Jump to content
BulForum.com

Шофьорски курсове


mYa

Recommended Posts

говориш абсолютни глупусти , според тебе как може да се научи човек да кара кола за 24 часа.... ? щото според мене това е невъзможно карам кола от 13-14 годише и пак не смея да твърдя че карам добре а ти ми говориш за някакви си 24 часа...... смехх......

а и забравяш една малка подробност инструктора те учи как да караш а не как да се държиш по пътищата , как да си толерантен с другите участници в движението , миналата седмица една жена беше запушила цялата ни улица и знаеш ли защо , защото никога по време на курса не била карала на заден а за паркиране пък изобщо да не говорим затова трябва да се въведат курсовете от 3-4 месеца и на изпита да им и полигон и устройство на колата защото ми писна всеки път като излезна някъде с колата да се оглеждам все 1 съм откраднал нещо за да може да се прибера жив и здрав а курсовете може и по-рано от месец преди 18 да ги почнеш но проблема е че не можеш да се явиш на листовките преди да си навършил 18 така че смисъла се губи ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply
az sum na 18ti na teoriq v smisul na kursa ne na izpita tva 4e sum zapisan zna4i li 4e sled ny nqma da pla6tam pove4e ?

hm ne bqh pro4el posledniq post :)

Брао, Тонак, тва теорията на курса е сигурно супер яко. Аз лично си я платих (влиза в цената), но така и не я посетих. Все забравям или ме мързи. Няма задължителен характер :P

Link to comment
Share on other sites

абе то май задължително трябваше да се ходи на тая теория като карах курса ама инструктора ми каза че просто няма смисъл и така и не отидох

Link to comment
Share on other sites

абе то май задължително трябваше да се ходи на тая теория като карах курса ама инструктора ми каза че просто няма смисъл и така и не отидох

да и при мен беше задължително. амо кой ли ходи :)

Link to comment
Share on other sites

em to i az sig nqma da hodq puk i se pada sled 18 nqkude po praznicite a u .... ne mislq 4e 6te mi se hodi puk i az bih kazal 4e pove4eto ne6ta gi znam kato nqma kvo da pravq 4at pat 4et apravilnika i pravq listovki makar izpita da mi e sled 2 meseca nai-malko

Link to comment
Share on other sites

абе то май задължително трябваше да се ходи на тая теория като карах курса ама инструктора ми каза че просто няма смисъл и така и не отидох

Моя ми каза ако искам да хода. Ест не ходих. Иначе един приятел секи ден от 5 до 8 вечерта теория. Много му са смях :D

Link to comment
Share on other sites

говориш абсолютни глупусти , според тебе как може да се научи човек да кара кола за 24 часа.... ? щото според мене това е невъзможно карам кола от 13-14 годише и пак не смея да твърдя че карам добре а ти ми говориш за някакви си 24 часа...... смехх......

а и забравяш една малка подробност инструктора те учи как да караш а не как да се държиш по пътищата , как да си толерантен с другите участници в движението , миналата седмица една жена беше запушила цялата ни улица и знаеш ли защо , защото никога по време на курса не била карала на заден а за паркиране пък изобщо да не говорим затова трябва да се въведат курсовете от 3-4 месеца и на изпита да им и полигон и устройство на колата защото ми писна всеки път като излезна някъде с колата да се оглеждам все 1 съм откраднал нещо за да може да се прибера жив и здрав а курсовете може и по-рано от месец преди 18 да ги почнеш но проблема е че не можеш да се явиш на листовките преди да си навършил 18 така че смисъла се губи ;)

И аз това казвам,че мисленето на шифиорите трябва да се промени.Щот некви глупаци качили са на джипове и скъпи коли,прай се на патрон и си мисли,че е бог.

Link to comment
Share on other sites

Според мен трябва да се въведе задължително явяване на изпит през 5 (примерно) години. А мисленето си е такова и трудно ще се промени поне на този етап.

Link to comment
Share on other sites

то май и сега има някъв изпит ма нямам идея какъв е мисля че на 10 години при подновяването на книжката естествено може и да съм се объркал

а някой има ли информация дали сега трябва да се сменят книжките след 1.1.07г. ?

Link to comment
Share on other sites

то май и сега има някъв изпит ма нямам идея какъв е мисля че на 10 години при подновяването на книжката естествено може и да съм се объркал

а някой има ли информация дали сега трябва да се сменят книжките след 1.1.07г. ?

 

нито има изпит за насилствено подновяване на книжките (има само по собствено желание), поради простата причина че никой освен ти самия неможе да каже и реши колко си карал, нито ще се сменят книжки след 0101. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ам.... не знам ама това с шофьорските курсове е пълна пумийка.. лично се убдех преди 2 месец... 24 часа са абсолютно ама абсолютно недостатъчни... аз за това в момента не мога да се отпусна да карам.. като знам какво съм научила за тези 24 часа и направо ми призлява... а иначе... да мисленето на шофьорите определено трябва да се промени и хората да вземат да влагат малко повече мисъл когато карат и наистина да спрат да се мислят за безсмъртни и да си казват "това на мен няма да се случи"... защото се вижда че се случва и то на обикновени хора....:(

Link to comment
Share on other sites

Всички часове след 15-тия са напълно излишни ! Умението се развива с практиката, а инструктурът не може да промени манталитетът ти при шофиране. За 15 часа, един нормален инструктор с лекота може да обясни всички основни понятия за движението по пътищата. ;)

 

mYa : Да, можеш да караш курсове на 17 години и 9 месеца.

Link to comment
Share on other sites

Всички часове след 15-тия са напълно излишни ! Умението се развива с практиката, а инструктурът не може да промени манталитетът ти при шофиране. За 15 часа, един нормален инструктор с лекота може да обясни всички основни понятия за движението по пътищата. ;)

 

mYa : Да, можеш да караш курсове на 17 години и 9 месеца.

Така е! След първия (устройство на автомобила и потегляне) да се ходи на изпит направо.

 

Толкова просто може ли да се мисли? Ами тази практика нали идва след 2-3-4 или колко удара? ПТП? ТИ ненормален ли си? :D

Link to comment
Share on other sites

глупости , нека да не си се качвал никога на кола (както по-големият брой на хората които карат курсовете) пък да видим как за 15 часа ще успееш да се научиш да караш...... тва си е направо смешно а може би инструктора трябва само да ти покаже как да сменяш скоростите и направо да те пусне на пътя да си джиткаш да се усъвършенстваш , или пък що направо не ги махнат курсовете всеки просто да иде 2-3 пъти инструктора да му обясни за кво стаа въпрос а пък после кво та боли карай си и си мисли че си непобедим и че си номер 1 еми да те хората са пълни с пари всеки ден ще дават пари по майстори да си оправят колите защото някой който се "усъвършенства" ги е треснал .......

Link to comment
Share on other sites

Детски глупости!Аз карах 30 часа преди изпита и карам редовно от 2 месеца насам и все още знам,че не съм се научил да карам...трябва много практика!!!

Link to comment
Share on other sites

глупости , нека да не си се качвал никога на кола (както по-големият брой на хората които карат курсовете) пък да видим как за 15 часа ще успееш да се научиш да караш...... карай си и си мисли че си непобедим и че си номер 1 еми да те хората са пълни с пари всеки ден ще дават пари по майстори да си оправят колите защото някой който се "усъвършенства" ги е треснал .......

Кой е казал, че за 15 часа ще се научиш да караш ? За да може човек да усеща добре ситуациите, трябва да навърти 100-тина хиляди километра минимум... Не съм и казал, че се мисля за непобедим ;)

Човек ако е смотан и няма усет и 240 часа с инструктор ще са му малко :ph34r:

По мое мнение, самият инструктор трябва да прецени колко часа са достатъчни на клиента му, за да отиде на изпит...обаче нали трябва да гушнат повече пари - няма да стане номерът...ще си карате по 24 часа, независимо нужно ли е ;)

Детски глупости!Аз карах 30 часа преди изпита и карам редовно от 2 месеца насам и все още знам,че не съм се научил да карам...трябва много практика!!!

Детски глупости ? Разликата в годините ни е направо огромна :) А ти нали се сещаш защо са ти добавили тези 6 часа :P Взел съм си книжката преди 1 месец, преди това съм карал още толкова и имам около 1000 км. навъртяни...Късмет или не, нямам дори и леко ожулване.

Link to comment
Share on other sites

еми ти го твърдеше че 15те часа са напълно достатъчни , щом са достатъчни би трябвало да си се научил горе-долу да караш доколкото си спомням курса беше да те научи на нещо а не да отидеш да си узакониш книжката а и

нали се сещаш че ако зависеше изцяло от инструкторите всеки щяха да го късат за да може да врътне там колкото часове се вземаха допълнително и да гушне паричките така че и тва ти твардение според мене отпада. ако трябва да съм честен аз съм на 100% зад тези хора които искат курса да стане 3 че и повече месеца и с доста повече часове писна ми както казах и по-горе от "безсмърни" тинейджъри които си мислят че като са изкарали някаква си книжка чрез някакви си "изпити" , то даже изпит незнам дали може да се нарече те са просто смешни , как е възможно човек да изкара курс а да не може да си паркира колата или пък изобщо да незнае за какво служат огледалата и все пак не мога да се съглася с тебе че 15 часа са напълно достатъчни , 15 часа ако не си се качвал никога на кола са абсолютно ама абсолютно недостатъчни че те елементарните неща не могат да се научат за 15 часа кормуване , да не говорим за някои тънкости ............

Link to comment
Share on other sites

еми ти го твърдеше че 15те часа са напълно достатъчни , щом са достатъчни би трябвало да си се научил горе-долу да караш доколкото си спомням курса беше да те научи на нещо а не да отидеш да си узакониш книжката

Неможеш да се научиш "да караш" толкова лесно. 15 часа са достатъчни, за да те научат на правилата за каране - точно за това е курса.

а и нали се сещаш че ако зависеше изцяло от инструкторите всеки щяха да го късат за да може да врътне там колкото часове се вземаха допълнително и да гушне паричките така че и тва ти твардение според мене отпада.

Нито едно твърдение не ми отпада ;) Замисли се малко - нали ако някой инструктор започне да прави така, както ти казваш, веднага ще стане известен с това...ти не би отишъл при такъв инструктор нали ?

как е възможно човек да изкара курс а да не може да си паркира колата или пък изобщо да незнае за какво служат огледалата и все пак не мога да се съглася с тебе че 15 часа са напълно достатъчни , 15 часа ако не си се качвал никога на кола са абсолютно ама абсолютно недостатъчни че те елементарните неща не могат да се научат за 15 часа кормуване , да не говорим за някои тънкости ............

Както вече казах, ако на човек му е в кръвта да е смотан и 3 курса няма да му стигнат. А в часовете по кормуване въобще неможе да става дума за изучаване на тънкости...

Link to comment
Share on other sites

Явно и ти си от големите шофери,дето ги гледам как карат като изтървани от Марс ;) 15 часа са достатъчни да ти дам ключовете за една кола и да се засилиш към бетонна стена,но с много висока скорост.Дори и 30 часа са малко.Трябва да се увеличат часовете максимално и да се върне карането на полигон.И тогава ти и другите като теб,които смятат,че е достатъчно някой да им каже два лафа как се кара кола,ще си върнат книжките,щото нищо не могат.Щото и инструкторите им са били балъци,които гледат да лапнат парите,пък колко може да кара бъдещият шофьор :confused ....В часовете за кормуване може да научиш много,ако някой се сети да ти обясни,а ако не ти обясни-сам може да се сетиш да попиташ.И ако не си супер сакат,ще се научиш да паркираш както си искаш,без да удряш околни коли,ще свикнеш да си гледаш в огледалата без да губиш ориентация и да шариш из лентите и още куп други неща;) ,които може да звучат смешно,но огромна част от младите шофьори и разни по-стари не ги умеят-за справка вижте пред ПУ-Ректорат кви маневри се правят и кой знае колко коли си обменят боя на ден без никой да усети./а там скоростта е ниска,няма да говоря за широки булеварди/Тва са минималните неща,които са нужни,за да не стават бели,а който иска да стане по-така - отива на безлюдно място и се учи да прави разни щуротии.След тоя несвързан роман-дано направят курсовете по 1000 лева и да увеличат часовете,та барем намалеят безсмъртните по пътя

Link to comment
Share on other sites

Е кви тънкости на тия курсове бе!? Освен тръгване с ръчна и паркирането никви други тънкости няма. Бъхтиш си по определения маршрут докато не ти минат часовете и тва е. Най-много за 10мин да отвори капака инструктора и да ти каже къде е шината за маслото и разни такива за устройството на автомобила. Та за тънкости при курсовете според мен въобще не може да се говори. Добър шофьор е абсурдно някой да си мисли че може да стане след кат мине тоя курс. Аз ся го карам и раотите са само колкото да са отбие номера и да получиш няква смътна представа за кво става дума пък след тва който оцелее оцелее :) А й манталитета и адското самочувстиве на българския шофьор е плод на комплексите на хората, които кат са доберат до кола и гледат да са набият на секи в очите особено на връсниците. Та и 3 и 6 месеца да ги направат тия курсове файда много ма съмнява да има. Не са виновни инструкторите, а нещастните дебили по пътищата.

Link to comment
Share on other sites

Неможеш да се научиш "да караш" толкова лесно. 15 часа са достатъчни, за да те научат на правилата за каране - точно за това е курса.

 

брей ти сигурно си някакъв вундеркинд или дете гений ....... как успяваш толкова бързо да ги научиш нещата незнам ;)

 

 

Нито едно твърдение не ми отпада ;) Замисли се малко - нали ако някой инструктор започне да прави така, както ти казваш, веднага ще стане известен с това...ти не би отишъл при такъв инструктор нали ?

 

нали се сещаш че повечето инструктори се познават с изпитващите и ако инструктора иска изпитващият да те скъса просто шанса ти да изкараш изпита без да те скъсат е клони към 0-та

също така ако изпитващия знае че трябва да те скъса ще го направи ако ще да си и най-добрият шофиор на планетата а от там нататък след като те скъсат мисля че сам се сещаш къде отиват паричките за допълнителните часове които трябва да изкараш за да се явиш пак на изпита и все пак понеже не сам сигурен че ще се досетиш ще те посетя >>>>>>>>>>>>> в джоба на скъпият ти инструктор за които изобщо няма да се разбере че заради него си скъсан ;)

 

Както вече казах, ако на човек му е в кръвта да е смотан и 3 курса няма да му стигнат. А в часовете по кормуване въобще неможе да става дума за изучаване на тънкости...

 

брей брей а тебе на какво те учиха в часовете по кормуване да месиш баница може би.... ? :wacko:

 

Е кви тънкости на тия курсове бе!? Освен тръгване с ръчна и паркирането никви други тънкости няма. Бъхтиш си по определения маршрут докато не ти минат часовете и тва е. Най-много за 10мин да отвори капака инструктора и да ти каже къде е шината за маслото и разни такива за устройството на автомобила. Та за тънкости при курсовете според мен въобще не може да се говори. Добър шофьор е абсурдно някой да си мисли че може да стане след кат мине тоя курс. Аз ся го карам и раотите са само колкото да са отбие номера и да получиш няква смътна представа за кво става дума пък след тва който оцелее оцелее :) А й манталитета и адското самочувстиве на българския шофьор е плод на комплексите на хората, които кат са доберат до кола и гледат да са набият на секи в очите особено на връсниците. Та и 3 и 6 месеца да ги направат тия курсове файда много ма съмнява да има. Не са виновни инструкторите, а нещастните дебили по пътищата.

 

 

еми да кажем че примерно човека/инструктора при който караш курса определено има повече , доста повече километри от тебе и всяко нещо което ти каже може да ти е от полза ама понеже повечето отиват там "само да отбият номера"

а пък щом според тебе паркирането и тръгването на ръчна са единствените тънкости си пожелавам да не ми излезе някой "шофиор" като вас ;)

 

 

 

Изкарах двата шофьорски изпита, подадох документи за книжка-бърза поръчка и в петък трябва да си я взема, за да съм вече по-спокоен на гонките B) :P

 

 

аз приключвам с коментарите до тук мисля че е излишно да продължавам........ :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Е кви тънкости на тия курсове бе!? Освен тръгване с ръчна и паркирането никви други тънкости няма. Бъхтиш си по определения маршрут докато не ти минат часовете и тва е. Най-много за 10мин да отвори капака инструктора и да ти каже къде е шината за маслото и разни такива за устройството на автомобила. Та за тънкости при курсовете според мен въобще не може да се говори. Добър шофьор е абсурдно някой да си мисли че може да стане след кат мине тоя курс. Аз ся го карам и раотите са само колкото да са отбие номера и да получиш няква смътна представа за кво става дума пък след тва който оцелее оцелее :) А й манталитета и адското самочувстиве на българския шофьор е плод на комплексите на хората, които кат са доберат до кола и гледат да са набият на секи в очите особено на връсниците. Та и 3 и 6 месеца да ги направат тия курсове файда много ма съмнява да има. Не са виновни инструкторите, а нещастните дебили по пътищата.

 

Да ама ти и набора ти като ви гледам как мислите сте на път да се присъедините към нещастните дебили по пътищата ;) Часове трябва да има много, както и задължителна( ама наистина задължителна) теория, също и полигони.

simbata ти как реши че си се научил да караш, сигурно вече не ти гасе колата и вдигаш 120 в града ?

Ще ти подскажа - идеята е ако може да се пресъздават някои рискови ситуации, или най-малкото да ви се обяснява какво трябва да правите в такива, да не стане после пуснах волана и затворих очи ;) Такива като теб са по-страшни и от блондинките ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...