Jump to content
BulForum.com

Хранителни добавки


Stenli

Recommended Posts

И ВИНАГИ ЗАГРЯВАЙ ДОБРЕ!Това те предпазва от огромния брой хронични травми при спортуване - пак от опит.

 

Я дай малко акъл за загрявката, че аз това не правя добре и сега лекувам травма на лявата ръка...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 654
  • Created
  • Last Reply
Я дай малко акъл за загрявката, че аз това не правя добре и сега лекувам травма на лявата ръка...

 

Ами в началото на тренировката 5-10 минути загрявай и то най-вече ставите, и като правиш упражнения прави поне по 1 встъпителна серия с по-лека тежест за да дозагрееш ставата и да напълниш мускула с кръв

Link to comment
Share on other sites

E, това е ясно. Мисълта ми беше за конкретни упражнения за загряване.

 

Ами то конкретни упражнения за загрявка не мога да се сетя да има... Може би малко лицеви опори ако стандартната загрявка не ти е достатъчна ;)

 

Аз да питам host ти нали тренираше по DC програмата, качваш ли маса с нея? В смисъл горе долу от колко време тренираш с нея и колко си качил :)

Link to comment
Share on other sites

Еми те са като аеробика :) как да ти ги покажем сега :) С малки дъмбели описане на кръгове, навеждания, клекове...такива неща.Много хора се дразнят, че се губи време в това.По-добре 10-15 минути загуба на време вместо хронична травма.

 

1-вия път като тренирах по програмата за 3-4 месеца (и ужасен хранителен режим) бях качил към 2.5-3 кг мускулна маса.В момента не тренирам по тази програма, а по-скоро някаква хибридна - опитвам да сваля ама съм толкова податлив на изкошения, че не ми се говори.

Link to comment
Share on other sites

Някой купувал ли си е скоро Pro Gold 90 и може ли да ми каже цена, щото днеска видях, че има в Кауфланд, но цената ми се стори височка (близо 12лв за 400гр).

Link to comment
Share on other sites

не ти препоръчвам да си взимаш БГ добавки, ако не можеш да отледиш по-големи средства за качествени продукти, се насочи към инвестиране на парите си в пълноценна храна и почивка.

Link to comment
Share on other sites

не ти препоръчвам да си взимаш БГ добавки, ако не можеш да отледиш по-големи средства за качествени продукти, се насочи към инвестиране на парите си в пълноценна храна и почивка.

 

Аминокиселините, креатина и глутамина на Нутрим са добри.За протеина и гейнерите мога да кажа само че ме боли корема от тях и трудно се разтварят във вода.

Link to comment
Share on other sites

не ти препоръчвам да си взимаш БГ добавки, ако не можеш да отледиш по-големи средства за качествени продукти, се насочи към инвестиране на парите си в пълноценна храна и почивка.

 

В близките 2 месеца нямам намерение да пия протеин (имам да свалям още 9-10кг), а след това мисля да направя някаква комбинация суроватка + креатин + Таурин да видим какво ще стане. Попитах, защото ми направи впечатление цената, по спомен беше 7-8лв тоя протеин преди години :wacko:

 

 

edit: danio, колко е креатина на Nutrim, аз купувам някакъв на scitec за 26лв 0.5кг

Link to comment
Share on other sites

В близките 2 месеца нямам намерение да пия протеин (имам да свалям още 9-10кг), а след това мисля да направя някаква комбинация суроватка + креатин + Таурин да видим какво ще стане. Попитах, защото ми направи впечатление цената, по спомен беше 7-8лв тоя протеин преди години :wacko:

 

 

edit: danio, колко е креатина на Nutrim, аз купувам някакъв на scitec за 26лв 0.5кг

 

Карай си на него, на нутрим е малко по евтин и много по нискокачествен. Като цяло за мен всичко на Нутрим е боклук...

Link to comment
Share on other sites

Като цяло за мен всичко на Нутрим е боклук...
Зависи дали те го произвеждат, или само го разфасоват тука.. Л-глутамина им например е японски.
Link to comment
Share on other sites

Зависи дали те го произвеждат, или само го разфасоват тука.. Л-глутамина им например е японски.

 

То е достатъчно само да го барнат и да си оставят ръчичките :lol:

Link to comment
Share on other sites

Не съм ги срещал тези,но явно са доста силни,подобно на тези от Анимъл серията.След като ги спреш,ще се оправиш.

 

Аз и от на Анимал серията не съм чул на някой да му стане зелена урината... Става жълто-кафява ;) Иначе GNC са доста добра фирма така че би трябвало да са добри

Link to comment
Share on other sites

Пия едни мултивитамини, минерали и антиоксиданти на GNC http://www.framar.bg/мега-мен-табл.-28----...id30011288.html. Та от тях ми стана зелена урината... На някой случвало ли му се е и има ли нещо опасно?

:)

тряваше да си вземеш от мега голд витамините, те са и с ензими, но са и малко по-скъпички.

зелена и аз не съм виждал сега, но е от тях и няма страшно :)

от гнц идва най-изгодно и да си купуваш рибено масло.

Link to comment
Share on other sites

Аз и от на Анимал серията не съм чул на някой да му стане зелена урината... Става жълто-кафява ;) Иначе GNC са доста добра фирма така че би трябвало да са добри

Да,зелена не става,дадох за пример само изменението на цвета.

Link to comment
Share on other sites

А нещо цени на тези витамини или магазин от където ги взимате.Може и сайтче.Някой да е търсил кленбутерол по аптеките(освен тази която злобил каза) че аз не намирам.

Link to comment
Share on other sites

А нещо цени на тези витамини или магазин от където ги взимате.Може и сайтче.Някой да е търсил кленбутерол по аптеките(освен тази която злобил каза) че аз не намирам.

Тези на GNC ги взех от здравословния магазин на Гладстон. Струват 15лв за 28 дни. Имаше още едни за 20лв, които изцяло били извлечени от плодове и зеленчуци, но не погледнах какво точно съдържат. Иначе зелената урина се оправи. Беше само първите 2-3 дни.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравеите. Имам въпрос. Значи на 16 съм . Занимавам се с джудо около година, но както се разбира съм почнал късно (Да никога не е късно), но имам амбиции до 20-21 да спечеля доста състезания, но като цяло като почнах бях така - 1.80 115 кила :woot . Сега е горе долу 1.85 съм 94 кила. Ще ги свалям на 90 и ще спирам. Така на 90 килограма си е тежка работа, а моито тяло за 1 година принципно отслабвах заякнах лека по-лека. Но за да правя доста от техниките тренировките ми трябват силни крака, а моя треньор непрекъснато ми казва, че са ми от кашкавал и да тренирам повече. Е мъча се да правя 4-5 тренировки поне на седмица (тъпото даскало ми пречи да правя поне 6-7) като лятото. :) Та Въпросът ми е има ли смисъл да взимам някакви добавки хранителни, за да може по-бързо мускулите ми да се развият. Търса такава хранителна добавка и/или нещо което ми помага да разтовара по-лесно след тежка тренировка. Всякаква помощ ще е добре благодаря отсега. Предложете нещо, ще го обсъдя с треньора и така.. :) Само да не станат някви "дефекти" . Просто искм да се развия по-бързо . Мерси. Ако има неща, които не разбирате в псота пишете да ви кажа още по-подробно ако трябва. Ако съм писал някакви глупости - възможно е. Чесно казано не съм, чел темата нито много от другите. Мерсаж. М/у другото имам да сваля както казах 3-4 килограма. Мисля, че съм висок достатъчно за ръста си, но как да кажа тялто ми не е придобило още "мъжествен вид" Имам приятел на 15, които тренира по 6-7 пъти дори 8, понеже е в спортното училище а има тяло като на мъж 19-20 годишен. При всеки е различно. Аз съм по-отпуснат засега. Имам да сваля 3-4 килограма още както казах(казвам това ако има някакво значение какво ще ми препоръчате..ако въобще ми трябват таква работи)

Link to comment
Share on other sites

6-7 тренировки изискват качествено възтановяване = суплименти или крайно много пари за храна.

 

Твоя приятел в спортното не го гледай какво тяло има, щото после като е на 20г може да не успява някой неща да ги ползва ами да са като махало - от химии (пък може и генетик да е :D (тука залата се попиля), ама може просто да си впечатлителен).

 

Глутамин, креатин + протеин. Това е златната 3-ка с която почваш. Ако имаш парички задължително и аминокиселини. Разгледай какво си пише на опаковките, има схеми и начини за изчисление на приема.

 

Личният ми съвет е много хубаво да си помислиш - и да питаш треньора си - дали имаш талант за джудист. Просто не си струва да си изгубиш времето в следващите 3-4 години само за да си 5-6 на регионално или едвам да влезеш на републиканско ниво ;)

 

За тренировките, там хавата е сложна. Трябва да си познaваш организма или някой който те знае какви са ти възможностите да ти изготви програма (не някой от нета, ами човек завършил НСА). В доста зали имат такива специалисти - на примависта "Перла"-та и "Рондо"-то.

Link to comment
Share on other sites

Мерси много! :) Ще говора с треньора и ще видим.Това, което единствено се надвам за джудото е, че има малко хора пъргави като мен. Като цяло трудно се бият гъвкави хора, понеже винаги се извъртат и не падат по гръб (в джудото ако паднеш по гръб си гг) . Пъргавината помага и при техники е.т.ц. Ще вида какво ще препоръча треньора. Мерсаж отново

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...