Jump to content
BulForum.com

Хранителни добавки


Stenli

Recommended Posts

Някой химик може ли да ми препоръча някакво протеинче, ама такова, че да взема да кача малко маса, щото съм един кльощав :cry

Ми аз пия от суроватъчния на Нутрим и съм доволен,ма то процеса на качване на маса е доста комплексен,и протеина е част от цялата картинка,както и другите добавки като креатин,глутамин и т.н.Преди всичко е постоянството и правилното трениране,и разбира се,храната.

Щом си слабичък,бих ти препоръчал преди тренировка да пиеш някакъв гейнър,а непосредствено след тренировка протеина.Но всичко опира до финансови възможности.Ако разполагаш с малко повечко парички ,можеш да си вземеш някои от следните продукти- креатин , глутамин,инозин ,аминокиселини.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 654
  • Created
  • Last Reply
Някой химик може ли да ми препоръча някакво протеинче, ама такова, че да взема да кача малко маса, щото съм един кльощав :cry

 

edit: Capone Благодаря B)

 

Trqbva da nablqga6 na trenirovkite hapvaneto i po4ivkata.I dobavkite da sa ti dopalnenieto kam vsi4ko.Ina4e samo s tqh ne stava!Ina4e geiner-a na nutrium sam pil i mislq 4e 6te ti e polezen!!!Vob6te produktite na tazi firma spored men sa dosta dobri!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Скоро чух,че в Симфония лродавали 100 грама креатин монохидрат за шест лева?Някой знае ли нещо по въпроса?

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде се намира склада на Нутрим в плд?Понеже ми казаха,че хр.добавки от склада били по-евтини. :D

Link to comment
Share on other sites

Скоро чух,че в Симфония лродавали 100 грама креатин монохидрат за шест лева?Някой знае ли нещо по въпроса?

Ами да по принцип е вярно аз съм пил от него, ама последния път като бях преди около месец беше свършил и имаше само наливен протеин и глутамин...

Link to comment
Share on other sites

На Гладстон!

Това на Гладстон не е склад,това е централния офис,където цените не са по-ниски от дилърските офиси,напротив,там е за големи поръчки !

Link to comment
Share on other sites

А знаеш ли къде се намира склада на Nutrim,защото аз съм чувал единствено за офиса на Гладстон?

За склад не знам дали имат в Пловдив,производствената им база се намира в Марково,аз винаги си взимам от един дилърски офис,който се намира до стоматологичния факултет на Руски,и там продуктите са на по-добра цена от централния офис,който се намира на Гладстон.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
А знаеш ли къде се намира склада на Nutrim,защото аз съм чувал единствено за офиса на Гладстон?

 

 

Ами с/у 1 заведение такова Коневръза се казва..тръгваш след планета до иконома дето е и само надолу надолу след като стигнеш тфа заведение и там четеш B) Надявам се съм успял да ти помогна.

Link to comment
Share on other sites

Ами с/у 1 заведение такова Коневръза се казва..тръгваш след планета до иконома дето е и само надолу надолу след като стигнеш тфа заведение и там четеш  B) Надявам се съм успял да ти помогна.

Мерси за инфото!!!

Link to comment
Share on other sites

А знаеш ли къде се намира склада на Nutrim,защото аз съм чувал единствено за офиса на Гладстон?

Точно там е... на гладстоун. Отиваш и казваш че искаш да си купиш нещо и си от спортното и ти го дават на цена на едро :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Искам да поработя малко върху релефа. Кое е по-добро - Липозан (на Нутрим ) или Л-карнитин (може би пак на Нутрим ) ? Искам да сваля между 2 и 5 кила :)

Link to comment
Share on other sites

За да свалиш 3-4 кила не ти трябват никакви добавки ;) Просто наблегни на кардио упражненията, увеличи повторенията в сериите(като съответно намалиш тежестта) и намали количеството на мазнини които приемаш...

Link to comment
Share on other sites

От 3 месеца съм увеличил повторенията между 12 и 15, храня се добре, мазно почти не, слдако от време на време като не издържам вече :) Та на въпроса Липозан и Л-карнитин ,моля :)

Link to comment
Share on other sites

Започни и да тичаш ;) А щом толкова държиш на хаповете за лично съм чувал по-добри отзиви за Л-карнитина, обаче както знаеш тези неща са индивидуални и може на теб Липозана да ти се отрази по-добре...

Link to comment
Share on other sites

От 3 месеца съм увеличил повторенията между 12 и 15, храня се добре, мазно почти не, слдако от време на време като не издържам вече :) Та на въпроса Липозан и Л-карнитин ,моля :)

тогава мини в другата крайност и за 1-2 тренировъчни цикъла (периода за който си тренирал всяка мускулна група и почваш отначало) смени натоварването с чисто анаеробно: къси силови серии до 5-6 повторения (субмаксимално натоварване, т.е. да не стигаш до 1-2 повторения), висока интензивност на тренировката (кратки почивки между сериите, кратко време за изпълнение на движенията, максимална продължителност на цялата тренировка - до 1 час). в комбинация ако издържиш може да добавиш 1-2 тичания в дните, когато не тренираш силово. ако запазиш същия прием на калории като сегашния ще свалиш поне 2 кила, защото по време на този цикъл ще ти се повиши доста енергийната консумация. после се върни пак на удължените серии, за да си оправиш релефа и да приложиш втори шок на мускулите, който обаче ще е по-слаб.

 

този съвет ти го давам, защото казваш че от 3 месеца си на релефни тренировки и може би имаш застой и привикване на мускулите, а по време на шокова смяна на натоварването се горят най-много калории.

 

ако не те влекат силовите изпълнения и се придържаш към аеробните натоварвания препоръчам ти Л-карнитина. Липозана е разработен предимно като фатбърнър и ако нямаш много мазнини не би ти помогнал особено. освен това съдържа някакви екстракти от ракообразни, които пречат на усвояването на мазнините от приеманата храна, а ти казваш че и без това си на НВД, тъй че става излишно. Приема на Л-карнитина е до 20-30 минути преди тренировка или преди лягане, но за предпочитане е първото по лични наблюдения.

Link to comment
Share on other sites

Не знаех как да си задам въпроса, но майната му - карам направо :).

 

Искам да направя гърди и бицепс най-вече ... дайте ми идея ( начинаещ съм и не дигам много все още ) към какво да се придържам, лесно ли се стягат тези мускули ?

 

ЕДИТ: don_anton, не съм се изразил правилно ... аз не съм се "устремил" към добавки, по-скоро исках да попитам кои уреди да вдигам и т.н. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

като си начинаещ в началото си карай без да взимаш нищо това е... после с времето ще навлезнеш в нещата и ще разбереш какво по-точно ти трябва защото всичко е индивидуално ... не се нагласяй веднага за хранителни добавки в началото ест. напредък е доста голям изчакай ...

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли нещо за соевия протеин който продават насипно в Симфонията. Колко % е. Соевия на НУТРИМ е 92 % и е 22-23 лв килото в Симфонията е 13,5 килото. Та колко % е, видях че е американски SOLEA или нещо такова и ако някой го е пил има - заслужава ли си ?

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли нещо за соевия протеин който продават насипно в Симфонията. Колко % е. Соевия на НУТРИМ е 92 % и е  22-23 лв килото в Симфонията е 13,5 килото. Та колко % е, видях че е американски  SOLEA  или нещо такова и ако някой го е пил има - заслужава ли си ?

 

 

Не си заслужава, ако ще и да ти подарят соев протеин

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...