Jump to content
BulForum.com

Шофьорски курсове


mYa

Recommended Posts

Може ли някох да ми даде информация за последните наредби излезнали във връзка със шофьорските курсове и дали те могат да се карат 3 месеца преди навършване на 18 години? :confused

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

трябва да имаш навършени 17 години и 9месеца да започнеш курсовете,но изпита може да ти бъде когато имаш 18 навършени години!

Link to comment
Share on other sites

трябва да имаш навършени 17 години и 9месеца да започнеш курсовете,но изпита може да ти бъде когато имаш 18 навършени години!

 

Точно така, но най-добре е да си на 17 и 10-11 месеца и да ги почнеш за да може като ги свършиш веднага да ти е изпита :)

Link to comment
Share on other sites

Доколкото съм информиран можеш да ги почнеш и много преди 18(17 и 9),ама книшката си я взимаш като направиш 18 и е с по-малко контролни точки.Иначе за 17 и 9 месеца съм сигурен.

Link to comment
Share on other sites

трябва да имаш навършени 17 години и 9месеца да започнеш курсовете,но изпита може да ти бъде когато имаш 18 навършени години!

Не е вярно!

 

Можеш да зашочнеш курсовете, ако си на 17/9, също имаш право да се явиш на изпит на тази възраст, но ще получиш книжка на 18. Дори имаш право да шофираш, ако си взел изпита и нямаш навършени 18, но там вече трябва да отговаряш на определени изисквания и да заплатиш определена сума за временно свидетелство.

 

Поне така беше преди 2 години, взех си изпита и чаках да навърша 18 за да си получа вече готовата книжка :D Но правилото 17/9 не са го пипали и си важи.

 

EDIT: OK, съгласен :)

Link to comment
Share on other sites

А някой ще може ли да даде малко инфо за цената.Нали сега някви нови наредби приеха и май е по-скъпо от преди.Някой ако е наясно да напише.

Link to comment
Share on other sites

Не е вярно!

 

Можеш да зашочнеш курсовете, ако си на 17/9, също имаш право да се явиш на изпит на тази възраст, но ще получиш книжка на 18. Дори имаш право да шофираш, ако си взел изпита и нямаш навършени 18, но там вече трябва да отговаряш на определени изисквания и да заплатиш определена сума за временно свидетелство.

 

Поне така беше преди 2 години, взех си изпита и чаках да навърша 18 за да си получа вече готовата книжка  :D Но правилото 17/9 не са го пипали и си важи.

Напротив вярно е. Можеш да ги почнеш курсовете на 17 и 9 месеца но изпита задължително е след като навършиш 18

Link to comment
Share on other sites

Според мен може да си на 17/9 и да започнеш курса, и изпита може да ти е 1месец преди да станеш на 18. Само дето не съм сигурен, аз като бях на тия години беше друго :rolleyes:

Аз съветвам всички заинтересовани просто да хванат да почетат малко из сайта на КАТ. Там ще намерят нужната информация, тук във форума....ала бала :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз навърших 18 години на 6.10.2004. Курсовете ги почнах на 25-26.8.2004. Инструктора ми каза, че може да ги почна и по-рано, само че няма смисъл, тъй като на изпита задължително трябва да си навършил 18 години. На изпит се явих на 8.10.2004. Курсовете можех да ги изкарам и за 2 седмици, само че инструктора с мен караше по-бавно защото щях да ги свърша много по-рано от рожденния ми ден. Цената при мен беше 240 лв за 24 часа (по 40 мин), 20 лв теория и 30 лв изпит. Колата е BMW 316 (от по-новите). Ако някой го интересува повече мога и телефон да дам. Инструктора си го бива, защото е по-млад, на мен не ми е викал сериозно, познава почти всички изпитващи и не ми направи никакъв проблем за годините (по закони майче можеш да ги почнеш 1 месец преди да навършиш 18 години, но нали ви казвам аз ги почнах по-рано)

Link to comment
Share on other sites

/offtopic

 

Дечорлига... Не може да изчака 2 месеца ми трябва да се прави на гъзар, разбираш ли. После съобщават в новините, че някво леке изтрепало 10 човека. Да ви е*а и гъзарите.

 

/offtopic

Link to comment
Share on other sites

не е идеята да се претупа всичко и да се вземе книжка, а да можеш да караш като я вземеш тая книжка. и не да си каруцар, а да си шофьор. това за 24 часа не може да стане.. така че гледай някой инструктор дето дава по-евтино отделните часове, а не по 14 лева единия. ако се интересуваш мога да ти дам един телефон и да се свържеш с човека, но трябва да знаеш, че без допълнителни часове няма да минеш. иначе нищо няма да научиш. аз съм сигурен в себе си, а не да ми треперят краката като излезна на улицата.

Link to comment
Share on other sites

woox,айде пак се изказа,без допълнителни часове няма да минеш.Ще мине,не е това важното,дори 50 часа да е курсът-пак не е гаранция,че можеш да караш.Всичко се научава с много каране/някой цял живот не научават/.Можеш да караш курсове 3 месеца преди 18 рожден ден.Цени всякакви.ако искаш мога да ти дам телефон на инструктор,който си разбира добре от работата и ще те научи да караш.

Link to comment
Share on other sites

Не е вярно!

 

Можеш да зашочнеш курсовете, ако си на 17/9, също имаш право да се явиш на изпит на тази възраст, но ще получиш книжка на 18. Дори имаш право да шофираш, ако си взел изпита и нямаш навършени 18, но там вече трябва да отговаряш на определени изисквания и да заплатиш определена сума за временно свидетелство.

 

За да започнеш курса трябва да имаш 17 и 9месеца, а за изпита задължително трябва да си на 18

А някой ще може ли да даде малко инфо за цената.Нали сега някви нови наредби приеха и май е по-скъпо от преди.Някой ако е наясно да напише.

 

Цената на всякъде е почти еднаква, но има 2 варианта когато ти я казват:

1. 240лв и после да ти сервират 20лв теория, 24лв за БЧК, 40 за изпита и 20 за книжка

2. 340лв

 

Така че когато питате питайте какво включва цената, а не като ви кажат 240 и да си кажете "Е това е най-евтиното". Помни, че евтиното винаги излиза по-скъпо

 

/offtopic

 

Дечорлига... Не може да изчака 2 месеца ми трябва да се прави на гъзар, разбираш ли. После съобщават в новините, че някво леке изтрепало 10 човека. Да ви е*а и гъзарите.

 

/offtopic

 

Скоро се очаква увеличение и от 300 лв да стане на 500 лв, така че тези 2 месеца може да му бръкнат в джоба.

Link to comment
Share on other sites

Аз го изкарах за 280 + цената за изпита. Отделно си плащаш БЧК. Ама аз го изкарах за 12 или 15 кинта не съм сигурен, и малко след мен се дигна цената още. И изпита ти е след като навършиш 18, не може по рано. А курса може да го изкараш 3 месеца преди да навършиш 18. Но няма смисъл, освен сега както може да се покачат цените. За това, се покачват, по добре да избързате, ако имате годинките. Най-добре е един месеце преди да навършиш 18, защото курса ти излиза горе долу един месец. :)

 

едит: Инструкторът ми е много печен. Много добре си разбира от работата. Старае се за тия 24 часа, колкото е възможно да те направи добър шофиор. На VW Vento e, който има желание мога да му дам телефон за свръзка. Но за цена сега немога да кажа, може да се е дигнала цената :huh:

Link to comment
Share on other sites

Мен ако питате трябва да ги направят тиа книжки на 21 да ги зимат хората и часовете от 24 да ги направят 50.Защото ми писна от такива "газарчета",вчера ми зел книжка днеска на Шумахер ми са прай.

бтв:Неска за малко да ме блъсне един такъв,хубаво че късмет изкарах ама тфа не е за приказване....

Link to comment
Share on other sites

Най якото е , че намалят контролните точки на шофьори със стаж до две години , от 39 на 26(мисля)!!

Link to comment
Share on other sites

Най якото е , че намалят контролните точки на шофьори със стаж до две години , от 39 на 26(мисля)!!

че те са ги намалили от много време. не ми се става да си видя талона ама май са ми 27 :angry1

 

едит: още 1 година без нарушения и ще ми ги направят 39 :bgrin:

 

 

едит2: чаай си намеря портфейла и щи кажа

Link to comment
Share on other sites

че те са ги намалили от много време. не ми се става да си видя талона ама май са ми 27 :angry1

 

едит: още 1 година без нарушения  и ще ми ги направят 39 :bgrin:

Къде пише на талона колко точки имаш?

 

EDIT: Това някакви нови талони ли са? На моя не пише точките.

Link to comment
Share on other sites

На талона си пише колко точки имаш... вече талоните са с по 27 точки, след 2 години без нарушение ти стават 39.

А по вапроса за инструктор... който иска му давам тел-а на моя инструктор който ми беше, просто е перфектен, с него ти е приятно да караш учите на всичко, (само ще кажа шоф. изпит и теорията ги взех БЕЗ грешка и то само с едно решаване на листовките вкащи!!!) и много важно нещо... НЕ ТИ ВИКА КАТО НЕНОРМАЛЕН ако направиш нещо не както тряаа и е SUPER печен, ако имах пари в излишък пак бих карал с него заради удоволствието :)

Цената която аз платих на него беше 300лв. (тези пари включват всичко ... естествено без книжката като подаваш документи).

На всички които ще карат шоф. курсове пожелавам този инструктор!!!

Link to comment
Share on other sites

Къде пише на талона колко точки имаш?

 

EDIT: Това някакви нови талони ли са? На моя не пише точките.

еми точките ги пише отпред на талона. Първоначален начален размер на точки от дата ***:27. не ги знам нови ли са стари ли са . взет е миналото лято :D

Link to comment
Share on other sites

еми точките ги пише отпред на талона. Първоначален начален размер на точки от дата ***:27. не ги знам нови ли са стари ли са . взет е миналото лято :D

Имах в предвид, че ако ти отнемат / добавят точки не се отбелязват на талона.

 

Не се изразих правилно, моя грешка.

Link to comment
Share on other sites

Като стана вапрос за точките аз имам един вапрос! :D Аз имам книжка вече от 1 година някаде и ме глобиха 2 пъти за превишена скорост ама не ми взеха точки! :angry1 :angry1 Това значили че сега след още една година точките ми няма да станат 39 или пък защото не са ми взели като ме глобиха ще ми ги направят 39?? :confused

 

А и нещо друго :) На приятелите ми които взеха книжки с мен на толона им задраскаха където пише 39 точки и им написаха 27 а на мен не :D :D :D Това значи ли че аз сега си имам 39 точки а не 27 :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...