Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

Абе хора искам да ви питам за заглавието на един френски филм. Разправя се горе долу за следното : има една банда млади пичове дето извършват обири , ама по много странен начин - постоянно скачат по едни такива "невъзможни" места

Филма е от преди 2-3 годими максимум името му беше една дума и не Уасаби с Жан Рено :punk Някой сеща ли се ??

Да не е това :D

Няма проблеми ;)

Edited by ludoto_mimi
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

The Adventures Оf Baron Munchausen - Забавен филм.Пълни фантасмагории,но може да влезе в полупярният за времето си жанр "приказка".Лично за мен беше като прилив на детски спомени.Обърнете внимание и на буквално божествената Ума Търман.Няма по-подходяща актриса от нея за ролята на Венера!Направо се влюбих :).Ефекти не чакайте.

Оценка:7/10

 

Taxi In New York - То пък да копираш чак толкова от оригинала...То не беше идентичен тунинг на колата,то не беше возене до летището за отрицателно време,самото хващане на престъниците на недовършената магистрала,личните проблеми на шофьора (шофьорката в случая),сексапилната лейтенантка в която е влюбен тъпият полицай...ВСИЧКО е еднакво!Въпреки това филмът има забавни моменти и наистина може да те накара да се посмееш."Лошите" са група мацки обиращи банки (познато?) със върховно BMW 760 (реклама!).Gisele Bundchen прави "роля" :sick .Не си заслужава киното,гледайто го у вас.

Оценка:6/10

Edited by RIP
Link to comment
Share on other sites

RIP аз затова първо чета твоите постове тогава решевам да ходя на кино... :D

Между другото утре щях да ходя на тоя филм...спести ми 3 лева  :lol:  :lol:

 

Аз пък остнах с впечатлението,че никой не чете мненията тук,защото активните се позагубиха нещо :).

Link to comment
Share on other sites

Аз пък остнах с впечатлението,че никой не чете мненията тук,защото активните се позагубиха нещо :).

 

Хех споко аз ти ги чета редовно :D

 

Сега и аз да ви препоръчам нещо: Деветата порта(The Ninth Gate)

На мен лично ми хареса...заплетен леко си е филма и има някакво напрежение.Много хубаво е направен сюжета и е заинтригуващо още от началото.Лошото е че е тежък филм - тоест бавно минава и често се питаш "абе тоя филм няма ли да свърши?" ,но ако изчакаш до края няма да съжаляваш.Според мен който се интересува от магии,дяволи и такива работи ще му хареса.Няма много известни имена във филма - режисьора Роман Полански и Джони Деп.Приятно гледане :D

Edited by ludoto_mimi
Link to comment
Share on other sites

Аз пък остнах с впечатлението,че никой не чете мненията тук,защото активните се позагубиха нещо :).

Аз не че съм от активните "писатели" в тази тема, но съм активен "читател" и мога да ти кажа, че твоите мнения са добре поднесени, компетентно дадени и от тях човек наистина може да си създаде представа дали един филм си струва и доколко, за което аз лично ти благодаря. Продължавай все така. :D

Link to comment
Share on other sites

The Storm Of The Century - Наистина страхотен филм!Режисьорът е същият който е направил и Rose Red,познах го по самият стил - редуване на важни моменти с чисто и просто показване на околната среда,мистика,на места елементарни ефекти.Пък и времетраенето от близо 4 часа и половина ви предразполага към детайлно описване на историята и усвояването и.Не искам да разкривам нищо около самият филм.Гледайте го няма да съжалявате!Аз ще се опитам да намеря субтитри за The Diary of Ellen Rimbauer (нещо като продължение на Rose Red,отново дело на същият режисьор).

Оценка:8.5/10

 

The Fisher King - Честно казано тоя филм ме изнерви...Радио водещ с голяма уста внушава на един от слушателите си,че неговото влюбване е платонично и,че повечето жени са...кучки...По-късно вечерта по новините показват как същият тоя човек е избил цял бар.Медиите цитират думите на радио водещият и той е набеден.Животът му пропада.След години съдбата го среща с полудял скитник,който по-късно се оказва мъж на една от убитите жени в бара предигодини.Водещият (в ролята Джеф Бриджис) се чувства задължен да помага на скитника (Робин Уилямс) и...общо взето е това.С нищо не ме грабна.

Оценка:4/10

 

Insomnia - Като прочетох Ал Пачино, Робин Уилямс, Хилъри Суонк и Маура Тиърни,си казах,че ще е някое заплетено трилърче.Филмът обаче не блести с абсолютно нищо.Поредният такъв за убийство,сприателяване с убиеца и т.н.Слаб филм.

Оценка:4/10

Edited by RIP
Link to comment
Share on other sites

Я и аз да препоръчам някои филми,които съм гледал наскоро(може да са предлагани до сега ,но пак ще го направя)

The Usual Suspects (1995)

http://www.warez.ru/movies/info.php?id=949

Срахотен филм със изключителен сюжет и актьорски състав,оценката говори достатачно за него :)

 

 

Pulp Fiction (1994)

http://www.warez.ru/movies/info.php?id=606

 

Тарантино=>задължителен(отново величия от актьори)

 

One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975)

http://www.warez.ru/movies/info.php?id=569

 

5 награди Оскар,включително за най-добур филм и за най-добра главна мъжка роля(Джак Никълсън)Филм за ценители :)

 

 

Сега гледам Being John Malkovich (1999)

http://www.warez.ru/movies/info.php?id=3944

 

Намирам го за много добър,но още не съм го догледал:)

 

 

През нощта се изкефих на разширената версия на Завръщането на краля

Просто нямам думи-задължителен за всички фенове,не само на Толкин и фентъзито,но и за ценителите на качествени филми :)

Edited by HBK
Link to comment
Share on other sites

The Diary Of Ellen Rimbauer - Продължение на Червена Роза.Всъщност действията във филма се развиват преди тези в Червена Роза,самото строене на къщата,първите изчезвания и т.н.В Червена Роза всичко това бива преразказвано за 10-ина минути и ето защо е по-добре първо да се гледа The Diary Of Ellen Rimbauer.Лично мен не ме грабна толкова,но все пак е "приятен" за гледане.

Оценка:5/10

Link to comment
Share on other sites

StarChaser: The Legend of Orin - вчера за пореден път гледах един от любимите ми анимационни филми. Кога ли ще се усетят да го пуснат на DVD...

Ако харесвате качествената анимация и обичате фантастика и приключения - това е филм за вас. Направен с много изобретателност и въображение.

Link to comment
Share on other sites

The Village - една приятелка ми беше казала да не правя грешката да гледам този филм и обикновено както се случва се заинтригувах ... а ми, меко казано останах приятно изненадан, тъй като в началото бях предубеден. филмът има много добре предадена фабула. трябва да го гледате и да я усетите. няма смисъл да правя някакви семантични умозаключения. за пореден път се убеждавам, че хубавият филм се прави, когато по подходящ начин можеш да "онагледиш" човешките взаимоотношения и тяхната непреходност. важен е начина по който изказваш/поднасяш нещата ..... съдържанието почти винги е едно и също ;)

 

btw този филм е много различен от предишните два на този режисьор/сценарсит(много му е "криво" името и нещо не мога да го запомня)

 

 

p.s. айде, моля ви се пуснете възможността за коментари в секцията @Movies

тази тема тук е супер забатачена :sick . как се ровят толкова страници от коментари само за да се намери нещо за даден филм?!

за първи път пиша тук и направих изключение :D

просто филмът много ми хареса и реших да ви го предложа :)

Link to comment
Share on other sites

The Village и на мене много ми хареса. Бях убеден че филмът ще си струва и отидох на кин.

 

Вчера вечерта седнах да гледам Kangaroo Jack - останах много приятно изненадан. Филмчето е много весело и забавно, кенгуруто е супер симпатяга, музичката е зарибяваща, а и сташно много харесвам Естела Уорън

Link to comment
Share on other sites

The Village - Общо взето странен/различен филм.Краят е наистина неочакван и точно той ме грабна.Лошото е,че през останалото време си гледах тъпо в монитора очаквайки нещо да стане.Действието във филма започва от първата секунда, така че нямате време да се потопите в атмосферата.Постепенно обаче това става и точно когато си мислите дали да спирате филма от тъпотия,идва повратен момент.Добър замисъл,но не чак толкова добро изпълнение.

Оценка:6/10

Link to comment
Share on other sites

Prepora4vam vi

Devil's Advocate

http://www.warez.ru:8082/Movies8/The.Devil...dvocate.(1997)/

Filma e neveroqten,Al Pa4ino i Kiano Riivs sa prosto blestq6i v rolite si.Za filma moje da se kaje 4e e advokatski ,no ne e ... :P Ot samoto na4olo do samiq q krai filma e SUPER  :D .Gledaite go tozi film nqma da sajalqvate ;)

mnogo iak film. To s Al Pacino mnogo riadko ima kofti film :punk

Link to comment
Share on other sites

The Manchurian Candidate (2004) - не съм гледал оригинала (.... непременно ще го направя ;) ), но този не ми хареса. просто поредната "теория на конспирацията" в американски стил, но ако си падате по такива неща ще ви допадне. Denzel Washington имам чувството, че играе едни и същи роли в различни филми. Meryl Streep прави много добра игра. личи си, че е от "старата гвардия".

 

btw има едно съществено пояснение, а именно:

 

През 30-те години Япония превзема Манджурия от Китай и я прави своя марионетна държава. Когато става време да се избере президент, японците поставят техен марионетен ръководител - бивш манджурски лидер. От тогава под "Манджурски кандидат"се разбира всеки марионетен лидер. (б.пр.)

 

п.п.

а бе, не им ли писна(на холивуд) да бълват само remake-ове и разните му там комикс глупсоти :confused

малко почивка няма да им се отрази зле, а аз мисля да се ориентирам в скоро време към анимационните филмчета

Link to comment
Share on other sites

4699.jpg

The Incredibles (2004) - след Finding Nemo, Pixar отново са на върха :D и по всичко личи, че в скоро време нямат намерение да слизат оттам :laughing:

сложете една щипка superman(всевъзможните му комикс производни), малко 007 шитни, "трохички" starwars и много свежи лафове и получавате навото отроче на Disney & Pixar - The Incredibles. персонажите са много добре измислени .. и разбира се реализирани ;)

... а бе, голямо шоу е. не го пропускайте .... дори и за дъртите фролове става :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...