Jump to content
BulForum.com

notebooks


Recommended Posts

Благодаря. Въпросът ми е, че по сайтовете пише, че рама е 184 pin DDR SDRAM и явно този 200 pin няма да стане.. Къде мога да проверя за такъв 184pin.. Също и батерията му е прецакана.. не държи и една секунда.. Не мога ли да го занеса някъде да ми сложат рама и нова батерия?

а не можеш ли да кажеш какъв модел е лаптопа ТИ

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply
а не можеш ли да кажеш какъв модел е лаптопа ТИ

Fujitsu Simens Amilo L 6825 - казал съм го още във 1вия си пост в тази тема!

 

 

EDIT:

Рама за този лаптоп е като този на desktop pc-тата - > обикновен! Вече съм с 1гб на лаптопа.. Благодаря за помоща..

Link to comment
Share on other sites

zdraveite,

kupih si Toshiba Satellite p105 6024, s duo core,17", 1gb,100gb,dvd br....

mnogo se 4udeh mejdu dell i tozi ama za 1000$ tova mi se vidq nai dobre!

ima i vuzmojnost da si sloja otdelna video carta,ima 2 vhoda obiknoven i express,nqkoi da znae kade moje da si kupq,az tursih v neta ama nqma neshto!

az sum v usa,moje da si go poru4am samo kajete ot kade!!!!!!!!!!!!!!

i spodelete neshto za pokupkata 4e neshto ne mi se vijda tolkova burz,ina4e ekrana e super!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

въпроса ми е следния - какъв tv-out кабел ми трябва, за да свържа един лаптоп към телевизора. за ati и nvidia изходите са различни, но този лаптоп - Benq A51E-704 не е с нито един от двата графични чипа.

пояснявам, че машинта в момента не е при мен и не мога съответно да видя с колко е.

някой да има подобен лаптоп или подобен чип на графичния процесор, та да знае ... :huh:

 

благодаря предварително

Link to comment
Share on other sites

Значи, повечето фирми производителки на лаптопи, например като Acer, Toshiba има софтуер който потребителя, като си го инсталира може да си регулира скоростта на процесора и отам живота на батерията. За ACER се казва Acer Epower Technology, за Тошиба по друг начин, а някой знае ли дали НР имат такъв софтуер за лаптопите си. Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Имат разбира се, но незнм как се казва. Потърси в сайта на ЕИЧ ПИ за такъв. Междудругото, дали ще можеш да си регулираш скороста на процесора зависи от това какъв е. Някои по-стари ЦПУта нямат такава опция.

Иначе мога да ти препоръчам Notebook Hardware Control, абсолютно задължителна за всички лаптопи. Може да си регулираш speed, etc.

Link to comment
Share on other sites

Имат разбира се, но незнм как се казва. Потърси в сайта на ЕИЧ ПИ за такъв. Междудругото, дали ще можеш да си регулираш скороста на процесора зависи от това какъв е. Някои по-стари ЦПУта нямат такава опция.

Иначе мога да ти препоръчам Notebook Hardware Control, абсолютно задължителна за всички лаптопи. Може да си регулираш speed, etc.

 

Можеш ли да ми кажеш поне как се казва, търсил съм два дена поне в сайта на HP и нищо не съм намерил.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu Siemens и проблемите около него не закъсняха.

 

Марката на лаптопа е проблема. Въобще и настолните компютри от тази марка имат сериозни проблеми с подкарването на филми :(

Link to comment
Share on other sites

Марката на лаптопа е проблема. Въобще и настолните компютри от тази марка имат сериозни проблеми с подкарването на филми :(

:blink: Много интересно твърдение. Може ли да се обосновеш?

Link to comment
Share on other sites

Никой ли не знае, как се казва тази програма на HP за контролиране на скоростта на процесора. Аз имам сложена hardware monitor controller, намаля ми скоростта на процесора, обаче живота ми на батерията винаги си седи един и същи, не зависимо на каква скорост ми е процесора и каква работа имам на компютъра.

Link to comment
Share on other sites

Използвай Notebook Hardware Control, перфектна е.

 

Точно тази изпхолзвам, и като намалям скоростта на процесора и другите неща, живота на батерия ми е все един и същи - 1ч и 22 мин., на пълна скорост пак същата продължителност. Вярно лаптопа е чисто нов, на 3 седмици е, може би батерията не е стигнала оптималният си режим на работа. Досега да съм е зареждал около 10 пъти, не повече. Добре на HP никои ли не знае как се казва програмата за регулиране на power managementa.

Link to comment
Share on other sites

Точно тази изпхолзвам, и като намалям скоростта на процесора и другите неща, живота на батерия ми е все един и същи - 1ч и 22 мин., на пълна скорост пак същата продължителност. Вярно лаптопа е чисто нов, на 3 седмици е, може би батерията не е стигнала оптималният си режим на работа. Досега да съм е зареждал около 10 пъти, не повече. Добре на HP никои ли не знае как се казва програмата за регулиране на power managementa.

 

hp.com ;)

Link to comment
Share on other sites

На ноутбук Toshiba Satellite A100-036 се наложи от Виста да се сложи ХР, но сега бера ядове с драйвърите. Лаптопа е на приятел-компютърен инвалид, а аз нямам опит с лаптоп драйвъри. От къде да изтегла нужните за да тръгне? В сайта на Тошиба няма същия модел и не се сещам от къде да дръпна? Идеи?

Link to comment
Share on other sites

На ноутбук Toshiba Satellite A100-036 се наложи от Виста да се сложи ХР, но сега бера ядове с драйвърите. Лаптопа е на приятел-компютърен инвалид, а аз нямам опит с лаптоп драйвъри. От къде да изтегла нужните за да тръгне? В сайта на Тошиба няма същия модел и не се сещам от къде да дръпна? Идеи?

 

Точно този лаптоп, няма драйвери за ХП. Единственият ти вариант е да пробваш и да налучкваш по някакъв начин. Пример ланка-интел, чипсета го знаеш търсиш в сайта на интел и така. Но голяма грешка сте направили, че сте минали на ХП. ХП нещо се дъни с Интел Кор Дуо

Link to comment
Share on other sites

Точно този лаптоп, няма драйвери за ХП. Единственият ти вариант е да пробваш и да налучкваш по някакъв начин. Пример ланка-интел, чипсета го знаеш търсиш в сайта на интел и така. Но голяма грешка сте направили, че сте минали на ХП. ХП нещо се дъни с Интел Кор Дуо

Хмм, не е грешка просто трябва да се ползва софт, който не върви на Виста все още. Еми ша търса по сайта на интел, чипсета го качих вече, ся за другите щуротии ша го пращам в гуглето

Link to comment
Share on other sites

ами най-вероятно ти е кофти батерията, 6-cells предполагам с доста неефикасно цпу и т.н

 

4cell ми е батерията с Pentium M 770, Centrino Technology, и куп неща. Странното е, че е чисто нов на няма 1 месец, вярно батерията не съм е зареждал повече от 10 пъти. Според мен, просто още не стигнала оптималният си момент на работа. Дано да съм прав........

Link to comment
Share on other sites

Ето ти го обяснението...4 сел е прекалено малка. Даже според мен и 6 е малка но се ядва.

Съвсем нормално е с 4 да ти кара толкова. Но поне батериите са сменяеми.

Моята е 6 сел и гледам че кара 2ч, 2 и малко, при нормално натоварване.

Бдв, видеото също яде power, примерно с дедикейтед карта ще кара по-малко отколкото с интегрирана

(всичко друго еднакво).

Link to comment
Share on other sites

:angry1

Ето ти го обяснението...4 сел е прекалено малка. Даже според мен и 6 е малка но се ядва.

Съвсем нормално е с 4 да ти кара толкова. Но поне батериите са сменяеми.

Моята е 6 сел и гледам че кара 2ч, 2 и малко, при нормално натоварване.

Бдв, видеото също яде power, примерно с дедикейтед карта ще кара по-малко отколкото с интегрирана

(всичко друго еднакво).

 

Да де, ама навремето имах Асер и искам да ти кажа, че с неговият паур мениджмънт софтуер отиваше на 4 часа и 30 мин, и беше скапан селерон. А тоя пентиум не може да дигне по-вече от 1ч 23 мин. Незнам как по книжка го дават 2часа и 30 мин. Те трябва да са изперкали от HP. :angry1

Link to comment
Share on other sites

според мен а абсурд 2.30ч с 4 сел.

Целерона може да е най-бавния процесор но е към 20 W.

Незнм за power management software-a но на Ацер кара еднакво със неговия си софтвар и с Нотебоок хардуер контрол. Даже НХК има dynamic switching, нещо което ацерския софтваре го няма черно на бяло (но предполагам switch-va си динамично)

Аам, претърси сайта на интел за някакъв вид софтуер, понеже аз съм с АМД и в такъв случай се слага некво power management utility от техния сайт.

Link to comment
Share on other sites

предложете лаптоп ... за сега до 700$. ще бъде донесен от щатите, така че го имайте в предвид. ся, най-много се чудят на каква марка да се заложи и на какъв процесор - intel или amd (двуядрен)

 

благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...