Jump to content
BulForum.com

Шофьорски курсове


mYa

Recommended Posts

Като стана вапрос за точките аз имам един вапрос! :D Аз имам книжка вече от 1 година някаде и ме глобиха 2 пъти за превишена скорост ама не ми взеха точки! :angry1  :angry1 Това значили че сега след още една година точките ми няма да станат 39 или пък защото не са ми взели като ме глобиха ще ми ги направят 39?? :confused

 

А и нещо друго :) На приятелите ми които взеха книжки с мен на толона им задраскаха където пише 39 точки и им написаха 27 а на мен не  :D  :D  :D Това значи ли че аз сега си имам 39 точки а не 27 :)

 

Е , на мойта първоначално бяха 39 (преди 7г.), сега са сигурно по-малко от15 (навъртял съм около 300 000 км.)А по въпроса за това ,че не са ти задраскали точките : по-важно е какво са задраскали в КАТ!

И извини ме, но от къде си сигурен , че не са ти взели точки ?Ако са ти написали фиш или акт почти е сигурно ,че са ти взели!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply
Е , на мойта първоначално бяха 39 (преди 7г.), сега са сигурно по-малко от15 (навъртял съм около 300 000 км.)А по въпроса за това ,че не са ти задраскали точките : по-важно е какво са задраскали в КАТ!

И извини ме, но от къде си сигурен , че не са ти взели точки ?Ако са ти написали фиш или акт почти е сигурно ,че са ти взели!

 

Ами абослютно сигурен съм че не са ми взели точки!!И двата пъти като ме спряха думите на ченгетата бяха : "Сега ще ти напиша едно фишче защтото си млад шофиор и да не ти взимаме точки!!" Като се има предвид че пък единия път ме глобиха щото съм карал с 63 не с 50 и направо откачам :angry1 :angry1

 

Същото така съм убеден че и в КАТ нищо не ми зачеркнаха по една причина!

Тоя дето ми даваше не искаше даже да ми напише номера на книжката варху талона вапреки че това е негово задължение не мое!Точните му думи бяха "Сам си го напиши!!" :angry1 Гледаше да ме избута по-набързо за да може да чете вестник! :angry1

Link to comment
Share on other sites

Ами абослютно сигурен съм че не са ми взели точки!!И двата пъти като ме спряха думите на ченгетата бяха : "Сега ще ти напиша едно фишче защтото си млад шофиор и да не ти взимаме точки!!" Като се има предвид че пък единия път ме глобиха щото съм карал с 63 не с 50 и направо откачам  :angry1  :angry1

 

Същото така съм убеден че и в КАТ нищо не ми зачеркнаха по една причина!

Тоя дето ми даваше не искаше даже да ми напише номера на книжката варху талона вапреки че това е негово задължение не мое!Точните му думи бяха "Сам си го напиши!!" :angry1 Гледаше да ме избута по-набързо за да може да чете вестник! :angry1

 

Е така е в БЪЛГАРИЯ!!!!! :angry1 :moon:

Link to comment
Share on other sites

Ами абослютно сигурен съм че не са ми взели точки!!И двата пъти като ме спряха думите на ченгетата бяха : "Сега ще ти напиша едно фишче защтото си млад шофиор и да не ти взимаме точки!!" Като се има предвид че пък единия път ме глобиха щото съм карал с 63 не с 50 и направо откачам  :angry1  :angry1

 

Същото така съм убеден че и в КАТ нищо не ми зачеркнаха по една причина!

Тоя дето ми даваше не искаше даже да ми напише номера на книжката варху талона вапреки че това е негово задължение не мое!Точните му думи бяха "Сам си го напиши!!" :angry1 Гледаше да ме избута по-набързо за да може да чете вестник! :angry1

офф:

 

Стига само катаджиите сте обвинявали, ченгето ли караше с 63, че се зъбиш :excl: Радвай се на фиша, щото като ти тряснат някой акт - бъди сигурен, че няма ти да го пишеш :P

 

Аз имам сума ти актове и к'ви ли още не проблеми със сините човечета и съм доволен от обслужването :D

Link to comment
Share on other sites

Същото така съм убеден че и в КАТ нищо не ми зачеркнаха по една причина!

Тоя дето ми даваше не искаше даже да ми напише номера на книжката варху талона вапреки че това е негово задължение не мое!Точните му думи бяха "Сам си го напиши!!" :angry1 Гледаше да ме избута по-набързо за да може да чете вестник! :angry1

 

Ми що не написа някой друг номер произволен :)

 

Иначе не са ти взели точки щото си карал с 63, а не с 71 в града. Има си правилници, точкувания, глоби, ако се бяхте поинтересували малко, а не да карате със хх/км/ч в града или фиркани, можеше да оттървете тфа онва :]

 

Има една таблица в която е посочено при колко надвишени км/ч, каква е санкцията:

 

-до 20км/ч превишена скорост - 10лв глоба

-от 20 до 30км/ч - 20лв + 5 точки

-от 30 до 50км/ч - 50лв + 10 точки

-над 50км/ч - 100лв глоба + 1 месец лишаване от книжка

 

Аз в града винаги си карам около 70 като има възможност. А ако има кола която да ме покрива отпред може и със 120 да карам, нали него ще глобят B)

Link to comment
Share on other sites

офф:

 

Стига само катаджиите сте обвинявали, ченгето ли караше с 63, че се зъбиш  :excl: Радвай се на фиша, щото като ти тряснат някой акт - бъди сигурен, че няма ти да го пишеш  :P

 

Аз имам сума ти актове и к'ви ли още не проблеми със сините човечета и съм доволен от обслужването  :D

 

Аз не се зъбя просто констатирам че ме е яд!!

 

Иначе и аз съм доволех от обслужването щото втория път ме хванаха вече с 82 при положение че ограничението беше 60 и пак ми писаха само фиш!! :D :D Ако бяха някви заядливи куки от раз щяха да ми резнат и точки :D :D

 

 

Ми що не написа някой друг номер произволен :)

 

Иначе не са ти взели точки щото си карал с 63, а не с 71 в града. Има си правилници, точкувания, глоби, ако се бяхте поинтересували малко, а не да карате със хх/км/ч в града или фиркани, можеше да оттървете тфа онва :]

 

Има една таблица в която е посочено при колко надвишени км/ч, каква е санкцията:

 

-до 20км/ч превишена скорост - 10лв глоба

-от 20 до 30км/ч - 20лв + 5 точки

-от 30 до 50км/ч - 50лв + 10 точки

-над 50км/ч - 100лв глоба + 1 месец лишаване от книжка

 

Аз в града винаги си карам около 70 като има възможност. А ако има кола която да ме покрива отпред може и със 120 да карам, нали него ще глобят  B)

 

Ми не си написах произволни числа защото все пак имам някаква съвест и да знам че всичко ще е наред ако някой път ме спрат!!Не искам да се занимавам с разправии с ченгета!! :)

 

По тази таблица трябваше да се сбогувам с 5 точки и да платя глоба 20 лв а моя фиш е за 10 ама явно съм попаднал на точни пичове :D :D :D :D Аиде дано така продъжава обсулжането в България и занапред :)

Link to comment
Share on other sites

Ми що не написа някой друг номер произволен :)

 

Иначе не са ти взели точки щото си карал с 63, а не с 71 в града. Има си правилници, точкувания, глоби, ако се бяхте поинтересували малко, а не да карате със хх/км/ч в града или фиркани, можеше да оттървете тфа онва :]

 

Има една таблица в която е посочено при колко надвишени км/ч, каква е санкцията:

 

-до 20км/ч превишена скорост - 10лв глоба

-от 20 до 30км/ч - 20лв + 5 точки

-от 30 до 50км/ч - 50лв + 10 точки

-над 50км/ч - 100лв глоба + 1 месец лишаване от книжка

 

Аз в града винаги си карам около 70 като има възможност. А ако има кола която да ме покрива отпред може и със 120 да карам, нали него ще глобят  B)

 

и какво ще стане ако напише друг номер?

Link to comment
Share on other sites

Dokolkoto znam az tva go vavedoha kogato gi karah o6te az,dokolkoto pomnq moje da gi kara6 kogato iska6 no qvqvaneto na izpita stava sled kato navur6i6 18 toest tr da si gi navur6il nai malko na su6tiq den kogato ti podavat dokumentite na izpita.

Link to comment
Share on other sites

Dokolkoto znam az tva go vavedoha kogato gi karah o6te az,dokolkoto pomnq moje da gi kara6 kogato iska6 no qvqvaneto na izpita stava sled kato navur6i6 18 toest tr da si gi navur6il nai malko na su6tiq den kogato ti podavat dokumentite na izpita.

 

Не и така не може. Може да държиш изпита на следващия ден, но не и на деня когато ги навършваш.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Преди около две години БЧК-то се плащаше на улица Кракра/по принцип там си се намира БЧК/-това е пресечка на Вазов,на ъгъла на двете улици е Прокредит.Пробвай,може все още да е там.

 

Щом става въпрос за зад Папараци-има една сграда точно зад Папараци-Социален дом,няма как да я пропуснете.Всъщност там се провеждаха и курсовете на БЧК

Link to comment
Share on other sites

БЧК - зад папараци е някъде сега!

Точно зад Папараци. Помещават се в една бивша детска градина. Не може да не се забележи, защото отпред има линейки със знака на Червения кръст. Като застанеш срещу сградата, последния вход на втория етаж се плаща таксата и там се провежда обучението.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Абе, говорят, че ако запиша сега на евтината тарифа след Нова Година пак ше тряя да доплатя по новата тарифа (повече часове, съответно и бая повече пари). Някой има ли инфо, по възможност официално, кво е дереджето по въпроса? Че не ми се ще да ми кажат да ръсна още 300лв след НГ :)

Link to comment
Share on other sites

Ако се движиш от центъра към Папараци, точно след кафето отпред завиваш вляво покрай един строеж и излизаш пред една сграда с голям двор. Там от дясно е БЧК, на ет.2 стая 6 се плаща 24 лева за курс ПДП при ПТП + 1 лев за :angry: членска такса за годината :angry1 . Общо = 25

Link to comment
Share on other sites

Абе, говорят, че ако запиша сега на евтината тарифа след Нова Година пак ше тряя да доплатя по новата тарифа (повече часове, съответно и бая повече пари). Някой има ли инфо, по възможност официално, кво е дереджето по въпроса? Че не ми се ще да ми кажат да ръсна още 300лв след НГ :)

 

 

Ще ти се наложи да се ръснеш най-вероятно ;)

 

Пък дано като увеличат часовете да намалеят лапетата които си мислят, че са безсмъртни.

Link to comment
Share on other sites

цените рано или късно ще скочат и курсовете ще ги направят по 3 месеца (дано да стане щото ми писна от пишлемета които и идея си нямат как да карат) в това можете да бъдете сигурни че няма да стане веднага след нова година е почти ясно но по-добре който не е изкарал да се записва по навреме ако не друго поне да се размине с по-малко парички :P

Link to comment
Share on other sites

еми записвай ги колкото се може по скоро защото наистина ще се вдигнат двойно че и от горе , изкарай ги зимата тъкмо ако завали малко сняг ще си усъвършенстваш карането

Link to comment
Share on other sites

цените рано или късно ще скочат и курсовете ще ги направят по 3 месеца (дано да стане щото ми писна от пишлемета които и идея си нямат как да карат) в това можете да бъдете сигурни че няма да стане веднага след нова година е почти ясно но по-добре който не е изкарал да се записва по навреме ако не друго поне да се размине с по-малко парички :P

Абе това са пълни глупости...Ако ще и 5 месеца да ги направят пак ще е същото,докато не се промени мисленето,а не в това колко време ще карат.Иначе аз преди около месец се обаждах на един инструктор и ми каза,че един месец преди 18 мога да започна курсовете.Дано стане както маднес казва,че няма от 01.01.07 кат се събудим и сичко ще е скочило,пък на мен ми трябва малко време от 07 да мине.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...