажете мнението за 2рата употреба има ли голям риск да се набутам здраво 6тот бе са малко пари

Link to comment
Share on other sites

Зависи за какво ще го ползваш. За 1200 може да се намери прилична машина. Втора употреба не е за препоръчване освен, ако офертата не е наистина добра.

Link to comment
Share on other sites

Зависи за какво ще го ползваш. За 1200 може да се намери прилична машина. Втора употреба не е за препоръчване освен, ако офертата не е наистина добра.

ами не ми трябва много за игри просто като пътувам на море или на село да има какво да се занимавам а пък гледах в ерата има6 benq които ми харесаха и съ6то асус за тези какво ви е мнението препора4аите ми някакав модел ако до 1200 лв нов може да се сдобия с не6то от сорта да е над 1.6 gz рам 256 ми е достатъ4но ,харда не ми трябва много голям 40 или 60 ми стигат видеото оба4е да е 64 мб ама може и 32 определено 6те цакам и доста игри от сорта на нфс дайте предложения a и искам да има wirless 6тот ве4е на доста места има безплатен достъп

Link to comment
Share on other sites

Значи определено можеш спокойно да се вместиш в 1200, та даже и избор ще имаш. Разгледай из интернет оферти, за да добиеш г/д представа за цените и т.н., след това прегледай пак тази тема. Конкретно не се наемам в момента да те посъветвам, защото не съм се интересувал последните месеци.

Link to comment
Share on other sites

Значи определено можеш спокойно да се вместиш в 1200, та даже и избор ще имаш. Разгледай из интернет оферти, за да добиеш г/д представа за цените и т.н., след това прегледай пак тази тема. Конкретно не се наемам в момента да те посъветвам, защото не съм се интересувал последните месеци.

ами гледах някои саитове ама цените ми се сториха звездни само ерата бяха нормални кажете някои саитове и някои фирми да проверя в пловдив благодаря предварително

Link to comment
Share on other sites

ами гледах някои саитове ама цените ми се сториха звездни само ерата бяха нормални кажете някои саитове и някои фирми да проверя в пловдив благодаря предварително

 

ТОЗИ е за около 1135 лв

CEleron 1.73GHz

512MB DDRII

80GB HDD SATA

DVD-RW

15.4 Wide /1280x800/

 

опция за wireless ~ 80кинта доплащане

Link to comment
Share on other sites

Само да вмъкна че двуядрения лаптоп на JDFU е с интелско видео на което малко трудно ще вървят сравнително по новите игри. По-старите НФС няма да имаш големи ядове. НФС 5 например ще е перфектен. На 6 може да имаш лек лагец. Иначе процесора за тези пари е повече от доволен.

Относно Ацера от 1165лв, той е с доста по-добро видео но пък гледам че и цената е по-висока а и е без ДДС... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

възможно ли е след буря всички usb портове да изгорят само заради този, на който е бил включен модема? :huh:

една позната наскоро й се случило и й казали да си вземе това

сега обаче се оплаква, че платката нещо не "лови" както трябва т.е. устройствата, който са закачени на нея, понякога забиват :blink:

Link to comment
Share on other sites

Може ли да ми препоръчате лаптоп за около 1500-1600 лева. Абсолютния ми максимум е 1700 лева, тъй че предложения над тази сума няма да ги разглеждам въобще :)

Лаптопа ще се използва за ежедневни цели. Игри, музика, филми и от време на време някоя друга малко по-тежка програма, но не нещо особено. Разглеждал съм лаптопите в Технополис, но нито един не ми хареса поради една или друга причина.

Екрана да е 15.4 инча, повече не ми трябва, а по-малко не ме устройва. И харда да е поне 120 гб, за предпочитане 160 :)

Благодаря предварително на всички :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
възможно ли е след буря всички usb портове да изгорят само заради този, на който е бил включен модема? :huh:

една позната наскоро й се случило и й казали да си вземе това

сега обаче се оплаква, че платката нещо не "лови" както трябва т.е. устройствата, който са закачени на нея, понякога забиват :blink:

Да възможно е като изгори USB контролера ако е отделно от южния мост на платката или изгори защитата пред него. А относно устройствата колко са и какви са ? PCMCI-я еднакъв тип ли е с разширителната карта (най-вероятно тип 2 но може слота да е тип 3 а картата да е тип 2) ?

 

Лявата тонколона на лаптоп Gateway почна да пръщи като пусна песен. Това може ли да се поправи лесно

Възможно е да е някоя запойка или в по-лошия случай да е самото говорителче да е дало фера ако има оторизиран сервиз на ГейтУей ти препоръчвам да го занесеш там би трябвало да го направят бързо. В смисъл то е на конекторче вадят и слагат новото.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

... дадоха ми един лаптоп да му инсталирам XP, след като е бил с Vista. успях да инсталирам XP-то (наложи ми се да направя custom bootable CD за инсталацията, щото харда е sata), обаче в момента нямам драйвери за видео, за аудио, за лан .... а бе, с една дума - за XP-то няма почти нищо на страницата на производителя, за сметка на Vista-та (мамичката им монополистка :angry1 ) .... помагайте, щото почва да ми писва ....

 

лаптопа е Gateway MT6705

 

значи видеото го намерих ....

 

такива долни копелета като тея от майкрософт просто няма! :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...