Jump to content
BulForum.com

Невероятно шоу с коледни лампички.


Crazy_Hamster

Recommended Posts

лооооооооооооооооооол няя проблеми майна! Това е супер лудник :woot сигурно му е отнела цяла вечност за да го направи... bwt в този сайт има някаква глупава протекция за второто копче на мишката - демек да неможе да си го свалиш филмчето

 

Кликен :punk

Link to comment
Share on other sites

Е добре де как го е направил тоя номер ? :blink:

Аз мога ли да си направя подобно нещо, макар и за 5-6 секунди :)

Link to comment
Share on other sites

Хахаха, това ме разби направо. Няколко пъти го гледам вече и не мога да му се наситя :laughing1: :lol:

Ей така се прави коледна украса. Ама после не го чувствам човека като му дойде сметката за тока. :D За 1 час колкото за целия месец. :)

Link to comment
Share on other sites

Яко яко! Само че не знам как го е направил така точно с музиката...Ама те хората си бяха писали отдолу де, "someone has WAY TOO MUCH free time" :)

 

Иначе някакви идеи каква е песента дето върви?

 

ЕДИТ: На Trans-Siberian Orchestra - "Wizards of Winter" била песента :), ама кой да прочете повечко коментари отдолу... :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

За Цветомузика не сте ли чували. Ако имате толкова голямо желание да си направите нещо подобно, отидете в някой магазин за електроника (Викиват, Конрад, Квазер) и попитайте за цветомузика. Това е една платка, която чрез децибелите на звука подава различен сигнал на консуматора или нещо подобно.

Link to comment
Share on other sites

За Цветомузика не сте ли чували. Ако имате толкова голямо желание да си направите нещо подобно, отидете в някой магазин за електроника (Викиват, Конрад, Квазер) и попитайте за цветомузика. Това е една платка, която чрез децибелите на звука подава различен сигнал на консуматора или нещо подобно.

Да, имам у нас цветомузика, но това нещо е доста по-грандиозно и едва ли е с толкова просто устройство :punk

Link to comment
Share on other sites

аз пък подозирам че това не е реално изпълнено в такт с музиката, а е просто красива анимация. управлението на светлините не ми се вижда смислено да се изпълни за цялото времетраене на песента....

Link to comment
Share on other sites

Е добре де как го е направил тоя номер ? :blink:

Аз мога ли да си направя подобно нещо, макар и за 5-6 секунди :)

 

 

Да, имам у нас цветомузика, но това нещо е доста по-грандиозно и едва ли е с толкова просто устройство :punk

 

Нещо си противоречиш.......

Link to comment
Share on other sites

За Цветомузика не сте ли чували. Ако имате толкова голямо желание да си направите нещо подобно, отидете в някой магазин за електроника (Викиват, Конрад, Квазер) и попитайте за цветомузика. Това е една платка, която чрез децибелите на звука подава различен сигнал на консуматора или нещо подобно.

Аз имам такава хоум мейд цветомузика и е подобно! Всеки който не вярва да не вярва, обаче това е възможно, независимо дали филмчето не е. Проблема, е че има мн различни светлини. Там четох, че било нещо с миди музика и няква програма. И някав беше написал, че живее на 20 мин от тази къща :)

В интерес на истината, нашия човек може да си е играл да прави собственоръчно светлините в такт с музиката :) не наистина е възможо, аз съм си играл доста за такт с музиката ама на флаш, на реално с платки и лампи не знам какъв е чалъма.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам такава хоум мейд цветомузика и е подобно! Всеки който не вярва да не вярва, обаче това е възможно, независимо дали филмчето не е. Проблема, е че има мн различни светлини. Там четох, че било нещо с миди музика и няква програма. И някав беше написал, че живее на 20 мин от тази къща :)

В интерес на истината, нашия човек може да си е играл да прави собственоръчно светлините в такт с музиката :) не наистина е възможо, аз съм си играл доста за такт с музиката ама на флаш, на реално с платки и лампи не знам какъв е чалъма.

 

отхвърляте ли идеята,че може да е направено със 200-300 дигитални снимки и после да е сглобено на Movie-Maker?Направо си ги нагласяш да са ти в такт с музиката...а и доста елементи се повтарят,така че....

аз по едно време си правих някви такива експерименти и мога да ви кажа,че става. :)

Link to comment
Share on other sites

отхвърляте ли идеята,че може да е направено със 200-300 дигитални снимки и после да е сглобено на Movie-Maker?Направо си ги нагласяш да са ти в такт с музиката...а и доста елементи се повтарят,така че....

аз по едно време си правих някви такива експерименти и мога да ви кажа,че става. :)

 

В интерес на истината по твоята логика 90% от забавните short филмчета могат да са компютърно обработени. Според мен не е така. И защо го мисля ли? Ами дори ти сам/а отговаряш на този въпрос. Ако беше правено с movie maker или друг софтуер не мисля, че щяха толкова много да се повтарят еднаквите моменти.

В крайна сметка не е толкова сложно. Дори в БГ виждате как лампичките светят на моменти целите, на моменти само едни части. Защо някой да не е е потрудил да направи доста сериозно коледно шоу с лампички :)

Link to comment
Share on other sites

отхвърляте ли идеята,че може да е направено със 200-300 дигитални снимки и после да е сглобено на Movie-Maker?Направо си ги нагласяш да са ти в такт с музиката...а и доста елементи се повтарят,така че....

аз по едно време си правих някви такива експерименти и мога да ви кажа,че става. :)

хммм и това е интересно!

Така наистина става лесно даже! Ако наистина е така, то тогава може да сложи и друга музика. Само сглобява елементи, даже и на флаш може да се направи това, стига да имаш снимките

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Цветомузиката работеше на принципа на тиристори които се активират от филтър настроен за определена честота на входния сигнал...

 

това според мен е направено чрез MIDI контролер. Не е чак толкова невъзможно за осъществяване ако имаш... доста свободно време :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...