Jump to content
BulForum.com

Шофьорски курсове


mYa

Recommended Posts

Таксата е 30 кинта преебали са те нещо.

Ебаси... На наща група инструктора 1 ден преди изпита каза да носим по 40 кинта и на другия ден сички строени на Младежка с париците. Уж за такса са били, ама кой знае :D Както и да е нали е зимах книжката пак тия 40лв ша ги прежала.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply
Гледахте ли Господари на Ефира?

150лв/книжка + 50лв изпит

Това е тарифата, но вече не помня името на компанията.

Е тва е по софийски стандарт :) Тука може и по-тънко да е :D

Link to comment
Share on other sites

Имам познат човек двама познати които дадоха по 50 кинта на инструктора и взеха изпите от първия път!Така че ви препоръчвам ако ви кажат че сте скъсани да имате поне 50 кинта в себе си ;) Корупцията е лошо нещо,но за съжаление всички ние постоянно учавстваме в този омагиосан кръг

Link to comment
Share on other sites

Имам познат човек двама познати които дадоха по 50 кинта на инструктора и взеха изпите от първия път!Така че ви препоръчвам ако ви кажат че сте скъсани да имате поне 50 кинта в себе си ;) Корупцията е лошо нещо,но за съжаление всички ние постоянно учавстваме в този омагиосан кръг

Аз ако дам и леФ за книжката как ще излезна да карам, бре? Че то тва е целта - да разбереш ставаш ли... Или взимаш книжка, или ставаш бакшиш. Това е.

Link to comment
Share on other sites

Аз ако дам и леФ за книжката как ще излезна да карам, бре? Че то тва е целта - да разбереш ставаш ли... Или взимаш книжка, или ставаш бакшиш. Това е.

Именно,ако си платя 50 лв за книжка и утре излезна на улицата,какво ще стане?Лошото е,че сме само единици,които мислим така,а другите си купуват книжки и броим ПТП-тата и жертвите.

Link to comment
Share on other sites

Въпроса е кога ще се проумее , че книжката не кара колата . На моя изпит изпитващия много добре го каза " Проумейте ,че след като вземете книжка това не значи , е можете да карате кола . Вия сте придобили първоначалните умения за управление на ппс . След като вземете книжка вия започвате да се учете да карате кола . "

Link to comment
Share on other sites

abe koftiti za kormuvaneto specialno e 4e mn. zavisi ot samiq izpitva6t, v kvo nastroenie e i pro4ie. ima nqkoi koito ei taka za kef te kusat da ide6 pak i da vzemat pari pak ot taxata. sig sum 4e ako vsi4ki bqha 4estni v tova otno6enie broqt na vzelite knijka s pari 6te6e da e e dosta po-maluk. az li4no o6te ne sum stignal do kormuvaneto no i ne mislq da davam pari.

Link to comment
Share on other sites

Гледахте ли Господари на Ефира?

150лв/книжка + 50лв изпит

Това е тарифата, но вече не помня името на компанията.

фирмата беше мария :)

големо шоу беше

мавриков го разцепи :D

Link to comment
Share on other sites

Анотне, не е точно така :) принципно повечето ДАИ-яджи са пекани, въпрос е на каране. А не толкова на колко пари ще вземе от теб. Той одавна ги е взел още със започването на курса ти. Просто карай, стегнато, че ще се притесняваш да така е, и на мен ми омекнаха коленцата, ама мисли :) това е най-важното... Ти другите неща ги знаеш...

 

А като стана въпрос за късане, много мой приятели ги скъсаха и трябваше да се явяват 2-ри път, лошото е в това, че всичко го приемат чиста монета докато недойде деня :) на кормуване, ми ся как, ми ся що. Всички се бият гърдите, аз мога, аз мога, аз мога. Ама има един закон: "Ще дойде време, когато последните, ще станат първи, а първите - последни ". Учете си, слушайте го, че всичките са помяри си е така, аз лично моя много, много не можех да го понасям, щото все беше прав, ама по-добре го слушай за да не се налага да се явяваш пак. 24-те часа са прекалено малко за експерименти... Айде успех на всички започнали начинанието "Категория Б" и безаварийно каране в живота ;)

Link to comment
Share on other sites

Има ли тук някой с категория С ? :rolleyes: Заради Ткт-то,което ми трябва сега трябва да започвам С-то! :angry: Има ли някой малко повече инфо относно курса и изпита за С категория?

Link to comment
Share on other sites

Има ли тук някой с категория С ? :rolleyes: Заради Ткт-то,което ми трябва сега трябва да започвам С-то! :angry: Има ли някой малко повече инфо относно курса и изпита за С категория?

Абе като се качиш на един "Колесен трактор" кой КАТ-аджия ша те спре? :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Абе като се качиш на един "Колесен трактор" кой КАТ-аджия ша те спре? :lol: :lol: :lol:

Книжката ми трябва за Англия! ;)

Иначе си прав,в България едва ли някой би ме спрял с трактора... :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Има ли тук някой с категория С ? :rolleyes: Заради Ткт-то,което ми трябва сега трябва да започвам С-то! :angry: Има ли някой малко повече инфо относно курса и изпита за С категория?

 

Едно приятел4е разправяше преди време, че "Ц-то" му е излезнало към 800лв. Бил карал на сносен камион ?! (дано не е преличал на "трактор") и (дано не е бил "зил"). Викаше, че не било зор, а и нямало проблеми с годините, тогава е бил на 18 :) начи горе-долу преди 6-7 месеца... Аз преди си мислех, че трябва да имаш 21 за "Ц" оба4е явно не е така. Въпреки това, не се знае непосредствено след това не са ли го отнемини пак това правило за годините. Според мен най-добре е да се позаинтересоваш.Има школи на Автогара Север, ако не се лъжа, и там питай (пари, време, информация) всичко трябва да ти кажат. А колкото за "Ц-то" си е голяма перспектива и не само де, да ти е пълна с категории книжката си е едно голямо предимство, да не говорим, че след като ни приеха в ЕС нашите книжки важат, което от своя страна самоизключва предишните мъки (нови курсове в дадената страна, нови мъки, нови мизерии). Сега някак си специално в тази свера е по-добре :) и е по-лесно за хората със стаж и категории :)

 

А колкото до теб Deyan аз ти препоръвам да питаш, да провериш и да действаш :) айде успех4е :) и после да обадиш как е била хавата ;)

Link to comment
Share on other sites

За C+Е се искат 21.... ;) Май и за А се искат толкова

За Д естествено. Или поне 2 години стаж C. Нещо такова беше.

Ама иначе... За А.....

едит: Цитирам ЗДвП:

Минималната възраст за издаване на свидетелство за управление на моторни превозни средства е:

1.16 години - М

2.17 години - Ткт, А1, В1

3.18 години - А, В, С1, С

4.20 години - С1+Е

5.21 години - С+Е, D1, D, D1+E, D+E, Ттб, Ттм

 

За кат.А с работен обем на 350 куб. -

1.стаж в А1 или същата категория поне 3 години

2.21 години

Link to comment
Share on other sites

А Цените на А категория някой може ли да ми каже какви са. Също така и къде мога да се запиша.

В школата където карах В-то нямаше инструктори за А и сега търся.

Link to comment
Share on other sites

Ем да ми е честито неска го зех кормуването, падна ми се един Волов, ли Водев ли беше, изпитващ душичка, само ако съвсем не можеш да караш късаше. Остана БЧК...

Link to comment
Share on other sites

А Цените на А категория някой може ли да ми каже какви са. Също така и къде мога да се запиша.

В школата където карах В-то нямаше инструктори за А и сега търся.

Когато ми беше курмуването на моя инструктор един познат ми даде визитка за А категория

" Илия Аргиров

учебен полигон в двора на бившето СПТУ по строителна механизация

(до Руския пазар )

тел. (032)959927

гсм 0898 45 26 77 "

Това пише на визитката може да се обадиш да видиш не съм ги ползвал но визиткат седи дано съм помогнал .

Link to comment
Share on other sites

На мен ми е интересно дали трябва да си Точно на 17 и 9 за да почнеш с курсовете?

Примерно не може ли на 17 и 7-8,че нещо не ми се карат курсове посред зима (следващата де,то и без тва това сега не е ноо зима :P )?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...