Jump to content
BulForum.com

notebooks


Recommended Posts

za 700$ от УСА можеш да си вземеш двуядрен от Делл защото Делл в УСА са доста конкурентни и предлагат перфектни лаптопи за разумни пари. Инспирон на Делл 5/7ма серия, която си харесаш с двуядрен ТУрион или Кор 2 Дуо. Задължително 64 битов, 32бит може на практика да е същия но поне имаш перспективи.

Може и на Ацер да се спреш - 5102 с 2ядрен Турион но с вгррадено видео. С дедикейтед може да излезе повечко пари.

Но според мен Делл е д бест в предвид от къде ще го купуваш.

На практика няма разлика дали ще купуваш АМД или Интел освен ако не се изръсиш много $ за ЦПУ. В по долния сегмент 2те марки са сходни по производителност. Аз лично предпочитам АМД.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

имам приятел,койо си счупи дисплея на лаптопа(DELL мисля че беше).та въпроса ми е може ли да се сменят тия екрани,къде евентуално и колко струва?за модела не съм сигурен,ще го питам после.единия вариант е да си го вклщчи към настолен монитор(малко грозно обаче),а другата въьможност е.... :throw:

Link to comment
Share on other sites

На теория може да се смени, но на практика е ужасно трудно и скъпо. Ако е Делл, пишеш майл на съппорта им, те ще те инструктират к'во да направиш. Но ще струва майка си и баща си.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте :) ,

Да споделя и аз моя опит с Fujitsu Siemens AMILO L 1300 – вече две годишен.

През този период - проблем с DVD. Занесох го в един от официалните сервизи: ”Вюпойнт” ООД

Веднага след като им демонстрирах проблема ми поръчаха чисто ново DVD.

Имах проблем с TV-OUT оказа се че стандартните кабелчета които се продават не стават от там ми направиха едно кабелче, така че проблема се реши.

Според мен е много важно гаранцията ! Доволен съм като цяло от поддръжката с едно изключение. Край на миналата година точно един месец преди да изтече две годишната гаранция аз реших да си я удължа с още една година. Срещнах трудности защото се оказа, че гаранцията на notebook-a се прави най-късно 3 месеца след покупката на notebook-a, а аз реших да я направя 1 месец преди да изтече.

 

Компютъра работи 365 дни годината – проблеми липсват.

Сега се замислям за Toshiba Satellite A100-912. За сега проучвам пазара и за други марки.

Ако някой има идея за качеството на гаранцията на Toshiba нека да пише

Link to comment
Share on other sites

предложете лаптоп ... за сега до 700$. ще бъде донесен от щатите, така че го имайте в предвид. ся, най-много се чудят на каква марка да се заложи и на какъв процесор - intel или amd (двуядрен)

 

благодаря предварително.

 

Избери си марка на която гаранцията ще ти важи и в България. Аз като бях там се обаждах на HP, Sony, Gateway, Toshiba и само тошиба казаха че няма проблем с гаранциите из европа. На другите си важала само в САЩ. Acer ги пропуснах, защото продавах компютри в една голяма верига там и всеки ден ми връщаха по 1 чувал дефектни такива. Може да вземеш нещо което е на супер цена ама ако ти се скапе после и трябва да му плащаш транспорта златно ще ти излезе

Link to comment
Share on other sites

...

Сега се замислям за Toshiba Satellite A100-912. За сега проучвам пазара и за други марки.

Ако някой има идея за качеството на гаранцията на Toshiba нека да пише

 

Само добри неща мога да кажа за Toshiba, особено за Tecra класа. Изключително качество и голяма гаранция, това са моите впечатления.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

HP Pavilion dv6000z customizable Notebook PC

RK654AV

 

* – Genuine Windows Vista Home Basic (32-bit)

* – AMD Turion 64 X2 Dual-Core TL-50(1.6GHz/512KB)

* – 15.4" WXGA BrightView Widescreen (1280x800)

* – NVIDIA® GeForce® Go 6150

* – Standard Finish

* – 512MB DDR2 System Memory (1 Dimm)

* – 60GB 5400RPM SATA Hard Drive

* – FREE Upgrade: 8X DVD+/-R/RW w/Double Layer Support

* – 802.11b/g WLAN

* – No TV Tuner w/remote control

* – 6 Cell Lithium Ion Battery

* – Microsoft® Works 8.0

* – HP Home & Home Office Store in-box envelope

 

това за 804 $ (с всички включени такси) как ви се струва?

Link to comment
Share on other sites

HP Pavilion dv6000z customizable Notebook PC

RK654AV

 

* – Genuine Windows Vista Home Basic (32-bit)

* – AMD Turion 64 X2 Dual-Core TL-50(1.6GHz/512KB)

* – 15.4" WXGA BrightView Widescreen (1280x800)

* – NVIDIA® GeForce® Go 6150

* – Standard Finish

* – 512MB DDR2 System Memory (1 Dimm)

* – 60GB 5400RPM SATA Hard Drive

* – FREE Upgrade: 8X DVD+/-R/RW w/Double Layer Support

* – 802.11b/g WLAN

* – No TV Tuner w/remote control

* – 6 Cell Lithium Ion Battery

* – Microsoft® Works 8.0

* – HP Home & Home Office Store in-box envelope

 

това за 804 $ (с всички включени такси) как ви се струва?

Слабо, много слабо...

 

скивай за $600 кво по-добро можеш да си вземеш:

Dell SB has well equipped Inspiron 6400 for $599. You may choose a configuration with Windows XP Home or Windows Vista Basic. Shipping is free.

Specs:
Intel Pentium dual-core T2080(1MB Cache/1.73GHz/533MHz FSB
Genuine Windows XP Home or Windows Vista Basic
15.4 inch Wide Screen XGA Display (with or without TrueLife for the same price) 
1GB Shared Dual Channel DDR2 SDRAM at 533MHz, 2 Dimm
160GB 5400 RPM SATA Hard Drive
8X CD/DVD Burner (DVD+/-RW) with double-layer DVD+R write capability
256MB NVIDIA GeForce Go 7300 TurboCache*
Dell Wireless 1390 802.11b/g Mini Card (54Mbps)
53 WHr 6-cell Lithium Ion Primary Battery
1 Yr Ltd Warranty, 1 Yr Mail-in Service, and 1 Yr Tech Support

Good upgrades to consider:
15.4 inch Wide Screen XGA Display with TrueLife™(glossy) [Free!] 
Intel Core DUO T2350 (1.86GHz, 2MB L2 Cache, 533MHz FSB) [add $40] 
85 WHr 9-cell Lithium Ion Primary Battery [add $49]

 

Ето ти линк да ме споменуваш с добро ;)

Link to comment
Share on other sites

Браво, ся остава и да уточниш как точно ще си доставиш тоя Дел от УСА...

В интерес на истината...мога да ти намеря още по добри оферти, но в БГ за такива неща не можеш и да помиришеш.

Павилона е доста добре откъм цена.

 

А тоя КорДуо може само да диша прахта на ТЛ-50 тъй като е леко "поорязан" :)

Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината...мога да ти намеря още по добри оферти, но в БГ за такива неща не можеш и да помиришеш.

Павилона е доста добре откъм цена.

 

А тоя КорДуо може само да диша прахта на ТЛ-50 тъй като е леко "поорязан" :)

Я дай линк да те видим какъв си намирач, че малко ме съмнява да се намери в момента по-добра оферта. Ама не гледай само процесор ами и хард и видео, по-комплексно подходи към нещата... :)

Link to comment
Share on other sites

@sMARTBomber, благодаря за полезната информация. :)

май това ще се вземе (не за мен, за една приятелка). с доставката до тук излазало 710$, което я устройва напълно.

Link to comment
Share on other sites

@sMARTBomber, благодаря за полезната информация. :)

май това ще се вземе (не за мен, за една приятелка). с доставката до тук излазало 710$, което я устройва напълно.

За нищо :)

Скоро и аз търсих за един приятел и затова ми беше супер лесно да си погледна в хистъри-то ;)

 

А като я гледам тая машина и я сравнявам с моя лаптоп, който го взех преди по-малко от година също от USA и беше прекрасен за тогава, сега ми се струва леко слаб... :)

Link to comment
Share on other sites

Tyk

 

има доста модели на ацер за под 700 дето предлагат същото :)

Плюса е 64 битов не-орязан процес

и Ати карти. Нвидиа в low-end видеото не я бива толкова.

Не казвам че дел-а не го бива. Само ми беше чудно с доставката...

При един евентуален проблем ремонта е спек малко но...

Link to comment
Share on other sites

Tyk

 

има доста модели на ацер за под 700 дето предлагат същото :)

Плюса е 64 битов не-орязан процес

и Ати карти. Нвидиа в low-end видеото не я бива толкова.

Не казвам че дел-а не го бива. Само ми беше чудно с доставката...

При един евентуален проблем ремонта е спек малко но...

"Същото" е малко попресилено казано. Този само откъм процесор може да се доближи до DELL-а иначе с другите части изостава-особено с тоя по-малък и по-бавен хард диск.

И не е добра идея за повече пари (почти сто долара отгоре) да вземеш по-слаб компютър...

Link to comment
Share on other sites

Лично аз не бих си зел този дел,

-орязано ЦПУ

-XGA скриин което в днешно време си е голям минус

Иначе не е зле.

Като имам време ще се поразровя и ще ти покажа за 600$ какво бих си взел.

Link to comment
Share on other sites

значи аз не разбирам много от матриците при лаптоповете, ама т'ва което казваш, че еди к'ъв си било "голям минус", мисля че е чисто субективно. имах възможност да поработя с един WXGA / Diamond View на Packard Bell .... е ми, мноо ме дразнеше тоя отблясък, който се получава. едно такова като стъклено седи и като като има някаква капка от вода или нещо друго, веднага ти се набива на очи.

не знам дали всичките WXGA са такива. просто споделям личното си впечатление от един такъв

Link to comment
Share on other sites

моя грешка тогава :bgrin: ... но дали ще е 1280 или 1024 на 15', не мисля че ще е проблем за непрентенциозен потребител

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

какво мислите за

:

 

Acer TravelMate 2490

 

Intel Celeron M processor 430 (1,73GHz, 533 Mhz FSB, 1MB L2 cache)

15.4 WXGA LCD

Intel Graphics Media Accelerator 950

80GB HDD

DVD-Super multi double layer (support DVD+R double layer/DVD+RW)

512MB DDR2

802.11b/g wireless LAN

-----------------------------------

Acer SIgnalUp high-efficiency antenna technology

Acer empowering technology : optimized usability for mobile excellence

Supports Cisco Compatible Extensions

Acer DASP Disk Anti-shocl protection

Acer GridVista : multi-screen solution

 

????????????? nqma da go izpolzvam za igri i podobno prostotiiki ????

 

та какво ви е мнението ?

Link to comment
Share on other sites

какво мислите за

:

 

Acer TravelMate 2490

 

Intel Celeron M processor 430 (1,73GHz, 533 Mhz FSB, 1MB L2 cache)

15.4 WXGA LCD

Intel Graphics Media Accelerator 950

80GB HDD

DVD-Super multi double layer (support DVD+R double layer/DVD+RW)

512MB DDR2

802.11b/g wireless LAN

-----------------------------------

Acer SIgnalUp high-efficiency antenna technology

Acer empowering technology : optimized usability for mobile excellence

Supports Cisco Compatible Extensions

Acer DASP Disk Anti-shocl protection

Acer GridVista : multi-screen solution

 

????????????? nqma da go izpolzvam za igri i podobno prostotiiki ????

 

та какво ви е мнението ?

Ако няма да е за игри, а само за филми, офис приложения, снимки и записи на DVD е даже прекалено силен. Наблегни на по-голям хард. Вече слагат по 160GB за малко пари

Link to comment
Share on other sites

Без всякаква перспектива. Виста ще върви адски лагаво а XP след 1-2 месеца употреба ако не си падаш много по поддръжката много ще натежи на целерончето. От малко опит (при това с почти същия ацер) ти казвам че много мъка ще береш като почне да ти зарежда вина по 3-4 мин. или като почне да сече на двд-та.

Celeron е възможно най-лошото решение.

Ако парите са решаващи вземай, пак ще ти върши работа.

Ако не, помисли за малко повече пари може да изпраскаш пентиум/семпрон

Иначе мисля че има и по удачно решение за бюджетен лаптоп базиран на АМД за същите пари но ме мързи да сърчна :)

Link to comment
Share on other sites

dobre kakvo bihte mi preporu4ali po-dobre ot tova...s po-dobur monitor 4e toq e 60Mhz i mi ubiva o4ite...abe ob6to vzeto iskam da e ot nai-dobrite ekrani koito se predlagat...procesora da e pentium minimum/ако може/ 1.7...video kartata su6to da e po-dobra ot tazi ...abe ob6to vzeto za 1400leva +_200leva kakvo bihte mi preporu4ali i kude bihte me orientirali da gledam...ne durja da e acer moje i dell ili ne6to drugo no da e priznato a da i wireless lan da ima 4e bi mi bilo polezno, bih se radval i ako bluetooth i drugite prostotii si gi ima podobno na toq...o4akvam otgovorite vi po-burzo ako moje 4e mi e spe6no

 

blagodarq predvaritelno...

 

ps ob6to vzeto ma6inkata mi e nujna za universiteta....nai-veroqtno za komputruni nauki i ikonomika taka4e ne durja mn mn da vurvi doom7 ;) no iskam sega da dam pove4ko pari za da ne trqbva posle da smenqm ne6ta ili da imam problemi...

Link to comment
Share on other sites

...abe ob6to vzeto za 1400leva +_200leva kakvo bihte mi preporu4ali i kude bihte me orientirali da gledam...

BENQ JOYBOOK P52EG-715

 

1418.40

 

BENQ JOYBOOK P52-715 AMD SEMPRON3400,,ATI X 1600-256mb,15.4 WXGA,512GB DDR2,80GB,DVD+/-RW,LAN,WIRELESS,CARD READER,TV-OUT

 

http://www.erabg.com/era_prc.htm

 

Не е признато, но съм купил един + още един на колегата и е перфектен + 2 години гаранция.

 

В Most-a го има с 200 лв. по-малко, но ти трябва вътрешщен човек да ти го даде без ДДС.

Обаче е геймърски... сори ама като за твоите изисквания не съм купувал и не мога да си сложа думата, че е добро.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...