Jump to content
BulForum.com

notebooks


Recommended Posts

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply
Супер малко е, най-малко 512мб ти трябват!

В тоя клас няма модели с повече (или по-скоро няма избор от такива), но много лесно се добавя, така че на първо време не мисля че ще му е проблем на човека. Пък и все пак мисля, че той най-добре си знае дали ще му е много или малко.

Link to comment
Share on other sites

Най-надеждни преносими компютри - IBM, TOSHIBA

Най-добре изглеждащи - Acer

Link to comment
Share on other sites

Че е малко - малко е :( Ама нямам възможност да дам 2000лв за по -горен клас :(

Предполагам ,че ще му сложа допълнително ако ми притрябва . За сега мисля ,че ще ми е достатъчно.

Link to comment
Share on other sites

Най-надеждни преносими компютри - IBM, TOSHIBA

Най-добре изглеждащи - Acer

За най-добре изглеждащи можем да включим и тези, особено slim моделите :love http://www.samsung.ru/products/computers/notebooks/

 

Но влизат и в графа безбожно скъпи :D Примерно http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09019417 всъщност може и да си е нормална цената тъй като е Core Duo, има 1GB ram DDR2, 80GB hdd, DVD Multi recorder, но за сметка на това windows-a към него е на немски, клавиатурата няма БГ букви и на някой клавиши над английските надписи има немски => SUX. Иначе на вид е доста гот.

 

http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09019415 този е по-slim май, по принцип X моделите им са slim и highend.

 

Хмм, като гледам алтернативните марки май тези цена не са високи, примерно има едно HP за 2700 дето даже е core solo и няма някакви предимства. Но така или иначе това са си доста пари, дори и за laptop.

Link to comment
Share on other sites

От две години и половина имам ACER TM 250. Машинката още минава за добра, Intel P4 2,6GHz, 512MB DDR, DVD-RW, само хард не достига (40GB).Изгорели пиксели няма, но имам проблем с писачката. Записва ЦД и ДВД, но ДВДтата не иска да ги прочете, индикатора свети, като че отразения сигнал е много слаб. Иначе други компютри ги четат, проблема не е че е изгорял диска... записва си го докрай. Иначе ДВДта записани от други машини си ги чете. С ЦДта няма никакви проблеми. А не съм записал повече от 100 ДВДта. На знам и дали може да се смени записвачката... Някой да има идея какво и има? Да не е началото на края на записвачката... Иначе ако ми се налагаше да си купя лаптоп, пак ACER бих си взел.

Link to comment
Share on other sites

А я кажете нещо за температурите ? Аз малко се плаша от идващото лято, като гледам как пари на някои места - в основата на екрана и там където е харда. Иначе около процесора е хладно на пипане. Според програмките : процесор 39-42 градуса, хард - 45-50.

Аз за процесора не се притеснявам, един път като му бях запушил вентилационните отвори без да искам и една програма циклеше на 100% CPU, беше стигнал 86 градуса. Значи - носи на бой.

Ама това парене в основата на дисплея ме притеснява - не знам какво има там че толкова жега дава, и видимо няма предвидено никакво охлаждане.

Link to comment
Share on other sites

Виждал съм по интернет разни охлаждащи поставки, или нещо такова. Мисля, че вантек предлагаха нещо такова.

 

Някой наясно ли е дали гаранцията на fudjitsu-siemens е международна ?

 

EDIT:

 

Ето кулери за лаптоп :

 

http://www.vantecusa.com/product-notebook.html

Link to comment
Share on other sites

моя пък е Тука

доволен съм мн здрава машина като имам предвид как я експлатирам (почти цял ден е влючена) :D

Link to comment
Share on other sites

Аз пък искам да ви питам проблем ли е да работи почти постоянно ? Говоря в смъсъл батерията няма ли да му се прецака или нещо от сорта, ако е цъкнат да кажем нон-стоп в тока и да работи примерно 14 часа на ден ? Въпроса ми е напълно информативен...

Link to comment
Share on other sites

Ми аз мойта я вадя по принцип. Казват, че не е добре, но колко точно не мога да кажа.

 

т.е. вадиш батерията.... така ли?

Щото то верно , к'во може да му стане на лаптопа... освен да му се преебе батерията...

Link to comment
Share on other sites

т.е. вадиш батерията.... така ли?

Щото то верно , к'во може да му стане на лаптопа... освен да му се преебе батерията...

Да

 

От батерия ми се налага да захранвам максмум веднъж седмично, а през останалото време все има къде да си го включа. Естествено, държа я разредена и зареждам предварително, като знам че на другия ден ще ми трябва.

 

ПС при мен uptime от 1-2 седмици не е рядкост, но мисля че това не е проблем тъй като го разполагам така, че охлаждането да няма проблеми, а механичните части са си дори по здрави от тези на настолните компютри.

Link to comment
Share on other sites

За 2 години не съм махал батерията, стои си винаги заредена когато работя на ток, или веднага я зареждам ако я използвам...Не съм забелязалда и пада капацитета, държи си както преди по 1:30 часа. Почти винаги работя на ток и лаптопа ми е включен 18-20 часа на ден. Но това със свалянето и е идея...така поне ще ми олекне като го разнасям, не съм пробвал как ще работи на ток, без батерия...

Link to comment
Share on other sites

За 2 години не съм махал батерията, стои си винаги заредена когато работя на ток, или веднага я зареждам ако я използвам...Не съм забелязалда и пада капацитета, държи си както преди по 1:30 часа. Почти винаги работя на ток и лаптопа ми е включен 18-20 часа на ден. Но това със свалянето и е идея...така поне ще ми олекне като го разнасям, не съм пробвал как ще работи на ток, без батерия...

 

При мен даже се охлажда по-добре. :)

Аз го държа по 14-15 часа на денонощие и не съм забелязал да прави нещо , даже и охлаждането изключва , което говори че няма натоварване :)

Link to comment
Share on other sites

Сравнявах цени от сайта на Технополис и от notebook.bg на еднакви модели и забелязах (то направо ме тресна :) ), че в Технополис всички машини са със увеличение от 200 до 700 лв при цени с ДДС. Някой да има идея защо?

Също, имате ли мнения от въпросната фирма АСИ Къмпани - най-вече, коректни ли са откъм гаранции и сервизно обслужване.

Link to comment
Share on other sites

...

Но това със свалянето и е идея...така поне ще ми олекне като го разнасям, не съм пробвал как ще работи на ток, без батерия...

 

И на мен ми се стори добра идея първоначално, ама после се сетих за един недостатък - ако спре тока докато работиш - губиш всичко.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Последно взех DELL-а от промоцията на technopolis ТУК

Много стм доволен за сега. Като цяло характеристиките му са:

Intel Celeron M 1.5 /L2 1mb

DDR2 512mb/400MHz

128MB Shared Video

wireless

15,4 display

40HDD

 

Само няма TV-OUT но ще го приживея :)

Link to comment
Share on other sites

Също, имате ли мнения от въпросната фирма АСИ Къмпани - най-вече, коректни ли са откъм гаранции и сервизно обслужване.

Най-голмия палячо работи там!

 

@CyberHill на каква цена го взе?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

В момента си тествам разни демони променящи честотата на процесора, но след като пробвах няколко взех да се замислям има ли изобщо смисъл от подобно нещо, когато компютъра е включен към ел. мрежата (99% в моя случай)? Все пак доста е горещо тези дни пък и често компютъра ми е просто в режим на готовност. Въпроса ми е печеля ли нещо като смъквам честотата ("живот" например)?

Link to comment
Share on other sites

В момента си тествам разни демони променящи честотата на процесора, но след като пробвах няколко взех да се замислям има ли изобщо смисъл от подобно нещо, когато компютъра е включен към ел. мрежата (99% в моя случай)? Все пак доста е горещо тези дни пък и често компютъра ми е просто в режим на готовност. Въпроса ми е печеля ли нещо като смъквам честотата ("живот" например)?

 

май нищо не печелиш освен че ти кара по дълго време батерията с едно зареждане.

 

Аз отскоро също съм с нотебоок и забелязах че нещото което грее най много вътре е паметта :(

чудех се кое е по добре и как ще грее по малко с една плочка 1ГБ или 2х 512МБ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...